علل ، علائم و انواع سرطان خون و درمان آن

این مشکل باعث میشود سلول غیر عادی شده و تکثیر آن از کنترل خارج گردد. در سال ۱۹۴۷ آسیبشناسان بوستون سیدنی فاربر با توجه به تجربیات گذشته معتقد بودند که آمینوپترین می تواند به طور بالقوه باعث درمان لوکمی در کودکان شود. عمل جراحی برای برداشتن سلولهای سرطانی میتواند به تنهایی یا به همراه سایر روشهای درمانی مورد استفاده قرار گیرد. جراحی برای برداشتن یک بخش از مری (ازوفاژکتومی): در زمان جراحی ازوفاژکتومی، جراح بخشی از مری بیمار را که دارای تومورهای سرطانی است به همراه غدد لنفاوی اطراف آن بر میدارد. مرحله :B1 در این مرحله سلول های تومور دیواره های استخوان را پاره کرده و به بیرون از استخوان گسترش مییابند. درجه یا گرید تومور، آیا تومور متاستاز داده یا خیر و محل قرار گرفتن تومور، سه عاملی است که در متغیر بودن سیستم انکینگ نقش دارند.

این بیماری معمولترین نوع سرطان در میان کودکان است و سه چهارم موارد سرطان خون در کودکان اتفاق میافتد که همگی آنان از نوع لوسمی لنفوبلاستی حاد (ALL) است. شیمی درمانی دارویی است که از مواد شیمیایی برای کشتن سلولهای سرطانی استفاده میکند. رادیو تراپی معمولاً به همراه شیمی درمانی در افراد مبتلا به سرطان مری استفاده میشود. ICسرطان در حال رشد به داخل لامینا پروپریا، موکولاریس موکوزا (بافت زیر اپیتلیوم)، ساب موکوزا یا لایه عضلانی ضخیم (موسکولاریس پروپریا) است. لکه های قرمز کوچک در زیر پوست ناشی از خونریزی را پتشی می گویند. خونریزی شدید ممکن است به واسطه زخم یا سوراخ شدن مری یا به عنوان یک عارضه جانبی استفاده از استنت رخ دهد. سوزش سردل می تواند نشانه ای از بیماری بازگشت اسید معده به مری نیز باشد که یک عامل خطرآفرین شایع برای سرطان مری است.

با این حال، علائم سرطان خون می تواند به دلایل گسترده ای باشد. سلول های پلاسما دسته ای از گلبول های سفید هستند که وظیفه آنها ترشح آنتی بادی است. حالت تهوع: پس از خوردن غذا (که در واقع باعث برگشت غذایی میشود که در ظاهر در مری چسبیده است) بیمار احساس حالت تهوع می کند. گلبول های سفید خون غیرطبیعی ممکن است در کبد و طحال جمع و باعث تورم شکم و ناراحتی شما شوند. در مراحل اولیه سرطان مری، افراد ممکن است با چند نشانه بیماری مواجه شوند. این شرایط برای حدود 40 درصد از افراد مبتلا به سرطان مری رخ می دهد. شما میتوانید از اقدامات مشخص برای کاهش ریسک ابتلا به سرطان مری استفاده کنید.

براولی میگوید: «بیش از نصف این کاهش به دلیل کارهای پیشگیرانه بوده است.» این بدین معنیست که بعضی از سرطانها که قبلا مردم را میکشتند کنترل شدهاند. به عنوان مثال یک رنگ شیمیایی موجب میشود که گرانولهای اکثر سلولهای لوسمی حاد میلوئیدی به صورت نقاط سیاهرنگی در زیر میکروسکوپ دیده شوند اما در سلولهای لوسمی حاد لنفاوی تغییر رنگی ایجاد نمیکند. به این لکه ها که به دلیل خونریزی در زیر پوست به وجود می آید، پتشی گفته می شود. افراد مبتلا به سرطان خون در درجه اول با خستگی و بیحالی، خونریزیهای غیر معمول، عفونتهای مکرر، ایجاد کبودی و تورم غدد لنفاوی رو به رو میشوند. بنابراین بیماران مبتلا به هاجکین ممکن است مستعد ابتلا به عفونتهای گوناگون گردند. در سال ۱۹۶۲، محققان امیل جی فریایریم، جونیور و امیل فربی سوم از شیمی درمانی استفاده کردند تا به تلاش برای درمان لوکمی کمک کنند.

محققان استرالیایی دریافتند پروتئینی به نام Hhex را در بدن وجود دارد که موجب فرآیند تکثیر سلول های سرطان خون از نوع لوسمی میلوئید حاد در بدن می شود و می توان با متوقف کردن آن از تکثیر سلول های سرطان خون (لوسمی میلوئید حاد) در بدن جلوگیری کرد و رشد و گسترش این سلول های سرطانی را متوقف ساخت .

نتیجه تکثیر و رشد غیر طبیعی سلولها میتواند منجر به ایجاد سلولهای سرطانی شود. این امر به دلیل تجمع مغز با تعداد بیش از حد گلبول های سفید خون غیر طبیعی ایجاد می شود. در طول درمان، متخصص داروهای گیاهی به شما استفاده از درمانهای طبیعی خاص را پیشنهاد میکند که میتواند نقش موثر در تقویت سیستم ایمنی و نیز کاهش عوارض جانبی بیماری داشته باشد. در افرادی که سرطان در مراحل پیشرفته باشد و سلولهای سرطانی در لایههای زیرین مری نفوذ کرده باشد، شیمی درمانی میتواند به تنهایی برای کاهش علائم و مشکلات ایجاد شده در نتیجه سرطان مورد استفاده قرار گیرد. جراحی برای برداشتن مری را میتوان به عنوان جراحی باز با استفاده از برشهای بزرگ یا با ابزارهای جراحی خاص که از طریق برشهای کوچک داخل پوست وارد میشود (لاپاروسکوپی)، انجام میشود.

سردرد و سایر علائم عصبی مانند تشنج، سرگیجه، تغییرات بینایی، حالت تهوع و استفراغ ممکن است هنگام حمله سلولهای سرطان خون به مایع اطراف مغز و نخاع (مایع مغزی نخاعی) ایجاد شود. مواردی مانند خستگی، خشکی پوست، ریزش مو و تأثیراتی که داروها روی مغز استخوان و دستگاه عصبی میگذارند.

نوع میلوم معمولاً تأثیری بر روش درمان ندارد اما چگونگی تاثیر آن روی بدن بیمار متفاوت است. سرطانهای خون بسته به نوع گلبولهای سفید خونی که روی آن اثر گذاشته و رشد سریع (حاد) یا آهسته (مزمن) به ۴ نوع عمده تقسیم میشوند. سرعت رشد و پیشرفت بیماری سرطان در گره های لنفاوی اطراف، با نمره Nتوصیف می شود. مرحله 2. این مرحله از سرطان به لایههای عمیقتر مری نفوذ کرده و میتواند غدد لنفاوی نزدیک مری را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. به هر حال ترکیب شیمی درمانی با رادیو تراپی میتواند احتمال و شدت عوارض جانبی مشاهده شده در بیمار را افزایش دهد. برای افراد مبتلا به بازگشت اسید معده، تغییر در کیفیت و شدت علائم سوزش سردل ممکن است نشان دهنده وجود سرطان باشد.

اما ترکیب شیمی درمانی و پرتو درمانی احتمال و شدت عوارض را افزایش میدهد. شیمی درمانی استفاده از داروهایی است که سلولهای تقسیم کننده سریع مانند لوسمی یا سایر سلولهای سرطانی را به سرعت از بین میبرد. با استفاده از آندوسکوپی پزشک وضعیت بافت مری شما را بررسی میکند و به دنبال ناحیههایی میگردد که سرطانی شده یا دچار التهاب میباشد. هرگز از دادن آزمایش و هزینه های آن نهراسید امروزه با توجه به افزایش میزان سرطان در بین مردم خیریه هایی برای کمک به افرادی که توانایی مالی ندارند برپا شده است و هدف از برپایی خیریه های سرطانی کمک به شما عزیزان است شما می توانید اگر کسی را که توانایی مالی دارد برای کمک به خیریه معرفی کنید و در خیریه سرطان از افراد سرطانی حمایت کنید.

این بیماری میتواند بر بافت قسمتهای مختلف بدن تاثیر بگذارد و به سایر بخشها راه یابد. داشتن سبک زندگی بدون ورزش و تحرک حداقل نیم ساعت در طول روز و یا کمتر از ۱۲۰ دقیقه در طول هفته جز عوامل ابتلای بیماری کنسر میتوانند باشند. بسیاری از مبتلایان به این بیماری، پس از طی فرآیند درمان سرطان بهراحتی زندگی خود را ادامه میدهند. بنابراین، باید بدانیم که برای پیشگیری از سرطان، تغییرات ساده در سبک زندگی میتواند تفاوتهای چشمگیری ایجاد کند. اکثر کودکان مبتلا به لوسمی حاد لنفاوی که مورد آزمایش قرار گرفتند، علائم بهبودی مغز استخوان را نشان دادند. برخی از آنها به واسطه درگیری محلی مانند باریک شدن یا فرسایش مری و برخی دیگر به واسطه گسترش تومور رخ می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید