جراحی فرنوم (بند) لب بالا و زبان (فرنکتومی) با لیزر چیست؟

همچنین تا حدودی بینی به سمت بالا کشیده می شود لذا افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند بهتر است ابتدا عمل بینی خود را انجام دهند سپس بعد از گذشت یک سال به جراحی سانترال لب بپردارزند. اما اگر بخواهید لبهای خود را کوچکتر کنید، نیاز به جراحی دوباره برای تعویض پروتز است. روش جراحی دیگری نیز وجود دارد که طی آن جراح قسمت های کوچکی از پوست نزدیک لب ها یا داخل دهان را برش داده، خارج کرده و آن را به حجم داخل لب ها اضافه می کند اما این تکنیک به لب ها زیاد حجم نمی دهد، بلکه بیشتر لب ها را مقداری به سمت بیرون برجسته می کند.

ج- اگر این روش به تنهایی استفاده شود، لب ها به جلو برجسته نمی شود و حجم لب ها در نیم رخ افزایش نشان نمی دهد. لیفت لب بالایی یک روش دائمی برای تغییر شکل لبها و افزایش حجم آن به طور طبیعی است. برخی افراد اذعان دارند که پس از انجام لیفت لب احساس لبها تغییر کرده و یا در صحبت کردن دچار مشکل شدهاند. به گفته پاسخ دهندگان با توجه به آماری که نظر سنجی های معتبر در اختیارمان قرار می دهند 92 درصد از افرادی که این نوع جراحی زیبایی را تجربه کرده بودند احساس رضایتمندی داشتند و گفته بودند که انجام این عمل برای شان بسیار مفید واقع شده بود.

8- برای جلوگیری از عفونت، محل های تزریق را کاملا تمیز نگهدارید و برای این کار از شوینده هایی که پزشک توصیه کرده است استفاده کنید. ـ اگر چه من معمولا به بیمارانم توصیه میکنم تا یک هفته پس ازعمل سر کار نروند ، ولی بسته به بنیه جسمی بیمار ، بیماران معمولا 1 تا 3 روز پس از عمل به قدر کافی سر حال هستند که بتوانند از منزل بیرون بروند ولی ضعف جسمی مختصری تا یک هفته پس از عمل وجود دارد . ـ معمولا توصیه میشود که در موقع خوابیدن سر بالاتر باشد یعنی سطح بالاتری از قلب داشته باشد که تورم کمتر شود .

به طور کلی، لبهایی که با روش روسی تزریق میشوند، ماندگاری بیشتری دارند زیرا سطح بافتی که در آن تزریق میشود دارای حداقل عروق است، از این رو ژل ماندگاری بیشتری دارد. جراحی به وجود آوردن چال گونه که تحت عنوان شکاف گونه نیز شناخته میشود یک چال زیبا در نظر گرفته میشود که با ایجاد ارتباط در ساختار فک به وجود میآید. اگر بیش از عدد ذکر شده باشد، بیمار کاندید مناسبی برای انجام این جراحی است. آیا عمل بینی باز ، دردناک است ؟ به علاوه گاهی پیش می آید که پس از انجام عمل در کلینیک زیبایی چال گونه عضلات صورت دچار ضعف شوند. علاوه بر این، سن عامل تعیینکنندهی مهمی برای این است که آیا میتوانید جراحی مادلینگ صورت را انجام دهید یا نه.

در برخی مواقع لب ها پتانسل تزریق چند سی سی را ندارند در این صورت ممکن است با تزریق مقادیر بالا علاوه بر غیر طبیعی به نظر رسیدن چهره عوارضی را نیز متحمل شوید. بهتر است به جای اینکه به نسبت کامل فکر کنید، رابطه بین لب و بقیه صورت خود را در نظر بگیرید. ـ همواره بهترین توصیه قبل از عمل انتخاب یک جراح مجرب است که بتوان به وی اطمینان کرد . ـ معمولا قالب گچی یا پلاستیکی روی بینی حدود یک هفته بعد از عمل برداشته میشود . در نتیجه، حجم لب بالایی بیشتر میشود و لبخند زیباتری خواهید داشت.

اسید هیالورونیک در واقع مادهای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و به افزایش رطوبت، نرمی و حجم دادن به پوست کمک میکند. با این حال یکی از محبوبترین و استاندارد ترین روشهای که توسط پزشک برای افزایش حجم و خط لب استفاده میشود. لمس کردن را میتوان پس از دوازده هفته انجام داد و در صورت لزوم میتوان با تزریق فیلر حجم بیشتری به لب اضافه کرد. اکثر بیماران میتوانند ظرف یک تا دو روز پس از عمل به کار و سایر فعالیتهای عادی خود بازگردند.

در مجموع بیشتر بیماران پس از یک یا دو روز به فعالیت های روزانه خود بازمی گردند. اگرچه به یک برش در زیر بینی نیاز دارد که ممکن است یک زخم کوچک ایجاد کند، اما جای زخم با گذشت زمان محو میشود. جای زخم حاصل از این روش با گذشت زمان از بین میرود. برای استفاده از عسل در این خصوص باید یک قاشق عسل را با کمی زردچوبه مخلوط کنید و آن را بر روی محل زخم بگذارید. قدم اول ، انتخاب جراح واجد شرایط ؛ انتخاب یک جراح بینی خوب برجسته که استانداردهای ایمنی مناسب را حفظ کند می تواند احتمال ایجاد عفونت ، ایجاد حفره و عوارض دیگر را کاهش دهد.

هدف از این جراحی این است که اگر فک خیلی بزرگ، حجیم و غیر ظریف دارید، سایز آن را کاهش دهید. مراقبتهای بعد از عمل جراحی سانترال لب چیست ؟ همچنین لازم است که پیش از عمل از خوردن و آشامیدن اجتناب ورزیده و از داروهایی همچون آسپیرین دوری به عمل آید. به علاوه, از آنجا که کام نرم غذا را به پشت گردن می رساند, وقتی فرد غذا را قورت می دهد, در این افراد این کار مشکل می شود . هدف هر فرد برای انجام جراحی بسیار مهم است. که با توجه به آنالیز زیبایی صورت و بینی و اصول و قوانین آن ، بینی متناسب با هر صورت با عمل رینوپلاستی حاصل میگردد که زیبایی صورت را به ارمغان می آورد .

بعد از عمل بینی باز ، تورم و کبودی قابل ملاحظه ای در صورت پدیدار می شود ؛ به مدت یک هفته، قسمت بیرونی بینی گچ گرفته می شود ؛ این گچ با هدف ایجاد پشتیبانی از چارچوب پایینی بینی ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ هر چند تورم اطراف گونه ها و لب ها بعد از ۱ تا ۲ هفته ، فروکش می کند ؛ ولی تورم بینی تا یک ماه ، ماندگار خواهد بود.

هرپس نوع یک در دهان ما تبخال میسازد، یک عارضه پوستی غیرخطرناک، ولی آزاردهنده که معمولا در کمتر از دو هفته از بین میرود. تزریق ژل لب در مطب با استفاده از بی حسی موضعی صورت میگیرد و ورمی جزئی از آن حاصل می شود که بعد از یکی دو روز کاهش خواهد یافت. ـ در بیماران دارای آلرژی شدید بینی نیز مصرف داروی ضد آلرژی جهت کاهش تورم بینی ممکن است نیاز شود که با مصرف آنها مشکل آلرژی و تنفس برطرف میگردد . ـ اگر چه معمولا در عمل جراحی رینوپلاستی بینی کوچکتر میشود ولی در صورتی که جراحی با دقت و با تکنیک درست انجام شود این کوچک شدن در مسیر عبور هوا صورت نمیگیردو تنفس تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت با این حال به طور معمول تا 1ـ3 ماه بعد از عمل ممکن است به علت تورم داخل بینی مقدار کمی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که پس از آن خوب میشود .

رباط کشیده شده عملکرد لب را مخدوش میسازد و مانع میشود لب بالا به خوبی روی لب پایین قرار بگیرد و اصطلاحاً لب مهر و موم شود و تنفس سالم از راه بینی انجام شود. پزشک در مورد اهداف لیفت لب شما صحبت خواهد کرد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام گزینه درمانی برای دستیابی به لبهای طبیعی مورد نظر شما بهترین است.

اما اگر به دنبال روشهای موقت حجمدهی لب هستید، ژل لب (فیلر لب) گزینه مناسبی است. ویروس برای تمام عمر در بدن باقی میماند، اما معمولاً در حالت خفته قرار دارد. سه تا از این ژنها مشخص میکند که ویروس نوع یک تبخال چگونه باعث فعالیت مجدد و در نتیجه عود کردن تبخال میشود. تقریباً یک هفته پس از درمان این علائم فروکش میکنند. پس چرا این وسط تنها عدهای از افراد بدشانس دچار تبخال میشوند؟ با این روش حالت طبیعی لب حفظ می شود و تنها گوشه ها و خط بالایی لب ها دچار تغییر می شوند. برای همین بیشتر افرادی که هرپس سیمپلکس را در بدن خودشان دارند، در واقع تنها وقتی متوجه ابتلایشان میشوند که روی جایی از بدنشان تبخال ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید