توسعه فردی چیست و چرا برای رشد و پیشرفت اهمیت دارد؟

یادگیری بیشتر در مورد روانشناسی اجتماعی میتواند درک شما از خود و دنیای اطراف شما کاملتر کند. با کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی نگاه دیگران، رفتار آنها با شما میتوانید اطلاعات بیشتری از چگونگی تأثیر روابط اجتماعی بر عملکرد افراد پیدا کنید. این برنامه شامل آموزشها و برنامههای رسمی و غیررسمی پرورشی است که کمک میکند تا مهارتها و شایستگیهای مورد نیاز برای تحقق اهداف IDPکسب و تقویت شود. تدوین کنیم که نشان میدهد برای اینگه در آینده موفقتر باشیم و از عهده چالشها و تحولات آینده به خوبی برآییم باید خود را به چه دانش، مهارت و رفتارهایی مجهز کنیم و یا کدام مهارتها و شایستگیها را در خود تکمیل و تقویت نماییم.

در این مرحله ، تصویر حاصل از گام سوم را مبنا قرار میدهیم و با توجه به ضعفها و کمبودهایی که در دانش، مهارتها و رفتارهایمان داریم، تعدادی هدف دارای اولویت را انتخاب میکنیم تا در دوره زمانی مورد نظرآنها را برطرف کرده و بهبود دهیم. در آخر نیز تاثیر دوره آنلاین توسعه فردی، بر زندگی و آیندتان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سعی شد تا نکاتی جهت پیشبرد شما به سمت توسعه فردی را بازگو کنیم، اما تنها دانستن آنها کافی نیست و باید در کنار آن از تجربیات افراد خبره در این زمینه نیز کمک بگیرید. بهطور مثال برای کسی که در شهر تهران زندگی میکند، دست و پنجه نرم کردن با ترافیک، یک امر ضروری است و اگر با آن کنار نیایید موجب فرسایش تدریجی ذهن شما خواهد شد. در آخر نیز به این نتیجه رسیدیم که برای موفقیت در این زمینه، شرکت کردن در وبینارها و دوره آنلاین توسعه فردی، بسیار کمک کننده خواهد بود و موجب میشود تا از دانش و تجربه افراد خبره در این زمینه، نهایت استفاده را کنیم.

این تست شخصیت شناسی ابتدا برای بزرگسالان طراحی شد، اما پس از چند سال متوجه شدند که برای سنین پایین نیز میتواند کارایی داشته باشد. در سازمانهای خوب و موفق دنیا، آموزش دیگر یک اتفاق و رویداد(Event) نیست بلکه فرآیندی است مستمر و مادامالعمر که طی آن، کارکنان سازمان از کارشناسان، از همکارانشان، از مشتری، از رقبا، از الگوها و مدلهای کاری، اشتباهات و شکستهایشان و از …

شرکت کردن در پروژهها یا حضور یافتن در کمیتههای کاری فرابخشی(Cross-Functional) که به فرد جامعنگری و نگاه فرآیندی میدهد و ارتباط کاری او را با فرایندهای بعدی و قبلی تسهیل و تقویت میکند. IDP یا برنامه توسعه شخصی، به معنی پذیرفتن سهم مهم و موثر فرد در یادگیری و پرورش قابلیت هایش از طریق فرآیندی شامل ارزیابی، عکس العمل و انجام اقدامات اصلاحی است.

به این ترتیب مهمترین گام را در مسیر رشد و بالندگی برداشتهایم یعنی دیدن و پذیرفتن آنچه هستیم. رشد و توسعه فردی چیست ؟ تعریف توسعه فردی و سازمانی چیست؟ وفاداری در سازمان چیست؟ بسیاری از افراد در محیط تحصیلی یا کاری با دوستان و همکاران خود به مشکل برمیخورند. این ناحیه از روانشناسی، به دنبال درک شخصیت است و تلاش میکند متنوع بودن آن در میان افراد مختلف را بیابد. روانشناسی شخصیت یکی از بزرگترین و محبوب ترین شاخههای روانشناسی است. برخی از جنبههای اساسی رفتار اجتماعی وجود دارد که نقش زیادی در عملکردهای ما دارد. نوع درک ما در ارتباط با جهان نقش مهمی در انتخابها، رفتارها و اعتقادات ما دارد.

برعکس آن هم میتواند صدق کند و نظرات دیگران بر رفتار و نوع نگاه ما به خود تأثیر بگذارد. او صحبتهای توسعه فردی را به گونهای ارائه میدهد که افرادی که در برابر توسعه و پیشرفت نیز مقاومت دارند، تحت تأثیر حرفهای او قرار میگیرند. عمل کردن را به فکر کردن ترجیح میدهد. روشهای آموزش و توسعه بسیار متنوع شده و دیگر محدود به کلاس نیست. احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که افراد دیگر میتوانند تأثیر چشمگیری در نحوه عملکرد و انتخابهای شما داشته باشند. مباحث بررسی شده در روانشناسی اجتماعی عبارتند از: خودشناسی، شناخت اجتماعی، نظریه اسناد، تأثیر اجتماعی، تعصب و تبعیض، پرخاشگری، نگرش ها!

در آن زمان، بسیاری از نظریه پردازان در رفتار انسان معتقد بودند که رفتار توسط محرکهای داخلی مغز اداره میشود که عمدتا قابل تغییر نیستند. Shadowing: اگر در بین همکارانتان کسی را سراغ دارید که قوتی دارد که شما نیز مایل به کسب آن هستید، او را از نزدیک مورد مشاهده قرار دهید، در کنار او جلسات، مذاکرات و پروژهها حضور پیدا کنید، رفتار و عملکرد او را ملاحظه و تحلیل کنید و از او و رفتارهایش بیاموزید. این واقعیت که اکثر افراد به معنای واقعی درباره توسعه فردی چیزی نمیدانند، باعث شد بیشتر و بیشتر در مورد این موضوع تحقیق کنم؛ با ذهن همراه باشید.

و بیشتر تحقیقات اصلی در روانشناسی اجتماعی پس از جنگ جهانی دوم انجام شد، زمانی که افراد در هنگام ارتباط اجتماعی گروهی و در موقعیتهای اجتماعی به رفتار افراد دیگرعلاقه مند شدند. نحوه رفتار افراد ناشی از تمایل به تحقق این نیازها است، مردم به دنبال دوستان بیشتر و شریک زندگی برای خود میگردند و برای به دست آوردن موقعیت اجتماعی تلاش میکنند. وقتی تکنولوژیهای جدید ابداع شده و بکار گرفته میشوند.وقتی مشتریان از ما خدمت بیشتر و کیفیت بهتر میخواهند.وقتی کاربران سیستمها و نرمافزارهای ما هر روز باسوادتر و ماهرتر و به تبع آن پرتوقعتر میشوند ما هم باید هر روز یاد بگیریم.

توسعه فردی نه­ تنها کیفیت زندگی شخصی افراد را بهبود می­ دهد بلکه نقش مهمی در کیفیت زندگی اجتماعی دارا است. سازماندهی خوب می تواند وقتتان را هدر ندهد، از ارتباطات غلط جلوگیری کند و کارایی را بهبود بخشد. و زخم های کهنه را بهبود می بخشد و التیام می بخشد.

آموزش زبان انگلیسی یکی از این مهارت های مهم می باشد. شخصیت همان چیزی است که برخی از افراد آن را توصیف میکنند اما هنوز بیشتر مردم درک کاملی از مطالعات علمی انجام شده در مورد شخصیت ندارند. افرادی که میتوانند انتقادی فکر کنند و مشکلات پیچیده را پشت سر بگذارند، بیشتر تصمیمات خوبی در زندگی و حرفه خود میگیرند. یک تصور غلط وجود دارد که توسعه فردی ویژه افرادی است که باید برای رسیدن به اهداف سخت تلاش کنند. مثلا تصور کنید که رئیس شما ۳ پروژه مختلف را به شما سپرده است.

تا به حال به این موضوع فکر کردهاید که روی خودتان سرمایهگذاری کنید؟ خودتان مشاور توسعه فردی خودتان باشید. 1. بهرهگیری از تجارب یک Coach،Mentor یا مشاور توسعه فردی: اینها افرادی با تجربه هستند که میتوانند در قابلیتهای مورد نظر و مورد نیاز شما راهنمایتان باشند و مورد الگوبرداری شما قرار گیرند.

مقایسه کنیم و تشابهات و تفاوتها را پیدا نماییم.این یکی از مهم ترین و حساس ترین گام ها برای یک مشاور توسعه فردی است. ۴- اتاق الهامبخش داشته باشید: محیط اطراف باعث شکلگیری خلقوخوی افراد میشود؛ بنابراین داشتن یک اتاق الهامبخش برای پیدا کردن هدف تاثیر زیادی دارد. تفاوت ظریفی بین متدهای استاتیک انطباق و متدهای دینامیک انطباق وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید