لمینت دندان نوعی ونیر دندانپزشکی است

از آنجایی که نصب ونیر کامپوزیت یا همان (کامپوزیت ونیر) نیازمند به کار بردن مهارت عملی بالایی است، لذا انجام اینکار از عهده هر دندانپزشکی بر نمی آید. 5. از آنجایی که لایه کامپوزیت ونیر به واسطه چسب هاى مخصوص کاملا به سطح دندان باند مى گردند لذا استحکام بسیاری پیدا مى کند که به راحتى شکسته نمی شوند، البته همچنان به مراقبت هایی پس از درمان وابسته است که ذکر خواهیم کرد.

اگر افراد دندانپزشکی با تجربه و ماهر برای درمان دندان های خود انتخاب کرده باشند و به مواردی که در مقالات پیشین ذکر کردیم به خوبی عمل کنند این روش از طول عمر بالایی برخوردار است. این نوع از کامپوزیت ها از کشورهای دیگری مانند چین به ایران وارد می شوند و دارای مزیت های فوق العاده بالایی می باشند که نه تنها در طول آن مدت تغییر رنگ نمی دهد بلکه استحکام و مقاومت فوق العاده خوبی را دارا هستند. همواره در نظر داشته باشید با توجه به اهمیت سلامتی دهان و دندان، تنها به بهترین دکتر برای کامپوزیت مراجعه کرده و هنگام انتخاب دندانپزشک خود نهایت دقت را داشته باشید.

تهیه کامپوزيت دندانپزشکی و خرید کامپوزيت دندانپزشکی یک کار تخصصی است و بهتر است پس از انتخاب نوع کار و مواد خرید، تهیه آن را به افراد با تجربه در این کار بسپارید. افزایش زمان کار – به دلیل فرآیند استفاده از مواد کامپوزیت، این پر کردن ها می توانند 20 دقیقه بیشتر از پر شدن آمالگام طول بکشند. اگرچه فواید کامپوزیت دندان بسیار بیشتر از آن است که نکات منفی آن چندان به نظر آیند. هزینه کامپوزیت دندان ممکن است نسبت به برخی از روشها بیشتر باشد اما باید توجه داشت که زیبایی و کیفیت کامپوزیت دندان بسیار بالا بوده و قاعدتاً باید هزینهی این موارد را پرداخت کرد.

هزینه کامپوزیت ونیر برای هر دندان۷۰۰ هزار تومان است. طول عمر کامپوزیت دندان نسبت به برخی از روشهای دیگر ترمیم دندان کمتر است. اگر از دندانهایمان به خوبی مراقبت کنیم، همراهان خوبی برای ما خواهند بود اما با کملطفیهای ما، نظیر عدم رعایت بهداشت و تغذیه نامناسب، باکتریهای دهانی ایجادکننده پوسیدگی دندان، فرصت خوبی پیدا خواهند کرد که مواد غذایی مناسب را تخمیر کرده، اسیدی تولید کنند که این اسید میتواند مینای سخت دندان را حل کرده و پوسیدگی ایجاد کند. جنس این ونیرهای کامپوزیتی از جنس همان مواد ترمیمی می باشد که هم رنگ دندان ها است و با مهارت و دقت بسیار زیاد، آشنایی با اصول زیبایی، آناتومی دندان ها بر روی دندان ها ساخته می شود.

برای پر کردن و ترمیم دندانهایی که دچار پوسیدگی شده اند، بیماران معمولا این سوال را مطرح می کنند که کدام ماده ترمیمی بهتر است و بیشتر عمر میکند: کامپوزیت یا آمالگام؟ سوال در مورد ” عمر کامپوزیت دندان “، از آن دسته سوالهای سخت است! این مشکل به خصوص دربارهی آمالگام مخصوصا بسیار آزاردهنده است چرا که برای درست کردن قسمت نگهدارنده نیاز دارید بخشهای بسیاری از دندان سالم را نیز از بین ببرید. جدای از این نسبت به دیگر روشهای پر کردن دندان نسبت به شکستگی مقاومت بسیار بیشتری دارد. ونیر مستقیم دندان برای از بین بردن ایرادات کوچک و جزئی دندانها، زیبایی ظاهری و یکدست و یکرنگ کردن دندانها به کار برده میشود.

جدای از این، کامپوزیت دندان نسبت به آمالگام بهتر به حاشیهها متصل ميشود. بهتر است تا هر 6 ماه یکبار جهت انجام چکاپ های لازم به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید تا از سلامت دهان و دندان خود اطمینان حاصل کنید و در صورت وجود هرگونه مشکلی هر چه زودتر نسبت به درمان و برطرف کردن آن اقدام نمایید تا بر اثر عوارض آن سلامت دهان و دندان و همچنین سلامت روش درمانی که از آن استفاده کرده اید به خطر نیفتد.

کامپوزیت دندان ميتواند در طول سالها در صورت خرابی دوباره توسط پزشک ترمیم شده و نیازی به از بین بردن کامل آن نیست. روکش های کامپوزیتی راحت تر تغییر رنگ می دهند اما میتوانند به صورت منظم پولیش شده و تمیز شوند. این نوع لمینت که به آن کامپوزیت ونیر نیز گفته می شود، پوششی است که طی یک جلسه به صورت مستقیم توسط خود دندانپزشک بر روی دندان ها قرار داده و ساخته می گردد و در همان جلسه مراحل درمان تکمیل می شود. پس از انجام تمامی این مراحل شما دوباره ميتوانید زیبایی و سلامت دهان و دندان خود را باز پیدا کرده و از مشکلات بسیاری جلوگیری کنید.

برای جلوگیری از تمام این اتفاقهای ناخوشایند بهتر است به صورت منظم توسط دندانپزشک خود کنترل شده و در صورت بروز هرگونه مشکل سریعاً آن را رفع کنید. این مورد به دلیل آن است که کامپوزیت دندان کاملاً چسبیده و به هیچوجه از آن جدا نميشود. عواملی که در میزان ضخامت مجاز لایههای کامپوزیت تاثیر دارند شامل شدت نور اعمال شده توسط دندانپزشک و رنگ یا میزان شفافیت لایه کامپوزیت است.

دندان های آسیب دیده: هنگامی که دندان های شما در اثر فرسایش آسیب دیده است (به دلیل چیزهایی مانند نوشابه های گازدار) یا به صورت تصادفی تراشیده شده اند، کامپوزیت دندان اغلب ایده آل ترین ، کم تهاجمی ترین و مقرون به صرفه ترین روش هستند.بستن فاصله بین دندانها: یکی از رایج ترین شکایات زیبایی که کامپوزیت برای آن استفاده می شود بستن شکاف بین دندانهای جلویی (دیاستما) یا بین دندانهای دیگر است .کامپوزیت دندان های جلو می تواند تنها در یک جلسه دندانپزشکی به پایان برسد و یک گزینه جایگزین بسیار مقرون به صرفه برای درمان ارتودنسی یا روکش لمینت سرامیکی است.

لمینت سرامیکی که به آن پرسلن ونیر نیر گفته می شود، پوششی از جنس نوعی سرامیک است که بر خلاف کامپوزیت برای ساخت و تحویل نهایی لمینت سرامیکی به دو تا سه هفته زمان نیاز دارد. درمان ونیر کامپوزیت موجب زیباسازی دندان و سفید کردن دندان می شود بدون اینکه هیج تراشی بر روی دندان صورت گیرد و در این روش به دندان ها آسیبی وارد نمی شود ، گاهی اوقات به این روش “ارتودنسی فوری” نیز می توان گفت. متخصصان لمینت سالانه روش های جدیدتر و به روزتری را جهت انجام لمینت دندان ها به کار گرفته اند.

برای نصب ایمپلنت نیازی به تراشیدن دندان های کناری نمی باشد، به همین جهت هیچ آسیبی به آن ها وارد نمی گردد. یكی ازسوالات متداولی كه بیش از نود درصد مراجعه كنندگان جهت انجام طراحی لبخند دارند این می باشد كه تفاوت لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی در چیست و چرا هزینه های آن ها از یکدیگر متفاوت است ؟

هزینه های درمانی سالیانه در حال تغییر است و این امر به تخصص و تجربه دندانپزشک، تعداد دندان هایی که به این درمان نیاز دارند، منطقه جغرافیایی و بسیاری از عوامل دیگر وابسته است که پس از مراجعه به دندانپزشک مشخص می شود. در واقع همان مشکلاتی که با لمینت برطرف می شوند با کمک ونیر کامپوزیت با هزینه کمتر برطرف می شوند. به کمک این درمان افراد می توانند بد فرمی ها، برخی بد رنگی ها، فواصل باز میان دندان ها، ترک های دندانی، شکستگی های دندانی، لب پریدگی دندان ها، بهم ریختگی های دندانی خفیف تا متوسط و غیره را درمان کند.

در این مواقع والدین می توانند مقدار آدامس جویده بر روی لبه دندان کودک قرار دهند و آن را بپوشانند تا به سایر اعضای دهان آسیب وارد نکند. به عبارت دیگر قرار گرفتن این مواد بر روی دندان علاوه بر اینکه آسیبی به دندان وارد نمی کند، باعث تراش خوردن دندان ها نیز نمی شود. در این پوستر، اولین چیزی که توجه همه را به خود جلب میکند، تکه غذای باقیمانده میان دندان های مرد است. پلاک اسنپ آن اسمایل از یک پلیمر غیرسمی ساخته می شود و همانطور که گفته شد بسیار راحت و سبک است که باعث ایجاد هیچگونه آلرژی نمی شود.

2-چندتا دندان را بطور همزمان در یک جلسه می توان پرکرد؟ با این وجود عوارض کامپوزیت دندان در مواردی ميتواند آزاردهنده باشد. در بسیاری از روشهای ترمیم دندان از مادهی جیوه استفاده ميشود این موضوع در صورتی که نسبت به جیوه آلرژی داشته باشید ميتواند مشکلساز باشد. جایگذاری کامپوزیت دندان خود از مراحل مختلفی تشکیل ميشود که دندان پزشک شما با دقت آنها را انجام داده و شما در طول کار به دلیل بیحسی و روش کار به هیچوجه دردی را حس نخواهید کرد.

زمانی که به پزشک برای ترمیم پوسیدگی دندان و انتخاب نوع مادهای که پزشک شما برای ترمیم دندان شما استفاده خواهد کرد مراجعه کردید، مراحل زیر را پزشک بر روی دندان شما انجام خواهد شد. نوارهای سفید کننده به مدت 30 دقیقه در هر جلسه اعمال می شود. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را بصورت کامپوزیت اقساطی، لمینت اقساطی و ایمپلنت اقساطی ارائه می دهد. پس از این که از انتخاب کامپوزیت دندان اطمینان حاصل فرمودید به دنبال کلینیک دندانپزشکی معتبری باشید که حتى الامکان به محل سکونت شما نزدیک باشد.از نحوه درمان و نتایجی که دندانپزشک مجموعه تاکنون برای بیماران به وجود آورده است مطمئن شوید.

از طرفی لمینت های كامپوزیتی نسبت به لمینت های سرامیكی از مقاومت كمتری برخوردار است وشكننده تر نیز می باشد اما از لحاظ ظاهری ، شما را به مطلوبیت لازم می رساند که البته نیاز به نگهداری و مراقبت های دوره ای نیز دارند.لمینت های سرامیكی که در این کلینیک دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند علی رغم ضخامت كمتر، ﺩارای استحكام فوق العاده بالایی هستند و به راحتی دچار آسیب نمی شوند.ضخامت ونیر های سرامیکی بسیار كمتر و ظاهر و نمای آن به نسبت ونیر های كامپوزیتی شفاف تر و طبیعی تر است . این موضوع که کامپوزیت دندان به دندان ميچسبد به معنی آن است که در زمان پرکردن دندان با این روش نیازی به از بین بردن قسمتهای سالم دندان نیست.

افراد مسن اغلب باید زیاد به دندانپزشکی مراجعه کنند زیرا در دوران کودکی و جوانی به درستی، بهداشت دهان و دندان به آنها آموزش داده نشده است. سپس با استفاده از نور آن را پلیمریزه و به حالت سفت و سخت در می آورد. 2. کامپوزیت دندان در واقعیت یک ماده خمیرى شکل است که توسط دندانپزشک بر روى سطح بیرونى دندان قرار می گیرند و سپس فرم داده مى شوند و در نهایت به واسطه ی تابش نور در طول موج هایی معین سخت و به دندان ها چسبانده مى شوند تا مشکلات ظاهرى دندان ها برطرف گردد. کامپوزیت دندان ماکروفیل (درشت دانه) جزء از اولین نوع کامپوزیتها به حساب میآید.

اولین نوعی از انواع ونیر کامپوزیت ها که وارد بازار شدند، کامپوزیت های درشت دانه یا ماکروفیل بودند. بسیار مهم بوده و در نگاه اول دندانهای نامنظم و یا با رنگی غیر طبیعی ميتواند تأثیر مخربی در تعاملات اجتماعی شما باقی گذارد. شما با استفاده از کامپوزیت دندان به سادگی ميتوانید رنگ مشابه دندان طبیعی خود را در هنگام پرکردن دندان داشته و زیبایی دندانهای خود را به بهترین شکل حفظ کنید. باید این بستر به گونه ای باشد تا اتصال محکمی بین مینای دندان و کامپوزیت ها ایجاد شود. زمانی که برای به دست آوردن سلامتی دندان و زیبایی لبخند خود نیاز داشتید که به بهترین دکتر برای کامپوزیت مراجعه کنید، باید به خاطر داشته باشید که انجام هرچه زودتر این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که پیشرفت پوسیدگی دندان ميتواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد و ترمیم را سختتر کند.

دیدگاهتان را بنویسید