ترمیم دندان و مراقبتهای بعد از آن – مجله سلامت دکترساینا

این مسئله به دلیل اینکه با از بین رفتن دندان ، استخوان های اطراف دندان شروع به تحلیل و ریزش می کنند مهم است. با دقت مسواک زدن یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از جرم دندان است، روزی 30 ثانیه مسواک زدن نمی تواند کمک شایانی به جلوگیری از جرم گرفتن دندان نماید. حداقل روزی دو بار دندان های خود را مسواک بزنید و حداقل یک بار نخ بکشید. شکل روکش های سرامیکی همان شکلی خواهد بود که شما می خواهید پس بنابراین، این یک انتخاب کورکورانه نخواهد بود. اگر دندان های زرد رنگی دارید و می خواهید در خانه و با مواد طبیعی دندان هایتان را سفید و جرم گیری کنید ، به خواندن این بخش از سلامت دهان و دندان در نمناک ادامه دهید تا با برخی نسخه های خانگی جرم های دندان را رفع کنید.

خوشبختانه ، راه حل های مختلف دندانپزشکی زیبایی برای رفع مشکل موجود است. با توجه به وجود عروق مختلف و اعصاب از استخوان فک، ضروری است برای کاهش احتمال آسیب های بعدی، مسیر این اجزای حیاتی به دقت مشخص گردد. کارهای دندانپزشکی بارداری، مانند پر کردن حفره و تاج، باید درمان شود تا احتمال عفونت کاهش یابد. تا دو روز باید به هنگام خوردن غذا از سمت دیگر دهان استفاده کرد و تا سه روز از خوردن مواد سخت مانند ته دیگ، خیار، تخمه، و … شاید شما در خوردن آب خنک، بستنی و چای احساس ناراحتی کنید؛ اما قرار نیست که شما همیشه این مواد غذایی را در چند هفته آینده مصرف کنید. ۲ تا ۴ هفته صبر کنید و در طول این مدت از مسواک نرم و خمیردندان مخصوص دندان حساس استفاده کنید.

این روش به شکل تزریقی انجام می شود و اجازه ی مداوا در مدت بیشتر نسبت به آرامبخشی خوراکی را دندانپزشک می دهد. اگر از لمینت کامپوزیتی استفاده میشود باید برای پرکردن دندان نیز از همان رنگ استفاده کرد و مدت درمان بیشتر میشود تا بتواند بر روی دندان ها کار کند تا بر اساس شکل و فرم صورت این هماهنگی را انجام دهد و با توجه به تجربه ای که دندانپزشک دارد میتواند در یک جلسه از درمان دندان ها را ردیف کند و بعد از آن با رعایت کردن بهداشت دهانی درمان را موفق کند زیرا در صورت رعایت نکردن بهدشت در کوتاه مدت این درمان شکست خورده و با لکه هایی بر روی دندان روبرو خواهد شد و باعث پوسیدگی هایی شده و شاید استفاده نکردن از مواد مرغوب در این نوع لمینت دندان منجر شود.

در این روش دستگاه ها قابلیت جابجایی دارند و بیمار می تواند حین غذ خوردن، مسواک زدن یا موقعیت های خاص دستگاه خود را بردارد. سپس یک قطعه پلاستیکی کوچک به دندانها متصل شده تا محل جدید فک پایین تعیین شود که بعد از آن با صفحات فلزی کوچک و پیچهایی در محل خود محکم میشوند. هم چنین خاصیت رسانایی آمالگام به عنوان یک آلیاژ فلزی این است که که سرما و گرما را راحت تر منتقل می کند در نتیجه، بیمارانی که حساسیت بیشتری در هنگام مصرف غذاها و نوشیدنی های خیلی سرد یا خیلی گرم دارند کمتر از این روش استفاده می کنند.

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم، و با سلول های بدن کاملا سازگار است. از كامپوزيت برای ترمیم دندان شکسته ، دندان هایی که بر اثر استفاده ی نامناسب فرسوده شده اند، افرادی که طرح لبخند خوبی ندارند استفاده می شود. ترمیم دندان پوسیده چگونه است؟ نه تنها لثه ها بیشتر از همیشه خونریزی می کنند بلکه دندان ها نیز می توانند پوسیده شوند. هرچقدر میان وعده مصرف کنید احتمال ایجاد فرسودگی در دندان ها بیشتر می شود.

علاوه بر سایر موارد بهداشتی، در نظر داشته باشید که سیگار کشیدن زنان در بارداری به مشکلات پریودنتال می انجامد؛ بنابراین، مصرف سیگار را در بارداری متوقف کنید. از مصرف دهانشویههایی که حاوی الکل هستند، در بارداری خود خودداری کنید. انجمن دندانپزشکی به خانمهای باردار توصیه میکند رژیم غذایی متعادل داشته باشند، دندانهای خود را با خمیردندانهای حاوی فلوراید مورد تأیید پزشکان دو بار در روز مسواک بزنند و روزانه از نخ دندان استفاده کنند. ایمپلنتهای دندان، فیکسچرهایی در استخوان هستند که جایگزین دندانهای ازدسترفته میشوند. سایر درمان های دندانپزشکی مانند سفید کردن دندان و جلا دادن به دندان، بی حسی موضعی یا پر کردگی های آمالگام در دوران بارداری عوارض کمتری نسبت ایمپلنت دندان برای مادر و جنین دارد.

برای تشخیص بهتر دندانپزشک از وضعیت دندان روش های مختلفی وجود دارد. تغذیه مناسب نقش اساسی در مراقبت از دندان ها در بارداری دارد . با افزایش سطح استروژن در بدن ، دندان ها تمایل بیشتری به عفونت پیدا می کنند. از آنجا که روشهای ایمپلنت دندان نیاز به معاینه با استفاده از اشعه قدرتمند ایکس دارند و همچنین در طول جراحی ایمپلنت بیهوشی انجام می شود ، بیشتر متخصصان دندانپزشکی به مادران توصیه می کنند تا برای درمان دندان های خود تا سه ماهه دوم صبر کنند. بطور کلی در هر شرایطی بخصوص در دوران بارداری مسواک زدن دندان ها، نخ دندان کشیدن و ملاقات مرتب با دندانپزشک، از عوامل کلیدی و مهم سلامت دهان و دندان می باشند ، علاوه براین متخصصان دندانپزشکی و نیز پزشکان بصورت هماهنگ معتقدند که بطورکلی سلامت دهان و دندان شما به طور کلی بر بدن شما تاثیر می گذارد.

بسیاری از افراد معتقدند که فرایند عصب کشی درد بسیار و غیر قابل تحملی دارد. این دستگاه پوسیدگی را به صورت اعداد نمایش می دهد و از روی عدد پزشک می تواند بگوید پوسیدگی در کجای دندان قرار دارد و حجم آن چقدر است و شدت پوسیدگی چه میزانی است. به پس از دوران بارداری بهترین گزینه ی موجود می باشد. متأسفانه، هنوز یک باور گسترده وجود دارد که مراجعه به دندانپزشک در دوران بارداری میتواند برای شما یا کودک شما مضر باشد. در صورت نیاز به کار دندانپزشکی، میزان بیهوشی تجویزشده باید تا حد ممکن کم باشد، اما هنوز هم برای راحتی شما کافی است.

برخی از مادران باردار به جای ترمیم یا کشیدن دندان در بارداری نیاز به ارتودنسی در داندانهای خود میبینند. کار دندانپزشکی اغلب برای جلوگیری یا درمان عفونت به آنتیبیوتیک نیاز دارد. در این روش به دلیل استفاده از تصویر برداری های سه بعدی و هزینه هایی که این تصویر برداری ها دارند، امکان بالا رفتن هزینه وجود دارد. در بسیاری از موارد دیده شده که التهاب لثه افراد بعد از انجام درمان کامپوزیت ونیر و یا لمینت به علت ترس آنها از نزدیک شدن به لثه در حین مسواک زدن یا خون ریزی لثه ها حین مسواک زدن اتفاق می افتد.

قبل از انجام کامپوزیت بیمار مسائل مربوط به پرداخت هزینه را با دندانپزشک مطرح کرده و درمیان میگذارد و سپس با توافق طرفین هزینه را می پردازد. قبل از قرار دادن تاج دندان برای حمایت از دندان آسیبپذیر در چنین شرایطی، ممکن است درمان کانال ریشه انجام شود. همیشه برای محافظت از کودکتان در برابر اشعه از روپوش مخصوص (روپوشی سربی) استفاده کنید.

روغن اکالیپتوس را به خمیردندانهای معمولی خود اضافه کرده و سپس دندانهای خود را مثل همیشه مسواک بزنید. برای روکش کردن دندان جلویی که عصب کشی شده باید در زیبایی ترمیم نیز دقت شود چرا که اختلاف رنگ آن با دندانهای دیگر میتواند زیبایی لبخند را تحت تاثیر قرار دهد. کلینیک پایتخت زیبایی ایران قادر به انجام رضایت بخش، مناسب و مقرون به صرفه تمامی خدمات ترمیم زیبایی دندان جلو در متقاضیان خواهد بود. انجام اشعه ایکس دندان در دوران بارداری با محافظ مناسب ایمن محسوب میشود. اگر خانمی در طول دوران بارداری دچار بیماری و استفراغ بیش از حد در هنگام صبح است ، توصیه می شود از خمیردندان های مناسب استفاده کند و برای شستشوی دندان های خود از دهانشویه استفاده کند تا از بروز بی رویه باکتری ها در دهان و افزایش احتمال عفونت جلوگیری شود.

پوسیدگی دندان و نیز بروز عفونت می تواند منجر به از بین رفتن دندان ها شود. در صورت امکان حتی تا بعد از به دنیا آمدن کودک نیز صبر کنید تا اطمینان حاصل شود که به هیچ وجه آسیبی به جنین وارد نمی شود. با توجه به انواع روکش های موجود در بازار توصیه می شود هنگام استفاده از این روش روکش سرامیکی را انتخاب کنید تا ظاهر دندان ها طبیعی تر جلوه دهد. ایمپلنت ها را می توان به عنوان جایگزینی برای یک دندان ، جایگزینی برای چند دندان و یا کل دهان، و نیز پشتیبانی برای پل و یا پروتز های دندانی استفاده کرد.

در این دوران ، حتما باید به علائم عفونت ایمپلنت دندان توجه شود و نیز از تاثیر بیماری لثه بر ایمپلنت دندان نباید غافل شد. کلیه کالا ها به صورت مستقیم از شرکت های فراهم کننده اصلی تامین میگردند. معمولا از این روکش ها برایی پشتیبانی و تغییرات ظاهری جلوی دهان استفاده میشود. عاج از مینا نرمتر و آسیب پذیرتر است. آنتی اکسیدانهای موجود در چای سبز سلولهای پوست را در مقابل آسیبها به ویژه رادیکالهای آزاد که یکی از عوامل ایجاد سرطان و افتادگی و آسیب به پوست اند، محافظت میکند. از طرفی در نحوه صحبتکردن و تلفظ کلمات تأثیر میگذارد و در نهایت باعث افزایش اعتمادبهنفس شما میشود.

دیدگاهتان را بنویسید