باندینگ دندان جلو و بستن فواصل بین دندانی – کلینیک دندانپزشکی کوروش

استفاده از این روش نیازی به تراش دادن دندان و قالبگیری ندارد ودر یک جلسه انجام میشود. قرار دادن روکش معمولا به دو بار مراجعه به مطب دندانپزشکی نیاز دارد. در صورت عدم مراجعه به دکتر و درمان می تواند به تمامی صورت، گردن و در نهایت تمامی بدن سرایت کند. روکش نوعی ترمیم است که تمامی تاج دندان را میپوشاند و دندان را در مقابل فشارهایی که وارد میشود محافظت مینماید. این ورقه ها در اندازه های استاندارد تهیه شده اند به نحوی که برای تمامی افراد قابل استفاده باشند. به طور مثال در صده گذشته بسیاری از افراد دندان هایشان را با طلای زرد زیبا می کردند اما در عصر حاضر زیبایی معنای دیگری پیدا کرده است. 4-چرا نمی توان دندانی که آبسه کرده است را کشید؟

1-آیا آبسه دندان خود به خود درمان می شود؟ 2. پر کردن: درمان اصلی پوسیدگی دندان می باشد و با نام ترمیم نیز شناخته می شود. همانطور که پیشتر گفتیم در مواقعی که میخواهند پوسیدگی دندان را بردارند و یا میخواهند دندان را ترمیم کنند از کامپوزیت دندان استفاده میشود و یا برای انجام کار زیبایی از آن بهره میبرند. در کامپوزیت از همان موادی استفاده می شود که برای ساخت دندان های مصنوعی از آن استفاده می شود.

ماده ای که برای این نوع از کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد استحکام کمتری دارد. این کار با اسید فسفریک خوراکی 35 در صد صورت می گیرد .در نتیجه سطح دندان حالت گچی گرفته و در آن میکرو تضرس هایی خلق می گردد. در صورتی که دندان پزشک به پوسیدگی پنهان در دندان شما مشکوک باشد، عکس دندان می گیرد تا وضعیت دندان کامل مشخص شود. از دلایل شایع به وجود آمدن آبسه دندانی می توان به بیماری های لثه یا همان پریودنتال، پوسیدگی های عمیق دندانی و ترک خوردگی و شکستگی های دندان اشاره نمود.

همچنین آبسه های پری آپیکال معمولا به دلیل پوسیدگی های عمیق دندانی و عدم رسیدگی به آنها ایجاد می شود. درمان پوسیدگی بین دو دندان جلو | درمان پوسیدگی بین دو. بدون درمان ، عفونت گسترش می یابد . با این کار از گسترش پوسیدگی می توان جلوگیری کرد. دندانپزشک میتواند یک پوشش شفاف پلاستیکی در اطراف کامپوزیت دندان قرار دهد تا از تغییر رنگ آن جلوگیری شود. با رعایت بهداشت دهان و دندان می توان از به وجود آمدن این نوع از آبسه ها جلوگیری نمود. با این حال، یکسری موارد وجود دارد که باید رعایت کنید. با این حال، توجه به این نکته مهم است که در حالی که بریج ها جایگزینی برای تاج دندان ها استفاده می شوند، اما برای جایگزینی ریشه دندان از دست رفته، طراحی نشده اند.

یک دندانپزشک ماهر میتواند عمر دندانهای پوسیده شما را تا سالیان سال افزایش دهد اما تعلل در پر کردن دندان میتواند باعث مرگ دائمی دندان و از دست رفتن آن شود. آبسه دندان یک وضعیت شدید و بالقوه تهدیدکننده زندگی است که در آن یک کیسه چرک در دندان منجر به عفونت می شود. 2-آیا بروز آبسه دندان یک وضعیت اورژانس است؟ از آنجایی که آبسه به دلیل وجود فضای باکتریایی در دهان ایجاد می شود.

این نوع مواد طوری روی دندان قرار میگیرند که موجب اصلاح شکل و رنگ دندان میشوند و با ایجاد رنگ زیبا و درخشنده بر روی دندانها جلوه خاصی به لبخند میبخشند. علاوه بر آن باعث ایجاد مشکلات بهداشتی مختلف دهان و دندان می شود. روش درمان و نوع مواد استفاده شده در هزینه نهایی تاثیرگذار است بطور مثال در روش باندینگ اگر احتیاج به لمینت سرامیکی باشد هزینه آن تقربا دو برابر زمانی است که از مواد کامپوزیت دندان استفاده می شود. در هر زمانی در دورهی بارداری می توانید دندان بکشید اما معمولاً دندان پزشک به شما توصیه میکند این کار را به سه ماههی دوم موکول کنید.

اگر به ایمپلنت دندان جلو یا ایمپلنت دندان آسیاب نیاز دارید، پزشک بسته به فرم فک و ساختار سایر دندانها یکی از این انواع ایمپلنت را برای شما استفاده میکند. یکی دیگر از مشکلات کامپوزیت دندانپزشکی این است که رنگ آن پس از خوردن چای، قهوه یا دیگر مواد غذایی دارای رنگ، تا حدی تغییر میکند. از آنجایی که معمولا آبسه های پریودنتال به دلیل ماندن غذا در میان دندان ها و در نتیجه آن عفونت لثه بین دندانی ایجاد می شود.

نکته دیگر اینکه کامپوزیت دندانپزشکی در صورتی که صحیح و توسط بهترین دندانپزشک زیبایی نصب نشود، ممکن است به لثه آسیب برساند. بنابراین بهترین راه برای از بین بردن عفونت دندان عصب کشی است در صورتی که دندان قابل نگهداری نیست ابتدا باید بیمار دارو دریافت کند تا میزان عفونت کنترل شود و سپس دندان کشیده شود. در این روش قرار نیست شما هیچ دردی در دهان خود احساس کنید. پس توسط عمل فلورسانس بافتهای سالم و پوسیده بدون هیچ گونه عوارض و خطری با دقت بالائی حدود 99% می توان دندان پوسیده را تشخیص داد. در هنگام پر کردن دندان با سرامیک به دلیل حجیم بودن آن باید مقدار بیشتری از قسمت دندان سالم را تراشید. فشار آوردن بیش از حد با ابزار اکسپلورر باعث وارد شدن آسیب به دندانی که سالم است می شود.

این که چه نوع زیبایی مورد انتخاب قرار بگیرد جای تأمل و بررسی دارد اما نکتهٔ مهم این است که همه زیبایی را میپسندند و برای به دست آوردنش در حد توان خود تمام تلاش خود را به کار میگیرند. وقتی یکی زودتر از حد می افتد، دندان های دیگر ممکن است به موقعیت خود تغییر مکان داده و دندان های دائمی را هنگام رویش مشکل ایجاد کنند.

وقت آن است که شما نیز تغییری در چهره خود ایجاد کنید. مراقبت های بعد از شکستگی دندان ها بسته به قدامی یا خلفی بودن آن ها و همچنین شیری یا دائمی بودن آنها متفاوت می باشد. علاوه بر این افرادی که نسبت به روکش های فلزی آلرژی دارند، روکش زیرکونیا دندان، انتخاب مناسبی برای آنها خواهد بود. اشکال عمده آنها اینست که نیاز به زمان بیشتر (حداقل ٢ جلسه) و هزینه بالاتری دارند. متخصصان بر این باورند که استحکام روکش دندان زیرکونیا حتی از روکش پی ام اف هم بیشتر است. در درمانهای زیبایی لایههایی از جنس مواد کامپوزیتی با قرار گرفتن هنرمندانه بر روی دندانها میتواند موجب زیبا سازی لبخند شوند. این خمیر در کمتر از 20 دقیقه بر روی حفره های دندان اثر خواهد کرد .

4. پس از قرار گرفتن مواد روی دندان نوبت به زمانی می رسد که بیمار می بایستی منتظر خشک شدن دندان هایش باشد. مدت زمانی که طول میکشد تا دندان شما پر شود بستگی به مواد مورد استفاده برای پر کردن دندان دارد. 3-تا چه مدت می توان آبسه دندان را بدون درمان جدی نگهداشت؟ به همین علت بیماران برای دراز مدت لومینیرز را به ونیر ترجیح می دهند. توصیه می شود به موقع به دندانپزشک و مراکز زیبایی مراجعه نموده و دندان های آسیب دیده بویژه دندان های جلویی خود را در اسرع وقت درمان نمایید. بنابراین اگر دندان پوسیده به موقع درمان نشود، احتمال ایجاد آبسه پری آپیکال وجود دارد.

در برخی موارد بیمار دارای هیچگونه علائم ظاهری برای تشخیص آبسه دندانی نمی باشند. اما علائم آبسه های دندان چگونه است؟ آنتی بیوتیک ها به طور معمول در کنترل آبسه دندان مؤثر هستند. اگر دندان به طور کامل عفونی شده باشد، و شرایط به گونه ای باشدکه دندان قابل نگهداری نباشد دندانپزشک ناچار به کشیدن دندان عفونی می شود. آبسه دندان به معنای ایجاد توده ای چرکی و عفونی در اطراف ریشه دندان آسیب دیده است. از نشانه های عفونی شدن دندان می باشند که نیاز به بررسی بیشتر و مراجعه به دندانپزشک دارد. در بیشتر جراحی ها ناحیه جراحی شده متورم می شود و این تورم تا 3 الی 4 روز باقی می ماند، در صورتی که تورم ادامه دار باشد باید به دندان پزشک مراجعه شود.

این نوع از درمان بیشتر به کار آنان میآید که ضایعات کوچکی مثل لب پریدگی دندان و یا تغییر رنگ دندان را تجربه کردهاند. نکتهای که وجود دارد این است که جنس و رنگ بسیاری از مواد کامپوزیتی متفاوت است و به نسبت دارای استحکام متفاوتی میباشد. معمولا به خوبی با رنگ دندانهای مجاور هماهنگ میشود. در این پژوهش نشان داده شد که حفره های پر شده با این ماده به استحکام و پایداری دندان های پر شده با همتایان فلزی این ماده است. پس از قرار گرفتن ورقه های کامپوزیت روی دندان شخص، دندانپزشک مجددا از همان ماده برای شکل دادن و محکم کردن ورقه های کامپوزیت استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید