آنچه از کرونای امیکرون میدانیم

واکسنهای کرونا نشان دادهاند که در برابر انواع قبلی مؤثر هستند. اما آنهایی که در چین هستند به تنوع حیوانات آنها و وجود حیوانات وحشی در آنها، شناخته میشوند. سایر ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن با رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی و استفاده از گروههای غذایی اصلی شامل گروه نان و غلات (بویژه سبوس دار)، گروه میوه ها، گروه سبزی ها، گروه شیر و لبنیات، گروه گوشت و تخم مرغ و حبوبات تامین میشود و نیازی به استفاده از مکمل های ویتامینی نیست. تمام اعضای خانواده کروناوریده (Coronaviridae) شامل ژنوم RNA تک رشتهای تقریباً ۲۶ تا ۳۲ کیلوبازی هستند.

پس از عفونت، ویروس تقریباً ۲ تا ۱۴ روز به صورت نهفته در بدن انسان باقی میماند و دستگاههای تنفسی فوقانی و تحتانی را به آرامی دچار عفونت میکند. به هر حال این ویروس خیلی سریع در آفریقا، اروپا و حتی کشورهای همسایه شیوع پیدا کرد و باید منتظر ورود آن به ایران میبودیم. البته قرار است به مرور با تکمیل اطلاعات، کلیه سوابق تحصیلی هر دانش آموز در این سامانه قابل دسترس باشد.

وی افزود: منابع غذایی پروتئینی حاوی ریز مغذی هایی مانند روی و سلنیوم هستند که با خاصیت آنتی اکسیدانی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. مواد معدنی و ویتامینهایی همچون ویتامین C ،D، زینک و سلنیوم موجب تقویت سیستم ایمنی بدن میشوند. وانلایت حاوی زینک است، که از نظر پزشکی برای درمان اسهال به اثبات رسیده است.مطالعات نشان داده اند که روی تا ۴۰درصد موجب کاهش علائم اسهال می شود. آزمایش ویروس روی ادرار و مدفوع مبتلایان فعلی در تقریبا همه موارد منفی بوده است و به نظر میرسد انتقال ویروس از راه تنفسی صورت میگیرد، به همین دلیل استفاده از ماسکهایN95 برای کادر پزشکی بشدت توصیه میشود.

این کرونا ویروس جدید در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ در ووهان چین ظاهر شد ، پس از آن بود که مقامات بهداشتی متوجه افزایش موارد ابتلا به ذات الریه و بدون علت شناخته شده در این شهر و کم کم در شهرهای دیگر چین شدند. خرید بیش از اندازه از روی نگرانی و ترس، میتواند عواقب منفی مانند بالا رفتن قیمت مواد غذایی، اسراف و توزیع نابرابر آنها را در کشور به همراه داشته باشد. خیلی از افراد به این دلیل که باید در دوران قرنطینه مدت زیادی را در خانه بمانند، بیش از اندازه مورد نیازشان خرید میکنند. با توجه به بالا بودن هزینههای درمانی این بیماری، ما به شما خرید بیمه کرونا را پیشنهاد میدهیم.

اگر علائم اولیه کرونا شما در مدتزمان کوتاهی بهسرعت رو به وخامت گذاشتهاند، این موضوع نیاز به پیگیری جدی خواهد داشت. این ویروس برای انتقال آسانتر ممکن است تکامل پیدا کند و موجب بیماری سختتری شود. این ویروس دارای دوره نهفته ۲-۱۰ روز است و میتواند منجر به ذات الریه و لنفوپنی در افراد آلوده شود. ویروس کرونا سارس ممکن است از خفاشها سرچشمه گرفته و قبل از آلوده شدن به انسان به حیوانات دیگر نیز منتقل شده باشند. بعضی اوقات کرونا ویروسیهایی که حیوانات را آلوده میکنند، می توانند تکامل یافته و انسانها را بیمار کنند و به یک کرونا ویروس جدید انسانی تبدیل شوند. همچین با توجه به مطالعات صورت گرفته ویروس از یک منبع حیوانی تکامل یافته است، اما منبع دقیق انتقال ویروس به انسان همچنان ناشناخته است.

احتمال دیگر این است که مشکلات کلیوی در بیماران مبتلا به ویروس کرونا به دلیل کمبود اکسیژن در خون باشد و در نتیجهی آن، عفونت شدیدی که معمولاً در موارد حاد بیماری دیده میشود رخ بدهد. شبکه فنی جهانی WHO، محققان و گروههای بیماران در سراسر جهان، در راستای مدیریت عوارض ناشی از COVID-19 و مشغول طراحی و مطالعه بر روی بیماران، قبل از دوره حاد اولیه بیماری هستند تا نسبت بیمارانی که دچار عوارض طولانی مدت میشوند، اینکه چه مدت دوام میآورند و چرا این اتفاق رخ میدهد اطلاعاتی کسب کنند. بیماران مبتلا به ARDS اغلب به دلیل وجود علائم اولیه کرونا بهصورت حاد در آنها بهتنهایی قادر به نفس کشیدن نیستند و برای کمک به گردش اکسیژن در بدن ممکن است به دستگاه اکسیژنساز نیاز داشته باشند.

در بیمارستانها، پزشکان گاهی اوقات از آنتیبیوتیک برای جلوگیری یا درمان عفونتهای باکتریایی ثانویه استفاده میکنند که میتواند از عوارض COVID-19 در بیماران وخیم باشد اما فقط باید طبق دستور پزشک برای درمان عفونت باکتریایی استفاده شوند. در خانه بمانید، بهترین راه برای محافظت از خود در برابر ویروس جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آن است.

این به معنا است که ماندن در خانه برای جلوگیری از تماس با افرادی که احتمالاً ناقل ویروس هستند، کارساز است. از کیتهای الایزا برای شناسایی ویروس سارس (ELSA SARS-CoV) میتوان در مطالعات ایمنی استفاده کرد. در طول اپیدمی ۲۰۰۲-۲۰۰۳، بیش از ۸۰۰۰ نفر در ۲۶ کشور در سراسر جهان دچار بیماری سارس شدند. از سال ۲۰۱۲، ۲۷ کشور بیش از ۲۴۰۰ مورد ابتلا به بیماری MERS را گزارش کردند. به گفته منابع معتبر، این شیوع ناشی از ورود مسافرانی از خاورمیانه به این کشور بود. براساس تحقیقات صورت گرفته این موارد ابتلا به بازاری در زمینه فروش غذاهای دریایی و طیور در شهر ووهان چین مرتبط بوده است. این جنس حاوی چندین گونه ویروسی زونوتیک است.

سرفه نیز مانند حالت تهوع و سردرد، یکی از علائم اصلی بیماری کووید -۱۹ است که از زمان آغاز شیوع بیماری تاکنون مشاهده شده است. موثرترین راهها برای محافظت از خود و دیگران در برابر کووید-19 عبارتند از: شستشوی مرتب دستها، استفاده از دستمال کاغذی یا آرنج خم شده برای پوشاندن صورت در هنگام سرفه و رعایت فاصله حداقل 1 متری (3 فوت) از افرادی که سرفه یا عطسه میکنند. به هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را با دستمال یا آرنج خم شدهتان بگیرید. شما برای اینکه تشخیص دهید که آیا علت آبریزش بینیتان بهدلیل امیکرون است یا خیر، باید بهدنبال دیگر علائمی همچون تب (در درجه حرارت بالا)، تغییرات حس چشایی و بویایی و سرفه خشک، در خود باشید.

همچنین به یاد داشته باشید که منابع غذایی امگا ۳ (مثل روغن سویا، روغن کانولا، ماهی و …) نیز باعث افزایش سطح ایمنی میشوند و خاصیت ضدالتهابی دارند. تعداد فوتیهای کرونا هم فقط یک نفر نسبت به روز گذشته کاهش یافته و با 14 فوتی به ترتیب ارومیه چهار نفر، خوی و نقده دو نفر و سلماس، پلدشت، مهاباد، پیرانشهر، پلدشت و بوکان هر کدام یک بوده است تا جمع فوتیهای کرونایی در آذربایجانغربی به چهار هزار و 33 نفر برسد که آمار بسیار بالایی است. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است و نقش عمده آن تنظیم کلسیم خون است ضمن اینکه به بهبود سیستم ایمنی نیز کمک می کند.

بسیاری از کسانیکه تاکنون جانشان را از دست دادهاند، پیش از ابتلا به بیماری، از لحاظ سلامتی وضعیت چندان مناسبی نداشتند. همان طور که در بالا اشاره شد، بسیاری از موارد اولیه کووید ۱۹ از بازار بزرگ غذاهای دریایی و حیوانات در ووهان ردیابی شد. لازم به ذکر است برای نام نویسی دانش آموزان ورودی جدید، نام کاربری و کلمه عبور به صورت اطلاعات شخصی آن ها تعریف شده است که در ادامه به طور دقیق بیان نموده ایم. لازم به ذکر است اطلاعات خواسته شده جهت ورود به صفحه ثبت نام شامل موارد زیر می باشد.

• منابع غذایی روی شامل موز، تخممرغ، محصولات لبنی، مرغ، شیر و گوشت بدون چربی است. کارشناسان همچنان در حال بررسی این سویهها در سراسر دنیا هستند تا درک بهتری از اثر آنها، ازجمله روی کودکان، پیدا کنند. فیلم های معروف دنیا و یا سریال های کمدی تماشا کنید. مصرف آب میوه تازه و طبیعی، دوغ کم نمک و بدون گاز، شربت های خانگی کم شیرین نیز برای تامین آب بدن مناسب هستند. متخصصان اورولوژی به مردان توصیه می کنند دست کم برای حفظ سلامت جنسی خود برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.متخصصان می گویند مردانی که به کرونا مبتلا شده بودند احتمال تجربه ی اختلال نعوظ در آن ها ۶ برابر بیشتر بود.این نتیجه ی تحقیقی است که بر روی ۱۰۰ مرد در ایتالیا صورت گرفت و نشان داد میان این بیماری ویروسی و اختلال نعوظ ارتباط وجود دارد.

براساس مطالعات انجام شده بر روی ساختار این ویروس مشخص شده است که دی پپتیدیل پپتیداز ۴ که همچنین با نام CD26 شناخته میشود، به عنوان گیرنده این ویروس عمل میکند. در تحقیقاتی و مطالعات بر روی کرونا ویروسها، ابزارهای مختلف تحقیق مولکولی و بیوشیمیایی از جمله آنتی بادیها، آزمونهای ایمنی و کیتهای PCR در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید