جراحی بینی استخوانی طبیعی + انواع آن، هزینه و معایب

کرانیوتومی بیفرونتال توسعهیافته: در نوع بیفرونتال، استخوان شکلدهنده برجستگی ناحیه پیشانی در قسمت جلوی سر برداشته میشود. برخی بیماران هم ممکن است که دچار درد در ناحیه اپیگاستر (در قسمت فوقانیِ شکم) شوند یا کاهش وزن پیدا کنند. افرادی که وزن متناسبی دارند اما دارای لپ های بزرگ و صورت بیش از حد گرد و چاق هستند، مناسب عمل بیچکتومی هستند.

درست همانطور که اندازه و شکل صورت های مختلف ، متفاوت است ؛ ایمپلنت های چانه نیز دارای چندین سبک از پیش تعیین شده می باشند ؛ هر ایمپلنت در اندازه ها ، ضخامت ها و برجستگی های متنوع ، موجود می باشد ؛ بعد از ارزیابی ابعاد استخوان فک ، جراح ، ایمپلنت متناسب با کانتور چانه شما را انتخاب می کند ؛ جراح جهت تضمین تحقق هدف زیبایی ، تنظیمات لازم را نیز انجام می دهد. این خطر وجود دارد که دریچه پس از ترمیم دوباره بسته شود یا بعد از عمل دچار نارسایی شود. در صورتی که آثار پیری بر روی صورت به میزان گسترده ای مشهود نباشد و بتوان با بهره گیری از روش های غیر جراحی آن ها را برطرف نمودف پیشنهاد جراح به شما این خواهد بود که به جای انجام جراحی، از روش های غیر تهاجمی مانند تزریق چربی به صورت و یا تزریق بوتاکس استفاده کنید.

9.در صورت مصرف هرگونه دارو همزمان با وارفارین حتی قرصهای ویتامین حتما با پزشک خود مشورت کنید. هرگونه اختلالی که در عملکرد مغز صورت گیرد، سایر فعالیتهای بدن از نفس کشیدن و راه رفتن گرفته تا فکر کردن یا حتی کنترل احساسات را تحت تاثیر قرار میدهد. پس از ترخیص، دو روز و سپس یک هفته و بعد 2 هفته و در صورت کنترل آن و مشخص شدن مقدار قرص وارفارین ، ماهی یک بار انجام این آزمایش کافی است .

در بخش بعد به معیارهایی برای تشخیص موفق بودن عمل بینی اشاره خواهیم کرد. روش های غیرجراحی مانند هایفوتراپی لیفت با نخ باعث ترمیم بافت های زیر پوستی می شود و پوست را برای ساختن کلاژن تحریک می کند که با افزایش میزان کلاژن چین و چروک های سطحی پوست نیز برطرف می شود. لیفت صورت به دو روش کلاسیک و مینی لیفت انجام می شود. شیرجه، آفتابگرفتن و حمام سونا به مدت دو ماه و غواصی به مدت سه ماه به کلی ممنوع است.از نظر تغذیه، باید از خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند، مانند استیک، کباب برگ، ساندویچ و نظایر آنها در هفتههای نخست پرهیز گردد.

دوره بهبودی آنها یک معمولا یک ماهه است و هر شخصی بعد از گذشت یک تا دو هفته از عمل می تواند به سر کار و زندگی عادی اش برگردد. بعد از یک عمل موفقیت آمیز، ممکن است بتوانید به سطح طبیعی زندگی و فعالیت بدنی خود بازگردید. ایشان بعد از آن در سال 1383موفق به اخذ رتبه اول در بورد تخصصی گوش و حلق و بینی خود از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند. شما در روز قبل از عمل جراحی یا صبح روز عمل جراحی در بیمارستان پذیرش خواهید شد.

اگر سیگار میکشید، پزشک به شما توصیه خواهد کرد که از 2 هفته قبل از جراحی آنرا ترک نمایید (ترک سیگار6 هفته قبل از جراحی بهتر است)، چرا که استعمال سیگار ممکن است منجر به بروز مشکلاتی در طی جراحی از جمله تشکیل لخته خون و مشکلات تنفسی شود. البته میزان مشکلات و عارضه های پوستی صرفاً یک مورد از معیارهای تعیین هزینه جراحی لیفت صورت است.

از آن جهت که این عارضه ها ابدا برایشان خوشایند نیست برای رفع و حل و آنها می توانند از روش جراحی لیفت صورت کمک بگیرند. بیشتر جراحان پلاستیک زمان زیادی را صرف مصاحبه با نوجوانانی میکنند که به جراحی پلاستیک تمایل دارند تا تصمیم بگیرند که آیا آنها کاندیدهای خوبی برای جراحی هستند یا خیر. اگر تصمیم گرفتید که اقدام به انجام عمل ترمیم یا تعویض دریچه قلب نمایید، باید زمان انجام عمل را به همراه پزشک تعیین کنید تا عمل جراحی در بهترین زمان ممکن انجام شود (بجای اینکه بصورت اورژانسی انجام شود).

8.درصورتیکه مصرف دارو را در یک روز فراموش کردید به محض متوجه شدن در همان روز، دارو را مصرف کنید. یک دریچه مصنوعی قلب ممکن است دچار اندوکاردیت عفونی شود، لذا باید قبل از مبادرت به انجام هرگونه عمل دندانپزشکی یا سایر اعمال جراحی، آنتیبیوتیک مصرف نمایید. انجام ورزشهای خشن که امکان ضربه زدن به سر در آنها وجود دارد، تا ۲ ماه ممنوع است. آن دسته از بیمارانی که دریچه آنها از نوع فلزی است جهت جلوگیری از ایجاد لخته خون باید قرص وارفارین مصرف کنند. البته این آمار مربوط به امسال است و الزاماً همین الگو و نسبت در سالهای قبل تکرار نشده است.

در این مقاله شما با مزوتراپی صورت جای جوش بیشتر آشنا خواهید شد. جراحی کرانیوتومی نوعی عمل جراحی مغز است که در آن پزشک برای دسترسی به بافت مغز، بخشی از استخوان جمجمه را به طور کامل جدا میکند و پس از انجام عمل، آن را دوباره به جای خود برمیگرداند. آنگاه پس از جراحی، استخوان جدا شده را در جای خود قرار داده و با مواردی چون پیچ، تیتانیوم، سیم و نخ، ثابت میکند. در کرانیوتومی، جراح ابتدا محل دقیق ضایعه را با استفاده از روشهای تصویربرداری، مانند سیتیاسکن یا ام آر ای، تعیین کرده و پس از بیهوشی بیمار شروع به برداشتن استخوان میکند.

تاثیر این دارو را آزمایشی بنام زمان پروترومبین (PT ) و نسبت بین المللی (INR ) تعیین میکند. از این رو، درمان بیماریهای مغزی از سختترین درمانها محسوب میشود که باید به درستی و با دقت بسیار زیادی انجام شود. امروزه، بخاطر در دسترس بودن سایر گزینه های درمانی کمتر تهاجمی، اهمیت پوشش ریشه برای درمان حساسیت سرویکالی یا برای پیشگیری از پوسیدن ریشه به حاشیه رانده شده است.

امروزه با توجه به استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در جراحی بینی ، طول دوره نقاهت آن به ۷ الی ۱۰ روز کاهش پیدا کرده است و بیماران پس از گذشت این مدت زمان ، می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند. در ادامه جراحی کرانیوتومی را به طور کامل معرفی کرده و در مورد عوارض این جراحی، مراقبتهای پس از عمل، زمان بهبودی و … البته باید تراشیدگی در حدی باشد، که زاویه فک به طور کامل از بین نرود. انحراف بینی استخوانی یکی از مشکلاتی است که در اثر وارد شدن ضربات فیزیکی به بینی حاصل میشود.

رینوپلاستی یا همان جراحی بینی هم یکی دیگر از اقداماتی است که توسط جراح پلاستیک قابل انجام می باشد. ممکن است جراح از یک چسب زخم کوچک جراحی برای ترمیم ضایعه یا سوراخ فتق استفاده کند. ابن پروتز های صورت با توجه به آمار های بدست آمده جز پر مصرف ترین پروتز ها به شمار می آیند که همگی آن ها با ایجاد برش کوچک در داخل دهان و قرار دادن آن ها در منطقه آناتومیک صورت مورد استفاده بیماران قرار می گیرد. برای درمان تومورهای سرطانی کبد، در صورتیکه تومور هنوز کوچک باشد یا تنها بخش کوچکی از کبد را درگیر کرده باشد، با عمل جراحی تومور را از بدن خارج میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید