جراحی بسته دیسک کمر: مزایا و معایب – ایسنا

دو گروه عضلانی عمده ای که ستون فقرات را تحت تاثیر قرار می دهند عضلات باز کننده و خم کننده هستند. مشاغلی که نیازمند بلند کردن اجسام سنگین و چرخش ستون فقرات هستند نیز ممکن است باعث مشکلات دیسک کمر شوند. اغلب این تومورها خوش خیم هستند اما می تواند باعث آسیب عصبی و درد پاها شوند. تمام ورزش های درمان دیسک کمر را باید تا جایی انجام داد، که باعث درد نشوند. اسپینا بیفیدا: به معنی اختلال تکامل نخاع و یا پوشش محافظ آن (شامل پوست و سایر لایههای زیرین) در دوران جنینی است و میتواند باعث مشکلاتی ازجمله بدشکلی مهرهها، اختلال در دریافت حواس و حتی فلج شود.

بیشتر از چند روز استراحت توصیه نمیشود، زیرا بیتحرکی زیاد در روند بهبودی اختلال ایجاد میکند. به این ترتیب میتوان از این روش سر کار یا در هنگام رانندگی استفاده کرد. میزان رسوب یا پروتئین C موجود میتواند نشان دهنده وجود التهاب در بدن باشد. عملکرد اصلی ناحیه کمری تحمل وزن بدن است. عملکرد اصلی ناحیه سینه ای نگه داشتن قفسه سینه و محافظت از قلب و ریه هاست. از راهنمای زیر برای یک سری یوگا آرام استفاده کنید تا به باز کردن تنگی در باسن و پشت کمک کنید. این نوع درد معمولا در ناحیه کمر، باسن و گاهی بالای ساق پا حس خواهد شد.

این درد می تواند به باسن ، پشت پاها، ساق و حتی انگشتان پا سرایت کند . وزن خود را به پاشنه پا منتقل کنید، به طوریکه مچ پاها، با زاویه تند خم شوند. افراد مبتلا به این آسیب ها ممکن است نسبت به کنترل ادرار یا مدفوع خود کنترل نداشته یا میزان آن کم باشد. این دسته از عضلات در کمک به بلند کردن اجسام و کنترل میزان خم شدن ناحیه پایینی کمر بسیار اهمیت دارند.

طبق مطالعه جدیدی که به عمل آمده تنها نیمی از این مکمل ها واقعا به اندازه ای که در روی جعبه ذکر کرده اند حاوی این مواد هستند. عمل جراحی دیسککتومی برای کاهش فشار وارده روی ریشهی عصبی انجام میشود. بدون انجام روش ها و توصیه های زیر درمان دیسک کمر شما ناقص است. بسته به شدت کمردرد، متخصص دیسک کمر، ممکن است داروهای بدون نیاز به نسخه یا نسخه ای را برای تسکین درد و شروع فیزیوتراپی، تجویز کند. تمرینات ایروبیک کم اثر: این ورزشها جریان خون را افزایش میدهند و کمر درد ناشی از آسیبِ بدون ایجاد زخم در ستون فقرات را بهبود میبخشند.

اگر به طور منظم میگرن را تجربه میکنید، اگر سردرد ناگهانی و شدیدی دارید که بدتر از هر میگرن دیگری در گذشته است، باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. درمانها بر درمان علت سردرد ناگهانی تمرکز دارند. خم کمری به سمت جلو تحدب دارد و در افراد مؤنث بزرگتر است واز آخرین مهره توراسیک تا زاویه لومبوساکرال می رسد و تحدب 3 قسمت آخری این قسمت بیشتر است که این عمدتاً به علت عمق قدامی بیشتر دیسکهای بین مهره ای در این ناحیه است البته شکل خاص جسم مهره ای هم مؤثر می باشد.

در بانوان طول کل ستون مهره ای حدود 60 سانتیمتر است انحناء ستون فقرات از نیمرخ 4 عدد شامل انحناء گردنی، توراسیک، کمری و لگنی است که دوتای آن اولیه است انحناهای توراسیک و لگنی اولیه می باشند. در قسمت بالای ناحیه توراسیک معمولاً کمی انحناء جانبی وجود دارد که شامل تحدب به راست در افراد راست دست و تحدب به چپ در افراد چپ دست می باشد. همچنین نقش حرکات جنینی را در ایجاد انحناء گردنی قابل ملاحظه دخیل داشته اند. هفتمین مهره گردنی در قسمت انتهایی شیار پشتی گردن لمس می شود و اولین و دومین خارهای پشی نیز معمولاً قابل لمس هستند.

بررسی های رادیوگرافیک برروی 195 جنین انسانی با سنین 8 تا 23 هفته نشان داده است که 83% آنها خم گردنی را پیش از شروع استخوان سازی قابل مشاهده داشته اند. آزمایش خون: این آزمایش احتمال ایجاد عفونت را بررسی میکند. بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی بدن مستعد ابتلا به عفونت در ستون فقرات هستند. عضلات باز کننده امکان ایستادن و بلند کردن اجسام را به بدن داده و به پشت ستون فقرات متصل هستند. این مهره ها از نظر اندازه بسیار بزرگ تر هستند که دلیل آن نیز جذب فشار ناشی از بلند کردن و حمل اجسام سنگین است.

برخی از NSAIDs ها، برای کسانی که سابقه ی حملات قلبی یا زخم معده و شکم داشته اند، مناسب نیستند. پیاده روی، شنا و غیره به شما کمک خواهند کرد.(اگر پیاده روی یا دویدن را انتخاب کردید کفش مناسب به پا کنید). اکنون شما آماده هستید تا حرکات مشکل تری را برای هفته سوم انجام دهید.

عمل جراحی ستون فقرات با لیزر ممکن است فقط بخشی از مشکل را برطرف کند، و این امر منجر به ایجاد علائم باقی مانده یا علائم تکرارشونده خواهد شد. دیسک های کمری دچار فتق و بیرون زدگی، مشکل پزشکی شایعی هستند و اغلب افراد 35-50 ساله را درگیر می کنند. برای تشخیص و درمان کمر درد به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

رسیدن به یک تشخیص دقیق که علت اصلی درد را مشخص میکند و فقط با علائم ارتباط ندارد، در روند درمان اهمیت بسیاری دارد. علت ایجاد درد در ناحیه کمر چیست؟ درباره علت و علائم کمر درد توضیح دادیم و همچنین با روشهای درمان دردکمر آشنا شدید. یک تمرین شدید ورزشی به دنبال بیتحرکی طولانیمدت نیز میتواند منجر به کمردرد شود.

همچنین احتمال آسیب کمری در افرادی که معمولاً از لحاظ جسمی کم تحرک هستند و یک فعالیت جسمی شدید انجام می دهند، بالا خواهد بود. برای افرادی که نمی توانند فعالیت های روزانه یا کاری خود را به دلیل داشتن درد انجام دهند، فرآیندی مانند نوروتومی فرکانس رادیویی می تواند عاملی بسیار مؤثر در نظر گرفته شود. افرادی که میگرن چشمی را تجربه میکنند شاید بیشتر در معرض از دست دادن بینایی طولانی مدت باشند.

درد پایین کمر عارضه ای است که بیش از هر بیماری دیگری در حوزه کمر در جهان شایع شده است. ستون فقرات در هر ناحیه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که به انجام عملکرد های اصلی آن کمک می کند. عمل جراحی بسته دیسک کمر یک روش برای انجام عمل جراحی می باشد. عمل جراحی لیزری دیسک کمر به فرآیندی گفته می شود که در آن یک شکاف کوچک ایجاد شده و از یک لیزر در بخشی از فرآیند برای برداشتن برخی از بافت های دیسک استفاده می گردد. ناحیه خاجی به عنوان بخشی از کمربند لگنی، دیواره پشتی لگن و مفاصلی در استخوان خاصره تشکیل می دهد که به آن ها مفاصلی خاجی می گویند.

در ناحیه کمری از قسمت پشتی جانبی، عضله پسواس بزرگ ما بین تنه ها و زوائد عرضی در جلو قرار دارد و بین اینها کمانهای مابین قسمتهای مقعر مهره ای کشیده شده است. در سندرم پیش از قاعدگی دلدرد و کمردرد کاملا طبیعی است. چون برطرف شدن وضعیت غیر طبیعی و یا بیرونزدگی مهره خصوصا در بیماران دارای فتق دیسک کمر یا دیسک گردن معمولا با صدایی شبیه جا افتادن استخوان همراه می باشد بسیاری به آن جا اندازی دیسک کمر یا جا اندازی دیسک گردن می گویند . در هنگام خواب باید حالت طبیعی کمر حفظ شود.

برای اینکه جراح شما بتواند به طور واضح محل انجام عمل جراحی را مشاهده کند، تعداد زیادی از عضلات و بافت های نرم پراکنده شده در اطراف، یا باید از سر راه کنار زده شده، یا از روی استخوان برداشته شوند. درد میوفاشیال با درد و حساسیت نسبت به مناطق موضعی “trigger points”، از دست دادن دامنه حرکت در گروههای عضلانی درگیر و تشعشع درد در یک توزیع مشخص اما محدود به یک عصب محیطی همراه است. در اکثر برنامه های درمانی در وهله ی اول، داروهای خوراکی و استراحت، به همراه فیزیوتراپی و در صورت نیاز تزریق استروئید یا دارو تجویز می شود.

این مهره ها به همراه استخوان های ایلیاک حلقه ای به نام کمربند لگنی را تشکیل می دهند. 4 مهره به هم چسبیده دنبالچه ناحیه اتصالی را برای رباط ها و عضلات کف لگن فراهم می کنند. این ناحیه از ستون فقرات در معرض چرخش و فشار شدیدی قرار دارد. با اجتناب از حرکات آسیبزننده یا خستهکننده کمر، حفظ وضعیت صحیح بدن و بلند کردن صحیح اشیا، میتوان از بروز کمر درد در اثر انجام حرکات نامناسب جلوگیری کرد.

کار پشت میز در تمام طول روز هم میتواند به کمر درد منجر شود، به ویژه به دلیل وضعیت بد بدن یا نشستن روی صندلیهایی که به خوبی از پشت حمایت نمیکنند. درد کمر یا پا (سیاتیک) می تواند ناشی از آسیب به محل اتصال نواحی خاجی و کمری (ناحیه L5 و S1) باشد. زمانی که درد پا بهمرور بدتر میشود و با حرکتدادن بهشدت درد اضافه میشود، باید به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کرد تا احتمال سیاتیک بررسی شود. علل درد سیاتیک در حین حاملگی چیست ؟ اعصاب ناحیه خاجی (ساکرال) چیست؟ عمل جراحی بسته دیسک کمر چیست؟

در یک روش “سنتی” برای عمل جراحی باز، جراح شما یک شکاف طولانی (بریدگی) روی پوست شما ایجاد می کند. اغلب اوقات این درمان به عنوان یک ضرر برای انجام عمل جراحی کلاسیک انتخاب می شود. در صورت نیاز پزشک به اطلاعات بیشتر یا جواب ندادن درمان پاره شدن دیسک کمر پس از ۴ هفته، احتمالاً دستور انجام ام آر آی ستون فقرات یا سی. اگر جراحی ضرورت داشته باشد، فیزیوتراپی برای توانبخشی عضلات ستون فقرات و بهبود عملکرد مفاصل ستون فقرات لازم است تا به این ترتیب بیمار به طور کامل بهبود یابد و از فتق دیسک در ناحیه بالا و پایین جراحی پیشگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید