البته این موارد شایع نیست

پیش از آن که بپردازیم به اینکه لمینت اقساطی چیست؟ در این نوشته قصد داریم به ویژگی های این روش زیبایی و طول عمر کامپوزیت دندان بپردازیم. رعایت بهداشت دهان و دندان ها در افزایش ماندگاری کامپوزیت دندان تاثیر بسیار زیادی دارد.

در مرحله ی بعدی، آن ها برای کمک به مواد رزین کامپوزیت به دندان شما چسب می زنند و در آخر لایه های بسیار نازک از مواد کامپوزیتی را به سطح دندان های شما نصب می کنند. اگر شما نیز دندان های تراشیده یا آسیب دیده داشته باشید، می توانید از روش قراردادن رزین کامپوزیتی روی دندان ها از نتیجه ای زیبا و با کیفیت لذت ببرید.

کامپوزیت دندان برای درمان دندان ها نبوده و بیشتر جنبه زیبایی دارد. شاید یک دهم میلیمتر و شاید هیچ تراشی روی دندان شما احتیاج نباشد چون کامپوزیت ها مثل چسب هستند و به دندان حالت باندینگ پیدا میکنند.بعد از اینکه دندانپزشک دندان شما را تمیز کرد کامپوزیت به صورت لایه به لایه روی سطح خارجی دندان به وسیله برس و کارور فرم داده شده و بعد از ان به وسیله یک نور اشعه ابی رنگ که لایت کیور نام دارد به مدت ۲۰ ثانیه سفت میشود و لایه بعدی در صورت احتیاج گذاشته میشود . بعد از نصب روکش های ونیر، در ظاهر دندان های خود، شاهد تفاوت های چشمگیری خواهید بود.

این دو روش تفاوت هایی در میزان سفید کنندگی دندان ها دارند که به جز آن، دارای تفاوت دیگری نیز می باشند. آمالگام تفاوت رنگ قابل توجهی با رنگ بخش طبیعی دندان که آن را احاطه کرده است دارد بنابراین توجه ها را به خود جلب میکند. آن ها در واقع یک راه حل نیمه دائمی برای دندان هایی هستند که ظاهر نا مناسبی دارند. همچنین مي توان برای ترميم دندان های ترک خورده، شکسته و یا دندان هایی کــــه با ناخن خوردن و دندان قروچه دچار فرسودگی شده اند از پرکردگی استفاده کرد. در این مورد، به جای آن ممکن است بتوان دندان راروکش ترميم دندان کرد.

کامپوزیت کردن دندان یکی از روش های مقرون به صرفه در عین حال با هزینه مناسب است که طی آن دندان شما کمترین تراش یا آسیب را میبیند که اگر متقاضی زیبایی، ترمیم دندان جلو با کامپوزیت یا درمان دندان های خود هستید، به شما کامپوزیت را پیشنهاد می دهیم. دندانپزشک شما با تمیز کردن دندان ها و آماده سازی آن ها برای برنامه ی زیبایی، روند کار را شروع می کند. کامپوزیت ها بی خطر و بسیار مؤثر هستند، به طوری که در میلیون ها مورد در سراسر جهان برای کمک به بیماران در ترمیم لبخند مورد استفاده قرار گرفته اند.

در روز های اول بعد از کامپوزیت بهتر است که غذاهای نرم مورد استفاده قرار بگیرد. چون در این روش نیازی به برداشتن مینای دندان نیست حساسیت دندان ها بعد از جلسه روکش دندان ایجاد نمی شود. دندانپزشک بایست کاملا متوجه توقع و انتظار بیمار بشه و امکان سنجی رسیدن به اون خواسته ها رو با انجام درمانهایی مثل لمینت یا کامپوزیت ونیر بررسی کنه و بعد اقدام به درمان کنه. از آن زمان به بعد این درمانهای زیبایی یکی از پروسههای محبوب دندانپزشکی بوده است. یکی از عمده ترین دلایل زردی دندان ها، استفاده بیش از حد از مواد خوراکی رنگدانه دار است.

با این کار همه یا مقدار زیادی از زردی کامپوزیت برطرف شده و در نتیجه به دندانهایی زیبا و سالم دست خواهید یافت. با بسته شدن دیاستما ، شکافهای بین بدون برش دندانهای بیمار بسته می شود ومشکلات و بی نظمی های سطح لثه برطرف می شود.هماهنگی بین دندان ها و لب و گونه حاصل می شود. با ارتودنسی می توان اختلالات در ردیف دندان را برطرف کرد. در طول روز امکان آسیب دیدن به دندان هایمان افزایش می یابد یا بر اثر اثابت جسم و یا غذا خوردن ممکن است دندان هایمان آسیب ببینند اما خبر خوب این است که در صورتی که دندان هایتان شکسته یا آسیب دیده اند کامپوزیت دندان بهترین راه حل برای درمان آن می باشد که نسبت به لمینت کم تهاجمی تر بوده و ظاهر زیبا تری به دندان های شما می بخشد .

لمینت سرامیکی دندان راه چاره برای افرادی میباشد که میخواهند نواقص سطح جلویی دندانهای خود را پوشش دهند. ۲- دقت در اینکه اجسام سخت و خشک با دندانهای ونیر شده گاز گرفته نشود. کامپوزیت ها باید با دقت و مهارت زیادی روی دندان ها قرار گیرد. معمولا از رزین یا گلس اینومر برای دندان های موقت یا شیری و همچنین پوسیدگی های کوچک استفاده مي شود زیرا این پرکردگی ها بسیار ظریف بوده و به سرعت فرسوده مي شوند.

یا چه لزومی به حفظ دندان شیری است و… پیوند کامپوزیت برای همیشه وجود نداشته و یک روش دندانپزشکی زیبایی نسبتاً جدید است که مورد حمایت نسل های اخیر دندانپزشکان علاقمند به حفظ ساختار زیرین دندان و حفظ سلامت دهان بیماران می باشد. به همین منظور بهتر است وقتی کار ترمیم تمام شد، همیشه حاشیه ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی صیقل داده شده اند. هدف اصلی دکتر ندا هادی از کامپوزیت دندان، دستیابی بیماران به لبخندی زیبا و تناسب دندان ها نسبت به بقیه اجزای صورت و نیز حفظ عملکرد دندان ها می باشد.

عادات صحیح روزانه بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برای حفظ روکش ضروری است. درست است که ناتوانی کودک در رعایت بهداشت دهان و دندان علت پوسیدگی دندان اوست؛ با این حال، هرچهقدر سن فرد هم بیشتر شود؛ احتمال پوسیدگی دندان در او بیشتر میشود. آمالگام ملغمه ای است متشکل از عناصر نقره ، مس ، روی ، پلاتین و قلع که با درصدهای مختلف که با حضور و مخلوط شدن با جیوه خمیری نقره ای شکل و نرم ایجاد می کند که مدتی طول میکشد تا سفت و سخت گردد . پیش بینی شده است که شیوع بیماری آژنزیس درمانی بین ۱.۵ تا ۱۰.۱ درصد میباشد.

حتما از مسواک و نخ دندان به طور مرتب استفاده کنید تا پس از مصرف غذا، باقی مانده آن روی دندان های شما باقی نماند و پوسیدگی باعث نشود که طول عمر کامپوزیت کاهش یابد. قبل از نصب کامپوزیت، دندانی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، به منظور جلوگیری از ایجاد باکتری و آلودگی در آن ناحیه باید به طور کامل تمیز شود. به این دلیل که انعکاس نور در لمینت سرامیکی بیشتره و سطح لمینت سرامیکی کمتر دچار لکه میشه ، همچنین ماندگاریشم بیشتره مورد استقبال قرار گرفته. همچنین جنس مواد کامپوزیت باید مرغوب باشد و در صورت عدم استفاده دندانپزشک از مواد نامرغوب، طول عمر کامپوزیت را کاهش می دهد.

عدم وجود مادرزادی دندان با سندرومهای گوناگونی نظیر سندروم داون همراه است. طول عمر کامپوزیت های دندانی نیز با بهداشت دهان و دندان شما ارتباط مستقیمی دارد. در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت های روزانه توسط شخص بیمار، درخشش و سلامت ترمیم های دندانی تا سال های زیادی ماندگار خواهد بود.

این بیماری شامل تغییر شکل و کم شدن اندازه دندانهای موجود و همچنین رویش با تأخیر آنها، عدم تقارن در دندانها و فک بیمار، شکاف لب، آنومالیهای مینایی و نیز کاهش اندازه زایده آلوئولار است. به این ترتیب اسید موجود در این توده سبب پوسیدگی دندان میشود.

این بافت کوچک سبب ساخت دندان میشود بنابراین در صورت فقدان آن، دندان نیز ساخته نخواهد شد. در بیشتر موارد کمبود بافت کوچکی به نام لامینای دندان سبب بروز این بیماری میشود. البته نامنظمی دندانها در موارد شدید با کامپوزیت قابل درمان نیست. اگر خرابی و ساییدگی و یا احیانا زرد شدن رزین های کامپوزیت بیش از حد ایجاد شده باشد، یا نیاز به دوباره کاری این پالیش و شکل دادن مجدد به رزین های کامپوزیت باشد، باید از نوارهای پالیش فلز استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید