جراحی فرنوم لب بالا و زبان (فرنکتومی) چیست و چرا انجام میشود؟

همچنین میتوانید آن را بهآرامی روی ترک گوشه لب مالش دهید. وقتی لبهایتان در یکدیگر قفل شده است، دندانهای خود را روی لب پایین پاتنر خود قرار دهید و به آرامی آنها را به جلو هل بدهید تا دندانهایتان تقریباً در انتهای لب او قرار بگیرد. در چنین شرایطی باید با استفاده از بی حسی موضعی و ابزار جراحی، ناحیه موردنظر را برش داده و فیلر را از لایه های لب خارج کنند. این روش کامل تهاجمی بوده و هست و متاسفانه در برخی از کلینیکها با وجود داشتن عوارض و پیچیدگیهای خاصی که برای بیماران ایجاد می کند، انجام داده میشود.

با انجام مکرر این روش می توان در مدت زمان کوتاهی انواع کیست های لب که وخیم نیستند و جزئی هستند را درمان کرد. که ماهیچههای بیشفعال لب بالایی را غیرفعال میسازد. برای مثال، ژل را باید از لایه های مختلف صورت تخلیه نمود تا مواردی چون چسبندگی های زیرپوستی ژل ها ترمیم گردد.

در بحث روش های تخلیه ژل به مواردی چون کیست، توده و ضایعات سفت شده اشاره کردیم که با ایجاد برش های ریز می توان آن ها را استخراج نمود. بهتر است افرادی که سابقه خانوادگی لب شکری دارند قبل از اقدام به بارداری، آزمایش ژنتیک بدهند. 2. آسپرین، ایبوپروفن و طیف وسیعی از مکمل های غذایی از جمله؛ روغن های امگا ۶، سیر، ویتامین C و E ممکن است باعث افزایش کبودی ها شود و بهتر است ۵ روز قبل از مصرف آن ها اجتناب کنید. البته بسته به نوع موادی که استفاده می شود، ممکن است زمان انجام این عمل تغییر کند.

دانشجویان این رشته باید از دست هایی ماهر و توانمند برخوردار باشند، چون بسیاری از کارهای دندانپزشکی، از تراش دندان گرفته تا بازسازی دندان، نیاز به دستهایی هنرمند و توانا دارد تا بتوان به نحو احسن، کارهای ظریف دندانپزشکی را انجام داد. با در نظر گرفتن پیچیده بودن معضلات مبتلایان به شکاف لب و کام و نیاز به انجام جراحیهای متوالی در این اشخاص، عده فراوانی از آنها جراحی ناموفق داشته یا بازسازی شکاف کام به صورت کامل اتفاق نمیافتد که در نتیجه معضل تکلم درمان نمیگردد. بیمارانی که بطور طبیعی لب های نازک دارند یا در سنی قرار دارند که اندازه لب در آن کوچک می شود می توانند با استفاده از این عمل جراحی به نتایج استثنایی دست پیدا کنند.

جراحی و کاری که تیم ما انجام می دهند اثرش دایمی می باشد.فرم دهی لب بسیار مهم هست و شما باد در انتخاب آن دقت فرمایید چرا که هر آنچه ما انجام دهیم به همان شکل باقی می ماند.هرچند با جراحی های دیگر شاید بتوانیم تغییراتی انجام دهیم. چرا به تخلیه ژل لب نیاز است؟ چرا که نه! وقتی در امریکا بوتاکس صورت بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار هزینه برمیدارد و وقتی یک سرنگ حجمدهندههای صورت و لب مثل Restylane یا Juvederm حدود ۵۰۰ دلار قیمت دارد، یا وقتی که گاهی قیمت یک جلسه لیزر صورت به هزار دلار میرسد، چرا این هزینه زیبایی فخرفروشانه اعلام نشود!

تسلط دکتر اکبر بیات به اعصاب و عضلات صورت و همچنین دید زیباشناسی موجب شده است در زمینه جراحی های سر و گردن بهترین نتیجه را برای مراجعین به ارمغان بیاورند؛ در صورتی که به دنبال بهترین جراح چانه در تهران هستید حتما به مطب دکتر اکبر بیات مراجعه کنید. دکتر فتحی سپس موفق شدند و رتبه دوم کشوری در بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی ایران را دریافت کنند ایشان همچنین دورههای تکمیلی فلوشیپ جراحی کرانیوفاشیال نیکر پاریس و جراحی زیبایی در کلینیک های مونت لویی، بیزه و سی سی بی بی را در پاریس گذرانده است؛ در صورتی که به دنبال بهترین جراح چانه در تهران هستید حتما به مطب دکتر حمیدرضا فتحی مراجعه کنید.

در این روش قسمتی از پوست زیر بینی برداشته می شود و سپس پوست به بالا کشیده شده تا فاصله ی لب فوقانی از بینی کاهش یابد در نهایت محل برش بخیه زده می شود. 6. تورم ممکن است در ۲۴ ساعت اول بدتر شود و سپس در چند روز اول رو به کاهش خواهد بود. افراد زیادی از حجم دهی لب های خود پشیمان هستند و می خواهند ظاهر طبیعی خود را مجدد به دست آورند و برای حل شدن خود به خودی ژل بین ۶ تا ۲۴ ماه باید صبر کنند، اما روش هایی برای تخلیه ژل ها مانند تزریق آنزیم هیالورونیداز وجود دارد. برخی ژل ها نقش کلاژن سازی دارند که البته استفاده از آن ها برای حجم دادن به لب ها توصیه نمی شود؛ چون این ژل ها تنها برای قسمت هایی مناسب هستند که ژل به صورت عمقی تزریق گردد.

همچنین این احتمال هم وجود دارد که قابل ترمیم باشد اگر هم لب فرزند شما قابل ترمیم نبود، با انجام فیزیوتراپی می توان عضلات صورت فرزند شما را تقویت کرد. برخی از ژلها ممکن است، دارای مواد اولیهای باشند که در بدن شما حساسیت ایجاد کنند. اولاً سؤال از ایمنی مواد وجود دارد و دوم سوال از ایمنی بهداشت دهان و دندان. پس از کرم بیحسکننده، آنزیم هیالورونیداز با تزریقهای بسیارکم به لبها انجام میشود تا ژل ها حل شوند. افراد مشهور خارجی عموما منکر عمل های زیبایی خود می شوند و سعی در این دارند که مردم زیبایی ظاهری آن ها را ذاتی بدانند، با این حال کایلی جنر که بیشتر عمل های جراحی انجام شده اش را منکر می شود اما به راحتی تزریق ژل به لب هایش را اعلام کرد.

حال اگر از این نوع ژل برای لب ها استفاده شود، ممکن است تورمی یکدست و غیرعادی به وجود آید که ناشی از ژل و افزایش حجم ناشی از کلاژن سازی خواهد بود. دندانپزشک به تشخیص و درمان بیماریهای دهان و دندان می پردازد و از همین رو شاید بهتر باشد که عنوان این رشته را دهانپزشکی گذاشت. اما در مواردی که توده های خیلی بزرگ در عمق بافت به وجود آید بهتر است روش برش های میلی متری را برای تخلیه ژل به کار برد. این کیست ها معمولا با مواد مایع و یا نیمه جامد پر می شوند که باید آن ها را تخلیه کرد. این در حالی است که سابق بر این، بیشتر خانمها بالای ۵۰ سال یا نوجوانهایی که خواستار درمان آکنه بودند، به آنها مراجعه میکردند.

1. چال لپ یک نقص در عضلات صورت می باشد که در واقع کوتاه شدگی عضلات صورت دلیل آن است. فرنچ کیس یا لب گیری فرانسوی که اگه بتونید درست اجراش کنید شاید یه ربع یا بیشتر وقت تون رو بگیره و به این صورت هست که هر دو نفر دهنشون رو باز میکنن و زبان هایشان را بهم می مالند. با این وجود نوع بی حسی در نتیجه تزریق نیز تاثر گذار است. سرعت تدریجی درمان: تزریق را می توان به تدریج در جلسات مختلف تا رسیدن به نتایج دلخواه انجام داد. گاهی در اثر استفاده از روش های مختلف تخلیه ژل، لب ها دچار بدفرمی و یا برآمدگی های غیرعادی می شوند.

با پروتز لب می توانید لب های بزرگ و حجیم داشته باشید و در خانه بدون داشتن عمل جراحی و بدون هیج گونه عوارضی این کار را انجام دهید. یکی دیگر از معضلاتی که ممکن است برخی افراد با لب های خود داشته باشند این است که فاصله بین لب و بینی خود را زیاد می دانند. برای افرادی که از ژل هیالورونیک اسید استفاده کرده اند، می توان آمپول های نوعی آنزیم تحت عنوان هیالورونیداز را به کار برد. حتی ممکن است پوست لب ها هم نیاز به ترمیم پیدا کند که می توان آن را با پوست نواحی اطراف جایگزین کرد. در سرچ های گوگل یک از واژه های پرطرفدار زیبایی، تزریق فیلر لب می باشد و داشتن لب های حجیم یکی از معیار های زیبایی سال ۲۰۱۰ محسوب می شد که دختران زیادی خواهان داشتن این معیار زیبایی از هر طریقی بودند که تعداد افرادی که ژل به لب هایشان تزریق می کردند در آن سال ها، بسیار رو به افزایش بود.

جالب است بدانید در تحقیقی که در این زمینه انجام شده است مشخص شده است که تاثیرگذارترین عضو صورت در زیبایی چهره، چشم ها هستند. هر ترفند یا تکنیکی برای تخلیه آن ها در خانه می تواند منجر به عفونت و آسیب می شود که نیاز به مراجعات بیشتر به پزشک دارد. در این مدل از انواع مدل های تزریق ژل به لب باید قبل از تزریق بررسی های لازم انجام شود. ظاهر ما نیز بر چگونگی درک دیگران از ما بستگی دارد از این رو بسیاری از افراد تلاش میکنند تا «بهترین صورت خود» را به نمایش بگذارند. انواع لیفت لب به چه صورت است؟ به همین دلیل است که فقط باید اجازه دهید یک متخصص با تجربه این درمان را انجام دهد یا منتظر بمانید تا پرکننده های لب شما به طور طبیعی حل شوند.

در این روش ابتدا باید رنگ روکش با توجه به آیتم هایی مانند رنگ پوست، رنگ چشم و… عده ای از مردم، دندانپزشکی را صرفاً یک کار عملی و تکنیکی میدانند، در حالی که اگر دانشجوی دندانپزشکی تنها فن و تکنیک این رشته را فراگرفته، امّا در علوم پایه ضعیف باشد، در نهایت یک دندانساز خواهد شد؛ یعنی چنین فردی کار روی دندان را فرا گرفته است، امّا از علم پزشکی، بهرهای نبرده است.

در این روش، تخلیه ژل لب با سونوگرافی همراه می شود. اما در مدل روسی تزریق ژل به لبه های لب بیشتر بوده و تزریق از داخل لب به خارج است طوری که فرم لب ها به شکل قلب می شود. بخیه های حاصل از جراحی به مرور زمان بهبود پیدا می کنند که البته امکان باقی ماندن جای آن ها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید