قیمت خدمات دندانپزشکی در سراسر ایران – سال 1400 – مجله سلامت دکترتو

من یک ماه قبل بیلیچینگ انجام دادم البته دو دندان جلو دوسال قبل کامپوزیت زیبایی انجام شد برای تناسب رنگ بین کامپوزیت ها و باقی دندان ها مجبور به انجام بیلیچینگ شدم بعد از ۵ شب استفاده دندان یک سمت چپ شروع به درد ضربانی کرد که به دکتر مراجعه کردم بعد از گرفتن عکس تک دندان گفتن مشکلی نداره شاید ملتهب شده دوروز مسکن مصرف کردم و یک هفته خمیردندان ضد حساسیت درد کاملا متوقف شد اما الآن مجدد بعد گذشت حدود ده روز درد بصورت ضربانی شروع شده یعنی فقط انگار شبیه نبض ضربان داره اطراف لثه و دندانم اما درد شدیدی نداره به سرما و گرما حساس نیست اما وقتی با انگشتم بهش فشار وارد میکنم انگار ضربان تندتر میشه مجدد آروم میشه این درد و ضربان وقتی فشار عصبی و استرس بهم وارد میشه شروع میشه به دو دکتر دیگه مراجعه کردم برای معاینه اونها هم گفتن ریشه مشکلی نداره اما چون دندان جلو هست و زیباییش مهمه نگران هستم ممنون میشم راهنمایی کنید که این درد به چه علت هست و برای سلامت دندان خطرناکه و راه درمان چیه؟

برخی بر این باوراند که ارتودنسی سریع جایگزین ارتودنسیهای قدیمی است و در عوض آن که سالها مجبور به تحمل بریس در دهان باشیم، میتوانیم ظرف مدتی به کوتاهی یک ماه به نتایج مشابه دست پیدا کنیم، در هر حال ارتودنسی سریع عملی است که در آن از ونیر و روکش برای بستن فاصلهها و اصلاح روی هم آمدن یا همپوشانی دندانها استفاده میشود تا لبخندی زیبا و جذاب با ردیف مرواریدگونی از دندانهای سپید و مرتب خلق شود. هم چنین جزو بالاترین استانداردهای جهانی است.

تصویربرداری به روش اکلوزال میتواند ناهنجاریهای آناتومیکی کف یا طاق دهان و همچنین با توانایی عسکبرداری از دهان بسته میتواند بر روی هم قرار گرفتن درست دندانهای بالایی و پایینی را به خوبی به نمایش بگذارد. اگر شما هیچ گونه ناهنجاری دندانی یا فکی ندارید اما دندان های شما بد فرم است و یا جنس دندان شما به گونه ایی است که با وجود رعایت کردن بهداشت دهان و دندان باز دندان های زرد رنگی دارید و یا دندان های جلویی بر اثر خوردن مواد غذایی سفت دچار شکستگی یا لب پر شده اند، می توانید برای زیبایی دندان ها از کامپوزیت استفاده کنید.

اگر دندان های شما انحراف داشته و کج هستند، روکش می تواند یک روش درمانی ایده آل برای ایجاد دندان های سفید و صاف برای شما باشد. مزیت مهم این روش حفظ بافت دندان وتراش ندادن آن یا تراش میکرونی و حداقلی سطح دندان جهت ایجاد استحکام بیشتر است .از مزایای دیگر ونیر کامپوزیت (فیسینگ) دندان مدت زمان درمان بوده که بسته به تعداد دندان مورد نیاز برای ونیر جهت حصول زیبایی از یک ساعت تا نهایتا سه ساعت می باشد. این قالب همراه با سایر اطلاعات مورد نیاز برای ساخت ونیر به تکنسین دندانپزشکی داده خواهد شد. این معاینه همچنین می تواند با قالب گیری سنتی یا دیجیتال از دندان ها و لثه ها قبل از تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای همراه باشد.

کامپوزیت Uveneer تنها کامپوزیتی است که همراه با آن کیت کامل شامل: سرنگ، چسب، ماده پیوند دهنده یا باندینگ عرضه میشود و در طی یک جلسه می توان از آن برای اصلاح طرح لبخند بیمار استفاده کرد. در نهایت، از مواد باندینگ دندان مخصوص (چسب) بر روی سطح دندان استفاده شده و مواد کامپوزیت به آرامی بر روی دندان قرار می گیرد. ابتدا پوسیدگی دندان یا آمالگام قدیمی را برداشته و دندان را کاملا تمیز و عاری از پوسیدگی نموده و آنگاه با باندینگ نسل هشت GC که بهترین باندینگ دندانپزشکی می باشد به سطح دندان زده و پس از فیکس کردن آن کامپوزیت را داخل حفره قرار می دهیم .

کامپوزیت ایووکولار مانند سارمکو به بیش از ۱۳۰ کشور جهان ارسال می شود. به علت تنوع بالای این کامپوزیت از آن می توان برای پوشاندن عیب های ظاهری دندان مانند لب پریدگی، شکستگی یا تغییر رنگ استفاده کرد. پساز صرف قهوه، چای یا هرگونه مواد خوراکی رنگ دار، حتما از مسواک استفاده کردهو به خوبی دندان هایشانرا پاک کنند زیرا مواد کامپوزیتی همچون دندان هایطبیعی بوده و خاصیت رنگ پذیری دارند؛ چنانچه در مراقبتاز آنها کوتاهی کنید، بروز لکههای رنگی یاتغییر رنگی کلیرا شاهد خواهید بود. آیا همه دندانپزشکان می توانند به بیماران خود خدمات ونیر کامپوزیت (فیسینگ) ارائه کنند؟

3 آیا همه دندانپزشکان می توانند به بیماران خود خدمات ونیر کامپوزیت (فیسینگ) ارائه کنند؟ به عبارتی که افرادی که بسیار سیگار می کشند، قلیان دود می کنند یا اهل چای و قهوه زیادی هستند، بیشتر از افرای که این عادت ها را ندارند، نیازمند پالیش دوره ای کامپوزیت هستند. برخلاف تصور برخی از افراد، علت زردی دندان ها تنها به عدم رعایت بهداشت دندان و دهان و سیگار کشیدن منتهی نمی شود. کسانی که با سیگار دندان هایشان تغییر رنگ داده است، یا دندان های پر شده ای دارند که رنگ شان با دیگر دندان ها متفاوت است، میتوانند با کامپوزیت، لبخندی زیبا داشته باشند.

روکش های دندان بسته به جنس متفاوت هستند. برای محاسبه هزینهی کامپوزیت دندان نیز باید قیمت هر واحد کامپوزیت را بدانید و با توجه به تعداد دندانهایی که باید کامپوزیت شوند، هزینه کلی را بدست آورید. به هر حال، امروزه ترکیب روش های درمانی یکی از سیاست هایی است که توسط دندان پزشکان بطور گسترده برای درمان مشکلات دندان و طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش درمانی برای ساخت ونیر کامپوزیت (فیسینگ)، از مواد کامپوزیت در جلوی سطح خارجی دندان ها استفاده می شود و به این ترتیب امکان تغییر شکل دندان ها به ظاهر دلخواه مورد نظر وجود دارد.

یکی دیگر از مزیت های کامپوزیت دندانی هزینه آن است که در این روش با پرداخت حدودا نصف پرسلن لمینیت نتیجه دلخواه حاصل می گردد. دندانپزشک پس از بررسی دندان ها و رفع مشکلات آن ها کامپوزیتی متناسب با رنگ دندان ها را بر روی دندان قرار می دهد و در صورت رضایت فرد ، رنگ لمینیت مورد نظر برای دندان های فرد انتخاب می شود. همچنین وضعیت لثه از لحاظ عفونت و یا بیماری های مربوط به آن باید مورد بررسی قرار گیرد.

در این حالت دندان پزشک وضعیت دهان، دندان ها و لثه های شما را برای تعیین مقدار اضافی نمایش لثه و دلایل احتمالی مربوط به آن مانند کوتاه بودن دندان ها را بررسی می کند. زمانی که کامپوزیتها روی دندان قرار گرفتند و توسط دندانپزشک طراحی دندانها انجام شد، کامپوزیتها به کمک نور آبی که برای مدت کوتاهی به آنها تابیده میشود، مانند بافت دندان محکم میشوند و حالت شکلپذیری و خمیر مانند خود را از دست میدهند. از مزیت های این روش این است که تنها سطح جلوی دندان ها را می پوشاند و در نتیجه دندان ها سالم می مانند و نیازی به تراش ندارند.

جلوگیری از ایجاد لایه ممانعتی اکسیژن در طول فرایند سفتکردن که سطحی شیشهای و سخت را نتیجه می دهد. علاوه بر مزایای گفته شده استحکام بالای این کامپوزیت دندان حتی با فرم دهی یک لایه از آن، روی دندان ها بسیار بالا است بنابراین دوام و طول عمر فوق العاده ای دارد. پس از چند روز به آن عادت می کنید و ونیرهای دندانی مثل دندانهای طبیعی خودتان حس عادی بودن پیدا خواهند کرد و دیگر شما را آزار نخواهد داد.همانطور که پیش از این اشاره کردیم کامپوزیت دندان به اندازه ونیر لمینت سرامیکی دوام و طول عمر زیادی ندارد اما باید حداقل به مدت ۵ تا ۶ سال به خوبی از کامپوزیت ونیر های خود مراقبت کنید تا لبخندی زیبا و جذاب داشته باشید.

کامپوزیت های ساخت شرکت بیسکو از لحاظ لایه گذاری، عمق و فرم دهی کاملا انعطاف پذیر است و لبخندی زیبا و جذاب برای شما به ارمغان می آورد. شرکت بیسکو یکی از مشهورترین برندهای کامپوزیت های آمریکایی است که فرم دهی و سفت کردن آن روی دندان بسیار ساده است. تفاوت کامپوزیت سوئیسی و آمریکایی در داشتن تأییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا است.

شرکت آمریکایی بیسکو که از سال ۱۹۸۱ساخت و تولید ترمیم های دندانپزشکی را برعهده دارد دارای تأییدیه FDA است. این شرکت بیش از ۳۰ سال سابقه دارد و دارای تأییدیه FDA است. این شرکت توانسته است کامپوزیت هایی با ویژگی منحصر به فرد و قابلیت فرم دهی بسیار آسان دارد تولید کند. مهم ترین ویژگی کامپوزیت Reveal® HD Bulk فیلر به کار رفته در آن است که باعث می شود عمق سفت شدن کامپوزیت روی دندان قابل پیش بینی باشد به همین خاطر کار دندانپزشک برای پوشاندن عیوب ظاهری دندان ساده تر می شود. همانطور که پیش از این نیز بیان شد در این روش درمانی مراحل مختلفی لازم است با دقت و ظرافت انجام شود.

سلامت نیوز: پیشرفت هایی که در دهه های اخیر در ساخت مواد دندانپزشکی صورت گرفته سبب شده تا در درمان دندان های شکسته ، بدشکل و بدرنگ به امکانات نوینی دسترسی پیدا کنیم ؛ امکاناتی که تا پیش از این فقط در حد رویا مطرح بود. بر روی دندان هایی که به صورت گسترده ای خراب شده اند، از روکش دندان استفاده می شود. تصور کنید بعضی از افراد به دلایل مختلف ممکن است بین دندان های خود فاصله داشته باشند ، فاصله بین دندانی نه تنها باعث زشت شدن لبخند می شود بلکه احتمال پوسیدگی ، گیر غذایی و جابجایی دندان های دیگر را بالا برده و حس بدی را به فرد وارد می کند.

روش ارتودنسی ثابت بیشتر در افراد بزرگسال با مشکلات شدید دندانی کاربرد دارد زیرا در افراد با سن بالا فک و دندان ها رشد خود را کرده اند و قابلیت تغییر در آن ها بسیار پایین است به همین دلیل ارتودنسی ثابت بهترین گزینه می باشد. اختلالات فک که همچنین به عنوان اختلالات مفصل گیجگاهی فکی یا TMJ نیز شناخته می شوند.

زمانی که لمنیت در افراد کم سن و سال انجام شود، به دلیل عدم رشد کافی استخوان فک احتمال بهم خوردن توازن در آینده وجود دارد. در صورت عدم درمان ، بیماران می توانند در آینده با رویه های پر هزینه تر و گسترده تری مواجه شوند.

همچنین در صورت پر شدن دندان ها با این ماده معمولا پس از مدتی ترک های ریزی در بین کامپوزیت و دندان ها به وجود می آید که باعث نفوذ باکتری ها و پوسیدگی مجدد دندان ها می شود. ۵. در صورت لب پر شدن، معمولاً قابلترمیم هستند. قبل از بررسی انواع روکش دندان در معرفی آن می توان گفت به پوشش دندانی که درمان آن دیگر نمی تواند فایدهای داشته باشد روکش دندان گویند. اگر پوسیدگی نزدیک ریشه باشد، ممکن است دندانپزشک شما برای محافظت از عصب، بوش ساخته شده از یونومر شیشه ای، رزین کامپوزیت یا مواد دیگری را بسازد.

اگر کامپوزیت کردن دندان های خود را به یک متخصص کامپوزیت دندان در تهران و دکتر کامپوزیت دندان در تهران بسپارید، نه تنها عوارضی در پی نخواهد داشت بلکه مزایای بی شماری نیز خواهد داشت. انتخاب هر یک از این انواع روش های ارتودنسی دندان را سعی کنید با مشورت ارتودنتیست و تشخیص او از جنس دندان شما، حساسیت های دهانی و میزان انحراف دندان های شما انتخاب نمایید، تا بهترین نتیجه را از ارتودنسی دندان داشته باشید. ولی به صورت میانگین هزینه هر واحد لمنیت دندان حدود 3 میلیون تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید