جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی): هزینه و عوارض – کلینیک پوست و مو رازی

اتوپلاستی (عمل زیبایی گوش) بدون برش جراحی یک عمل جراحی زیبایی است که در آن گوشهای بیرون زده بدون نیاز به برش و تنها با استفاده از بخیه به عقب خوابانده میشود. در مجموعه ویدیوهای زیر تمامی مواردی که در دوران نقاهت باید رعایت کنید، توسط کارشناسان مجموعه توضیح داده شده است. این عمل سرپایی است و معمولاً با بی حسی موضعی قابل انجام است اما در برخی کودکان که می ترسند می توان از بیهوشی هم استفاده کرد.وی در ادامه به مواردی که پس از عمل جراحی باید رعایت شود اشاره کرده، اظهار می کند:آنتی بیوتیک ها و مسکن های تجویز شده توسط پزشک باید بموقع مصرف شود. واقعاً ایشان یکی از اصحاب غریب رسولاللّه (صلّی اللّه علیه و آله و سلّم) است، آن هم با آن نقشی که ایشان داشته است.

شما باید این فرصت را داشته باشید ، که نتایج جراحی های انجام شده در بیماران دیگر ، به خصوص آن هایی را که مورد درمانی شان مشابه مورد شما بوده است ، مشاهده نمایید. که در ادامه به طور مفصل در خصوص تمامی امور مربوط به این عمل زیبایی توضیح خواهم داد و نیز بهترین جراح بینی تهران را معرفی خواهم کرد. اما با این روش میتوان از جراحی آینده اجتناب کرد.

این جراحی می تواند باعث کم شدن برجستگی گوش شود، اما تقارن کامل همیشه امکان پذیر نیست. شاید پدر و مادرتان در طول دوران کودکی شما متوجه این مشکل شده، اما تصمیم گرفتهاند که این جراحی را برای شما انجام ندهند. قبل از تاریخ جراحی ، داروهایی برای شما تجویز می شود ، که باید آن ها را تهیه کرده و در منزل قرار دهید. گوش ها به سمت جلو لوله شده مثل یک طومار. گاهی اوقات ممکن است انجام یک جراحی اصلاحی بعد از عمل زیبایی گوش لازم باشد، زیرا اصلاح گوش در عمل جراحی اولیه ممکن است پایدار نباشد و بیرونزدگی گوش دوباره رخ دهد. میرنگوتومی : گاهی در درمان عفونت گوش میانی نیاز به اقدامات دیگری می باشد که یکی از آنها عملی به نام « میرنگوتومی » یا برشی بر پرده صماخ با تیغ جراحی است.

هدف اصلاح ناهنجاری های شکل گوش یا بهبود ظاهر آن می باشد.این ناهنجاری ها ی گوش ممکن است بعد از حادثه یا به صورت مادرزادی ایجاد شود. برای تعیین گزینه های درمانی؛ پزشک ، گوش های شما را از نظر محل قرارگیری ، اندازه ، شکل و تقارن آن ها بررسی می کند. هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی در تهران برای جراحی گوش، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او، به اندازه هزینه نهایی جراحی مهم است. چه سنی برای جراحی گوش مناسب است؟

۵ سالگی سنی است که کودکان وارد مهدکودک و یک جامعه ای به غیر از جمع خانوادگی می شوند. افراد در تمام رده های سنی ، که از شکل ظاهری گوش های خود ناراضی بوده ، و به دلیل بدشکلی این اندام ، اعتماد به نفس خود را از دست داده اند ، داوطلبان خوبی برای اتوپلاستی محسوب می شوند. بد شکلی و عدم تناسب گوش با صورت میتواند تاثیر زیادی بر زیبایی و اعتماد به نفس فرد داشته باشد. برخلاف سایر روند های جراحی پلاستیک ، آماده شدن برای جراحی زیبایی گوش نسبتاً ساده است. همچنین ممکن است پزشک درباره داروهایی که مصرف میکنید یا اخیراً مصرف کردهاید و هرگونه عمل جراحی که پیشتر انجام دادهاید از شما سوال کند.

شما می توانید با بهره مندی از فرصت صحبت درباره تمام جنبه های این جراحی با پزشک خود ، حفظ یک نگرش مثبت ، آماده شدن برای جراحی و دنبال کردن دقیق دستورالعمل ها ، بهترین نتیجه را از این روند کسب کنید. جراح گوشی را بیابید ، که آموزش های جامعی را در این زمینه دریافت کرده ، و با ویژگی های ظریف و دقیق گوش ها به خوبی آشنایی دارد و دفعات متعددی ، این جراحی را انجام داده است. کسانی که توقع آن ها از جراحی زیبایی گوش واقع بینانه است. ولی جراح منتخب شما ، باید بتواند ناهنجاری ها یا آسیب دیدگی های گوش شما را ، درمان کرده و در زمینه جراحی اتوپلاستی نیز مهارت داشته باشد. 5. آیا می توانم عکس های قبل و بعد جراحی در بیماران قبلی شما ، را ببینم ؟

این روند جراحی ، همچنین قادر به درمان نرمه گوش ، اصلاح نرمه های گوش بزرگ یا پاره ، می باشد. بنابراین، جراحی زیبایی گوش برای افرادی که انتظار غیر واقعبینانه از جراحی گوش دارند، همچنین افرادی که نمیتوانند دستورات پس از جراحی که در زیر به آن اشاره میشود را بهطور کامل رعایت نمایند، برای انجام این جراحی مناسب نمیباشند. اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش چیست؟ یکی از بهترین اقدامات مرتبط با آماده شدن برای عمل گوش ، داشتن نگرش مثبت در هفته های منتهی به روز جراحی می باشد. صرف نظر از تکنیک به کار رفته در اتوپلاستی ، اقدامات برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت درمان این روند ، یکسان می باشد. از آنجاییکه بخیه های مرسیلن دائمی هستند و درست در زیر پوست در پشت گوش قرار می گیرند، خطر واکنش بخیه یا کشیده شدن آن مطرح می شود.

پزشک شما به منظور راحت شدن خیال تان ، به تفصیل توضیحات لازم را ارائه خواهد داد. این بدان معنا نیست که این جراحان ، در نوع عمل گوش که شما به آن نیاز دارید ، تخصص دارند. نوع بیحسی مورد استفاده، به سن بیمار بستگی دارد. این رایجترین زمان برای جراحی گوش است، هر چند سن مناسب برای بیماران میتواند تا سالهای اولیه دوران کودکی نیز ادامه یابد. لاله ی گوش انسان در سن پنج تا هفت سالگی به حداکثر رشد خود می رسد و پس از آن دیگر رشد نخواهد کرد. اگر یکی از گوشها بالاتر از گوش دیگر قرار گرفته است، میتوان با عمل اصلاح موقعیت گوش، تقارن بین گوشها در دو طرف سر را ایجاد کرد. به طور معمول، بخیه ها پس از حدود یک هفته کشیده شده و یا جذب می شوند.به مدت یک ماه یا بیشتر باید از انجام هر گونه فعالیتی که در آن ممکن است گوش خم شود، خودداری کرد.

هیچ گونه بیماری نداشته باشند و از سلامت کامل برخوردار باشند. برای بهره مندی از این روند درمانی ، فرد باید از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده ، و انتظارات منطقی از آن داشته باشد. بعلاوه ، بیماران باید در هنگام حضور در جلسه مشاوره اولیه ، از نتیجه روند ، انتظارات منطقی داشته باشند. آنها باید بدانند که غضروف لاله گوش آنان به نرمی کودکان نیست، و ممکن است که نتیجه به اندازهٔ خردسالان مطلوب نباشد ولی تقریبا در تمامی موارد تغیرات بحدیست که رضایت افرادی که انتظارات معقول دارند را برآورده مینماید. درد در برخی موارد ممکن است کمی زیاد باشد که با مسکنهای قویتر بهبود مییابد. گاهی اوقات در مواردی که عمل جراحی بر روی یک کودک انجام میشود، ممکن است تشخیص پزشک جراح این باشد که کودک یک شب در بیمارستان بماند.

اتوپلاستی ، بسته به میزان ایرادات گوش بین یک الی دو ساعت طول می کشد ؛ بسته به میزان ایرادات گوش ، تکنیک های مختلفی برای جراحی گوش وجود دارد ؛ گاهی با برداشتن غضروف اضافی گوش ظاهری طبیعی در گوش ایجاد خواهد شد. گاهی اوقات جلسات مشاوره چندگانه ، قبل از تصمیم گیری درباره جراحی مورد نیاز می باشد. در این میان باید یک حس احترام و اعتماد دو طرفه شکل گیرد ، تا بیمار در تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت جراحی ، بتواند از آرامش کافی برخوردار باشد. همچنین استفاده از دو بالش در طرفین ، جهت پیشگیری از خوابیدن به پهلو و آسیب زدن به گوش جراحی شده ، ایده مناسبی محسوب می شود.

همچنین باید برای حدود یک ماه از انجام ورزشهای پربرخورد اجتناب کنید. همچنین توقف موقتی مصرف الکل به مدت دو هفته قبل و بعد از روند ، توصیه می شود. در برخی موارد ، دمای بدن تان به مدت دو تا سه روز بالا می رود. جای زخم به مرور زمان محو می شود و در بیشتر موارد ، به سختی قابل مشاهده است. برخی از افرادی که تحت جراحی زیبایی لاله گوش قرار میگیرند، ممکن است احساس کنند غضروف به مقدار لازم به سمت عقب کشیده نشده است در اینگونه موارد میتوان یک جراحی کوچک ثانویه برای رضایت بیشتر بیمار انجام داد.

بعد از انتخاب جراح و تعیین وقت جراحی، لازم است که به آمادگیهای قبل از جراحی دقت ویژه داشته باشید. اگر تحت بیمه بهداشت و درمان قرار دارید، باید برای آگاهی از پوشش بیمه این جراحی، از شرکت بیمه خود استعلام کنید. از آن جایی که عمل گوش یک روند زیبایی است ، شرکت های بیمه هزینه های این درمان را ، تحت پوشش قرار نمی دهند. این شکلپذیری گوش به دلیل خاصیت ارتجاعی غضروف و ناشی از تأثیرات هورمونهای مادر است که در طی ماههای اول زندگی کاهش مییابد.مراحل روند نواربندی گوش با مراجعات منظم در طی چند هفته برای نوزاد قابل تحمل میشود. از آنجائیکه غضروف لاله گوش خاصیت ارتجاعی دارد بعد از عمل جراحی زیبایی لاله گوش ، ممکن است لاله گوش مجددا کمی به حالت اولیه برگردد . این سختیهایی که شنیدهایم، مال همین سالها است که در یک چنین شرایطی که مسلمانها در نهایت محنت زندگی میکنند، این آدم در مسجدالحرام، کنار کعبه فریاد میزند که من مسلمان شدم و همه بدانید من به دین او ایمان آوردم.

دیدگاهتان را بنویسید