آژانس دیجیتال مارکتینگ و آژانس توسعه آنلاین کسب و کار

این شرکت پیش از این، بیش از ۵۰ میلیون دلار را به توسعه شبکه متاورس اختصاص داده بود. از شبکه های تبلیغاتی گرفته تا فروشگاه ها، مشاغل مجازی و پرداخت برای بازی ها، تعاملات اجتماعی، ورزش های الکترونیکی و حتی خرید آنلاین. همه گیری ویروس کرونا که در سال ۲۰۲۰ آغاز شد شرکتهای مختلف را در سراسر دنیا وادار کرد که تکنولوژیهای دیجیتال را بپذیرند و از ارتباطات آنلاین بهره ببرند. با این روش خود کاربر میتواند تغییرات و آپدیتهای آینده را از طریق رای گیری اعمال کند. معماری میتواند یک کامپیوتر شخصی معمولی یا یک اتومبیل رباتیک دارای چندین کامپیوتر، دوربین و سایر حسگرها باشد. از سوی دیگر با قراردادن توان پردازشی کامپیوتر خودتان میتوانید درآمد کسب کنید.

در حوزه کسب و کار می تواند به شکل های مختلف از جمله نحوه سرویس دهی به مشتریان و کنترل کارمندان اثر گذار باشد. چه کسی در ابتدای مسیر ارزهای دیجیتال و شنیدن نام بیت کوین در ابتدای کار باور می کرد که روزی این احتمال وجود دارد که بیت کوین جای تمامی ارزها را بگیرد و دولت ها بخواهند با آن مقابله کنند؟ برای رسیدن به این مهارت، ابتدا باید مشخص شود که ذهن انسان چطور کار میکند؟

NFT حق مالکیتتان را تضمین میکند! با این که تاریخچه قیمت بیت کوین پر از فراز و فرودهای شدید بوده، اما بسیاری از سرمایهگذاران آن را به سرمایهگذاری در داراییهای سنتی ترجیح میدهند. چه زمانی می توانیم از متاورس استفاده کنیم؟ با استفاده از تکنولوژی MetaHuman Creator میتوانید یک نسخه دیجیتالی از خودتان را برای استفاده در بازیهای دنیای آزاد توسعه دهید. این شرکت یک شرکت سازنده بازی فورتنایت است که مدیرعامل آن در مصاحبهای اعلام کرده که علاقه بسیاری به توسعه متاورس دارد. طرفداران کریپتو با این موضوع با خشم برخورد کردند و چانگ پنگ ژائو مدیرعامل صرافی بایننس، در توییتی اعلام کرد که “توییتهایی که به مردم آزار میرسانند، بامزه نیستند؛ بلکه غیرمسئولانه هستند.” در همان اوایل ماه ژوئن، رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که بیت کوین در کشورش قانونی است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا (فیسبوک سابق) پیشبینی کرده قبل از اینکه بتوانیم به صورت کامل از قابلیتهای متاورس استفاده کنیم حدود ۵ تا ۱۰ سال طول میکشد. در حال حاضر فقط ۲۰ درصد از جمعیت کل آمریکا به عینکهای واقعیت مجازی دسترسی دارند اما برای اینکه همه بتوانند از متاورس استفاده کنند، باید همه بتوانند از این عینکها استفاده کنند. این پلتفرم با بازیهای مختلفی سازگار است و بهکمک آن کاربران میتوانند از یک آیتم در چندین بازی بلاک چینی استفاده کنند یا آیتم موردنظر را در مارکت پلیس این پلتفرم بفروشند.

مهمترین ویژگی که باید در ذهن داشته باشید این است که متاورس یک برنامه، پلتفرم یا گجت هوشمند نیست. در ادامه بیشتر از باب آشنایی با متاورس صحبت خواهیم و بیشتر ویژگی های معرفی شده از این تکنولوژی را بیان می کنیم. در ادامه این مقاله ابتدا ما به طور کامل به معرفی متاورس پرداخته و پس از آن در ارتباط با نحوه خرید زمین در این محیط صحبت خواهیم کرد.

دوج کوین پس از اینکه ۵ روز پیش به محدوده ۰/۰۶۳ دلاری دست پیدا کرده بود، موفق به عبور از آن نشد و روز گذشته حتی تا محدوده ۰/۰۵۴ دلار (فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد از صعود پیشین) پایین کشیده شد. در این حین، تراکنشها در صرافی MT.Gox به طور موقت متوقف شد و نرخ معاملات آن از ۲۳ درصد به ۳۷ درصد کاهش یافت. در تاریخ ۱۳ ژانویه (۲۳ دی ۹۶) مشخص شد که ۲۱ میلیون شخص یا شرکت بیتکوین دارند، ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار BTC تولید شده و تنها ۲۰ درصد از عرضه ۲۱ میلیونی این کوین باقی مانده است.

دیسنترالند (Decentraland) یک پلتفرم واقعیت مجازی سهبعدی است که شما میتوانید تنها با استفاده از مرورگر لپتاپ از آن استفاده کنید. ابزارهای مختلفی نیز داخل بازی وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید فضاها و آثار هنری مختلفی خلق کنید؛ از سیاهچاله گرفته تا کازینو و سالن کنسرت داخل این پلتفرم وجود دارد و بهصورت مرتب رویدادهای مختلفی مثل مهمانی، کنسرت و… برای استفاده از این پلتفرم به هیچگونه ارز دیجیتالی نیازی ندارید و میتوانید بهعنوان مهمان وارد آن شوید و از دنیای مجازی این پلتفرم بازدید کنید. این پلتفرم بهتازگی با هنرمندانی مانند Snoop Dogg و مجموعه walking Dead همکاری داشته و در آخرین راند سرمایهگذاری خود توانسته است ۹۳ میلیون دلار کسب کند.

با استفاده از NFT شما مالک آیتمهایی هستید که میخرید یا در بازی کسب میکنید و میتوانید آنها را در دنیای واقعی نیز معامله کنید. در حال حاضر نیز بسیاری از افراد از ارزها برای خرید زمین یا کالاهای مختلف در دنیاهای مجازی استفاده میکنند؛ به همین دلیل ارزهای مربوط به متاورس با رشد چشمگیری روبهرو بودهاند. با این حال دوج کوین امروز را با روند اصلاحی آغاز کرد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۰/۲۶ دلاری معامله میشود. تصمیمات مهم درباره آن با اجماع و توافق همه گروههای مشارکتکننده انجام میشود و دیگر چهره شاخصی وجود ندارد که از قدرت رای دیگران بکاهد.

را از بین ببرد. اما همانطور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، این پلتفرمها نمیتوانند تجربه همه جانبهای مثل ارتباط چهره به چهره را برای کاربر فراهم کنند اما پلتفرمی که براساس متاورس خلق شده باشد، امکان یک ارتباط جذابتر بین افراد مختلف را به کاربر میدهد.

برخی کاربران میتوانند داخل این پلتفرم بازیها و NFT های اختصاصی خودشان را خلق کنند و برخی دیگر نیز میتوانند آنها را خریداری کنند یا در بازیها فعالیت داشته باشند. Enjin با بیش از 250 هزار انجمن بازی و 18 میلیون گیمر، «بزرگترین پلتفرم انجمن بازی آنلاین» است. در واقع مالکیت این نوع متاورس فقط در اختیار کاربران است و حتی اگر خالق اصلی هم پروژه را ترک کند، پروژه باز هم میتواند به فعالیت خود ادامه دهد. در دنیای متاورس این آیتمها به کاربری که مالک آن است تعلق دارند و این فرد میتواند به راحتی مالکیت خود را اثبات کند.

به کارگیری حوزه پردازش تصویر با وجود اینکه مستقیماً به هوش مصنوعی ارتباط ندارد، برای بینایی ماشین ضروری است. ازطریق بینایی ماشین (Computer Vision) و شبکههای عصبی کانولوشنی (CNN) هوش مصنوعی (AI) اکنون قادر به خواندن اسکن MRI برای بررسی تومورها و دیگر رشدهای سلولی بدخیم با خطای بسیار کمتر و سرعت بیشتر از رادیولوژیستهاست.

کاربر میتواند قطعاتی از زمینهای بازی را برای خود خریداری و مبلغ آن را با توکن MANA پرداخت کند. همچنین در صورت نیاز، او میتواند آیتمهای خودش را در بازارچه داخلی بازی به فرد دیگری بفروشد یا آیتمهای دیگری برای خودش خریداری کند. حالت داخلی (Internal State): موثرترین راه برای مدیریت مشاهدهپذیرى ناقص این است که، عامل بر آن بخشی از جهان نظارت داشته باشد که امکان دیدنش را ندارد. این تبلیغات شبیه به تبلیغاتی است که در دنیای واقعی میبینیم و با گیم پلی ترکیب میشوند.

برای مثال آنزو یکی از پلتفرمهایی است که تبلیغات در محیطهای بازی را در پلتفرمهای مختلف فراهم میکند. این موقعیت برای هنرمندان فرصتهای درآمدزایی خوبی فراهم میکند. این سیستم مقیاسپذیری فراوانی دارد، آسیب کمی به محیطزیست وارد میکند و این امکان را به همه افراد میدهد تا با کمترین هزینه محتوای سهبعدی ایجاد کنند. علاقهمندان به هوش مصنوعی و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، میتوانند از محتوای دوره آموزشی شبکههای عصبی مصنوعی در مطلب برای یادگیری این شاخه مهم در هوش مصنوعی استفاده کنند. در بازی Axie Infinity کاربران میتوانند موجودات منحصربهفرد و زیبایی را که به نام Axie شناخته میشود، رشد و پرورش دهند و از آنها برای شرکت در نبردهای مختلف استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید