جراحی کوچک کردن سینه – دکتر عظیمی نژادان

جراحی کوچک کردن سینه یا همان ماموپلاستی نتایج طولانی مدت و درخشانی را به همراه دارد. در صورتی که سینه بزرگ و افتاده باشد، ابتدا نوک سینه و هاله از هم باز و مجدد به هم متصل می شوند. جراحی ماموپلاستی سینه می تواند سایز سینه های شما را کاهش دهد و مزایایی که در ادامه ذکر شده اند برای شما فراهم کنند. اما معیارها و عوامل مختلفی در تعیین هزینه های جراحی نقش دارد . به این نکته نیز توجه کنید که مراقبت های بعد از جراحی در نتیجه عمل شما می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .بهتر است بدانید نتیجه نهایی معمولا دائمی است ، اما ممکن است شکل و اندازه سینه به علت عواملی مانند پیری و افزایش وزن تغییر کند .

اگر برای کنترل درد داروهای مسکن برای شما تجویز شده است ، مهم است که به خوبی هیدراته باشید و میوه ها و سبزیجات را در رژیم خود افزایش دهید تا عوارض یبوست را هنگام مصرف داروی مسکن به حداقل برسانید. در چند هفته بعد شما معمولاً درد و تورم کمی خواهید داشت اما این امر بزودی رفع خواهد شد پس نگران نباشید! لازم است چند نکته در مورد ماموپلاستی افزایشی بدانیم. در این باره که برش ها چگونه زده می شود به وضعیت جسمانی فرد، ترکیب سینه، مقدار آویزان و شل بودن سینه و محل قرار داشتن هاله سینه و بافتی که باید برداشته شود بستگی دارد همچنین در این امر نظریات بیمار و خواسته وی نیز مورد توجه قرار می گیرد.

یکی از شایع ترین روش ها به این صورت است که برش ها از هاله اطراف سینه تا پایین چین های ما بین سینه و قفسه سینه زده می شود. برای قرار دادن این ایمپلنت ها برش های کوچکی به اندازه سه سانتی متر زده می شود ، ممکن است در طول عمل از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک و نور) استفاده شود. با توجه به اینکه این جراحی دارای محدودیت سنی خاصی نیست و گاهی افراد آنقدر تحت فشار قرار می گیرند که ممکن است در سنین کمتر هم به این عمل رجوع نمایند، لذا باید حتما این نکته را مد نظر قرار داد که اگر سینه های یک فرد کاملا رشد نکرده باشد نمی تواند این جراحی را انجام دهد.

ماموپلاستی یا جراحی سینه، از جمله جراحی های زیبایی است که با هدف کوچک کردن سینه های بزرگ و افتاده یا بزرگ کردن سینه ها و در کل به منظور بهبود فرم ظاهری انجام می شود. جراحی ماموپلاستی که اغلب با هدف کوچک کردن سینه انجام می گیرد معمولا به مدت دو تا چهار ساعت زمان بر خواهد بود و می توان آن را زیر نظر پزشک متخصص در مراکز جراحی و یا بیمارستان انجام داد. هدف اصلی این جراحی از بین بردن مشکلات در ناحیه سینه است که در اثر مواردی مانند حاملگی، شیردهی، افزایش وزن و افزایش سن ایجاد شده است.

جراحی ماموپلاستی : سینه های بسیار بزرگ ممکن است سبب مشکلات بهداشتی و احساسی برای بعضی از بانوان شود . از گن مخصوص سینه تا 6 هفته اول بعد از جراحی استفاده کنید تا نتیجه و فرم نهایی بهتری را مشاهده کنید . میتوانید برای نتیجه قبلی عمل جراح خود به سایت او مراجعه کرده و نظر مراجعه کنندگان و نیز تاثیر جراحی را مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید. بیمه تامین اجتماعی هستم و بیمه تکمیلی اس او اس .سوالم اینه که آیا می تونم از بیمه تکمیلی یا از بیمه تامین اجتماعی و یا هر دو اقدام کنم تا بتونم مقداری از هزینه ها رو بگیرم؟

اما تکنیک هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، به گونه ای هستند که توانایی شیردهی نیز حفظ خواهد شد. نتیجه ای که می توان گرفت این است که این جراحی علاوه بر بهبود عملکرد، به بهبود کیفیت زندگی بیمار نیز کمک می کند. این عمل پستان علاوه بر زیبایی و تناسب اندام، مزایای درمانی نیز دارد. این عمل علاوه بر کوچک کردن سینه ها، به خوش فرم کردن آن ها نیز کمک می کند. پس از معاینه، در صورت صلاح دید جراح قبل از عمل آزمایشاتی با توجه به سن و شرایط بیمار تجویز میکند.

بیمار باید قبل از انجام این جراحی یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشد تا از تمامی فرآیند های انجام جراحی و حتی خطرات و عوارضی که ممکن است داشته باشد کاملا آگاه باشد. کسانی که انتظارات واقع بینانهای از عمل ندارند بهتر است جراحی را انجام ندهند. واقعیت این است که این جراحی از جمله جراحی های زیبایی محسوب می شود که هزینه های آن از سوی هیچ شرکت بیمه ای قبول نمیشود مگر در مورادی که به تایید تیم پزشکی رسیده باشد و نیاز واجب به انجام این جراحی برای بیمار باشد .

چندین روش و تکنیک جهت انجام ماموپلاستی وجود دارد که همگی با برداشت بافت اضافی سینه، تغییر شکل مجدد سینه و تغییر پوزیشن نوک سینه همراه می باشند. بنابراین، قبل از انجام، با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنید تا انتظارت و نگرانی های خود را بدانید. قبل از جراحی، حداقل باید یک جلسه مشاوره به جراح سینه داشته باشید. در خصوص انجام فعالیت ها باید گفت، پیاده روی بعد از جراحی به شدت توصیه می شود. گذشت زمان و تاثیرات ناشی از آن بر روی پوست همه قسمت های بدن اتفاق می افتد. لوله ای ظزیف و باریک، البته به طور موقت جهت خارج کردن مایع و ترشحات اضافی در زیر پوست قرار داده می شود.

در برخی تکنیک ها، احتمال بروز آسیب به اعصاب موجود در نواحی گفته شده بسیار بالاست. لیفت سینه برش لنگری – با برش هایی که به شکل لنگری ایجاد می شوند، تکنیک های لیفت سینه برای زنانی که نیازمند تغییر شکل زیاد سینه ها هستند، مناسب است. همه ی بانوانی که با افزایش سن و یا در پی اثر عوامل ژنتیکی دارای سینه های بزرگی هستند، می توانند از مزایای جراحی ماموپلاستی بهره مند شده و بدین ترتیب به کاهش سایز سینه های خود بپردازند. خانم هایی که نگران این موضوع هستند، پیش از انجام جراحی و در طول جلسات مشاوره، باید آن را با پزشک خود در میان بگذارند.

بعد از مشورت و انتخاب دکتر، حتما یک مراجعه حضوری بمنظور انجام معاینات توسط جراح متخصص نیاز است. بنابراین نمی توان هزینه ای ثابت را برای این جراحی تعیین کرد و برای اطلاع از آن بهترین راه این است که نزد پزشکی متخصص در این زمینه مراجعه نمایید تا با معاینه و بررسی دقیق بتواند نظر قطعی خود را اعلام نماید . افزایش سایز سینه ها با پروتز صورت می گیرد که این پروتز در زیر عضله قفسه سینه یا روی آن قرار می گیرد.

بزرگی پستان ها، وزن بالای آنها و فشاری که بر روی قفسه سینه می گذارند، می تواند باعث مشکلات تنفسی شود. با کاهش اندازه سینه ها، بسیاری از مشکلات فرد از جمله درد برطرف خواهد شد و بیمار هنگام انجام فعالیت های خود به مشکل برنخواهد خورد. پس بهتر است انجام عمل ماموپلاستی را به بعد از بارداری و شیردهی منتقل کنیم. ماموپلاستی برای ترمیم سینه ها به کار می رود و کاربردهای بسیار زیادی دارد. همچنین ممکن است توانایی شما در مشارکت در فعالیت های جسمانی را افزایش دهد و تصویر مثبتی برای شما به همراه داشته باشد .

شکل این برش ها به صورت لولی پاپ است و بنابراین به نام لیفت لولی پاپ شناخته می شود. طی این متد فقط دور آرئول برش خورده و عمل ماموپلاستی انجام می پذیرد. سه نوع اصلی برای جراحی ماموپلاستی وجود دارد که تحت عناوین ماموپلاستی افزایشی، کاهشی و بازسازی انجام می گیرد. ابزارآلاتی که در روند جراحی بکار برده می شود . نوک سینه بالاتر رفته و با کمک بخیه در جایگاه جدید خود ثابت می شود. نگرانی ها و توقعات خود را از جراحی با پزشک در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید