بهینه سازی سایت : بهینه سازی وب سایت Seo

مطالعه مقالات آموزشی و کتاب در فهمیدن اصطلاحات سئو به شما کمک می کند. با استفاده از این نمودار می توانید وضعیت سلامت خود را تقریب زده و با استفاده از رموزی که در بالا به طور کامل به آنها اشاره کردیم، هدف گذاری کنید. از قابلیت های برجسته این افزونه می توان به بررسی کلید واژه های وب سایت ، بهینه سازی پیوند یکتا ، نمایش پیشنهادات و راه کار های ویژه برای بهبود نتایج وب سایت و همچنین تکنولوژی نمایش کلمات کلیدی که بیش از همه مورد استفاده قرار می گیرند اشاره نمود.

همانطور که در بخش های پیشین نیز اشاره شد، مواردی در سئوی تصاویر دخالت دارند که با استفاده از آن موارد میتوان کیفیت سئوی تصاویر را بالا برد و همچنین تصاویر را بهبود بخشید. اغلب قالبهای محبوب وردپرس هر ماه بهروزرسانیهای مداومی دارند تا ویژگیهای خود را بهبود بخشند و هرگونه باگ را برطرف کنند. اگرچه این میتواند وسوسهانگیز به نظر برسد، اما گزینههای سئو داخلی اغلب میتوانند با سایر پلاگینهای سئو انتخابی شما تضاد ایجاد کنند.

به عبارت دیگر اینگونه نیست که بتواند رتبههای بهتری به شما بدهد یا انتخاب یک قالب خاص به سئوی شما آسیب برساند. اکثر مبتدیان در نهایت قالبی را انتخاب میکنند که خیرهکننده و جذاب به نظر برسد، بدون آگاهی از این واقعیت که قالبهای وردپرس ارتباط زیادی با سئو دارند. تکنیک های lazy loading به صفحه ها این امکان را می دهند که بارگذاری سایت به پایان برسد و زمانی که کاربر شروع اسکرول کردن صفحه می کند تصاویر به ترتیب بارگذاری می شوند. البته لازم به ذکر است که مدیران وردپرس در این زمینه راهکارهای زیادی ارائه کردهاند. گوگل، مانند بازاریابان، پتانسیل جستجوی عکس را به عنوان یک ابزار کشف الهام بخش و بصری می داند که می تواند برای کسب درآمد بیشتر و کسب ترافیک بیشتر از آن استفاده کند و هنوز هم اهرم قدرت خود را اختیار خودش داشته باشد چون علاقه مردم را به Amazon Spark و Pinterest (که به تازگی عمومی شده است) دیده است.

اگر نمی دانید مردم از چه کلمات کلیدی استفاده میکنند، پس چطور میتوانید محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید؟ از آن جا شما می توانید به شاخص های عملکرد کلیدی(KPI) و داده های به عنوان کوری های جستجو به عنوان کلیک ها، تاثیر ها، میانگین نرخ کلیک CTR، موقعیت، پرس و جو ها، صفحه ها، کشور ها و دستگاه ها دسترسی داشته باشید.

در صورتی که تصویری در SERP ها نمایش داده شود(نه در صفحه مربوط به تصاویر Images)، کلیک ها، تاثیر و موقعیت آن بصورت جداگانه در نتایج عادی وب به نمایش در می ایند. اما اگر شما بر خلاف الگوریتم های گوگل بخواهید رفتار کنید ، گوگل شما را یک فریب کار می شناسد و به زودی شما را جریمه خواهد کرد.

اصلی ترین کلمات کلیدی که نمناک به ازای جستجوی آنها در موتورهای جستجو ، کسب بازدید می کند ، (طالع بینی ازدواج) ، (فال و طالع بینی) ، (فال حافظ )هستند که نشان می دهد علاوه بر اخبار و مطالب روز ، نمناک بازدید بسیار زیادی را از طریق عبارات سرگرمی دارد. برای نگهداری یک سیستم برنامه ریز الکترونیکی به انضباط بسیار بیشتری نیاز دارید. من خودم از آن استفاده میکنم و بسیار راضیم البته چون از جایی خریدم که افزونه هایش سالم است . در ادامه به برخی از مواردی که باید هنگام انتخاب یک قالب مناسب برای سایت بهینهشده خود روی آن تمرکز کنید، خواهیم پرداخت.

بعد از انتخاب کلمات کلیدی مناسب، نوبت به تولید محتوای با کیفیت می رسد. فقط کلیک هایی که کاربران را به باز کردن صفحه ی میزبان تصاویر می انجاد از این دسته حساب می شوند. هرچند این کاهش رتبه موقتی خواهد بود و صفحات شما پس از مدتی به رتبههای قبلی خود تقریبا باز خواهند گشت.

همچنین به این نکته توجه کنید که فایل robots.txt شما مانع کراول کردن تصاویر شما نشود. اینکه تصاویر بخشی از ساختار داده ای سایت شما باشند می تواند کمک بسیار زیادی به سایت شما بکند چون در این صورت تصاویر می توانند شامل چرخنده های تصاویر و نتایج غنی نیز بشوند.

به این صورت که در صفحه نمایشهای کوچکتر و دستگاههای تلفن همراه کاربر پسندتر هستند و این یک امتیاز در سئو است. با سایتی شو طراحی و ساختن سایت خیلی ساده است و نیاز به دانش فنی نداره. مهم مهم من برای این مطلب( آموزش سئو در وردپرس ) خیلی زحمت کشیدم و مطالب و ابزاری به شما گفتم که هیچ کس نمیگد چون دوست ندارد راز های او فاش شود. شاید اسم سئو خیلی ترسناک باشد، ولی حقیقت این است که اصلاً با موضوع پیچیدهای طرف نیستیم!

پس از آن محتوای مفید و کاربردی که از این کلمات به میزان استانداری غنی شده اند، تولید کنید. این به نوبه خود، توانایی شما را در رتبه بندی افزایش می دهد. نکته مهم: توجه داشته باشید که با افزایش سرعت سایت میتوانید کمک زیادی به راحتتر ایندکس شدن مطالب سایت کنید و همچنین با این عمل باعث رضایت بیشتر و بهبود تجربه کاربری یا همان User Experience در بین بازدیدکنندهها شوید.

اگر افرادی ببینند در توئیتر بحثهای خوبی راه انداخته اید حتما از آن استقبال میکنند و به گفتوگوهای ارزشمند شما افزوده میشوند که همین میتواند یک بازاریابی یا بازارگرمی برای سایت شما باشد. جالب است بدانید وبسایتهای مرجع، از طریق قرار دادن جمع زیادی از سایتها در صفحات خود، توسط گوگل شناسایی میشوند.

قالبهای وردپرس بیشترین بخش UX را در یک وبسایت شامل میشوند. می باشد و در نهایت سئو خارجی ( off page SEO ) که شامل کلیه کارهایی که در خارج از سایت برای بهبود جایگاه در نتایج جستجو می باشد. سئوی محلی برای تمام کسب و کارهایی که در یک مکان فیزیکی ثابت به مشتریان خود خدمات میدهند و یا در یک محدوده جغرافیایی مشغول به خدمت رسانی هستند لازم است. اگر چه این تکنیک می تواند سرعت صفحه را بهبود بخشد، اما اگر به درستی اجرا نشد، می تواند ایندکس کردن تصویر را تحت تأثیر قرار دهد. اطمینان داشته باشید که تصویر شما ابعاد بزرگتری نسبت به انچه که در مرورگر نمایش می دهید نداشته باشد، مثلا امکان دارد که شما در پست خود ابعاد 800×600 پیکسل را برای تصاویر تعریف کرده آید اما تصویری که داخل آن قرار داده شده است یک تصویرFULL HD با ابعاد 1920×1080 قرار داده شده باشدکه مطمئنا کار عاقلانه ای نیست.

به طور کامل در مورد پیدا کردن صفحات یتیم و رفع آن ها توضیح داده ایم. شاید تا بحال متوجه این موضوع شده باشید که وقتی در فضای اینترنت در یک موتور جستجو مطلبی را سرچ میکنید وب سایت هایی که دارای ارزش و رتبۀ بالاتری نسبت به دیگر سایت ها هستند در صفحه اول نمایش داده می شود.بعنوان مثال شما کلمه ای را در گوگل تایپ میکنید و سپس کلید enter را می فشارید ،بر اساس در خواست و کلمۀ جستجو شده توسط شما گوگل لیستی از وب سایت ها را ارائه می دهد. همچنین بهرهگیری از یک پلاگین کاربردی سئو میتواند به شما نسبت به کسانی که از این موضوع آگاهی ندارند امتیاز ویژهای بدهد.

من دوستانی را دیدهام که هرگز به جنبههای فنی قالب نگاه نمیکنند و فقط وجهه ظاهری آن را در نظر میگیرند. خود گوگل البته سایت شما را کاوش میکند، مگر اینکه نخواهید گوگل این کار را انجام دهد، برای مسدود کردن گوگل و دسترسی خزنده و روبات گوگل به سایت، باید از فایل روبات سایت Robot.txt استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید