انواع رنگ نما ساختمان – اجرای رنگ نما، رنگ آمیزی نمای ساختمان با قیمت مناسب

ویرانه های این معبد و مجسمه «قرص شمس» (آفتاب) که تکه تکه و خرابه های ستونهای دیوار معبد که به جا مانده است نشان می دهد که معبدی بسیار باشکوه بودهاست. بیشترین کاربردی که ستونهای سنگی در امر ساخت و ساز دارند، استفاده کردن آنها در نماهای رومی است. نام تجاری انیکس ( سنگهای مرمر ) از (Marmoros) کلمه یونانی به معنی درخشنده گرفته شده است ، سنگ مرمر نوعی کانی آهک گونه است که با ترکیبات رنگی مختلف یافت میشود. مرمریت جیرفت دارای تم رنگی زیتونی و کرمی رنگ است که در برخی از آنها رگههای آبی و صورتی نیز به چشم میخورد. با وجود اینکه انواع بسیار زیادی فسیل در سنگ های کربنات کلسم یافت می شود ، ولی به دلیل فشار بسیار زیاد و تغییرات کریستالی در سنگ مرمریت ، معمولا هیچ گونه فسیلی در این نوع سنگ به چشم نمی خورد.

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد به آن دچار میشوند این است که گمان میکنند که سنگهای مرمریت همان سنگ مرمر است. سنگهای مرمر از دگرگونی سنگ آهک به حاصل شده است. سیپولن : مرمری است که دارای پولکهای میکاست. سنگ دارای خصوصیاتی است که می تواند آن را به یک انتخاب مناسب جهت طراحی نما تبدیل کند. همچنین گرد و خاک را به راحتی به خود جذب می کند. امکان اضافه کردن رنگ و قطعات دیگر، فرم های ظاهری بسیار متنوع و زیبایی را به سنگ مصنوعی می دهد. رنگ و بتونه مخصوص با رنگ سنگ نمای ساختمان و … همچنین امکان حمل و نقل این سنگها با استفاده از کامیون و تریلی وجود دارد. به عنوان نمونه سنگهای گرانیت از کانیهای آهنی ساخته شده است و از این رو شما نمیتوانید آن را در آب و هوای بارانی بیرون استفاده نمایید زیرا اکسیده شدن آهن میتواند باعث زنگ زدگی سنگها شده و زیبایی نمای ساختمان را کاهش دهد.

این سنگها در خانواده سنگهای مرمریت و تراورتن واقع شدهاند و دارای ویژگیهای خاص و منحصر به فردی میباشد. از سنگ جیرفت با ویژگیهای منحصر به فردی که دارد، در دیوارههای داخلی ساختمان، کفپوش ساختمان و سرویسهای بهداشتی استفاده میکنند. در هنگام تعیین نمای سنگ برای ساختمان و همین طور کاربرد سنگ ساختمان برای طراحی دکوراسیون داخلی قسمتهای مختلف منزل میتوانید با مشاهده عکس سنگ ساختمانی متناسب با سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. در سنگ مرمرهای بسیار خالص عمق سنگ توسط نوری که از آن عبور می کند کاملا مشاهده می گردد ، معمولا تصویری مات از درون سنگ مرمر بدست می آید و در هیچ کدام از مراحل تشکیل تا پختگی کامل در دوران تبلور سنگ که معمولا چندین هزار سال به طول می انجام هیچگاه به صورت شفاف در نخواهد آمد و همیشه حالت مات درون خود را حفظ می نماید از ویژگیهای برجسته سنگ مرمر، عبور نور است.

به کار رفتن آن در نمای ساختمان ها ظاهری باستانی و اشرافی را ایجاد می نماید. سنگهای مرمر معدن ده رستم جزو یکی از بهترین سنگهای مرمر جهان است در تجربه کاری ام با این معدن خریداران چینی از این سنگها را به صورت کیلیویی جدا سازی می کردند و می بردند این حرکتی است که برای معدن داران دیگر که سنگ های درجه یک ندارند قابل هضم نیست در زیر مجسمه هایی که به توسط استادان بنام چینی و با دست (بدون دخالت ماشین آلات) تراش خورده اند خدمت محترمتان نمایش می دهم ، 80 درصد این مجسمه های زیبا و فاخر در ایتالیا به فروش می رسد بخاطر داشته باشید سنگهایی که در این تصاویر هستند کاملا ایرانی و از این معدن است .

اگر شما طراحی داخلی منزل تان را به صورت سلطنتی طراحی کرده اید بهتر است از این نمای رومی یا کلاسیک برای دیزاین نما ساختمان استفاده کنید. در طراحی ساختمان در برخی موارد پس از محاسبات سازهای، استفاده از ستون در فضاهای داخلی یک امر اجتناب ناپذیر خواهد بود.

ولی در برخی مواقع به دلیل رنگ و طرح سنگهای گرانیت این سنگها استفاده چندانی ندارد. با رنگ نما نانو دیگر نگران رنگ و رو رفتگی ظاهر ساختمان نخواهید بود و آلودگی های محیط در کلان شهر ها ساختمان ها را زشت و نا زیبا نخواهد کرد. تا سال 1998 تولید سنگ مرمر در اختیار چهار کشور بود که تقریبا نیمی از تولید این محصول را در جهان در اختیار داشتند.

آیا میتوان پیش از خرید این محصول از آن دیدن کرد؟ اگر مرمریت از دگرگونی سنگ آهک دولومیتی تولید گردد ، عنصر منیزیم هم در آن وجود خواهد داشت. اولین چیزی که باعث زیبایی یک ساختمان میشود نمای ان است هرکسی که به ساختمان نگاه میکند اولین چیزی که میبنید نمای ان است پس انتخاب یک نمای زیبا برای ساختمان باعث زیبایی ان میشود.پس این نما باید به طوری طراحی شده باشد فقط یک صفحه ی دوبعدی نباشد و ارزش زیبایی دیگری نیز داشته باشد طراحی نمای ساختمان برای اینکه اولین عنصر تاثیر گذار روی شخص است باید بیشتربه ان توجه کردو طبق اصول طراحی شده باشد. محل مورد نظر نیز بر اجرت سنگ کار ساختمان تاثیر دارد.

هر میزان تاثیر دگرگونی سنگ کربنات کلسیم بیشتر باشد ، کریستال های سنگ مرمر نیز درشت تر می شوند. به همین دلیل سنگ های تراورتن بیشتر به ملات میچسبند. نقاشی کناف برای فروش در آینده ممکن است به معنای انتخاب یک طرح نقاشی ساختمان باشد که بیشتر از شما برای دیگران جذاب باشد. معدن سنگ جیرفت در استان کرمان و در ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان جیرفت واقع شده است. معادن سنگ مرمر و لایم استون زیادی نیز در این استان وجود دارند. شاید افرادی که تجربه چندانی در زمینه سنگها ندارند، نتوانند فرق بین سنگهای مرمر با مرمریت را تشخیص دهند ولی کارشناسان و افرادی که با این سنگها سر و کار دارند میتوانند بهراحتی از طریق عبور دادن نور در این سنگها، نوع سنگ را شناسایی کنند.

موارد ذکر شده تنها بخشی از انواع سنگ های مرمریت بوده اند و معادن استخراج بسیاری در ایران وجود دارند. سنگ های زیادی از معادن ایران استخراج می شوند. سنگ های مرمر تنوع زیادی نسبت به سایر سنگ های ساختمانی ندارند . کاربرد انواع سنگ ساختمان در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل تنوع و زیبایی را در کنار هم ایجاد کرده است. امروزه از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان های لوکس به عنوان پوششی برای کف و یا دیوار و همچنین برای ساخت اپن آشپزخانه ها استفاده می شود. در بخش کشاورزی از پودر سنگ مرمر برای تصحیح پی اچ و درمان خاک اسیدی کشاورزی استفاده می کنند. همچنین سنگ های یک تکه و یا پودر سنگ مرمر در مجسمه سازی کاربرد دارد.

به همین علت از خاک سنگ آن به عنوان پودر سفید رنگ در تولید جوهر ، کاغذ ، رنگ و دیگر محصولات استفاده می کنند. سنگ دیپلمات دارای رنگ خاکستری روشن میباشد رگههای موجود در این سنگ درکنار هالههای طوسی تیره و صورتی کمرنگ توانسته نقش زیبایی را خلق کند .

دیدگاهتان را بنویسید