آموزش کامل ساخت Sitemap – رایگان و به زبان ساده – فرادرس – مجله

سرعت وب سایت یکی از عوامل رتبه بندی است که باید در هر مطلب آموزش سئو به آن پرداخته شود. در ادامه آموزش سئو وردپرس با افزونه Yoast Seo به تب مسیر راهنما رسیدم که به نظرم بخش خیلی مهمی هستش و تمام بخش های آن را به صورت کامل آموزش میدهم. دکمه رونوشت توضیحات متای صفحه خانه: اگر میخواهید توضیحات متا یا همان متا دیسکریپشن اصلی صفحه اصلی که در بخش تنظیمات صفحه اصلی قرار دادیم در اینجا وارد شود روی این دکمه کلیک کنید. در ادامه توضیحات کاملی در مورد این بخش ها میدهیم. اگر دنبال این هستید که بدون مراجعه به مطالب سایت، تمام عنوان ها و توضیحات متا رو به صورت گروهی تغییر دهید می توانید از این بخش استفاده کنید.

با استفاده از این قابلیت وبمستران میتوانند یک عکس را به شکل متن برای خزنده ها و افرادی که تصویر به صورت کامل به هر دلیلی برایشان لود نشده است، توصیف کنند. ببینید دوستان عزیز فید سایت یکی از مهمترین بخش های هر سایت است این مهم بودن هم برای موتورهای جستجو هم برای کابران است.

به نظرم این بخش به شدت به کار میاد برای کسانی که تازه می خواهند اقدام به نصب افزونه Yoast Seo کنند. توجه داشته باشید که این بخش فقط برای نمایش و اطلاع رسانی می باشد که شما از خطاها و موارد مختلف سایت خود مطلع شوید و در صورت وجود مشکل اقدام به رفع آن کنید. در این بخش مجموعه یواست امکانت خوبی در اختیار شما قرار داده است در این بخش شما می توانید فایل های robots.txt و .htaccess رو بر اساس نیاز خودتون ویرایش کنید یا حتی اقدام به ویرایش گروهی مطالب سایت کنید. یکی از مهم ترین کارهایی که باید دائما روی سایت خود انجام دهید، بروز رسانی مداوم سایت می باشد.

بسیاری از کارهایی که نیاز به کدنویسیهای پیشرفته دارند، تنها با نوشتن یک خط کد در این فایل ممکن میگردند. ایجاد یک کمپین در رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا سوشیال سیگنال بیشتری به دست آورید. به همین دلیل ممکن است زمان زیادی را از دست بدهند و متحمل هزینه های غیرمستقیم شوند. بنابراین مقایسه امتیازاتی که سرویس های مختلف به سایت شما می دهند همگی دلیل این اختلافات هستند. این موضوع باعث شده است که هنگام طراحی سایت تنها به ظاهر آن توجه نکنند، به همین دلیل است که بحث در مورد طراحی انواع وب سایت با اصول سئو مطرح می شود. پشتیبانی سئو وظیفه اش نگه داشتن سایت در نتایج برتر گوگل است.

تصور زیر رو ببینید مثلا ما برند دیجی کالا رو سرچ کردیم و در سمت راست جستجو اطلاعات این برند رو نشان داده و در بخش پایین پروفایل شبکه های اجتماعی آن برای ما گذاشته شده است. ویرایشگر فایل: از طریق این بخش می توانید فایل robots.txt و .htaccess را ویرایش کنید. چیست: .htaccess هم یک فایل متنی است که جهت پیکربندی پوشههای مختلف در بعضی از وب سرورها از جمله آپاچی به کار میرود. به توضیحات متا، مانند یک فرصت تبلیغاتی برای کاربران در نظر بگیرید. در ادامه توضیحات کاملی در مورد این بخش می دهیم.

ویرایشگر گروهی: اگر خواستید عنوان یا متای توضیحات مطالب رو به صورت گروهی ویرایش کنید می توانید از این بخش استفاده کنید. همانطور که در بخش قبلی به آن پرداخته شد، برای ساخت Sitemap روشهای گوناگونی وجود دارد که در این بخش، بررسی و آموزش چند نمونه از این روشها شرح داده میشود. وقتی صحبت از آموزش کامل سئو وردپرس با افزونه Yoast Seo می کنیم یعنی باید کل بخش های این افزونه رو آموزش دهیم. نوشتهها (post): از طریق این بخش می توانید مشخص کنید برای نوشته ها کدوم یک از این گزینه ها (هیچ کدام، دسته، برچسب یا ساختار) در راهنمای مسیر نمایش داده شود. در ادامه آموزش کامل سئو وردپرس با افزونه Yoast Seo که سعی کردیم تمام گزینه ها را کامل توضیح دهیم به سراغ تب پینترست میرویم.

در ادامه آموزش افزونه Yoast Seo به تب بایگانی ها رسیدیم که باید مقداری تنظیمات رو مورد بررسی قرار دهیم. نمایش ساختار در نتایج جستجو: در این بخش می توانید مشخص کنید که پست فرمت ها ایندکس بشوند یا نه؛ که به صورت پیش فرض روی خیر قرار گرفته است اگر پست فرمت ها برای شما مهم نیستند می توانید روی خیر قرار دهید اما اگر پست فرمت ها مهم هستند و می خواهید حتما ایندکس شوند باید این گزینه روی بله قرار گیرد. هر دسته به صورت پیش فرض دارای یک پیشوند با نام /category/ است که می توانید از این بخش آن را حذف کنید که پیشنهاد میکنم این کار رو انجام ندهید.

هر URLای که پیدا کنند، همه محتواها و کدهایش را بررسی میکنند. آیا کسانی هستند که از طریق سئوی سایت شما را پیدا کنند و درواقع چشمانداز واجد شرایط برای کسبوکار شما را مشاهده کنند؟ هم بازدید کننده پیدا می کنید هم برای سئو به شدت مفید است. پینترست دنیای تصاویر خلاقه است و حتی بیشتر افراد برای ایده گرفتن از این شبکه استفاده می کنند. پس اگر خواستید از افزونه یواست سئو استفاده کنید ولی در حال حاضر از افزونه دیگر سئو وردپرس استفاده می کنید اصلا جای نگرانی نیست چون با رجوع به این بخش می تواند کل تنظیمات و عنوان ها و حتی توضیح متاها رو به این افزونه منتقل کنید.

حتی اگر بهدنبال تدریس خصوصی سئو هستید، بهتر است قواعد پایهای اصول سئو را بدانید. مثلا ما از همین مقاله آموزش سئو که در حال مطالعه آن هستید، برای لینک دهی هم استفاده می کنیم. در ادامه آموزش سئو وردپرس با افزونه Yoast Seo به سراغ تب RSS میرویم در این بخش می توانید تنظیمات مربوط به فید سایت یا همان RSS رو انجام دهید. یادتون هستش در بخش بالا در مورد گراف دانش صحبت کردیم و گفتیم وقتی اسم برند رو سرچ می کنیم در سمت راست صفحه جستجو اطلاعات برند ما رو میاره و در قسمت پایین آدرس صفحات اجتماعی برند ما را نشان میدهد این بخش برای همان موضوع می باشد.

صفحه ابزارها دارای سه بخش اصلی می باشد که امکانات خوبی را در اختیار ما قرار میدهد که هر کدام را به صورت دقیق آموزش میدهیم. سرویس گوگل سرچ کنسول، ابزاری برای آنالیز و بررسی سایت می باشد که تقریبا اکثر سایت های جهان از آن استفاده می کنند و این سرویس اطلاعات خوبی رو در اختیار ما قرار میدهد. توجه: اگر سایت شما بخش راهنمای مسیر رو نداره، حتما این قابلیت رو به سایت و قالبتون اضافه کنید چون تاثیر بسزایی در سئو و بهینه سازی سایت دارد.

در ادامه، کامل و به صورت دقیق کل این بخش ها رو آموزش میدهیم. در ادامه آموزش کامل سئو وردپرس با افزونه Yoast Seo به سراغ یک زیر منوی دیگر به نام میز فرمان جستجو میرویم. در ادامه آموزش سئو وردپرس با افزونه Yoast Seo به سراغ زیر منوی ابزارها میرسیم.

حال به سراغ تب فیسبوک میرویم. URL تصویر: در این بخش لوگو خود را قرار دهید تا وقتی که لینک صفحه اصلی سایت شما در فیسبوک به اشتراک گذاشته می شود لوگو شما نشان داده شود. در این بخش می توانید ساختار سئو برای صفحات جستجو و صفحات ۴۰۴ رو بسازید.

مزیت دیگری که استفاده از خدمات طراحی سایت سئو بیس عصری نو دارد این است که هر یک از صفحات دارای متا تگهای مخصوص خود میباشند که این مسئله نیز یکی از کلیدیترین نکات برای طراحی سایتهای SEO base به شمار میآید. شناسۀ برنامۀ کاربردی فیسبوک: این گزینه برای ارسال اتوماتیک مطالب به فیسبوک است که شما باید این کد را از طریق وب سایت فیسبوک در بخش API دریافت کرده و در این قسمت قرار دهید. بایگانی های نویسنده: از طریق این گزینه می توانید تنظیمات این بخش رو فعال یا کلا غیر فعال کنید. بایگانی مبتنی بر فرمت: این گزینه اگر فعال کنید می توانید تنظیمات بیشتری برای قابلیت ایندکس شدن یا نشدن پست فرمت ها رو ببینید.

علاوه بر این موارد، شب ها نیز با خیال راحت تری می خوابید! از طریق این بخش می توانید مشخص کنید پیشوند دسته ها حذف شود. عنوان: در این بخش هر عنوانی قرار دهید وقتی لینک سایت شما به اشتراک گذاشته می شود این عنوان نمایش داده می شود. عناوین صفحات باید در تمام صفحات وب سایت شما به یک شکل ساختار بندی شوند. هر زمان که شما در موتور های جستجو یک کلمه یا سوال و عبارتی رو جستجو کنید فهرستی از وب سایت های مرتبط با موضوع شما نمایش داده می شه. متن Anchor برای صفحۀ خانه: وقتی وارد صفحات داخلی سایت می شوید معمولا از صفحه نخست شروع می شود که اینجا با عنوان خانه نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید