قیمت لمینت دندان در سال 1400 – کلینیک دندانپزشکی ایده آل

در حالی که پرکننده های کامپوزیت به اندازه مواد آمالگام قوی نیستند، اما هنوز کاملاً محکم هستند و می توانند سال ها دوام داشته باشند. مراحلی مانند جزئیات شکل دندان ها و ایجاد یک سطح براق، بعد از پالیش دندان ها می تواند برای بیمار ساده تر باشد و به نسبت هزینه پالیش کامپوزیت دندان کمتری دارد. از این نظر، ما قادر خواهیم بود تفاوت بین مناطق با انعکاس زیاد نور و مناطق سایه، مناطق برجسته تر و شیارها را با جزئیات کم و بیش مشاهده کنیم. در این صورت باید شما بتوانید این کار را تا حدودی انجام دهید، اما ما آن را توصیه نمی کنیم.

در برخی مواقع نیاز است جهت انجام لمینت دندان ها، مقداری از مینای دندان تراشیده و برداشته شود، خب در صورتی که این کار به درستی انجام نگیرد ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به دندان ها وارد شود. مواد کامپوزیتی که برای سفید کردن دندان به کار می روند، مواد سازگار با دندان بوده و هیچگونه آسیبی به دندان وارد نمی کند و همینطور زمانی که برای سفیدکردن دندان با کامپوزیت، به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کرده باشید، به هیچ وجه این کار آسیب زا نیست. پالیش دندان فقط یک مزیت آرایشی برای دندان های شما ندارد، بلکه این روش، اگر با جرم گیری دندان همراه باشد، می تواند نفس شما را تازه کند و به شما کمک کند تا از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید.

معمولا در پر کردن دندانهای جلو از کامپوزیت های نانوهیبرید و میکروفیل استفاده میشود . در ضمن اگر قبل از انجام ونیرهای کامپوزیتی تصمیم به سفید کردن دندانهای خود گرفتهاید، به سفید کردن دندانهای خود آنقدر ادامه دهید تا از نتیجه آن راضی شوید، سپس ونیرهای کامپوزیتی با رنگ مشابه دندانهای سفید شده شما، مستقیماً به دندانهای شما اضافه میشوند که شکل زیبا و صیقلی دارند.

سه افکت متریال در کامپوزیت آی پی اس سیال، اثرات نوری منحصر به فرد و ویژگیهای آناتومیکی دندانهای قدامی را قادر میسازد تا به طور طبیعی بازسازی شوند. اگر چه ممکن است مواد رزین کامپوزیت به طور مستقیم لکه های سطحی مواد غذایی را نشان دهد، اما معمولاً کمتر از آن است که در دندان های طبیعی دیده می شود.

داشتن موارد کمتر ممکن است مینای دندان شما را حفظ کند، که در صورت فرسایش یا پوسیدگی، ترمیم کامل آن غیر ممکن است. هنگام انتخاب رنگ کامپوزیت دندان، موارد مختلفی باید در نظر گرفته شود. پرکردگی کامپوزیت یک گزینه جذاب است زیرا می تواند از نزدیک با رنگ دندان های شما مطابقت داشته باشد. برای پاسخ دادن به این سوال باید ابتدا بدانیم که پالیش دندان چیست و در چه مواقعی باید آن را انجام داد و یا این که امکان پالیش رزین های کامپوزیت دندان وجود دارد یا خیر.

اما این گفته به معنای ناکارآمد بودن کامپوزیت دندان نیست! اما اگر نگران هستید، می توانید با دندانپزشک خود در مورد استفاده از ماده پرکننده رزین کامپوزیت و این که امکان پالیش آن ها بعد از اتمام و ایجاد کامپوزیت ها وجود دارد یا خیر، صحبت کنید.

آیا رزین های کامپوزیت دائمی است؟ برای کسانی که تجمع مواد و زرد شدن دندان های آن ها با سرعت بیشتری انجام می شود و یا مشکلات پریودنتال یا بیماری پریودنتال دارند، ممکن است حداکثر هر 2 ماه پالیش را توصیه کنیم. بیشتر خمیر دندان های تجاری همان اندازه پالیش را فراهم می کنند که ما در خانه توصیه می کنیم.

بنابراین توصیه می شود جهت جلوگیری از کدر شدن رنگ ونیر کامپوزیت ها از مسواکهای حاوی برس نرم استفاده کنید. کامپوزیت های دندانی چه مدت دوام می آورند؟ بنابراین افرادی که از روش های تهاجمی و تراشیده شدن دندان ترس دارند و به دنبال یک روکش موقت هستند که بتوانند از روی دندان بردارند کامپوزیت ونیر یک پیشنهاد مناسب است.

اما تفاوت آنها در این است که برای لمینت سرامیکی، دندان­ها تراش می­خورند و حداقل در 2 جلسه انجام می­شود و ماندگاری لمینت بالای 10سال هم بخاطر اینکه جنس لمینت سرامیک بوده و کمی جذابتر و طبیعی­تر از کامپوزیت دندان میباشد و همچنین هزینه آن بالاتر است.

در این روش ها حرکتی در دندانها انجام نمیشود، بلکه با تراشیدن دندان یا اضافه کردن مواد همرنگ، دندانها به ظاهر ردیف شده به نظر میرسد. دوم، دندانپزشک با استفاده از مته یا سایش هوا، قسمت آلوده دندان را از بین می برد. 3. در مرحله سوم نيز بايد دكتر رنگ کامپوزیت دندان را با نظر بيمار انجام دهند.

چگونه روکش های کامپوزیت را پالیش می دهیم؟ اگر چه رنگ طبیعی سفید برای دندان ها زیباتر از سفید درخشان و براق است، اما دندان های سلبریتی ها هنگام بازی در فیلم با انتخاب رنگ های سفید درخشان جلوه زیباتری پیدا می کند. سپس دندانپزشک شما با استفاده از ابزار مختلف اقدام به تراشیدن و پولیش کامپوزیت می کند تا شکل و رنگ مورد نظر را پیدا کند. طول عمر کامپوزیت ونیر مانند هر درمان ديگرى بستگى به اين دارد كه شما چگونه از آن محافظت میکنید. شما می توانید با انجام درمان های خانگی ساده، دندان های خود را سفیدتر کنید اما بیشتر این ها از نظر علمی معتبر نیستند و برخی حتی شاید مضر باشند و همچنین ممکن است نتیجه بدست آمده مانند نتایج رفتن پیش دندانپزشک نباشد.

برخی از این درمان های خانگی دندان های لک شده شامل جوش شیرین است. چنانچه همزمان با درمان در مطب از کیتهای خانگی نیز استفاده شود، نتیجهای رضایتبخش و بلندمدت به دست میآید. طول درمان و قرار دادن لمینت کامپوزیتی بر روی دندان ها تقریباً با مراجعه یک جلسه به دندانپزشک انجام خواهد شد. همچنین اگر دندان های بیمار دچار فرسایش شدید یا ساییدگی قبلی رزین های کامپوزیت دندان های خود شده باشد، ممکن است دکتر دندانپزشک نیز پالیش را محدود کند و با مراقبت های خاص دیگر، آن را انجام دهد.

اگر کنجکاوید بدانید که چرا کامپوزیت دندان زرد میشود؟ شما با یک دندانپزشک صحبت کنید تا بدانید که پالیش دندان چقدر برای سلامت دهان و دندان مهم است و هر چند بار باید دندان های خود را جلا دهید و از پوسیدگی احتمالی دندان های خود اطمینان حاصل کنید. باید بیش از پیش به این نکته توجه کنید و بهترین کلینیک ها و یا متخصصان دندانپزشکی را برای درمان مشکلات دندان خود انتخاب کنید.برای مشاهده آگهی های کلینیک های دندان پزشکی و مطب ها می توانید به وب سایت دارو ودرمان مراجعه کنید. دندان هایی بانامرتبی زیاد: افرادی که دندان های آن ها نامرتبی زیادی دارند نمی توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند و باید از درمان های دیگری مانند ارتودنسی استفاده کنند.

در نتیجه گیری این موضوع باید گفت که پر کردن دندان ها با رزین های کامپوزیت گزینه ای ایمن برای ترمیم دندان های آسیب دیده است. با این حال، پر کردن کامپوزیت از پر کردن آمالگام گرانتر است و از دوام بالایی برخوردار نیست. اگرچه ما معمولاً چالش اصلی را رنگ رزین های کامپوزیت ها و پالیش بعد از آن می دانیم، روش های پرداخت و پالیش، روش هایی هستند که به ما امکان می دهند شکل و بافتی برای دندان ها بسازیم که به همان اندازه برای سلامت دندان ها حیاتی است، همچنین برای بازیابی تمام ویژگی های سه بعدی دندان های طبیعی ضروری است.

وقتی دندانی به هر دلیلی خراب بشود و کشیده بشود و جای آن خالی بماند، روش های مختلفی برای پر کردن جای خالی آن وجود دارد که یکی از آن ها پروتز دندان یا دندان مصنوعی است. آن ها معمولاً ظرف یک ماه می افتند، شکستگی دارند یا فرسوده می شوند. تنها نقص آن دوام و زیبایی ظاهری کمتر است.

7) در چند روز اول که می خواهید مسواک بزنید از خمیردندان ضد حساسیت استفاده نمایید تا دندان های شما کمتر دچار حساسیت شود و در بروز حساسیت هیچ نگران نباشید برطرف می گردد. اگر روکش های کامپوزیت دندان و لمینت سرامیکی با مهارت انجام شوند ، باید با ظاهر بقیه دندان های شما مطابقت داشته باشند. در نهایت به نوع رزین های کامپوزیتی که قرار است پالیش روی آن ها انجام شود نیز، هزینه پالیش کامپوزیت دندان متفاوت است. مقیاس گذاری، که در آن پلاک و رنگ زرد از روی دندان ها تراشیده می شود، معمولاً از یک ابزار فلزی تیز برای از بین بردن پلاک های سخت، که مسواک شما ممکن است آن را کامل تمیز نکند، استفاده می شود.

با این حال آن ها بسیار بادوام بوده و سال ها دوام خواهند داشت و لبخندی زیبا و ماندگار به شما می دهند. این ونیرها روکش های بسیار ظریف و نازکی هستند که برای اصلاح طرح لبخند به سطح جلوی دندان های شما متصل میشوند. توصیه می شود که در مواردی که بافت داخلی دندان صدمه ندیده است و دندان بیمار از جای خود تکان نخورده است، از سایر درمان های تهاجمی مانند استفاده از روکش اجتناب شود.

دیدگاهتان را بنویسید