آیا شيردهي بعد از پروتز سينه امکان پذیر؟

جراحی پروتز سینه ، جزء جراحی های زیبایی به شمار می آید که به منظور حجم دهی و بزرگ کردن سینه انجام می گیرد، این جراحی در بین بانوان بسیار محبوب و رایج می باشد؛ زیرا باعث افزایش اعتماد به نفس آن ها خوهد شد.

به بیماران توصیه میشود که تمرینات ورزشی و انجام اموری مثل جابهجا کردن وسایل خانه و کارهای سنگین که موجب بالارفتن فشار خون و افزایش دمای بدن میشود، 4 هفته بعد از عمل با صلاحدید پزشک بعد از انجام معاینات تکمیلی به آرامی شروع شود. مطمئن شوید که یک نفر بعد از عمل شما را به خانه می برد و حداقل شب اول در کنار شما می ماند. امروزه در میان جراحی هایی که به منزله زیبایی روی سینه صورت می پذیرد ، عمل پروتز سینه شیوع بیشتری دارد و مطابق آمارهای به دست آمده میزان رضایت بیماران از این عمل بسیار چشمگیر است.

میزان این احساس کاهشی یا افزایشی متغیر می باشد و این علائم می تواند موقتی و یا دائمی باشد . تعیین برجستگی پروتز: میزان فاصلهی نوک سینه تا خط زیر پستان، میزان افتادگی پستان، کیفیت پوست و درخواست مراجعه کننده تعیین کننده ی میزان برجستگی پروتز (profile) خواهد بود. به عنوان مثال اگر فاصلهی نوک سینه تا زیر خط سینه زیر ۶ سانت باشد و با کشش دست این فاصله کمتر از ۲ سانت اضافه شود اجازهی استفاده از پروتزهای با برجستگی زیاد نخواهیم داشت. با توجه به قالب بندی های متفاوتی که از سیلیکون ها برای پروتز در سینه وجود دارد، هر فردی با توجه به سیستم بدن خود می تواند از نوع مناسبی از این سیلیکون ها به عنوان پروتز در سینه ها استفاده کند.

چون باعث تیره تر شدن اسکار عمل می شود، نکته ای که در مورد سولاریوم باید به آن توجه داشت اِن است که چون پروتز پستان دیرتر از بدن حرارت خود را از دست می دهد ممکن است فرد بعد از استفاده از سولاریوم احساس کند پروتزش نرم شده است ؛ بنابراین توصیه می شود تا چند ماه بعد از عمل از سولاریوم استفاده نشود. در عین حال به دلیل نرم بودن، حالت طبیعی سینه را تداعی میکنند. در بعضی موارد 6 تا 12 ماه بعد از انجام جراحی طول میکشد تا حس سینه ها به حالت قبل برگردد.

بر اساس گزارشی که توسط انجمن بین المللی جراحی پلاستیک در زمینه جراحی پروتز سینه در سال 2019 انجام شده است، افراد بین بازه سنی 19 تا 34 سال، بیشترین متقاضیان جراحی پروتز سینه بوده اند. عارضه مهم تر آن انقباض کپسولی است که معمولا بعد از یک سال به وجود می آید .

در مواقع نادر احتمال تغییر رنگ پوست نیز وجود دارد. در بیشتر مواقع برشها زیر پستان، دور هاله نوک سینه و گاهی نیز زیربغل ایجاد میشود. پروتز سینه مانع شیردهی نمیشود، به این شرط که پروتزها زیر دیواره عضلانی قفسه سینه قرار بگیرند. در این مقاله کوشش کردهایم عمل پروتز سینه را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم تا خوانندگان گرامی بتوانند پاسخ سوالات خود را درباره این عمل به دست آورند. به عنوان مثال ۱۳۰ تا ۱۵۰ سی سی حجم یک کاپ سایز میتواند سینه را بزرگ کند. افزایش کاپ سایز با حجم پروتز ارتباط ضعیفی دارد (کاپ سایز بیشتر بدانم).

برای تبدیل شدن کاپ سایز A به کاپ سایز C به پروتزی به حجم ۳۰۰ تا ۴۰۰ سی سی نیاز است. این رقم حتی در شرایط خاص میتواند تا ۲۰۰ سی سی افزایش پیدا کند. حیطه ی جراحی پلاستیک به قدری گسترده است که یک جراح زیبایی می تواند انواع مختلفی از اعمال زیبایی را به منظور افزایش زیبایی ظاهری بخش های مختلف بدن فرد انجام دهد.

دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و جراح زیبایی سابقه ای طولانی در زمینه جراحی پروتز سینه، اتوپلاستی، عمل رینوپلاستی، عمل ابدومینوپلاستی، جراحی زیبایی صورت، جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن، تزریق ژل و بوتاکس دارند و بهترین جراح زیبایی در تهران هستند. چون عمل پروتز سینه حتما بایستی در بیمارستان یا کلینیک های تخصصی و به وسیله جراح پلاستیک انجام شود، هزینه بسیار بالایی را می طلبد چون هزینه جراحان بسیار بالاست و بنابراین می توان گفت قیمت پروتز سینه به عوامل مختلفی همچون انتخاب جراح متخصص ، نوع پروتز سینه ، سایز پروتز سینه، کشور سازنده ی پروتز ، هزینه بیمارستان یا کلینیک ، هزینه ماموگرافی و سونوگرافی ، قیمت داروها و گن برای بعد از عمل بستگی دارد.

شکل گیری ” کپسول ” از بافتجای زخم اطراف هر گونه ایمپلنت ( درمانی یا زیبایی ) ، قسمت طبیعی فرایند بهبودی است. اما نیازمند مانیتورینگ و برش بزرگ تر بر روی پوست و هزینه بیشتری نسبت به پروتزهای دیگر است ولی باید دانست که شکل این پروتز زیبایی بیشتری نیز دارد. درحقیقت اگرچه این پروتزها عمر متوسطی بیش از 20 سال دارند، ولی لازم است بصورت مرتب سالیانه بخصوص پس از حدود 10 سال مورد بررسی قرار گیرند. جراحی های بازیابی و بازسازی سینه معمولا پس از سرطان سینه صورت می گیرد ولی جراحی افزایش حجم سینه با هدف زیبایی است که نقش بسیاری در بالا بردن اعتماد به نفس افراد دارد.

پروتز سینه بیشتر برای افرادی که به دلیل افزایش سن با افتادگی سینه مواجه شده اند و نیز افرادی که دیگر قصد بارداری و شیردهی ندارند، انجام میشود. اگر با بخش عمده ای از این سؤالات شبه شما برطرف شده باشد ، احتمالاً در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه مناسب موفق بوده اید. هدف آنست که پروتزهای شما در خلال روند التیام اولیه در بهترین محل خود قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید