بهترین فیلمهای علمی-تخیلی دربارهی تکنولوژیهای آینده – دیجی رو

ما در صفحه تکنولوژی و علم دیجیکالا مگ تلاش میکنیم با آشنا کردن مخاطب ایرانی با جدیدترین فناوریهای روز دنیا او را برای برخورد با چالشهای زندگی مدرن در دوران شکوفایی و سلطهی دانش و فناوری بیشتر از پیش آماده کنیم. برای پویایی بیشتر فرایند هوش مصنوعی میتواند برای ایجاد حالات چهره، مدل مو، لباسها و ویژگیهای مختلف برای بهبود انسانهای دیجیتالی که ایجاد میکنیم استفاده شود. وقتی درباره تکنولوژی VR و واقعیت مجازی صحبت میکنیم بسیاری از ما به یاد سینماهای سهبعدی یا بازیهای مختلف میافتیم. قوای محرکه بسیاری از خودروهای هیبریدی مجهز به سیستم بازیابی انرژی است تا میزان بهره وری به حداکثر مقدار خود برسد. استفاده از تکنولوژی های نوین در ساختمان سازی باعث افزایش بهره وری این صنعت به میزان ۳۰ الی ۴۵ درصد شده است که آمار بسیار چشمگیری است.

با گسترش روزافزون این تکنولوژی و علاقه شرکتها و کسب و کارها به این زمینه، کسانی که مایلند در این حوزه بسیار تخصصی فعال باشند بهتر است منابع آموزشی زبان انگلیسی را دنبال کنند. استفاده از تکنولوژی های نوین ساختمانی باعث عدم هدر رفت منابع طبیعی می شود و به همین جهت از سوی نهادهای مختلف مورد پسند واقع شده است. تا این مورد آخر که توسط مهندسان GMC طراحی و اجرا شده است. از این خصوصیات مطلوب میتوان به حیوانات بزرگتر، حیوانات مقاوم در برابر بیماری و حیوانات اهلیتر اشاره کرد و همه اینها برای دستیابی به فرایند پرورش و دامداری که تا حد ممکن سودآور باشد، لازم است.

اخیراً فرایند مدیریت مجموعه چالش انگیز و پیچیده شده است. این سایت کاربران خود را با آخرین اخبار در مورد ابزارهای جدید، دستگاههای امنیتی، مجموعه ویدئوها، علم و سرگرمی آشنا میکند. بر اساس نظر فوستر (Forrester)و رونالدز( Rowlands) و رولی( Rowley) Forrester and Rowlands (1998) and Rowley (1998) نکات مهم زیر باید هنگام انتخاب یک سرویس جستجوی پیشرفته مورد توجه قرار گیرد. به گزارش تجارتنیوز، یک استارتاپ سوئدی در حال ایجاد تکنولوژی است که میتواند حالات صورت شما را مانند حرکت چشم و گاز گرفتن لپ از طریق دو قطعه هندزفری مانند که در گوش شما قرار میگیرند، بررسی و اندازه گیری کند.

وجود دوربین هایی که در جلو یا عقب خودرو تعبیه شده اند سبب می شود سیستم LDWS بتواند به سهولت خطوط جاده را شناسایی کرده و با در نظر گرفتن مسیر حرکت، عملکرد راننده را مدام بررسی کند و چنانچه تجاوز از خطوط مشاهده شود این سیستم به راننده هشدار می دهد، این هشدار ها از شنیدن صدای خاص، روشن شدن چراغی در قسمت صفحه کیلومتر تا لرزش صندلی یا فرمان خودرو متفاوت است.

سیستم هشدار نقطه کور (BLIS) با روشن کردن چراغ کوچک در کنار یا روی آینه های جانبی خودرو همراه با آلارم صوتی چنین اطلاعاتی را در اختیار راننده قرار می دهد. در ادامه با ایرانی کار همراه باشید. این هشدارهای هوشمندانه به واسطه دریافت و پردازش دائمی اطلاعاتی است که از دوربین و سنسورهای جلویی خودرو دریافت شده و حوادث خطر آفرین را با روشن کردن چراغ های هشدار و به صدا درآوردن آلارم به اطلاع راننده می رساند.

هنگامی که شب به دل جاده می زنید مواردی هستند که با چراغ های ساده خودرو آنها را نخواهید دید، سیستم دید شب به شما کمک خواهد کرد تا همه چیز را شناسایی کنید. در واقع سیستم روشنایی تطبیقی یا AFS مطابق با چرخش فرمان و سرعت راننده خیلی سریع چراغ های جلو را به نحوی تنظیم می کند که راننده بتواند کماکان بر جاده تسلط داشته باشد.

از طریق یادگیری ماشینی، برنامه های تطبیقی ایجاد شده است که به نیازهای فردی دانش آموزان توجه می کند. اما بوش با فن آوری جدید با نام NeoSense که بافت جدیدی برای صفحات لمسی به حساب می آید به لمس دقیق تر و راحت تر کمک می کند. یکی از این پیشرفت ها که اخیراً مورد بهره برداری قرار گرفته، تکنولوژی بلاک چین نام دارد که با این تکنولوژی میتوان از پلتفرم های مختلفی برای بازاریابی دیجیتال استفاده نمود.

ابتدا امیر این درخواست خود را اعلام میکند و این درخواست به شبکه ارسال میشود و به شکل تراکنش در میآید به دنبال آن سرویس دهندههای شبکه (اعضای شبکه) این پیغام امیر را دریافت میکنند و صحت این تراکنش را مورد بررسی قرار میدهند و در بلاک ذخیره میشود، که آیا امیر این مقدار دارایی دارد یا خیر؟ پس از این تغییرات از راننده سوال خواهد شد که آیا از تغییرات به وجود آمده رضایت دارد یا خیر. اما آیا این تکنولوژی جدید باتری توسط سامسونگ پذیرفته شده است یا خیر، باید منتظر ماند و دید. ژنراتور MAG در هنگام حریق توسط سیگنال الکتریکی و یا گرما و یا شعله مستقیم تحریک شده و به طور آنی و در عرض دو میلی ثانیه شروع به تولید پودر و گاز نموده و ظرف چند ثانیه تخلیه می گردد ( بر اساس حجم های مختلف کپسول ها این زمان متغیر می باشد ) تخلیه سریع ذرات ریز پودر و گاز به صورت سه بعدی بوده و به صورت یکنواخت در هوا پراکنده می گردد و روی آتش تأثیرات فیزیکی ( با خنک کنندگی زیاد و ایجاد لایه پرده ای شکل بین ماده سوختنی و اکسیژن ) و شیمیایی ( با شکستن واکنش های زنجیره ای حریق ) گذاشته و اطفاء آنی را به دنبال دارد.

ترمینال های منفی داخل باتری های فعلی از ماده اتصال دهندهای به نام “پلیوینیلیدن فلوراید” (PVDF) استفاده میکنند که عملکرد آن زیاد خوب نیست. با سیستم فرمان برقی یا EPS که فرمان های حساس به سرعت هم خوانده می شوند با زیاد شدن سرعت، فرمان خودرو سفت می شود و راننده راحتتر می تواند خودرو را کنترل کند اما در سرعت های پایین تر از سختی فرمان کاسته شده و راحتی بیشتری در اختیار راننده قرار می گیرد. در ادامهی راه فعالیت دیجیکالامگ گستردهتر شد و موضوعات بیشتری مانند بازیهای رایانهای، هنر و سینما، ادبیات و سبک زندگی را در بر گرفت.

در ایران سال 1400 با تکیه بر این رویکرد، آینده علم و تکنولوژی در ایران را می کاویم. این تکنولوژی از سیستم حلقه بسته استفاده میکند که امواج مغز را ترجمه میکند و این اطلاعات را به حافظه ابری خود انتقال میدهد. در برخی از سنسور های دنده عقب به شکل تصویری تمام اطلاعات به نمایش گذاشته می شوند و فاصله برحسب متر قابل مشاهده است و نزدیک یا دور شدن خودرو از موانع پشتی به کمک رنگ ها نشان داده می شود در صورتی که در سنسورهای پارک صوتی شدت آلارم، فاصله خودرو از موانع را مشخص می کند.

این روش، یک دانش است؛ در همین بُزی که مثالش را برای شما زدم، آن را تحریک میکنند و از تخمدان آن تخمک میگیرند بهعنوان نمونه 20 تخمک گرفته میشود و تخمک را در محیط آزمایشگاهی با اسپرم خوب لقاح میدهند و جنین شکل میگیرد که این کاملاً طبیعی است.

پیش بینی های حساب شده در مورد تکنولوژی های آینده حاکی از این است که مغز مصنوعی دقیقا مانند مغز طبیعی انسان، تا سال ۲۰۵۰ به واقعیت تبدیل خواهد شد. حتما بخوانید: هوش مصنوعی چیست؟ این تکنولوژیها شامل بلاک چین، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)، بازسازی سهبعدی، هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (IoT) است. فناوری بلاک چین تقریباً مانند امضای دیجیتال عمل میکند.

اما همچنان بخش علم و تکنولوژی هستهی مرکزی این رسانه محسوب میشود و هر روز با جذب کردن افراد متخصص و علاقهمند بیشتر تلاش میکند به بهترین منبع آنلاین موجود در این حوزه تبدیا شود. بلاکچین بدون شک عملکرد را فدای برخی خواص مطلوب خود کرده است، اما همچنان در برخی سناریوها، سرعت بیشتری نسبت به راهکارهای بانکی کنونی دارد. هر کاربر در شبکهای که تصور میکند سود بیشتری برایش خواهد داشت، فعالیت خواهد کرد.

لجر توزیعشده یا همان دفتر کل توزیعشده اساسا مانند لجر باز عمل میکند. صحبت از سرعت بالای توپ شد خوب است اشاره ای به Radar Gun کنیم.تفنگ رادار یا Radar Gun یکی دیگر از تکنولوژی های ورزشی بکار رفته در تنیس که با هدف بدست آوردن سرعت توپ در اطراف زمین کار گذاشته می شود. نانوتیوب های کربنی دارای کاربردهای تجاری متنوعی از جمله ساخت تجهیزات ورزشی قوی تر و سبک تر هستند و برای مثال, راکت تنیس ساخته شده با نانولوله های کربنی در طول ضربه ها کم تر خم می شوند و نیرو و دقت تحویل را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید