لمینت دندان، قیمت سال ۱۴۰۰ و جدیدترین انواع آن +ویدئو

جنس این روکش میتواند از پرسلین، سرامیک، طلا یا شیشه باشد و با استفاده از سیمان دندانی به دندان متصل خواهد شد. جرم زیر لثه محکم بر سطح ریشه متصل شده و رنگ آن قهوهای تا سیاه یا سبز مایل به سیاه بوده، جرم دندان زیر لثه باعت بیماری لثه، تحلیل استخوان اطراف ریشه و لقی دندان می شود. پس از روشهای پاکسازی عمیق، پاکتهای لثه و سطوح ریشه بایک لیزر آبی درمان می شوند تا اتصال مجدد بافتهای لثه را بهبود ببخشد. پس از آن دندانپزشک با تزریق بی حسی دندان پوسیده را مورد بررسی قرار میدهد تا اگر پالپ دندان زنده و قابلترمیم بود، ترمیم شود. به بررسی برخی از مزایا و معایب روکش ها خواهیم پرداخت، طوری که بهترین روکش را انتخاب کنید.

شما باید هر از چند گاهی به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید و تحت معاینه دندانپزشک قرار بگیرید تا ایشان با بررسی ها و ارزیابی های لازم، شرایط دهان و دندانتان را به اطلاع شما برسانند. درطول جلسه بعدی، دندان پزشک مجددا لثهها را معاینه می کند تا میزان بهبودی پاکتهای لثه را بررسی کند. نکتهای که باید بدانید این است که جرم گیری باعث حساس شدن دندان شده و با برخورد کردن نوشیدنیهای سرد و گرم به آن تیر کشیده و جرم هایی که تا قبل از آن روی دندان بودند، بعنوان عایقی عمل کرده که جلوی حساسیت را گرفته و اگر این لایه جرم از روی دندان از بین برود. دندانپزشک قبل از اینکه حفره دندان را پر کند، محل پوسیدگی را تمیز و ضدعفونی میکند، سپس بافت پوسیده دندان را جدا کرده و با مواد پرکننده دندان حفره را پر میکند.

برخلاف آمالگام، برای استفاده از کامپوزیت در پرکردن دندان نیازی به تراش زیاد نیست و دندان راحت تر و سریع تر پر می شود. بنابراین وقتی دندان شیری افتاد و دندان اصلی بیرون آند، تاج هم با آن بیرون می آید و نیازی به مراجعه دائم به دندانپزشکی ندارد و همچنین مقرون به صرفه تر از مدل های دیگر می باشد.

کسانی که با سیگار دندان هایشان تغییر رنگ داده است، یا دندان های پر شده ای دارند که رنگ شان با دیگر دندان ها متفاوت است، میتوانند با کامپوزیت، لبخندی زیبا داشته باشند. 4. در این مرحله با توجه به این که کدام دندان را پر می کنند از مواد مناسب با آن دندان استفاده می کنند و با آن دندان را پر می کنند. افراد سیگاری و کسانی که مصرف کننده مواد مخدر هستند، بسیار بیشتر از سایر افراد به جرم گیری دندان نیاز دارند. آیا می دانید که چه مدت یک بار باید جرم گیری دندان انجام دهید؟ در جلسه مشاوره اولیه، دندانپزشک تعیین میکند که کدام یک از مشکلات دندانهای شما را میتوان با عمل ونیر برطرف کرد.

اما دقت داشته باشید که بهتر است ابتدا معاینه کاملی بر روی دندانها انجام دهید تا شرایط کلی آنها را بسنجید و بهترین گزینه را برای درمان انتخاب کنید. به طور کلی مزایای ایمپلنت نسبت به دیگر روشها بیشتر است اما نمیتوان گفت که بهترین روش کاشت دندان، ایمپلنت است. دندان های جلو و آن هایی که باید محکم و قوی باشند، به طور کلی نیازی به روکش ندارند. این روش درمانی دندانپزشکی از بهترین روش های ترمیمی برای دندان ها می باشد که حتی نیازی به بی حسی ندارد و حد الامکان جنس دندان به طور کامل حفظ می شود.

باید گفت که این روش درمانی درد بسیار اندکی داشته که هیچ نیازی به حسی ندارد. این لایههای بسیار نازک و غیر قابل رویت همان جرمها هستند که در ابتدا بی خطرند و ظاهر دندان را به هیچ عنوان از فرم نمیاندازند، اما تنها کافی است که چند روز از عمر این لایههای نازک بگذرد. دندانپزشک ابتدا دندان را خالی کرده و داخل آن را شستشو می دهد.

جرم دندان، پلاک میکروبی یک لایه چسبناک و بدون رنگ از باکتری ها است که به صورت یک رسوب نرم بر روی دندان ها تجمع می کند و جرم همان پلاک میکروبی است که اگر 24 تا 48 ساعت به طور کامل بر روی دندان بماند و برداشته نشود، می تواند با مواد معدنی در بزاق دهان ترکیب شده که به مرور زمان مواد معدنی در آن نفوذ کرده و سخت شده و محکم به سطح دندان ها می چسبد و با شستشو و مسواک پاک نمی شود و در بالا و زیر لثه قرار می گیرد. روش سفید کردن دندان با لیزر یکروش بیخطر و بدون درد است. دو روش اصلی برای از بین بردن جرم دندان وجود دارد، البته بعضی از دندانپزشکان از هر دو روش استفاده می کنند.

هم کامپوزیت دندان و هم ایمپلنت می توانند پیشرفت چشمگیری در لبخند شما (و در نتیجه اعتماد به نفس شما) به وجود آورند ، اما بین این دو درمان و اینکه چگونه آنها می توانند به نفع شما باشند تفاوت هایی وجود دارد. برای جلوگیری از اینمشکل پس از جرمگیری دندان، ممکناست دندانپزشک از فیبرهای آنتی بیوتیک بر روی لثه برای مدت یک هفته پس از درمان استفاده کند.

تقبل هزینه جرمگیری دندان و جرم گیری عمیق لیزری دندان هم به منظور پیشگیری و هم بعنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. دندانپزشکان با آغشته کردن دندان ها به خمیر مخصوص و استفاده از وسیلهای چرخشی که یک برس به سر آن بسته شده است، اقدام به بروساژ سطوح دندانی می کنند، این کار معمولا بعد از جرمگیری دندان و برای بوجود آوردن سطح صیقلی روی دندان و همچنین حذف رنگها و لکههایی که چسبندگی زیادی ندارند و سفید کردن دندان، استفادهمی شود. بسیاری از افراد تنها با یک بار جرم گیری، جرم سنگین و انباشته شده بر روی دندان هایشان ازبین می رود و پس از آن شروع به مراقبت از دندان می کنند و دیگر نیاز اساسی به این کار ندارند و در صورت لزوم می توانند از روش دستی استفاده کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه جرم گیری دندان، با کلینیک دندانپزشکی خود تماس بگیرید. میان وعده های مکرر خود را محدود کنید. همیشه باید به هنگام مشاهده پوسیدگی و قبل از اینکه پوسیدگی به عصب دندان برسد برای درمان اقدام کنید. در صورتی که این درد را تجربه کردید، لازم است که به دندانپزشک مراجعه کنید تا علت درد پیدا شود و به طور کامل درمان شود.

به طور معمول ترمیم های کامپوزیتی نسبت به ترمیم های آمالگام نیاز به زمان بیشتری دارند، زیرا باید آن ها را به صورت قطعات کوچک در دندان قرار داد و به میزان مناسب نوردهی کرد تا انقباضی که در اثر سخت شدن آن ها با نور ایجاد می شود به حدداقل برسد. درمان کانال ریشه زمان انجام میشود که لایه مرکزی دندان که حاوی عروق خونی و اعصاب است درگیر شده باشد و باعث بروز درد شدید در هنگام مصرف غذا و مایعات داغ یا سرد شود. اگرچه درمان ریشه برای دندانهای جلویی کم و بیش مشابه سایر دندانها است ، اما تفاوتهای خاص و ویژگیهای منحصر به فردی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. مثلا، شکل و رنگ ونیرها برای قبل از درمان طراحی شده اند.

در فرآیند ساخت روکش، اگر ناگهان احساس کردید که باید چیزی را تغییر دهید، می توانید شکل و رنگ را به دلخواه خود تنظیم کنید. دندانپزشک برای اینکه احساس درد نکنید، لثهها را با استفاده از بیحسی موضعی بی حس می کند. از آنجا که دندانپزشک توانایی مشاهده پلاکها را ندارد، مجبور است از حس لامسه خود برای شناسایی نواحی ایجاد پلاک و رسوب بر روی دندانها استفاده کند. تاج دندان خرد شده: تاج هایی که از جنس پورسلین و یا ترکیب فلز با پورسلین تولید می شوند ممکن است گاهی اوقات بشکنند.

تعرفه لمینت دندان در شهر تهران برای روش مستقیم یا لمینت دندان از جنس کامپوزیت ازیک میلیون و هشتصد هزار تومان تا دو میلیون و پانصد هزار تومان برای هر دندان بوده درحالی که قیمت لمینت دندان از جنس سرامیک نسبتا بالاتر است . انجام کارهای ضروری دندانپزشکی مثل پر کردن دندان ( از بین بردن پوسیدگی ) درمان ریشه ( اندو) و یا روکش کردن دندان ها در دوران بارداری باید انجام شود تا احتمال عفونت دهان کمترشود.

دیدگاهتان را بنویسید