آیا نوع جدید گاما کشندهتر است؟

اغلب بیماران کرونا مشکلات شدید تنفسی دارند. سطوح در اتاق مراقبت از بیمار که اغلب روزانه لمس می شوند را ضدعفونی کنید. همچنین در سرفه خشک مجرای تنفسی باز نمیشود و اغلب افراد این سرفه را آزاردهنده توصیف میکنند. همچنین این احتمال وجود دارد که عینک منجر به افزایش خطر لمس چشم به دفعات بیشتر توسط فرد شود.

این میتواند منجر به ایجاد سویههای مختلف ویروس با ویژگیهای مختلف شود. با این حال، از زمان شیوع ویروس کرونا شاهد آن هستیم که درصد قابل توجهی از مبتلایان را بزرگسالان تشکیل میدهند. ناگفته نماند که این افزایش برای دوز 50 میلیگرمی آن در نظر گرفته شدهاست. ـ رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از تهیه دستورالعملی برای مقابله با کروناویروس در وسایل حمل ونقل عمومی خبر داد. مایکلین دوکلف خبرنگار بهداشت جهانی NPR (رادیوی ملی عمومی آمریکا) گفت: این نسخه جدید ویروس کرونا از قبل جهش یافته و ۱۷ جهش در آن مشاهده شده است. در مشاوره فوری خدماتی مانند بررسی نتیجه آزمایش کرونا، نتایج آزمایشهای عمومی و بررسی علائم بیماریهای جزئی ارائه میشود.

با بررسی کارایی ماسکهای مختلف، محققان دریافتند که برخی از آنها تقریبا بی فایده هستند. متخصصان تاکید دارند والدین باید به طور پیوسته علائم و شرایط جسمانی کودکان خود را بررسی کنند. با این حال، تحقیقات دانشمندان انگلیسی نشان داده است از میان کودکان مبتلا به کرونا که علائم بیماری را از خود نشان میدهند، ۵۵ درصد از بی حالی و ضعف رنج میبرند. این درحالیست که درست یک هفته قبل ۷۷ مبتلا شناسایی شده بود.

هیچ یک از مشارکت کنندگان در ابتدای بیماری خود افزایش ترشحات چشم را تجربه نکردند. افراد آلوده به ویروس کرونا که هیچ علائمی ندارند هم میتوانند آن را به دیگران منتقل کنند. شایعترین علامت کرونا امیکرون در مراحل اولیه عفونت در میان افراد واکسینه شده، حالت تهوع است. یکی از علائم اصلی کرونا امیکرون گلو درد است، بسیاری از افراد واکسینه شده و واکسینه نشده که به ویروس کرونا آلوده شدهاند، از خارش گلو نیز رنج میبرند.

توصیه شده است که حتی اگر واکسینه شدهاید و از آبریزش بینی رنج میبرید، آزمایش کرونا انجام دهید. با استفاده از یک افشانه تمیز کننده، براساس دستورالعمل استفاده از محصول، این کار را انجام دهید. اگر چنین مواردی را در اعضای خانواده خود مشاهده کردید، سریعا شرایط را به پزشک اطلاع دهید. برخی از بیماران، در مواردی که بیماری آنها خفیف بوده است و حتی افرادی که پیش از این سالم بودهاند، فشار خون بالایی دارند. در این شرایط فاصله دُز سوم و چهارم حداقل یک ماه و فاصله توصیه شده بین دُز چهارم و پنجم ترجیحاً ۳ ماه است که در صورت اضطرار سفر میتواند به حداقل یک ماه کاهش پیدا کند.

تاثیر فاصله فیزیکی روی انتقال کرونا چقدر است؟ با توجه به این که تعداد زیادی از بیماران هیچ علامتی ندارند (یا علائمشان خفیف است) و روی تمام افراد جمعیت آزمایش انجام نشده، تنها کسری از جمعیت مبتلا به ویروس کرونا (SARS-CoV-2) شناسایی، تایید و به­ عنوان بیمار مبتلا به کووید-۱۹ به­ طور رسمی گزارش می­شود. این ویروس سنگین است و در نتیجه نمیتواند در هوا به مدت طولانی معلق بماند و سریعا به سمت پایین میرود و روی سطوح مختلف مینشیند.

این جهشها میتواند کرونا ویروس را در برابر پاسخ ایمنی به ویروس مقاوم سازد. حتما بخوانید: چطور سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم؟ حتما دستهای خود را در طول روز با آب و صابون بشویید. حتما به مقدار زیادی سبزیجات مزه شیرین مانند کدو حلوایی، هویج، کلم، جعفری و پیاز میل کنید. اطمینان حاصل کنید که فضاهای مشترک (به عنوان مثال، آشپزخانه، حمام) به خوبی تهویه شدهاند.

به گفته این گروه افزایش 80 درصدی موارد بستری و ابتلای کودکان در استان قزوین و البته اعلام کمبود تخت آیسییو مربوط به کودکان در استان خوزستان شاهد مثالیهایی از این روند هستند که درصورت اتفاق در سایر نقاط کشور میتواند به بحرانی نگرانکننده برای والدین و البته افزایش روند همهگیری در سراسر ایران تبدیل شود. به نظر میرسد افراد با گروه خونی A نسبت به افراد با گروه خونی O بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. از استفاده از حملونقل عمومی، تاکسی یا دوچرخه مشترک با افراد دیگر، اجتناب کنید. به عبارت دیگر، بیماری ها و شرایطی می توانند باعث بروز حالت تهوع و استفراغ شوند، که در زیر بیان میگردند.

زمان تهوع یا استفراغ می تواند نشان دهنده علت آن باشد. گاهی اوقات سکسکه می تواند در علائم جدید کرونا نقش داشته باشد، بنابراین اگر سکسکه در توانایی خوردن، تنفس یا خواب شما اختلال ایجاد کرد و بیش از ۴۸ ساعت طول کشید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

قطرات آب دهان یا مخاط بینی که ناقل ویروس تنفسی هستند، میتوانند با عطسه یا سرفه، ۲ الی ۳ متر جابجا شوند. در کودکان معمولا عفونت ویروسی، مسمومیت غذایی، حساسیت به شیر، تهوع مسافرت، پرخوری یا تغذیه بیش از حد، سرفه، یا انسداد روده و بیماری هایی که کودک در آن تب دارد باعث بروز استفراغ می شوند.

خطر کمبود آب بدن در بزرگسالان کمتر است زیرا معمولا می توانند علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص دهند. فعلا نمی­دانیم جنین مادر مبتلا به کووید-۱۹ در معرض خطر قرار می­گیرد یا خیر. محمدیاناردی گفت: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت قرمز، شهرستانهای اردبیل، پارس آباد، سرعین، اصلاندوز و نیر در وضعیت نارنجی و شهرستانهای خلخال، بیله سوار، گرمی، کوثر و نمین در وضعیت زرد قرار دارند.

به طوری که در شش هفته گذشته افزایش ۲۰ درصدی در موارد بستری و ابتلای در این استان گزارش شده است و هم اکنون دو شهرستان آن در وضعیت قرمز و سه شهرستان آن در وضعیت هشدار قرار دارند و روند موارد بستری در برخی از شهرستانهای این استان ماند قزوین، بویین زهرا و تاکستان دارای شیب تندتری است. این ۵ علامت رایج در میان کودکان با ۵ علامت رایج در میان بزرگسالان که شامل سرفه، مشکلات تنفسی و از دست دادن حس بویایی و چشایی است، متفاوت است و تنها هر دو قشر در تب مشترک هستند. از رایج ترین علائم کرونا می توان به تب، خستگی و سرفه خشک، تنگی نفس، گلودرد، از دست دادن حس بویایی یا چشایی و درد عضلانی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید