ایمپلنت دندان لیزری با تحویل فوری_هزینه ایمپلنت با لیزر کلینیک دندانپزشکی دکتر شاکر

با این حال در برخی شرایط و به صلاحدید دندانپزشک در صورتی که ریشه دندان دچار عفونت فعال نباشد، امکان قرار دادن همزمان ایمپلنت همراه کشیدن دندان وجود دارد. در صورتی که بیمار دارای هرگونه بیماری کنترلنشدهای باشد مثل دیابت، امکان جراحی ایمپلنت وجود نخواهد داشت، اما با کنترل بیماری زمینهای، این امکان فراهم خواهد شد. برخی دندان های ثابت میخواهند که مانند دندان های طبیعی به نظر می رسد، اما تمیز کردن آن کمی چالش برانگیز است در حالی که برخی دیگر به دندان هایی که می توانید از دهان خارج کنید عادت دارند و از نظر بهداشت و تمیز کردن آسانتر است.

ایمپلنتها در صورت نگهداری مناسب میتوانند یک عمر دوام داشته باشند و هزینه آن را در طولانی مدت مقرون به صرفه میکنند. زمان دوام و هزینه ایمپلنتهای دندانی تا چه حد میباشد؟ آیا ایمپلنتهای دندانی نیاز به مراقبت ویژه دارند؟ چگونه از کامپوزیت دندان مراقبت کنیم؟ بعضی مردم چنان استخوان فک شان را از دست داده اند که تنها راه موجود برای درمان آنها ایمپلنت است ولی پیش از آن باید استخوان به روشهای خاصی تا اندازه مطلوب بازسازی شود و همکاری بسیار مناسب در جهت مراقبت از ایمپلنت ها و لثه های اطراف آنها شامل مسواک زدن روزانه و کشیدن نخ دندان، لازم است. هم چنین برای آگاهی از عوارض ایمپلنت می توانید به مقاله آن سری بزنید. بخاطر پیشرفت شایان در تکنولوژی ایمپلنت ، امروزه افراد زیادی کاندید انجام این درمان هستند اصولا” اگر شخصی منعی در انجام خروج دندانها و پروتز ثابت نداشته و از نظر سیستم بدن هم نسبتا” سالم باشد ، می تواند کاندید دریافت ایمپلنت به شمار رود .

به همین دلیل درمان پروتزی بسمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت می رود. امروزه لیزر کاربردهای زیادی در بخش های مهمی از پزشکی و البته دندانپزشکی دارد، از برداشتن کک مک و درمان آب مروارید گرفته تا راهی برای سفید کردن دندان ها و درمان بیماری های لثه ،با توجه به کاربرد لیزر در بخش های مختلف دندانپزشکی و اثرات این روش بر کاهش درد در روند درمان های مختلف ، میتوان از آن به عنوان یک راه درمانی چند کاربرده ، در بیشتر زمینه ها نام برد ،ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی متحرک پایه ایمپلنت همانند ریشه دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار میگیرد و بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت دیده نمیشود ، استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد .

1. در ابتدا دندانپزشک پوسیدگی دندانها را بررسی میکند و در صورت وجود پوسیدگی آن را رفع میکند. پس از آن برای بررسی وجود آسیبهای احتمالی استخوان فک، با استفاده از یک پروب بسیار کوچکی جای خالی دندان مورد بررسی قرار میگیرد که در صورت سالم بودن استخوان و لثه سایر مراحل کاشت ایمپلنت انجام میشوند. سینوس لیفت یک جراحی بسیار ساده است که در آن به فک بالایی، استخوان افزوده می شود معمولا جراحی سبب ایجاد درد سینوس لیفت نمی شود، همواره قیمت سینوس لیفت به طور جداگانه نسبت به ایمپلنت در نظر گرفته می شود. در نهایت بهتر است برای جایگزینی دندان جلو قبل از کشیدن دندان با متخصص ایمپلنت مشورت صورت گیرد چون بعد از اجرای غلط کار اصلاح آن بسیار مشکل می شود و ممکن است نیاز به درمان های طولانی و پر هزینه باشد.

در جراحی لثه با استفاده از لیزر، از دستگاه لیزر پرتوان برای از بین بردن بافتهای آلوده در لثه و نواحی اطراف آن استفاده میشود. همچنین در مواردی که برای دندانهای مصنوعی فرد گیرکافی در دهان نداشته باشد، می توان از ایمپلنت های باریک یا مینی ایمپلنت ها به عنوان محل گیر مناسبی جهت ثابت نگداشتن دندان مصنوعی استفاده نمود. کسانی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند . در این مدل از دندانهای مصنوعی باید تمامی دندانها کشیده شده یا از بین رفته باشند زیرا از نوعی طراحی برخوردار است که جایگزین همه دندان های فک می شوند.

زیرا این فک ها از استقامت بالاتری برخوردار هستند. هر شخصی برای دانستن دقیق قیمت باید به پزشک مراجعه کرده تا معاینه کاملی صورت گیرد، زیرا پزشک برای پاسخ به این سوال باید نیاز واقعی را ارزیابی کند؛ سپس برآورد قیمت را انجام دهد. باید توجه کرد در صورتی که این دسته از بیماران بیش از سه سال از این دسته دارویی استفاده کرده باشند، باید با پزشک معالج در ارتباط با قطع یا جایگزینی این دسته دارویی مشورت شود و در صورت امکان تا سه ماه درمان دارویی آنهابه تعویق بیفتد. طی درمان ایمپلنت در بیماران دیابتی علاوه بر مشکلات زمینهای، احتمال مشکلات موضعی نیز در ناحیه جراحی وجود خواهد داشت. آیا امکان گذاشتن ایمپلنت بدون جراحی لثه وجود دارد؟

آیا گزینه های دیگری برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد؟ از اینرو استخوان کافی به منظور قرار دادن ایمپلنت وجود ندارد پس قبل از قرار دادن ایمپلنت نیاز است که سینوس فک ترمیم و به طرف بالا برده شود. برخی مردم باورهایی دارند که اصلا توجیه علمی ندارند؛ مثلا بعد از قرار دادن ایمپلنت نباید سرما بخورید! بعد از قرار دادن ایمپلنت نباید سرتان را خم کنید! قرار دادن پیچ در فکها باعث عفونت میشود! و… هنگام گذاشتن ایمپلنت کاملا با دندانپزشکتان مشورت کنید تا هرگونه شک و شبهه از بین برود. همچنین رعایت بهداشت دهان و کنترل سطح قند خون از نکات بسیار مهم در این دسته از بیماران است.در بیماران مبتلا به آرتریت روماتویید که سالهای زیادی از داروهای کورتیکواسترویید استفاده میکنند، عواملی مانند افزایش قند خون و کاهش تراکم استخوان موجب افزایش مشکلات پس از کاشت ایمپلنت خواهد شد.

اگر شما سابقه بیماری مزمن داشته باشید و یا مبتلا به براکسیسم (سایش دندانها) و یا امراضی از جمله دیابت و غیره باشید، میزان موفقیت ایمپلنت کاهش می یابد. به طور متوسط میزان موفقیت ایمپلنت دندانی ۹۵% گزارش شده است. به گزارش گروه اجتماعی مشرق، دکتر غلامرضا محمدی ایمپلنتولوژیست از سوئیس به سوال های مهم در مورد ایمپلنت دندان پاسخ داده است. هر قدر کشيدن دندان عقل آسان تر.باشد٬ بهبودی پس از جراحی هم سریع تر و راحت تر خواهد بود.اگر بيش از 30 سال سن دارید احتمال بروز مشکلات مربوط به دندان های عقل بسيار اندک است. هنگامی که دندانی به علت پوسیدگی و یا ضربه از بین می رود و نیاز به کشیدن دارد، جای خالی دندان معمولا آزاردهنده است و هم از نظر زیبایی و هم جویدن غذا به مشکل می خوریم.

در بیشتر مواقع عمل جراحی قراردادن ایمپلنتها تحت بی حسی موضعی انجام می گردد دندانهای موقت در جای خالی می توانند قرار گیرند تا زمانی که ایمپلنت خود دارای رویه ی دندانی شود . آیا عمل جراحی کاشت دندان دردناک است؟ در مقایسه با سایر جراحیهای محیط دهان، میزان درد و ناراحتی جراحی ایمپلنت بسیار کمتر است و با رعایت دستورات دندانپزشک اغلب بدون ناراحتی تمام میشود. در بیمارانی که مشکلات و بیماریهای سیستمیک ندارند نیز ممکن است که استخوانهای فک پس از کشیدن دندان، تحلیل برود که این میزان در سال اول پس از کشیدن دندان بیشتر از سالهای بعد است.

در حال حاضر تنها گروههایی که برای کاشت دندان مناسب نیستند، شامل بیمارانی است که به نوعی دچار ضعف سیستم ایمنی هستند، به عنوان مثال بیمارانی که رادیوتراپی داشتهاند، به مدت دو سال نمیتوانند ایمپلنت کنند. با این حال در برخی شرایط امکان دارد که در صورت مناسب بودن استخوان فک – بهخصوص در مورد دندانهای قدامی که در ناحیه زیبایی هستند- همزمان با قرار دادن ایمپلنت بتوان روکش موقت یا دائم را روی آن قرار داد. زیبایی از دیگر مزایای کاشت دندان جلو باید به زیبایی آن اشاره نمود. دندانهای غیرقابلنگهداری باید کشیده شوند و معمولا 2 تا 3 ماه صبر میکنند تا در ناحیه بدون دندان استخوانسازی انجام گیرد.

در مورد دندانهایی خلفی که معمولاً چند ریشه هستند و مخصوصاً اولین دندانهای خلفی بزرگ که دو یا سه ریشه است، جایگزین همزمان دندان کشیده و ایمپلنت معمولاً مقدور نیست و بهتر است حدود ۶ هفته صبر کرد. گاهی به دلیل عفونت یا پوسیدگی دندان جلو باید کشیده شود و گاهی نیز التهاب لثه پیشرفته، بر سلامت دندانهای جلویی تاثیر میگذارد. وقتی استخوان تحلیل می رود در این زمان حتی درمان توسط ایمپلنتهای دندانی گاهی غیر ممکن و یا خیلی سخت و زمان بر می شود . در افرادی که استخوان تحلیل رفته و نیاز به جایگزینی ایمپلنت دارند درمان موفق ایمپلنت میسر نخواهد شد، مگر با بازسازی استخوان، که این امر بر جایگزینی ایمپلنت اولویت دارد.

2. از سوی دیگر این روش درمان از دقت بسیار بالاتری برخوردار بوده و برخلاف استفاده از تیغ شاهد خونریزی نخواهیم بود. برای استفاده از ایمپلنت سلامتی کامل بدن و همچنین دارا بودن استخوان فک و لثه های سالم از اهمیت زیادی برخوردار است. اصولا” ایمپلنتهای دندانی باید از همان توجه و مراقبتی برخوردار گردند که در دندانهای طبیعی انجام می گردد . ایمپلنتها از جنس تیتانیوم هستند که در محیط بدن کاملا خنثی است و در شرایط طبیعی نهتنها هیچ واکنش مضری برای بدن انسان ایجاد نمیکند بلکه با تغییرات سطحی ایجاد شده روی آنها، به شدت تمایل دارند جذب استخوان فک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید