برنامه فیتنس مردان – فیتولند

مدت زمان جلسات تمرین در بدنسازی حدود ۲ ساعت و در فیتنس ۴۵ دقیقه است. تفاوت فیتنس با بدنسازی را در بالا به طور کامل بیان کردیم. در این مقاله با همه اصولی که باید برای فیتنس آقایان بدانید، آشنا میشوید. در جمع بندی آخر به طور کامل متوجه شدیم که ایروبیک چیست و چه انواعی دارد همچنین با مضرات ایروبیک و فواید ایروبیک نیز آشنا شدیم. همچنین افرادی که فیتنس کار میکنند به افزایش حجم عضلات توجه نمیکنند بلکه با انجام تمریات مختلف سعی در شکل دهی به ماهیچهها را دارند.

باتوجه به اینکه در ورزش بدنسازی بیشتر تمرکز بر حجم عضلات است، افزایش سنگینی وزنهها باعث ایجاد پارگیهایی بسیار کم و نازک بر سطح عضله شده که رشد و افزایش حجم عضه را به همراه خواهد داشت. پس از بررسی های لازم و پاسخ به سوال ایروبیک چیست باز هم افرادی هستند که در ذهن خود می پرسند ایروبیک دنس چیست؟ آیا میدانستید که «فرانک زین» و «آرنولد شوارتزنگر» از ارتباط ذهن و بدن برای رسیدن به موفقیت در بدنسازی استفاده کردهاند؟

یک تغییر کوچک می تواند آتش ذهن تان را روشن کرده و ماهیچه های تان را به روشهایی متفاوت به چالش کشیده و قویترشان کند. چون خانم ها بیشتر از اقایان به دنبال تناسب اندام هستند بیشتر به سمت این ورزش کشیده می شوند بنابراین می توان گفت فیتنس بین بانوان محبوبیت بیشتری دارد. زیرا بعد از ورزش بدن شما کم کم خنک می شود و دمای بدن شما افت می کند و به سمت یک خواب راحت و عمیق هدایت می شوید. • اگر یک فرد بیماری قند دارد حتما باید قند خون خود را هم قبل از ورزش و هم بعد از ورزش بررسی و چک کند زیرا این ورزش قند خون را پایین می آورد.

همان طور که در ابتدا گفته شد هر سنی می تواند به ورزش بدن سازی و ایروبیک مشغول شود اما بهترین سن برای انجام تمرین های بدنسازی ۱۵ سالگی به بعد می باشد زیرا نوجوانان قبل از سن بلوغ خود نباید اقدام به انجام حرکات پر قدرت و سنگین کنند و بهترین ورزش برای آن ها قبل از این سن ایروبیک می باشد. این ورزش با تولید هورمون اندروفین در بدن باعث ایجاد شادابی و نشاط، افزایش تمرکز و خلاقیت ذهنی در فرد انجام دهنده می شود. ایروبیک به معنی انجام حرکات و تمریناتی است که به طور مستقیم روی سیستم مصرف اکسیژن برای تولید انرژی بیشتر کمک می کند.

البته باید توجه داشت که رژیم یک بدنساز و فیتنس کار تقریبا باهم برابر است اما در فرآیند ساخت عضلات و افزایش حجم بدنسازان مقدار زیادی پروتئین غذایی و مکمل بدنسازی دریافت میکنند حال آنکه ورزشکاران فیتنس باتوجه به میزان سوخت و ساز بدن و فرم اندام خود پروتئین مصرف میکنند که از نظر حجم و مقدار محدودتر است. معمولاً بدنسازان، آن قدر وزنه زدن را تمرین و تکرار می کنند که دیگر نتوانند وزنه را یک بار دیگر بلند کنند، در نتیجه عضلات در حین بازیابی قدرت، قوی تر می شوند.

در پاسخ به سوال ایروبیک چیست باید گفت که ایروبیک به یک فعالیت هوازی گفته می شود که در ایروبیک شدت تمرین بالا و مدت تمرین پایین می باشد تا فرد انجام دهنده احساس خستگی نکند. به بیانی دیگر می توان گفت که ورزشی است که علاوه بر داشتن رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی، مستلزم رعایت قوانین اخلاقی، تمرینات تنفسی و مراقبه است، ستون فقرات را باز می کند تا از طریق آن، انرژی به راحتی در بدن جریان داشته باشد. همیشه و در همه جا گفته شده است که قبل از شروع فعالیت در یک رشته ورزشی از یک پزشک در مورد سلامت اندام های جسمی خود مشورت بگیرید.

• نوع اول ورزش هایی با شدت و اثر خفیف مانند پیاده روی، شنا، کلاس های استپ و اسکی می باشد که هر کس با توجه به وضعیت سلامت جسمی و علاقه خود می تواند در یکی از این شاخه ها شروع به فعالیت کند. باید در حین گرم کردن کمی عرق کنید ولی نه اینکه برای ادامه تمرینات اصلی خسته شوید. فعالیت کردن نوجوانان و جوانان در این ورزش در ابتدای سال ۷۰ در ایران شروع شد. البته باید گفت که با نزدیک شدن به مسابقات این افراد نیز با محدود کردن کالری دریافتی سعی در خشک کردن بدن میکنند.

با گذشت زمان در برخی از دانشگاه های کشور در کارگاه های آموزشی برای جوانان دختر و پسر زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی کلاس هایی برگزار شد که در آن مدرک مربی گری با عنوان آمادگی جسمانی و گرایش ریتمیک و ایروبیک به کسانی که شرکت کرده بودند داده شد بدین ترتیب مربی ها با داشتن مدرک معتبر شروع به فعالیت در باشگاه های ورزشی کرده و به مرور جوانان زیادی جذب این ورزش هیجانی شدند.

فیتنس همچنین می­تواند مخاطبینی که به دنبال حجم زیاد عضلانی نیستند را نیز جذب کند. کاربردی ترین قدرت عضلانی و استفاده کاربردی از این توانایی ها که در طول روز به زندگی شخصی خود فرد کمک می کند و دور از هرگونه امراض می باشد. البته این به معنای داشتن عضلات کوچک و یا نداشتن قدرت در این افراد نیست. بدنسازان معمولا وزنه زدن را آنقدر تمرین و تکرار میکنند که دیگر نتوانند یک بار دیگر وزنه را بلند کنند، در نتیجه در زمان بازیابی قدرت، عضلات قویتر میشوند.

تمرین شدید و سنگین، چربی های این نقطه را می کاهد ولی در عوض موجب شل شدن و افتادگی پوست میگردد. استقامت قلبی تنفسی نشان میدهد که بدن چقدر میتواند سوخت را در طول فعالیت بدنی از طریق سیستم گردش خون و تنفس بدن تامین کند. تقویت عضلات و شرکت در مسابقات یا صنعت مدلینگ، البته مقاله امروز ما درباره فیتنس کاران مرد است که در زمینه مدلینگ فعالیت دارند و بدن شان به گونه ای نیست که از حالت انسان بودن بیرون بیایند، بلکه این افراد کسانی هستند که از نظر استانداردهای ورزشی در فیتنس به عنوان بهترین ها انتخاب شده اند.

در پاسخ به سوال ایروبیک چیست نیز می توان گفت که این ورزش در اصل عضلات بزرگ بدن فرد را درگیر خود کرده که برای چربی سوزی نیز مفید می باشد. نوع تغذیه و انجام حرکات ورزشی در فیتنس و بدنسازی چگونه است؟ در پاسخ به ایروبیک پیشرفته چیست به این افراد ابتدا باید اشاره کرد که این نوع از ایروبیک همانند ایروبیک معمولی بوده با این تفاوت که برای انجام یک نوع آن مانند شنا به جای شنا در استخر خانه حتما باید به یک استخر عمومی مراجعه کنید و تحت نظر مربی باشید. 3 تا 4 روز تمرین در هفته مناسب است.

فیتنس بیشتر روی تناسب اندام تمرکز دارد و این برای من مناسب است ولی بیشتر از آن، برایم امکان پذیر نیست. باز هم به این نکته مهم اشاره می کنیم که تمرین در منزل نیز برای هر شخص با توجه به هدف، شرایط و مشخصات فیزیکی که دارد متفاوت است و باید همگی یک نوع تمرین خاص را انجام دهند و هر شخص باید برنامه بدنسازی تمرین در منزل مخصوص به خودش را داشته باشد. وقتی در این مجموعه هستید خاص ترین و حرفه ای ترین برنامه های ورزشی به همراه زبده ترین کادر ورزشی و مربیان مجرب کشوری با شما خواهند بود.

مدیر مجموعه ورزشی فرس فیتنس و مربی رسمی فدراسیون با بیش از 30 سال سابقه تدریس حرفه ای در حوزه بدنسازی و فیتنس. این تمرین رو باید در 3 ست 10 تایی انجام بدید و بین هر ست، 60 ثانیه استراحت کنید. آیا تفاوت زیادی بین این دو رشته ورزشی وجود دارد؟ این ورزش در ابتدای شروع بین ۱۰ تا ۱۲ دقیقه با حالت ریتمیک انجام می شود. علاوه بر این خیلی از افرادی که از بیماری افسردگی رنج می برند گفته اند با انجام ورزش هایی مانند ایروبیک حس شادابی و سر زندگی را در وجود خود احساس کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید