تفاوت لمینت سرامیکی با کامپوزیت چیست

در پارهای از موارد ممکن است دندانهای فرد دارای پوسیدگی یا حفره هایی باشد، در مورد این دندانها نیز آماده سازی بستر مناسب قبل از فرآیند کامپوزیت الزامی است. در زمانی کوتاه ( یک یا دو جلسه ) آماده نصب بر روی دندان ها خواهد بود. نحوه انجام این روش به گونه ای است که ابتدا پوسیدگی دندان برداشته می شود یا به اصطلاحی دندان برای انجام روش های ترمیمی آماده می شود.

رنگ کامپوزیت را می توان به گونه ای انتخاب نمود که دندان تیره تر را روشن تر نشان دهد به صورتی که عملکرد طبیعی نیز داشته باشد. کامپوزیت دندان به نسبت درمان های دیگر خیلی زود و بدون گرفتن وقت بر روی دندان ها نصب می شود و از شما زمان کمتری نیز گرفته می شود. اگر یک لمینت خیلی زود پیوند داده شود ممکن است با رشد آتی وضعیت لثه ها و دندان ها تغییر کند و این زیبایی لمینت را خدشه دار می کند. تورم لثه از عوارض دیگر کامپوزیت است که در صورت بروز آن باید حتما در اسرع وقت به دندانپزشکتان مراجعه کنید.

درنهایت، موقعیت مکانی شما ممکن است در هزینههایی که با آن روبرو میشوید، تأثیر بگذارد. در مرحله بعدی پس از امتحان در دهان در صورت مناسب بودن جهت گلیز یا براق شدن مجددا به لابراتوار ارسال و پس از آن در مطب توسط دندانپزشک سمان میشود (چسبانده میشود). این روش معمولا نیاز به تراش دندان ندارد، در مطب توسط دندانپزشک فرم داده میشود و نیاز به ارسال نمونه به لابراتور جهت ساخت ندارد، لذا میتواند در زمان کمتر و گاها با هزینه کمتر نسبت به روکش دندان صورت پذیرد؛ اما کامپوزیت همیشه نمیتواند درمان موثری باشد.

این بستگی به مشکلات زیبایی و ظاهری زمینهای دارد، اما به طور کلی گزینههای دیگر شامل ترمیمهای سرامیکی مانند ونیرها و تاجهای دندان یا درمان ارتودنسی برای بستن فاصلهها و صاف کردن دندانهای کج میباشند. برند گرادیا : ساخت کشور ژاپن میباشد و ساختار این کامپوزیت در دسته ساختاری کامپوزیت های میکروهیبریدی قرار میگیرد و جهت بستن دیاستم و درمان دندان های خلفی و قدامی استفاده میشود و همچنین برای درمان پوسیدگی های دندانی نیز استفاده میشود. بستن فاصله بین دندان:از کامپوزیت می توان برای بستن شکاف بین دندان های جلویی یا بین دندان های دیگر استفاده کرد.کامپوزیت دندان های جلو را می توان تنها در یک جلسه دندانپزشکی به پایان رساند.

زیرا می تواند با رنگ طبیعی دندان مطابقت داشته باشد. رزین کامپوزیت روشی تک جلسهای است، زیرا این فرایند از ابتدا تا انتها مستقیماً بر روی خود دندان اعمال میشود. میتوانید از بین مواد مختلف، برای روکشهای زیبایی دندان خود انتخاب کنید و این انتخاب تأثیر عمدهای بر هزینه خواهد داشت. این ماده استحکام کافی برای دندان های عقبی را ندارد. معاینه : در این مرحله پزشک دندان را مورد بررسی قرار میدهد و ممکن است از دندان ها با استفاده از اشعه ایکس عکس بگیرد. این قالب همراه با سایر اطلاعات مورد نیاز برای ساخت ونیر به تکنسین دندانپزشکی داده خواهد شد.

عوارض کامپوزیت ونیر دندان مربوط به خود آن و یا سازگاری با بدن نیست بلکه به نحوه نگهداری از آن مربوط است. با بهترین ارتودنسی دندان همراه باشید. کافی است این مطلب را بخوانید، به شما همه آن چیزی را که درباره کامپوزیت دندان نیاز دارید بدانید، خواهیم گفت تا بدانید بهترین برند کامپوزیت دندان چیست. اگر متوجه فرم نامناسب دندان های خود هستید و قصد دارید درمان کنید نگران نباشید زیرا در حال حاضر روش های متنوعی برای صاف کردن دندان ها وجود دارد.برای صاف کردن دندان کج خود ابتدا حتما با دندانپزشک و ارتودنتیست صحبت کنید.دندانپزشک پس از این که دندان های شما را ارزیابی کرد بهترین درمان ممکن را به شما پیشنهاد می کند.

مهمترین مورد استفاده از کامپوزیت اصلاح و ترمیم دندان است، این روش قادر است رنگ و فرم دندان ها را تغییر دهد و برای مواردی که فرد تمایلی به استفاده طولانی مدت از ارتودنسی را ندارد، مناسب میباشد. برخلاف لمینت دندان، کامپوزیت به دندان اضافه میشود و فرم دادهشده و به شکل موردنظر درمیآید. از این رو کامپوزیت دندان به عنوان یکی از روشهای اصلی در جلوگیری از این مشکلات مورد توجه زیادی قرار گرفته است. علاوه بر این با انجام لمینت دندان های ترک خورده یا شکسته می توان از مشکلات بعدی جلوگیری کرد. مراقبت از دهان همچنین از آسیب باکتریها به دندانهای دیگر یا لثه نیز جلوگیری میکند.

کامپوزیت برای بافت لثه قابل تحمل است. در مرحله نخست بیمار باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه کند تا دندان ها و لثه ها بررسی شود. و روکش کل دندان و یا به عبارتی تمام سطوح آن را در بر میگیرد. کامپوزیت ها مقاومت بالایی دارند اما مقاومت آن ها به دندان ها نمی رسد و ممکن است با برخورد شدید و مستقیم آن ها آسیب جدی ببینند. مایکروفیل یا درشت دانه : این نوع کامپوزیت ونیر نوع قدیمی تر آن است که به سبب دارا بودن دانه هایی درشت تر استحکام بالایی داشتند اما پولیش سطح آن با دشواری انجام می پذیرفت.

کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیر نوعی ماده خمیر مانند است که برای ترمیم پوسیدگی های دندان از آن استفاده می شود در این روش ترکیبی همرنگ دندان، جهت اصلاح دندان های پوسیده ، شکسته ، ترک خورده یا سیاه شده و حتی بلند کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در طی یک مشاوره، شما میتوانید در مورد تمام گزینههای ممکن که در دسترس شما است و همچنین در مورد مزایا و مضرات هر گزینه صحبت کنید. در لمینت کاد کام، لایه لمینت بعد از اسکن دندان ها و ارسال آن روی کامپیوتر، توسط نرمافزار، طراحی و توسط دستگاه تراش، روی یک بلوک سرامیکی تراشیده میشود؛ مهمترین مشکل لمینت کاد کام، این است که یکرنگ ساخته میشود و نسبت به سایر روشها که با ترکیب چند لایه نازک حاوی چند طیف رنگ ساخته میشود؛ ظاهر طبیعی ندارد.

لمینت ها جامع ترین و ماندگارترین راه حل هستند اما آنها یک لایه از مینای دندان شما را برمی دارند و آن را به یک روش غیر قابل برگشت تبدیل می کنند. در مرحله آخر کامپوزیت نیز دندانپزشک برای سخت شدن هر لایه قرار گرفته روی دندان، از تابش یک نور با طول موج ویژه استفاده می کند.

که این موارد همگی در قیمت کامپوزیت دندان نقش دارند ولی جای نگرانی نیست زیرا در کلینیک سیب سفید شما میتوانید از شرایط اقساط نیز برخوردار شوید.در دندانپزشکی سیب سفید شما میتوانید از دیگر خدمات نیز به صورت اقساط برخوردار شوید مثل ایمپلنت اقساطی و یا لمینت سرامیکی به صورت اقساطی.شما میتوانید برای تعیین نوبت با کلینیک تماس بگیرید.

از آن جا که در دنیای پیشرفته زندگی میکنیم و هر روز راه های جدید برای زیبا کردن دندان به وجود می آید برای انتخاب بهترین نوع کامپوزیت دندان، شما نیاز به مشاوره خوب توسط دندانپزشک کلینیک دندانپزشکی سیب سفید دارید پس برای تعیین نوبت مشاوره خود میتوانید با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان ویزیت شوید. فرد بر خلاف این که از مسواک و نخ دندان همیشه استفاده می کند، به مدت یک شبانه روز در استفاده از آنها جداً پرهیز کند. با استفاده از این روش می توان هر رنگی که فرد برای دندان های خود در نظر گرفته است را اجرا نمود.

برای داشتن زیباترین لبخند باید نسبت طلایی (Golden Ratio) با در نظر گرفتن محدودیتهای موجود به درستی رعایت شود. اگر قصد انجام کامپوزیت دندان هستید و به دنبال کامپوزیت ارزان هستید میتوانید زیبا سازی دندان های خود را به سیب سفید بسپارید تا زیر نظر بهترین متخصصین زیبایی کار کامپوزیت دندان شما انجام شود. با انجام کامپوزیت در کلینیک دندان پزشکی مبین دندان های خود را زیبا کنید. بهم ریختگی های متوسط تا خفیف دندانی با لمینیت سرامیکی دندان قابل درمان است. پر کردن دندان یا ترمیم دندان یکی از انواع درمان های دندان پزشکی است، که برای بازگرداندن زیبایی و کارایی دندان استفاده می شود.

اگر دندان های شما لب پر شد میتوانید با مراجعه به پزشک آن را ترمیم کنید که این یکی از مزیت های کامپوزیت دندان نسبت به لمینت دندان است. کسانی که عادات اشتباهی چون فشار دادن دندان ها یا دندان قروچه دارند، توصیه نمی شود که از انواع ونیر ها استفاده کنند. شاید بتوانید با ترمیمهای سنتی و تمیز کردن دندانهای دیگر، کارتان را انجام دهید؛ ترکیب کردن و تطابق دادن این روشها با کامپوزیت، ممکن است راهی برای صرفهجویی در هزینهی شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید