در مورد تغییر رنگ کامپوزیت دندان چه می دانید؟

به دندانپزشک زیبایی مراجعه کردم. بهترین روش لمینت کردن برای هر فرد بهتر است توسط متخصص دندانپزشکی به او پیشنهاد شود. باید دندانپزشک از راهنما ها در کنار بیمار طلب کند تا سایه رنگ آن را با دندان های بیمار مقایسه و بهترین نتیجه را اراه کند. کامپوزیت دندان یک لایه نازک عموماً از جنس کامپوزیت ونیر میباشد که همرنگ با دندان های فرد مراجعه کننده در دندانپزشکی ساخته شده دعا بر روی دندان نصب می شود، به طوری که این ترمیم باعث می شود این دندان آسیب دیده که ترمیم شده است قابل تشخیص با سایر دندان های سالم نباشد، کامپوزیت ها ماده خمیری شکل می باشند به صورت آماده وجود دارند، کامپوزیت ها طیف رنگی مختلفی دارند دندانپزشک بهترین رنگ را مناسب با رنگ دندانهای فرد انتخاب می کند و از این ماده برای ترمیم و پر کردن دندان استفاده می کنند، این مواد بر روی دندان آسیب دیده قرار گرفته، شکل داده میشوند و توسط یک نور مخصوص آبی رنگ صفت می شوند.

دندانپزشکی کامپوزیت ونیر و لامینت یک روش دندانپزشکی زیبا و یک راه حل پیشرفته است که از طریق آن می توانید از دندانهای سفید مروارید و سالم لذت ببرید. لامینت ها بسیار قوی تر از رزین کامپوزیت هستند ، به این معنی که آنها نسبت به خرد شدن کمتر مستعد هستند.با این حال ، آنها نمی توانند مانند روکش های کامپوزیت تعمیر شوند. یکی از بیماران به کلینک زیبادنت مراجعه کرده است و تجربیات خود را بعد از انجام کامپوزیت در یک مرکز دیگر با ما در میان گذاشته و از ما برای برطرف شدن مشکلش کمک خواسته است.

میتوانیم این نتیجه را بگیریم که بهتر است برای صاف کردن دندان کج خود با درمان کجی دندان با کامپوزیت عجله نکنید. از دیگر ویژگی هایی که کامپوزیت دندان را متمایز می کند این است زمانی که دندان احتیاجی به پر کردن دندان داشته باشد و میتواند از کامپوزیت استفاده شود . با کاهش استفاده یا مصرف این موارد می توان از احتمال تغییر رنگ جلوگیری کرد. اما اگر لمینت کامپوزیت یا سرامیک خرد شود ، می توان آن را با کامپوزیت فیبر تعمیر کرد. روکش های کامپوزیت وقتی صیقل می خورند هنوز طبیعی به نظر می رسند.

روکش های دندان به صورت سفارشی ساخته می شوند تا جایی که ممکن است به دندانهای طبیعی شما نزدیک شوند ، در حالی که مسائل مورد نظر شما را اصلاح می کنند.با این حال ، لمینت ها طبیعی تر به پایان می رسند ، زیرا مواد نور را به روش مشابهی با مینای دندان بازتاب می کنند. کدام روکش ها طبیعی ترین به نظر می رسند؟ اکثر دندانپزشکان معتقدند که لمینت طبیعی ترین و زیبایی دندان را ارائه می دهد. مینا سطی ترین و سفت و سخت ترین بخش دندان است. اگر باندینگ دندان ها درست انجام شود می تواند چندین سال دوام داشته باشد.

به طور کلی در صورت رعایت کامل و صحیح بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک برای چکاپ، لمینت کامپوزیت حدود ۷ تا ۱۰ سال دوام میآورد، در صورتی که لمینت سرامیکی دندان بین ۱۵ تا ۲۰ سال دوام خواهد داشت. به همین دلیل است که انتخاب رنگ کامپوزیت دندان حتما باید توسط متخصص دندانپزشک زیبایی انجام شود تا تمامی نکات و جوانب تخصصی در نظر گرفته شود. توصیه دندانپزشکان و متخصصین ترمیمی و زیبایی این است که در صورت لب پریدگی و شکستگی دندان هر چه زودتر برای ترمیم آن به دندانپزشک مراجعه کنید.

اگر مشکل شما برای درمان با روکش بسیار شدید است ، دندانپزشک شما ممکن است گزینه هایی مانند تاج یا درمان ارتودنسی را به جای آن توصیه کند. اگر دندان های شما به طور شدیدتر لکه دار ، آسیب دیده ، نامرتب هستند یا شکاف های بزرگتری دارند ، دندانپزشک شما ممکن است روکش های چینی را توصیه کند.ونیرهای کامپوزیتی برای مسائل خفیف تا متوسط مناسب ترند. کامپوزیت های دندانی رنگهای متنوعی دارند که با نظر فرد و مشاوره با دندانپزشک زیبایی انتخاب می شوند. به این ترتیب کامپوزیت های جدیدی راهی بازار پزشکی شد.

حسن این کامپوزیت دندان استحکام فوق العاده در عین داشتن زیبایی بسیار است . کامپوزیت دندان نیز از مواد شیمیایی و رزینی ساخته می شود و این مواد به دلیل تخلخل بالای خود مستعد تغییر رنگ می باشند. از معایب کامپوزیت ونیر این است که نسبت به لمینیت امکان رنگ پذیری آن بیشتر است. زیرا در طول زندگی بیمار ، ونیر نقش حیاتی را ایفا می کند. در واقع هدف از نصب روکش متفاوت از اهداف نصب لمینت ها و ونیر کامپوزیت ها است. در بین برندهای کامپوزیت ونیر نیز برخی برندها مانند کامپوزیت آی پی اس می تواند شفافیت قابل قبولی به اندازه لمینت سرامیکی دارد.

به عنوان مثال ، تغییر رنگ یا مسائل مربوط به فاصله ممکن است با روکش های کامپوزیت به اندازه کافی درمان نشود ، زیرا چینی را تنها گزینه خود می کنید. چگونه می توانم از لمینت خود مراقبت کنم؟ لیمنت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی ظاهری زیباتر و درخشندهتر به دندانها میدهد و رنگ طبیعیتری دارد، همچنین ثبات رنگ در لمینت سرامیکی دندان نسبت به لمینت کامپوزیتی بیشتر است. لمینت سرامیکی دندان، باعث سفیدی و یکدست شدن رنگ دندانها میشود و برخی از معایب ظاهری دندان مانند بد رنگی و زردی دندانها را برطرف و فواصل خالی بین دندانی را پر میکند و باعث زیباتر و درخشندهتر شدن دندانها میشود.

ونیرهای کامپوزیت مستقیم (که به عنوان باندینگ کامپوزیت نیز شناخته می شوند) رزین باید صیقل داده شود تا ظاهری طبیعی تر و شبیه به دندان ایجاد کند. البته استفاده از لمینت و کامپوزیت دندان جنبه درمانی ندارد و بیشتر برای رفع نواقص و زیبایی دندان استفاده می شود.

کامپوزیت دندان روشی درمانی و زیبایی می باشد که علاوه بر پر کردن دندان های خالی می تواند جنبه زیبایی نیز داشته باشد و از روش های اصلاح طرح لبخند محسوب می شود. در صورتی که برای دندان های کج به دنبال کامپوزیت و لمینت دندان هستید، نسبت به اینکه کدام یک از روش های لمینت دندان یا کامپوزیت دندان برای دندان های کج هستید، کامپوزیت دندان دارای قیمت ارزان تری است و ممکن است نسبت به لمینت دندان طبیعی تر به نظر برسد. کامپوزیت همچنین برای دستیابی به یک زیبایی دندان مانند ، نیاز به پرداخت دارد. از طرف دیگر ، روکش های کامپوزیت متخلخل تر هستند و بنابراین مستعد رنگ آمیزی هستند ، بدین معنی که برای جلوگیری از برخی غذاهای ایجاد کننده لکه ، باید رژیم غذایی خود را تنظیم کنید.

اگر شما همه مراحل کامپوزیت دندان های جلو را زیر نظر یک تیم حرفه ای انجام دهید، عوارض ناشی از آن به کمترین میزان خود خواهد رسید. کامپوزیت های دندانی از مخلوط رزین با چند ماده دیگر ساخته می شوند که به شکل خمیر هستند و به وسیله دندان پزشک فرم داده می شوند. در هر دو روش لیمنت سرامیکی و کامپوزیت کردن بعد از مدتی احتمال برگشتپذیری و شکسته شدن وجود دارد که رابطه مستقیم با رعایت بهداشت دهان و دندان توسط فرد دارد، با این حال نتایج نشان داده است برگشت پذیری لیمنت سرامیکی دندان نسبت به کامپوزیت کمتر است.

اما عواملی هستند که در غیرطبیعی نشان داده شدند کامپوزیت ها دخیل هستند. هزینه انجام لمینت سرامیکی بالاتر از لمینت کامپوزیت و تقریبا دو برابر آن است. زیبایی، سفیدی، هم خط و مرتب بودن دندانها و در نتیجه داشتن لبخندی زیبا مورد توجه همگان است، از این رو جستجو درباره لمینت کردن دندانها (لمینت دندان نوعی روکش و پوششی نازک از جنس پرسلن و یا سرامیک که توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی به دندانها چسبانده میشود)، آگاهی از تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان و در نهایت انتخاب گزینه مناسب بین لمینت سرامیکی دندان یا لمینت کامپوزیت، از سوالات اساسی علاقهمندان به این عمل زیبایی است.

با استفاده از کامپوزیت ونیر، لبخندی زیبا را می توان تجربه نمود. اگر روکش تراش خورده باشد ، گاهی اوقات می توان آن را تعمیر کرد و در غیر این صورت باید تعویض شود. اگرچه ونیرهای کامپوزیت دارای مزایای متعددی هستند ، اما یک منطقه وجود دارد که در آن نمی توان با لمینت رقابت کرد: دوام. همچنین نوع روکش سرامیکی و کامپوزیت دندان مورد استفاده برای درمان و کیفیت آنها بر این رنگ آمیزی تأثیر می گذارد. بنابراین این ماده میتواند باعث زرد شدن دندان شما شود. بنابراین بهتر است با خودتان صادق باشید.

نوع منبع نور انتخاب شده می تواند تا حد زیادی با رنگ خود دندان مطابقت داشته باشد ، بنابراین در مورد رنگ مورد نظر خود با دندانپزشک خود مشورت کنید. معمولا ضخامت تاج ها 2 میلی متر یا بیشتر است.این را باید بدانید تغییر شکل رنگ لبه های لمینت های ثالت یا لمینت متحرک دندان در طول زمان بستگی زیادی به مواد رنگی دارد که توسط افراد استفاده می شود. به عنوان مثال ، چای ، قهوه ، سیگار کشیدن و قلیان ممکن است لبه های دندان را با گذشت زمان تغییر دهد. عادات صحیح روزانه بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برای حفظ روکش ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید