لیزر در دندانپزشکی چه کاربردی دارد ؟

من 3 هفته پس از کاشت مینی ایمپلنت دندان تنها اندکی حساس بود. به همین علت بیمارانی که نیاز به کاشت ایمپلنت و جایگزینی دندان دارند در بیشتر مواقع به دنبال روش ها یی دیگر یا کلینیک هایی هستند که بتوانند هزینه کاشت ایمپلنت و درمان خود را کاهش دهند. اما خوشبختانه پیشرفت علم سبب درمان این عارضه نیز شد و با انجام ایمپلت دندان میتوان این مشکل را نیز به راحتی و بدون جراحی حل نمود . از مزایای ایمپلنت با لیزر می توان به کاهش درد و خونریزی و همچنین تسریع زمان بهبودی اشاره نمود. برای ترمیم شکاف استخوان زمان بهبودی کمی لازم است زیرا ایمپلنتها دقیقاً در مکانهای جراحی برای آنها قرار میگیرند. حقیقت ماجرا این است که از دستدادن استخوان فک در بزرگسالان بیشتر دیده میشود.

طبق مطالعات انجام شده مشخص شده که دوری از داروهای اعصاب و آرام بخش ها که باعث بازجذب سرتونین میشود و همچنین داروهای پوکی استخوان که به آنها آلندرونات ها می گویند ، باعث بهبود نتیجه ایمپلنت میشوند. پیوند استخوان تا چه حد دردناک است؟ 3. یک برش در لثهٔ شما توسط جرح ایجاد میشود تا آن را از استخوان محل قراردادن پیوند، جدا کند. خوب است بدانید اگر بیماری لثه به شکلی مؤثر کنترل نشود، موجب ازدستدادن تعداد بیشتری دندان و حتی بیماریهای قلبی منجر میشود. تصویربرداری دقیق 3 بعدی یا سی تی اسکن فک امکان ارزیابی دقیق ساختار استخوان ، نقشه برداری از مناطقی که بهترین ترکم استخوان را دارند ، تصمیم گیری در مورد موقعیت دقیق کاشت ایمپلنت و حتی ایجاد پروتز دائمی قبل از جراحی کاشت دندان را فراهم می کند.

و این سیستم به شما امکان میدهد ساختار استخوان را به طور دقیق ارزیابی کنید ، مناطق بهترین یکپارچگی استخوان را ترسیم کنید ، در مورد موقعیت کاشت دقیق تصمیم بگیرید و حتی قبل از جراحی ایمپلنت دندان پروتز دائمیایجاد کنید. در بخش زیر به یک چک لیست اشاره میکنیم که به شما کمک میکند در خصوص انتخاب بهترین روش برای پر کردن جای خالی دندان خود تصمیم بگیرید. تنها در این صورت است که می تواند به بهترین شکل ممکن یک دندان ایده آل و رضایت بخش تحویل بگیرید. در این افراد شاید بریجهای دندانی گزینه مناسبتری باشد. این اتفاق بیشتر از هر چیزی جنبه ی روانی را برای افراد ایجاد خواهد کرد زیرا ظاهر فرد به شدت تحت تاثیر این مقوله قرار میگیرد و اثرات خوبی را برای آن بر جای نمیگذارد ، با افتادن دندان جلو خوردن و گاز زدن میوها نیز امکان پذیر نخواهد بود و شرایط زندگی برای فرد قطعا سخت خواهد شد .

علاوه بر این برخی از افراد به دلیل سست بودن یا ناکافی بودن بافت استخوان فک نیازمند عمل پیوند استخوان هستند. 5. پیوند استخوان با یک مادهٔ چسبنده قابلحل یا غشا یا با پیچهای مخصوص محکم میشود. پروتز ناکامل یا پارشیل، در دسته پروتزهای متحرک قرار دارد و خود از اجزای مختلفی تشکیل میشود. این روش یک راه حل برای بیمارانی است که به دنبال یک جایگزین مقرون به صرفه به جای پروتزهای مصنوعی هستند. با استفاده از این روش ، ساخت ایمپلنت برای بیمار بسیار سریعتر و راحت تر است. از زمان پیوند تا کشیدن بخیههای پیوند استخوان یا سینوس لیفت، دوهفته زمان داریم و معمولاً برای داشتن یک استخوان خوب بین ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است.

اوضاع فک شما باید کمکم بهتر شود و بعد از چند هفته احساس طبیعی بودن کنید؛ اما یادتان باشد چند ماهی طول میکشد تا فک شما برای دریافت ایمپلنت قوی بشود. اگر چه بریج از لحاظ زیبایی ظاهری برتری دارد و شما میتوانید به کمک آن را از دیگر مواد غذایی را گاز بزنید شکل دندانهایی که کاملاً قوی و سالم هستند یک اقدام ناخوشایند محسوب میشود. در بیماران با اختلالات انعقادی نیز توصیه میشود. این روش به بیماران دیابتی توصیه نمی شود زیرا ترمیم و تعویض مکرر می تواند لثه را بیشتر مستعد عفونت کند. یادمان باشد، رسالت پزشکان و دندانپزشکان عزیز کمک به بیماران است؛ پس به آنها اعتماد کرده و کار را به خودشان واگذار کنیم تا بهترین تصمیم را در مورد ما بگیرند و کاری را برایمان انجام بدهند که از هر لحاظ به سود و مصلحت ماست.

1. دردی که چند روز بعد از عمل هم ادامه پیدا کرده و بدتر میشود. و یک نکته مهم که لازم میدانیم در پایان این مقاله به آن اشاره کنیم این است که پیوند استخوان دندان برای جلوگیری از مشکلات سلامتی طولانیمدت انجام میشود که در نتیجهٔ ازدستدادن دندان یا بیماری لثه به وجود میآید. نیازهای زیست مکانیکی ، عملکردی و زیبایی شناختی و همچنین کمیت و کیفیت استخوان در محل انتخاب شده ، کاملاً در روند تصمیم گیری ادغام شده اند. روند کار در حدود یک ساعت به پایان میرسد و بیمار در پایان وقت ملاقات با لبخند جدید و زندگی جدید محل را ترک میکند.

فرض کنید هنگامی که لبخند میزنید، به دلیل نداشتن یکی از دندانهایتان توجهها به سمت آن جلب میشود و از جذابیت شما کاسته میشود. در لبخند فرد دندان های بالا و جلو به میزان زیادی در معرض دید هستند و بیش از همه دندان ها نیز در معرض آسیب اند. اگر دندان جلو هنوز در دهان شما باشد، دندانپزشک آن را به دقت ارزیابی میکند، این کار فقط برای اطمینان از این است که آیا میتوان آن دندان را نجات داد یا خیر. این یکی از همان عوامل مهمی است که معمولاً مابعد از کشیدن دندان به گذاشتن زودهنگام ایمپلنت اصرار میکنیم و به همین علت است که میخواهیم از استخوان فک خود بیمار استفاده کنیم.

انجام کاشت دندانی پیش از سن ۱۸ سالگی منجر به بروز بدشکلی و ناهنجاری های استخوان فک و صورت شده سن ۵۰ سالگی به دلیل تغییرات بافت لثه به دنبال افزایش سن، نتایج مطلوبی نخواهد داشت. در سال ۲۰۱۶ تحقیقی بر روی ۸۰۰ نفر از افرادی که ایمپلنت دریافت کرده بودند صورت گرفت و مشخص شد که بیش از نیمی از محلهای کاشت در ابتدا به پیوند استخوان نیاز داشتند. اگر شما هم می خواهید که اطلاعات بیشتری از ایمپلنت دندان به دست آورید؛ بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید زیرا هر آنچه لازم است تا در مورد آن بدانید را بیان کرده ایم تا بتوانیم به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

میزان مساوی از این دو ادویه را با آب مخلوط کنید و یک مخلوط با غلظت سس آماده کنید، سپس توپ کوچکی از پنبه آماده کنید و به میزان کافی به سس مورد نظر آغشته اش کنید؛ حالا آن را درست روی دندان تان بگذارید و تا زمان فروکش کردن درد یا حداقل تازمانی که طاقتش را دارید، پنبه را از دهان تان خارج نکنید؛ پنبه آغشته به سس را جایی که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند قرار دهید. در نتیجه در ابتدای کار پاسخ به این سوال بسیار پیچیده خواهد بود.

بدون ساختار استخوان سالم در زیر آنها، عضلات و لبهای اطراف هم ممکن است از نظر ظاهری تغییر کنند و پوست ناحیهٔ فک هم چروکیدهتر به نظر میرسد. در پایان باید گفت که پیوند استخوان دندان یک روش مؤثر و ایمن است؛ اما در صورت مشاهده و بروز عوارضی که در سطور زیر به آن اشاره میشود باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. کشیدن دندان دلایل مختلفی را به خود اختصاص داده است که معمولا انجام آن به صورت سرپایی در دندانپزشکی زیر نظر متخصص انجام میگیرد. تشخیص ، اجرا و برنامه ریزی به متخصص امکان کنترل کامل پارامترهای پردازش را میدهد. معایب: در واقع میتوان گفت که شاید افزایش هزینۀ درمان ایمپلنت دندان و تحمل کردن بخیهها که حدوداً دوهفتهای طول میکشد از ابعاد منفی این ماجراست؛ اما به عقیدهٔ بنده این مورد همبستگی به نگاه ما آدمها دارد.

تکنیکی است که میتواند زمان درمان ایمپلنت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. سیگار کشیدن میتواند باعث پخش مواد شیمیایی مضری در اطراف دهان شود و عفونت و حفره خشک را با خود به همراه آورد. نخ دندان کشیدن برای شما بهتر است یا واترپیک؟ اگر بخواهید بدانید بهترین زمان برای جایگزینی ایمپلنت دندان چه موقع است، باید گفت حداکثر دو ماه پس از کشیدن دندان، بهترین زمان کاشت ایمپلنت است؛ البته بعد از آن هم بهاحتمال زیاد اگر بخواهیم ایمپلنت دندان انجام بدهیم باید از روشهای مختلف پیوند استخوان برای ایمپلنت استفاده کنیم. پزشک میتواند موقعیت بهینه کاشت را تعیین کند. در این قسمت به رایجترین دلایلی که شخص میتواند جهت انجام این کار اقدام کند، اشاره میکنیم.

با وجود همه ی این مزایا، قیمت ایمپلنت گذاری به روش دیجیتال افزایش اندکی نسبت به روش سنتی دارد. اگر استخوان کافی نباشد ، یا مشکلات سلامتی وجود داشته باشد ، ممکن است کاشت ایمپلنت با استفاده از روش سنتی امکان پذیر نباشد و روش های اضافی ممکن است شامل پیوند استخوان و لیفت سینوس نیاز باشد. از این تستهای تشخیصی برای بررسی کیفیت و کمیت استخوان فک و اطمینان از مناسب بودن شما به عنوان متقاضی کاشت ایمپلنت دندان استفاده میشود. متخصصانی که تجربه و مهارت بالایی در کاشت ایمپلنت دارند هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکان تازه کار می گیرند. برخی از دندانپزشکان از پذیرش مراجعانی که سیگاری هستند و قصد ایمپلنت دندانشان را دارند خودداری میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید