تعرفه دندانپزشکی در سال ۱۴۰۰ – کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

این میوه ها دارای ویتامین C هستند که باعث شل شدن پلاک و جرم دندان ها میشوند . پوست پرتغال به دلیل داشتن ویتامین C از بوجود آمدن جرم جلوگیری میکند همچنین باعث سفید شدن دندان ها و جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسم ها میشود . بعد از خوردن مواد اسیدی مانند : قهوه ، پرتغال و نوشابه تا ۳۰ دقیقه دندانهای خود را مسواک نزنید زیرا باعث آسیب به مینای دندان میشود . قست داخلی پوست پرتغال ( سفید زنگ ) چند دقیقه قبل از مسواک زدن روی جرم ها بمالید .

یکی از میوه های گفته شده را روی دندان های خود بمالید و به مدت چند دقیقه بگذارید تا روی آنها بمانند سپس مسواک بزنید . دانه های کنجد جرم گیر و تمیز کننده طبیعی برای دندان شما هستند . استفاده از کنجد . عمل حذف حذف پلاک، جرم و لکهها از روی سطوح نمایان و نهان دندانها با استفاده از روش جرم گیری دندان و بروساژ، معمولاً با عنوان “پروفیلاکسی دهانی” شناخته میشود. پس از جرم گیری باید مراقبت از دندان خود را خیلی جدی رعایت کنید. آن چیزی که برای شما خطرناک است، خود جرم موجود روی دندان ها است که در ادامه اطلاعات بیشتری از آن ها به دست می آورید.

اما برای اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، باید با بیمه درمانی خود هماهنگی لازم را انجام دهید. این نکته مهم را همواره در نظر بگیرید که در صورت عدم جرم گیری دندان ها، علاوه بر اینکه مشکلات و خطرات بیشتری سلامت دهان و دندانتان را تهدید می کنند، شما متحمل پرداخت هزینه های اضافی تری نیز خواهید شد. درمان جرم دندان نیز زیاد سخت نیست و با روش های زیر به راحتی میتوان آنها را از بین برد . وضعیت دهان و دندان و میزان جرم روی دندان ها از مواردی هستند که تاثیربه سزایی در تعیین قیمت نهایی جرم گیری دندان دارند، اما با این حال این روش یک درمان گران قیمت نمی باشد.

به همین دلیل ممکن است مانند دندانهای اصلی فرد به جرم گیری نیاز داشته باشند. استفاده از این دستگاه خانگی نیاز به مراجعه به متخصص ندارد و در خانه توسط خود شما، پلاکهای ایجاد شده روی دندان و بخشهای مجاور به لثه را از بین میبرد. استفاده از دستگاه ایرفو یکی از این روشهاست که با آن عمل جرمگیری با سرعت و بسیار دقیق¬تر و موثرتر انجام میگیرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: در بسیاری از موارد افراد فکر می کنند که دندان بعد از جرم گیری لق می شود که این اشتباه است چرا که به علت تحلیل رفتن استخوان نگهدارنده، دندان لق میشود و به علت انباشتگی جرم و چسباندن دندان ها جرم ها مانع معلوم شدن لقی دندان میشوند. اگر جرمگیری صورت نگیرد مناطقی که دارای جرم هستند راحت تر پلاک ها را جذب خود می کنند و دوباره جرم بیشتری روی هم انباشته می شود. بعد از غذا خوردن همیشه سیب ، هندوانه ، هویج یا ساقه کرفس بخورید تا به از بین رفتن جرم دندان ها کمک کنند .

همراه با مسواک و نخ دندان به حذف مواد غذایی و پلاک از دندان ها و لثه ها کمک می کند. یکی از مواد گفته شده زیر را قبل از هر بار مسواک زدن استفاده نمایید . درست است که این اتصال ضعیف بوده ولی شما نمیتوانید به راحتی و با کمک مسواک این جرم ها را از دندانتان جدا کنید. بروساژ در کنار جرم گیری دندان به عنوان یک روش تکمیلی، به از بین بردن لکه های رنگی و سطحی روی دندان ها کمک می کند.

این دو روش، تفاوت های بسیاری با هم دارند. بعضی افراد لازم است که دو ماه یکبار و بعضی در سال یکبار و حتی در بعضی افراد چند سال یکبار نیاز به جرمگیری دندان داشته باشند. حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و یک وعده از مسواک زدن حتما شب پیش از خوابیدن باشد. پیش تر گفته شد که جرم دندان در برخی از مواقع منجر به سکته مغزی میشود.

پاندمی کرونا در کنار عدم توجه به مسواک زدن مرتب، سلامت دندانها را بیش از پیش به خطر انداخت. حتما زبان خود را نیز بشورید زیرا خیلی از باکتری ها روی زبان هستند . چای سبز یا مشکی بنوشید ، اما زیاده روی نکنید . چای دارای پلی فنل میباشد که باعث کشتن باکتری های دهان و جلوگیری از ایجاد جرم دندان میشود . برای این کار از فرچه هایی با سری های بسیار کوچک استفاده می شود، یا اسکیلر که برای جرمگیری و رسوب زدایی کاربرد دارد.

همچنین خمیر دندان های ضد جرم دارای مقدار زیادی مواد ساینده هستند که فقط لکه های رسوب نموده بر روی دندان را از بین می برند و استفاده از آن ها به مدت زیادی توصیه نمی شود. از قلم جرمگیری برای برداشتن رسوب چسبیده به سطح و ریشه دندان استفاده می شود. اتفاقی که رخ میدهد این است که در نوک جرم گیر دندان التراسونیک شیائومی Sunuo T11 Pro، رزونانس به سطح دندان برخورد کرده و بدون درد و خونریزی، جرم و پلاک را از بین میبرد. با این داروها متخصص می تواند عفونت و درد را برای بیمار کنترل کند و علاوه بر آن بهبودی را تسریع ببخشد. وقتی جرمهای بین دندانی حذف میشوند، فضایی که به طور عادی در بین دندانها وجود داشته یا بر اثر تخریب لثه و استخوان ایجاد شده، نمایان میشود و فرد تصور میکند که به دلیل جرم گیری این فضا ایجاد شده است، غافل از اینکه تجمع جر مها و عدم انجام جرم گیری در زمان مناسب علت ایجاد این فضا بوده است.

اما جرم گیری در زمان درست و مناسب، اجازه پیشرفت جرم های دندانی تا این حد را نخواهد داد. گفتنی است امکان دسترسی به شیار بین دندان های نامنظم و خلفی، بسیار محدود است به همین دلیل پاکسازی این نواحی بسیار دشوار است. علاوه بر این برخی افراد نیاز به خدمات اضافه برای دندان ها دارند زیرا با وجود عفونت دندان و لثه امکان انجام بلیچینگ به شیوه موثر وجود ندارد در نتیجه هزینه ی این خدمات ممکن است بالاتر باشد. چه افرادی به جرم گیری دندان نیاز دارند؟

آیا بیمه تعهدی برای پرداخت هزینه جرم گیری دارد؟ در این ناحیه، چون دسترسی با مسواک کمی دشوار است و چون این بخش از دندانها بیشتر در معرض خوراکیهای رنگدار و دود سیگار قرار دارد، بیشتر نیز جرم میگیرد. بدنه و قسمتی که داخل دست قرار میگیرد، از پلاستیک ABS مرغوب ساخته شده و تنها تفاوت با مسواک برقی، در قسمت سری آنها است.

کسانی که دندان هایشان به خوبی کنار هم قرار نگرفته و مرتب نیست بیشتر از سایر افراد در خطر جرم گرفتگی قرار میگیرند. یک نکته در مورد روغن نارگیل این است که حتما در انتها تخلیه شود و از قورت دادن آن خودداری کنیم زیرا ممکن است پس از قورت دادن به حالت جامد تبدیل شود و سبب ایجاد گرفتگی در برخی از نواحی داخلی بدن شود. در این روش هر گونه پلاک و لکه از روی سطح دندان پاکسازی می شود. شکل مسواک نیز باید به آن توجه گردد به نحوی که یک مسواک خوب برای افراد بزرگسال باید به گونه ای باشد که بتواند راحت با آن کار کردن و دندان های خود را به خوبی مسواک کند.

استفاده از نمک به صورت کشیدن روی لثه و دندان بسیار خوب است، مداومت به این کار مفید است و می تواند کمک کننده باشد, در مورد نمک هم مقالات متعددی بیان شده که فوق العاده است. استفاده از خمیر دندان های ضد حساسیت و دهان شویه ی فلوراید دار میتواند کمک کننده باشد . با استفاده از درمان های ارائه شده در این مقاله می توانید از شر پلاک و جرم ها خلاص شوید. دنسیس با ارائه طیف گستردهای از معتبرترین برندها در گروههای مختلف و با همکاری نزدیک با واردکنندگان و توزیع کنندگان اصلی این کالاها و همچنین با اخذ بیش از 15 نمایندگی برندهای معروف و محبوب جهان در ایران، تلاش میکند تا نیازهای متفاوت مشتریان را برآورده سازد.

دیدن افتادن دندان در خواب و یا شکستن دندان ، در بسیاری از نقاط جهان ، یک خواب نگران کننده محسوب می شود.محققان اعتقاد دارند بیشتر مردم روی زمین از دیدن . نگران لثههایتان نباشید؛ این دستگاه به صورت خودکار لثه را تشخیص داده و رزونانس را در برخورد با جسم نرم کاهش میدهد. با این حال، دستگاه T11 Pro به طور خودکار پس از هر 6 دقیقه استفاده، به صورت خودکار خاموش میشود تا فشار مضاعف به موتور، باعث اختلال در عملکرد دستگاه (Sunuo T11 Pro Dental Scaler) و گرم شدن بیش از حد نوک آن نشود.

دیدگاهتان را بنویسید