دندان های خرگوشی چه ویژگی هایی دارد؟

این لمینت مصنوعی قابل شست و شو بوده و مناسب برای خانم ها و آقایان بدون محدودیت سنی است و با رنگ سفید کامپوزیتی عیب و ایراد های دندون های خود را به صورت کامل بپوشانید. کامپوزیت معمولا تنها با یک بار مراجعه به دندانپزشک قابل انجام است. این کامپوزیت متحرک دندان یا همان لمینت مصنوعی یک پلاک متحرک و ترو اسمایل است که دندان هایتان را بصورت درخشان و سفید و کاملا مرتب و منظم نشان می دهد و با گذاشتن این کامپوزیت بر روی دندان هایتان می توانید فاصله, کج و ناصاف بودن و زردی دندان های خود را بپوشانید.

سوال: کامپوزیت بهتر است یا لمینت! زمانی که فرد دارای دیاستم یا فاصله بین دندان ها است نیز می توان با کمک اتصال مستقیم کامپوزیت دندان این فاصله را بست و ظاهر طرح لبخند فرد را بهتر جلوه داد. ولی بهتر است برای جلوگیری از شکسته شدن آن از مصرف غذاهای سفت مثل گوشت، ته دیگ و آجیل و نیز غذاهای چسبنده مثل گز و آدامس خودداری کرد. کامپوزیت مصنوعی تورو اسمایل مثل یک لنز رنگی چشم بطور موقتی مورد استفاده قرار می گیرد و این لمینت با توجه به فرم و شکل دندان های شما ساخته شده است و همه ی دندانها به همدیگر متصل بوده و بطور یکپارچه استفاده می شود.

از خمیر دندان جوش شیرین دار استفاده نکنید: جوش شیرین برای دندان طبیعی تمیز کننده است اما برای ونیر کامپوزیت بسیار ساینده و خطرناک است. از جمله صدماتی که ممکن است باعث از بین رفتن ظاهر زیبای دندان جلو می شود، تصادفات، عدم رعایت بهداشت دندان ها، مصرف بیش از حد تخمه، یخ و جویدن و یا شکستن مواد سفت و سخت می باشد. در فاصله بین دندان و خط لثه محصور می شوند که این موضوع در نهایت باعث ایجاد پوسیدگی و تغییر رنگ دندان ها می شود. بعد از نصــب لمیــنت امکان تغییر رنگ آن وجود ندارد.

بعد از اینکه مواد را روی دندانتان چسباندیم، آن ها را شکل می دهیم و درآخر پولیش می کنیم. بسته به اینکه چند ریشه دندان را عصب کشی می کنید هزینه این درمان برای 5 دندان متفاوت است و هزینه روکش دندان را نیز می توانید از این لینک (قیمت روکش دندان در سال 1400) ببینید.

برای اینکه کامپوزیت مصنوعی دندان ها بطور طولانی مدت زیبا و شفاف تر بماند، هنگام استفاده از آن سیگار نکشید و همچنین بعد از مصرف مواد رنگی با آب بشویید. بعد از شفاف شدن خمیر رو به طور یکسان داخل لمینت پخش میکنیم و روی دندون میزاریمو خوب از همه جهات فشار میدیم و با دست نگه میداریم تا قالب دندون مارو بگیره. بعد از دو دقیقه جفتش رو باهم میندازیم داخل اب یخ، و بعد این که دو دقیقه داخل اب یخ موند برمیدارم و از قالب جدا میکنیم. هر لایه که اعمال میشه اون رو سفت می کنن و بعد لایه بعدی رو اعمال می کنن.

بعد از انجام مشاوره، عکس برداری و حل کردن مشکلات دیگر دندان مثل پوسیدگی، اولین مرحله از مراحل لمینت دندان قالب گیری است. اگرچه کامپوزیت دارای مزایای زیادی است اما در یک مورد با لمینت قابل مقایسه نیست: ماندگاری. یک قطره ژل را در هر فضای خالی برزید. اما این در مورد هر نوع روکش دندان از جمله روکش پرسلن نیز صادق است. حاصل سالها تحقیق، آزمایش های مرتبط و بهره گیری از انواع تکنولوژی روز، روکش متحرک تورو اسمایل که بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع لمینت متحرک یا روکش دندان در نوع خود است.

به عبارتی، تا زمانی که بافت باقی مانده و نسبتا سالم دندان، به اندازهای باشد که بتواند مواد ترمیم کننده دندانی را نگاه دارد (و یا اصطلاحاً گیر ماده رخ دهد) به جای روکش دندان از بیلداپ برای نجات دندان استفاده میشود. چون این مسکن ها بافت لثه را می سوزانند.

زمانی که می خواهید در مورد انواع کامپوزیت دندان اطلاعاتی بدست بیاورید باید بدانید کامپوزیت میکروفیل برخلاف ماکروفیل ها دوام پایین تری دارد. بنابر این انجام ترمیم دندانهای قدامی شیری به عوامل مختلفی از جمله مقدار پوسیدگی، وضعیت پالپ دندان،نیازهای زیبایی کودک ، سن کودک ، همکاری کودک ، امکان کنترل خونریزی و رطوبت، نگرش و عقیده والدین و هزینه دارد. امروزه ارتودنسی در انواع مختلفی از جمله ارتودنسی ثابت، متحرک، سرامیکی، لینگوال، نامرئی و… ارتودنسی یا کامپوزیت، کدام مناسب تر است؟ برای این که لبخندی زیبا و قسنگ داشته باشید باید دندان های سفید و مرتبی را داشته باشید یکی از راه های سفید کردن دندان، کامپوزیت است که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد.

ما معتقدیم که هر کسی باید شانس داشتن لبخندی زیبا و دل نشین را داشته باشد. PH موجود در محلول به هر میزان که کمتر باشد، تخریب سطحی بیشتری را ایجاد می کند. در صورتی که سیاهی به ریشه دندان رسیده باشد، می تواند نشانه پوسیدگی و عفونت دندان باشد. در تمام درمانهای پزشکی کلید درمان صحیح، حذف علت اصلی ایجادکننده بیماری است، بنابراین اگر علت اصلی مشکلات شما مربوط به اندازه دندان یا شکل دندان باشد، متخصص ارتودنسی شما را به دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی ترمیمی ارجاع خواهد داد.

از نظر قیمت، هزینه ارتودنسی ثابت با براکت های سرامیکی هم قیمت بریس های ثابت است. یکی از نکات مهمی که باید درباره این نوع دندان ها بدانید این است که تاثیر بسیار زیادی بر روی لبخند شما می گذارند و باعث می شوند تا شما لبخند زیبایی نداشته باشید. این نوع مال اکلوژن (malocclusion) یا عدم رشد صحیح فکها و دندانها، باعث میشود که دندانهای جلویی فک بالا به اندازه ۲ تا ۳ میلیمتر یا بیشتر و با یک زاویه اندک جلوتر از راستای صحیح فک پایین قرار بگیرند.

برای انتخاب درست شما میتوانید به صورت رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید معاینه شوید و در صورت تمایل از خدمات اقساط این مجموعه نیز بهره مند شوید که این اقساط باعث میشود شما طی 4 ماه مبلغ را تسویه کنید. جالب است بدانید که این تکنیک قابل ترمیم است و پس از پایان طول عمر کامپوزیت دندان میتوانید اقدام کنید. کارخانهها و برندهای مختلفی لمینت دندان تولید میکنند که با تحقیق و پرسش از دندانپزشک و آگاهی از تفاوت آنها میتوانید بهترین مارک لمینت دندان را انتخاب کنید.

مزیت اصلی لمینت موقت مارک تورو اسمایل چیست؟ این شرکت از جمله مارک های قدیمی بازار است. برای معاینه دندان ممکن است دندانپزشک با اشعه ایکس از دندان های شما عکس بگیرد و همچنین برای شما توضیح دهد که پس از لمینت فرم ظاهری دندان و دهان شما به چه صورت خواهد بود. عمر لمینیت دندان به بهداشت دهان و دندان و نگهداری از لمینیت دندان بستگی دارد.

اما نهایتاً بستگی فرد مصرف کننده دارد. از مصرف مواد غذایی رنگی و قندی تا حدامکان جلوگیری کنید. مصرف به مقدار کم پفک و یا تنقلاتی که با رنگ های مضر تولید شده اند، در مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان حرف اول را می زند. بعد از تراش دندان، دندانپزشک قالب گیری از دندان را انجام میدهد و سپس قالب مورد نظر را به لابراتوار میفرستد. سپس دندان را مقدار بسیار کمی تراش میدهد تا سطح دندان زبر شود و چسبندگی دندان برای اعمال لمینتها بیشتر شود. این موضوع به این دلیل است که بیشتر افراد تمایل دارند دندانهای جلوی آنها که بیشتر در معرض دید است، صاف، یکدست، بدون عیب و مرتب دیده شود و لبخند زیباتری داشته باشند.

لمینت دندان به انگلیسی (Dental laminate) که به علت جنس آن برخی از دندانپزشکان آن را ونیر (Veneer) نیز مینامند، یک روکش همرنگ دندان و در عین حال نازک و با دوام است که روی سطح بیرونی دندانهای بالا و پایین را می پوشاند و ظاهر دندانهایتان را از لحاظ رنگ، اندازه و شکل تغییر میدهد.

غذایی که میخورید و مایعاتی که مینوشید میتواند تأثیر زیادی در سلامت دندانهای شما و ماندگاری ترمیمهای دندان مانند ونیر کامپوزیت داشته باشد. کامپوزیتهای دندانپزشکی از ذراتی مانند دی اکسید سیلیکون و کوارتز ساخته شده که با رزینهای مصنوعی به یکدیگر متصل شدهاند.

1، a3 و b1 از جمله مناسب ترین و پرطرفدارترین رنگ کامپوزیت در بین انواع کامپوزیت به شمار می رود. لمینت دندان، قادر به کاهش فواصل بین دندانی، از بین بردن تغییرات رنگ و جرم های دندانی، پوشاندن پریدگی ها و شکستگی های دندانی بوده و یک راه حل مناسب و تاثیرگذار در ایجاد زیبایی مجدد دندان ها می باشد. برای ترمیم کردن دندان های جلویی از کامپوزیت ونیر استفاده می کنند، بسیاری از افراد با این که دندان های مرتب و سالمی دارند اما برای این که رنگ دندان هایشان را تغییر دهند از این نوع کامپوزیت استفاده می کنند و با این کار زیبا ترین و جذاب ترین لبخند را به صورت های خود می دهند.

لمینت سرامیکی که به آن پرسلن ونیر نیز می گویند یک پوشش نازک سرامیکی با قطر کم (حدودا بین 5 الی 6 میلی متر) هستند. در شرحی خلاصه پاسخ این سوال را درج نماییم: ابتدا بدانید که یک اختلاف دو برابری در کیفیت، طول عمر، شفافیت و استحکام بین هر دو حاکم است. این کاور متحرک و سفید نشان دهنده دندان جنبه درمانی نداشته و فقط برای ایجاد زیبایی لبخند در صورت و دندان مورد استفاده است. هر روز چه مدت می توانم از لمینت متحرک دندان استفاده کنم؟ دندانم سیاه شده و درد می کند، باید چکار کنم؟

اگر شخص دچار مشکل خاصی در دندان های خود نباشد کامپوزیت در دو مرحله انجام می شود. برای رفع این مشکل دو روش پولیش و بلیچینگ به کار میرود که پولیش از مزایای بیشتری نسبت به بلیچینگ برخوردار است. مشکل این کامپوزیت های دانه درشت این است که سطح ترمیم به سختی تمیز و یا پولیش می شود. لمینت کامپوزیتی که به صورت مستقیم روی دندان اعمال میشود از جنس پلیمر (نوعی از پلاستیک) همرنگ با دندان است و معمولا در مطب دندانپزشک این ماده ابتدا به شکل خمیر در میآید، سپس روی دندان گذاشته می شود و با تابش لیزر روی دندان محکم میشود.

دیدگاهتان را بنویسید