بررسی ترمیم های کامپوزیتی (کامپوزیت یا آمالگام، کدام بهترند؟

مطمئنا زیبایی دندانهای فرد میتواند در برخورد با افراد، موثر واقع شده و چهره باثباتتری به وی ببخشد. دندان های زیبا چهره را مهربان تر و جذاب تر جلوه می دهند. در نهایت می توانید انتظار داشته باشید که بعد از انجام هر کدام از این روش ها جذاب ترین لبخند را خواهید داشت.

امروزه یکی از معیارهای مهم زیبایی، داشتن دندان های سفید و بی نقص و لبخندی جذاب است. امروزه جنس لمینت های دندانی به دو شکل سرامیکی و کامپوزیتی است. یکی از کاربردهای کامپوزیت ها که دارای اهمیت بسیاری می باشد این است که رنگ دندان را می توان به بهترین شکل اصلاح کند . بنابراین انجام طرح لبخند برای تمام افراد به یک شکل انجام نمی گیرد. 8. یک سری از انواع بهم ریختگی های دندان ها : بدفرمی و نامرتب بودن دندان در برخی موارد با کامپوزیت دندان قابل حل است میتوان گفت مشکلاتی در وضعیت کم تا متوسط را میتوان با کامپوزیت دندان رفع نمود اما گاهی نیز به درمان های فراتر مانند ارتودنسی نیاز است.

بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام می شود بنابراین احتمال صدمه دیدن لثه و یا مینای دندان بسیار کم است. کامپوزیت دندان نه تنها صدمه ای به مینای دندان وارد نمی کند بلکه به عنوان یک لایه ای که از مینای دندان محافظت می کند و آن را می پوشاند روی مینای دندان قرار می گیرد و زیبایی دندان ها را دو چندان می کند .

گاهی اوقات که اشکالات دندان گسترده تر از حدی است که با کامپوزیت یا لمینت برطرف شود میتوان از روکش دندان برای زیبایی دندان ها استفاده کرد. استفاده از نخ دندان همراه با مسواک کمک بسیار زیادی در سلامت دندان ها می کند . بله. محصولات مختلفی برای سفید کردن دندان ها در خانه وجود دارند که هر کدام از آنها تا حدی میتوانند در سفید کردن دندان ها موثر باشند.

گاهی اوقات کجی و نامرتبی دندان ها بیشتر از حدی است که بتوان با لمینت یا روکش اصلاح کرد. قرارگیری این لایه باندینگ روی دندان باعث سفیدتر شدن دندان ها و همچنین اصلاح مشکلاتی مانند لب پر شدگی یا ترک های جزئی دندان می شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است از همان دوره کودکی فرد را درگیر نماید، عفونت دندان ها است. روش های درمانی و زیبایی محدودیت سنی ندارند اما دندانپزشکان برای افرادی که زیر 18 سال هستند لمینت را توصیه نمی کنند، زیرا استخوان های در حال رشد دارند، قطعاً پس از 18 سالگی فک و صورت دچار تغییراتی می شود و انجام لمینت در این سن ممکن است بعداً مشکلاتی ایجاد کند.

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است که اگر کامپوزیت دندان به خوبی انجام نشود و فاصله ای بین کامپوزیت و لثه وجود داشته باشد ، سبب تجمع میکروب و ایجاد بوی بد در دهان شود. از جمله روش هایی که برای ایجاد زیبایی و اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد، لمینت دندان در سنین پایین است. این شرکت آمریکایی در ساخت کامپوزیت های خود از سیلیکات کلسیم استفاده می کند. به کرات دیده شده که فرد زیباجو رنگ خاصی را برای دندان های خود در نظر گرفته است که با روش های سفید کردن دندان قابل انجام نمی باشد.

این فرایند مزایای متعددی دارد، که در مقایسه با آنها نقطه ضعف خاصی ندارد. پوشش های سرامیکی و کامپوزیتی مزایای زیادی را از نظر تعمیر و عملکرد و همچنین زیبایی از نظر متقاضی به همراه خواهد داشت. در نتیجه می توان گفت، عوامل بسیار زیادی وجود دارند که تعیین کننده طول عمر کامپوزیت دندان است . کافی است همین حالا تماس بگیرید تا وقت ویزیت تعیین کنید.

باید گفت عمر روکش دندان اصطلاحی راحت تر برای تعیین ماندگاری کامپوزیت دندان است، اما دندان روکش شده یا دندان های زیر روکش اصلاحی فنی تر و البته صحیح تر است، پس بهتر است ابتدا به بررسی طول عمر دندان روکش شده بپردازیم . ونیر کامپوزیت یا ارتودنسی برای دندان های کج؟

در واقع کامپوزیت با ذرات سرامیک برای اولین بار با برند IPS تولید شد و به همین نام معروف شد. این نوع کامپوزیت جز اولین کامپوزیت هایی بود که وارد بازار شد. اگر میخواهید به لبخندی ایده آل دست پیدا کنید، ابتدا باید بدانید چه نوع درمان زیبایی دندان برای شما مناسب است. دندانپزشک شما با توجه به نیاز دندانهایتان از انواع کامپوزیت ها استفاده خواهد کرد. در این صورت یکی از بهترین روش ها برای فرد استفاده از ونیر های کامپوزیتی می باشد .

چنانچه بیمار نیاز به درمان پوسیدگی های دندان داشته باشد ابتدا باید دندانپزشک به درمان پوسیدگی ها بپردازد و اگر دچار کجی بیش از حد دندان ها باشد نیز باید قبل از کامپوزیت درمان ارتودنسی را انجام دهد. دندان های ناسالم ، پوسیدگی دندان و بیماری لثه باید قبل از کامپوزیت دندان درمان شوند.

بیمارانی که به دلیل پوسیدگی دندان های جلویی به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری مراجعه می کنند بعد از معاینه و بررسی کامل توسط متخصص ترمیمی و زیبایی ماهر این مرکز دکتر مانوشا امیری تحت درمان مناسب برای رفع پوسیدگی ها و حفظ ظاهر زیبای دندان های خود قرار می گیرند و در پایان کار با یک لبخند رضایتمند مرکز را ترک می کنند.

مثلاً جهت سفیدتر کردن دندان ها، اصلاح ترک خوردگی یا لب پرشدگی، بستن فاصله بین دندان ها، اصلاح کجی دندان ها و همچنین بد شکلی سطح یا لبه دندان ها. کامپوزیت ها در دندان پزشکی اصولا جهت ترمیم دندان استفاده می شوند . علاوه بر اطلاعات پزشکان و امکان دریافت نوبت ویزیت حضوری و یا مشاوره تلفنی ، اطلاعات کلینیک و درمانگاه ها ، بیمارستان ها ، آزمایشگاه ها و همچنین داروخانه ها گردآوری شده و کاربران می توانند در هر زمان و مکانی از این اطلاعات استفاده کنند.

لمینت دندان، به پوششی نازک از جنس سرامیک و یا کامپوزیت گفته می شود که به منظور پوشاندن عیوب ظاهری دندان مانند جرم گرفتگی، پریدگی، شکستگی و تغییرات رنگ در سطح دندان ها قرار گرفته و تاثیر بسیار زیادی در اصلاح طرح لبخند خواهد داشت. لازم به ذکر است که لمینت سرامیکی کاربردهای خود را دارد و در نامرتبی های بیشتر دندانی که احتیاج به تغییرات بیشتر می باشد لازم است لمینت سرامیکی انجام شود . به همین دلیل است که می بایستی در انتخاب دندانپزشک خود دقت فراوان کرد . در واقع این نوع به این دلیل که فیلرهایی کمتر از صد نانومتر دارند، فرم دهی شان زیاد می شو اگرچه استحکامشان کمی پایین می اید.

این نوع کامپوزیت علاوه بر اینکه ظاهری زیبا به دندانهای شما می بخشد، به علت مقاومت بالا محبوبیت دارد. هر زمانی که یک یا تعدادی از دندانهای شما دچار درجاتی از پوسیدگی شده باشد میتوانید برای برداشتن پوسیدگی و پر کردن دندان یا دندانهای خود به یک دندانپزشک مراجعه کنید. انجام چکاپ و مراجعه منظم به دندانپزشک به ما کمک میکند تا در صورتی که یکی از دندانهایمان پوسیده شده یا مشکلی دارد، قبل از گسترش خرابی و پوسیدگی، آن را درمان کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید