اهمیت ترمیم دندان شکسته – دکتر مانوشا امیری

کلینیک تخصصی مرسی ، با داشتن تیم متخصص و مجرب در زمینه زیبایی دندان و دندانپزشکی آماده خدمات رسانی به شما هم وطنان عزیز می باشد. در کلینیک تخصصی دندانپزشکی Dencare از کامپوزیت Renamel استفاده می شود که تا هفتاد در صد فیلر آن کوارتز می باشد و استحکام فوق العاده ای را به کامپوزیت دندان می دهد .

دکتر فرزین اصلانی فلوشیپ فوق تخصصی ارتودنسی جراحی و ناهنجاری های فک و صورت است؛ ایشان مدرک دندانپزشکی عمومی خود را در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی بابل اخذ کرده اند و فلوشیپ فوق تخصصی جراحی فک را در سال 1396 از دانشکده دندانپزشکی شهید پزشکی گرفته اند؛ دکتر اصلانی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در کرج می باشند. دکتر ایمان عمرانی طالقانی با تجربه بیش از ۴۰۰۰ زیبایی و مرتب سازی ،انومالی های دندانی و بیش از ده هزار درمان ریشه موفق و جراحی های پیشرفته و سابقه بیش از چهل درمان، تحت بیهوشی کامل، آماده درمان شما هموطنان می باشد؛ در صورتی که به دنبال بهترین دکتر کامپوزیت در کرج هستید می توانید به مطب دکتر ایمان عمرانی مراجعه کنید و از خدمات بسیار عالی ایشان بهره ببرید.

دکتر الناز نجفی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (دارای بورد تخصصی) و عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد و دارای شماره نظام پزشکی به شماره ۱۳۳۱۴۴ می باشد؛ دکتر الناز نجفی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در کرج می باشند. 10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در کرج را بشناسید! افراد بسياري در كرج به دنبال سفيد كردن و نظم دادن به دندان هاي خود هستند از اين رو قصد داريم 10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در کرج را به شما معرفي كنيم تا بتوانيد براي داشتن دندان هايي سفيد و زيبا اقدام كنيد و لبخندي زيبا به ديگران هديه دهيد.

معمولاً در مشاورههای اولیه، افراد برای جراحی ارتوگناتیک هم توسط متخصص ارتودنسی و هم توسط جراح متخصص دهان، فک و صورت مورد معاینه قرار میگیرند. دکتر احسان صادقی نژاد جراح و دندانپزشک و فلوشیپ لیزر دهان و دندان می باشند؛ ایشان در سال 1374 با رتبه 40 در کنکور وارد دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی شدند؛ ایشان در سال 1380 از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحضیل شدند و ایشان فلوشیپ لیزر دندانپزشکی از دانشگاه جنوا ایتالیا می باشند و دارای Certificate ایمپلنت های دندانی هستند؛ در واقع دکتر احسان صادقی نژاد یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در کرج می باشند. دکتر یوسف رفیع تحصیلات دانشگاهی خود را با طی کردن در دوره کاردانی پروتز های دندانی در دانشگاه تهران در سال 1377 شروع کردند؛ ایشان در سال 1379 پس از اتمام یافتن دوره ذکر شده در زمینه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی پرداختند؛ دکتر رفیع با اندوختن بیشتر از سه سال تجربه برای تکمیل و ادامه یافتن تحصیلات آکادمیک خود به دانشگاه cebo doctors پیوستند.

اگر متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ، این واکنش آلرژیک بدن به کامپوزیت ها را تشخیص دهد، در سریعترین زمان ممکن ادامه درمان ونیر را متوقف کرده و بیمار به سرعت می تواند سلامت دهان و دندان خود را بازیابد.

2. در صورتي كه نیاز باشد بايد دكتر آماده سازی بسيار کوچک بر روی دندان بیمار انجام دهد. بیمار بعد از انجام دادن لمینت باید از خوردن غذاهای سفت , گاز زدن یخ و… با قرار دادن مکرر دندانهای خود در معرض غذاهای و نوشیدنیهای بسیار اسیدی میتوانید به مینای دندانهایتان آسیب برسانید. لذا بعد از مصرف نوشیدنی های گازدار و غذاهای رنگی، باید دندان­ها مسواک شده و از نخ دندان استفاده شود تا رنگدانه ها به مدت زیادی در تماس با دندان های کامپوزیتی نباشد. هر چند که این احتمال می رود که کامپوزیت سرامیکی برای تمامی افرادی که دارای دندان کج هستند مناسب نباشد.

شما بعد از خواندن این مقاله به خوبی تفاوت هر 3 پروسه را متوجه خواهید شد و احتمالا می دانید کدامیک برای شما مناسب است و کدامیک برایتان کاربردی ندارد. اگر به دنبال زیباتر شدن شکل و ظاهر دندان هایتان هستید احتمالا تا به حال نام لمینت و کامپوزیت و بلیچینگ دندان به گوشتان خورده است. در هر حال شما باید توسط پزشک معاینه شوید و بسته به شرایط دندان هایتان پزشک تصمیم گیری خواهد کرد. لمینت سرامیکی پس از قالب گیری از دندان توسط دندانپزشک ، ساخته میشود . در صفحات باز شده جدیدترین هزینه های این 3 پروسه در قالب جدول و توضیحات مفصل ارائه شده است.

اما شما میانگین هزینه کامپوزیت ونیر به ازای هر دندون رو میتونید بین 1800 تا 2200 در نظر بگیرید. ونیرهای پورسلین، کمی شبیه به ناخن مصنوعی به نظر می رسند و به گونه ای طراحی شده اند که بر سطح جلویی دندان قرار بگیرند. برای ونیرهای کامپوزیتی بین 5 تا 10 سال و برای لمینت های سرامیکی طول عمری تا بیشتر از 20 سال نیز در نظر می گیرند.

معمولا ونیرهای دندانی هزینه بیشتری به ازای هر دندان نیاز دارند اما بلیچینگ به ازای سفید شدن کل طرح لبخند هزینه به مراتب کمتری دارد. 2. اصلاح طرح لبخند علاوه بر زیبایی بی نظیر دندان ها، کاربرد های درمانی فراوانی نیز دارد. سپس بعد از اتمام این دوره، عمل جراحی فک برای اصلاح وضعیت انجام میشود. برای اصلاح این مورد، جایگاه فک از طریق یک عمل جراحی به نام جراحی ارتوگناتیک (اصطلاحی مرکب از ارتو به معنی صاف کردن و گناتوز به معنی فک) تصحیح میشود. متخصص ارتودنسی قبل از آن که عمل جراحی را روی آنها انجام دهد برای مدتی کوتاه و مشخص، بریسهای ارتودنسی را برای دندانهای بالا و پایین طراحی و نصب میکند تا دندانها به بهترین موقعیت ممکن خود برای عمل جراحی برسند.

عمل پالیش و تکامل ونیر کامپوزیتی در این مرحله صورت می گیرد. 2 -تغییر رنگ لمینت: این عارضه بیشتر در لمینت های کامپوزیتی اتفاق می افتد و تا حد زیادی بستگی به مواد رنگی مصرف شده مانند چای , قهوه, سیگار و…

مواد ترمیمی هم رنگ دندان ها علاوه بر زیبایی که دارند از استحکام و دوام بالایی نیز برخوردار هستند، علاوه بر این برای پزشک نیز درمان ترمیم آسان تر شده است ، زیرا زمان بر بودن و دشوار بودن دندان های عقبی در استفاده از مواد ترمیمی هم رنگ دندان از مهم ترین چالش های دندانپزشکان بوده است. الکل باعث کاهش مقاومت و استحکام کامپوزیت و همچنین موجب شل شدن اتصال آن خواهد شد.

برای سیستم های باندینگ بدون آبی که بیس استون دارند یعنی حلال آنها استون است، سطح عاج را باید مجدد wet کنیم که استحکام باند بهتر شود. در مرحله آخر از مواد باندینگ مخصوص روی دندان ها استفاده می شود و سپس مواد کامپوزیت ونیر به آرامی بر روی دندان ها قرار داده می شود. دندانپزشک مواد باندینگ را پس از سفت و خشک شدن تراش و شکل میدهد و در نهایت آن را پولیش میکند تا به درخشندگی دیگر دندانها باشد. 4. در ادامه در مرحله بعد نيز بايد رونز هايي از كار از جمله ایزوله کردن، اسید زدن، شستن و خشک کردن دندانها انجام شوند.

برخي از افراد بنا به دلايل مختلفي داراي دندان هايي زرد رنگ و بهم ريخته هستند كه با پبشرفت كردن علم و تكنولوژي مي توان اين مشكلات را برطرف كرد؛ كامپوزيت كردن دندان يكي از روش هاي به كار رفته مي باشد كه لمینت کامپوزیت به روشی گفته مي شود.

عده بسیار زیادی از افراد به دلایل مختلف ترجیح می دهند که کامپوزیت را با رنگ های طبیعی انجام دهند. در واقع باید این کار توسط افراد متبحر و به طور اصولی انجام شود تا از بروز هر گونه خطا و اشتباهی جلوگیری شود. اگر مشکل ایجاد شده از طرف رشد استخوان فک شما باشد، پزشک با استفاده از ارتودنسی و روشهای اینچنینی، فک را به عقب رانده و مشکل را حل میکند و اغلب اگر در سنین پایین تشخیص داده شود بهراحتی با ارتودنسی به درمان مطلوب خواهند رسید؛ زیرا ممکن است لبخند لثهای در کودکان، باعث کاهش اعتمادبهنفس آنها و خجالتزدگیشان شود؛ بنابراین بهتر است با مراجعه به متخصص ارتودنسی، درمان لبخند لثهای فرزند شما به طور اصولی پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید