لیفت پیشانی با نخ – کلینیک زیبایی دکتر مهدیانی

بافت سالم قرنیه معمولا از بانک چشم آورده میشود. ناخنک به حالتی گفته میشود که در آن بافت پیوندی چشم بیشازحد رشد میکند و سلولها جلوی عنبیه را میگیرند. درصورتیکه ناخنک رشد زیادی بکند، ممکن است قرنیه آسیب ببیند و نیاز به پیوند قرنیه باشد. در طی رشد فک در کودکان و نوجوانان، لثه کراتینیزه هم وسیع می شود. پیوند ناکامل ضخامت قرنیه: این روش مناسب کسانی است که قرنیهی چشم آنها آسیبهای جزئیتری دیده است و ضایعه وسیع نبودهاست. این نوع پیوند برای کسانی که آسیبهای شدید مثل سوختگیهای وسیع شیمیایی دیدهاند، مناسب است.

اما انتخاب شیوه مناسب و بدون عمل جراحی همیشه بهترین گزینه به حساب می آید؛ چرا که به کارگیری روش های جراحی علاوه بر معایب و مضراتی که دارد هزینه های گران را نیز به همراه می آورد. در طی روزهای اول پس از عمل از هر گونه ضربه به بینی باید پرهیز شود. برای برطرفکردن پف زیر چشم میتوان از جراحی زیبایی بهره برد. کسانیکه بهدنبال زیباشدن چشمهای خود و البته بالاتررفتن اعتمادبهنفس هستند، میتوانند از این عملها بهره ببرند. البته کسانی که آستیگماتیسم شدید دارند، احتمالا بعد از انجام این جراحی هم به لنز و عینک نیازمند خواهندبود.

کسانیکه عفونت ناشی از زخمهایی مانند تبخال بر قرنیهی آنها تاثیر گذاشتهاست. اما جراحی زیبایی شکم هم مانند سایر جراحی های زیبایی در اوائل قرن بیستم یعنی فاصله پرتنش دو جنگ بزرگ پیشرفت چندانی نکرد ولی بعد از آرامشی که بر دنیا حاکم شد و در دهه ۵۰ میلادی جراحان توجه کردند که برداشتن پوست و چربی به ترتیبی که ذکر شد نتایج چندان قابل توجهی ندارد و مانند لیفت صورت باید پوست و چربی را از نسوج زیر آن یعنی عضلات شکم جدا کرد و بدین ترتیب توانستند مقدار خیلی بیشتری از پوست و چربی را بردارند و چون برای اینکار باید تمامی پوست شکم را به طرف پایین آن می کشیدند و ناف هم همراه با پوست به طرف پایین جا به جا می شد بنابراین تکنیکی ابداع کردند که ناف از پوست اطراف خود جدا شده و بطرف پایین حرکت نکند و این ناف را از سوراخی که در پوست کشیده شده ایجاد میکردند، بیرون می آوردند.

اما در صورتی که ساختار بینی مشکلی نداشته و ناهنجاریهای بسیار خفیف روی سطح بینی وجود داشته باشد، میتوان از روشهای غیرجراحی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و تزریق چربی استفاده کرد. با استفاده از لیفت چشم میتوان چشمها را بهحالت گربهای درآورد. ابتدا یکی از چشمها عمل میشود و سپس با فاصلهی یک هفته، چشم بعدی جراحی خواهدشد. برخی عملهای چشم هستند که تنها با هدف زیباتر کردن چشمها انجام میشوند. از شستشو، تف کردن و دست زدن به دهان در ۲۴ ساعت اول بعد از عمل جراحی جلوگیری کنید تا از آلوده ساختن یا تحریک محل جراحی پیشگیری کنید.

عمل ناخنک چشم هم در زیبایی و هم در افزایش بینایی تأثیر دارد. پف زیر چشم میتواند دلایل متعددی داشتهباشد که برخی از آنها به بیماریهایی مثل هیپوتیروئیدی (کمکاری تیروئید) مرتبط میشوند. در این عمل، پوست نیمدایرهای شدهی زیر چشم و چربیهای زیر آن برداشتهمیشوند، به این صورت پف زیر چشم برطرف میشود. احتمال عفونت چشم برای این جراحی وجود دارد.

احتمال تورم قرنیه وجود دارد. احتمال ایجاد اسکار بر روی قرنیه وجود دارد. مثلا برای کسانی که ناخنک به بخشی از قرنیه آسیب رساندهاست. دربسیاری از موارد، حداقل یک بایپس با استفاده از بخشی از یک یا هر دو سرخرگ پستانی داخلی موجود در پشت استخوان جناغ دیواره سینه شما انجام میشود. پستانها را تا روی قفسه سینه بالا ببرید تا موقعیت قرار گرفتن آنها مشخص شود. هنگام لیفت بینی با نخ ، باید دراز بکشید و پزشک سر شما را اندکی به سمت بالا قرار میدهد. مزیت فوق العاده ای که لیفت نخ دارد این است که این جراحی سر پایی انجام میشود و نیاز به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان ندارد همچنین به نکته بسیار مهم دیگری که بخواهیم به آن اشاره کنیم اینست که عوارض زیادی ندارد و تقریبا درصد اینکه افراد عفونت کنند.

دکتر باطنی ادامه داد: در زندگی جنینی معمولا در ماه سوم برجستگی لاله گوش ظاهر شده و در اواخر ماه ششم لبه گوش تاب بر میدارد و خطوط داخل گوش ظاهر میشود و چنانچه این خطوط ظاهر شده و از لحاظ زاویه اتصال گوش به سر بیش از ۱۵۰درجه باشد، اصطلاحا به آن گوش برجسته یا به صورت عامیانه «بل بله گوش» میگویند. از همین رو همواره برای انجام این روش باید از بهترین متخصصین کمک بگیرید. درد این جراحی بسیار کم است و معمولا از قطرههای چشمی مسکن برای کاهش درد استفاده میشود.

امروزه بسیاری از افراد از داشتن جای لک به جا مانده از جوش بسیار ناراحت هستند و همین علت باعث کم شدن اعتماد به نفس در آنها شده است. در برخی موارد اختلال مفصل گیجگاهی فکی با استفاده از محافظ های دهانی، ریتینر و یا دیگر بریس های ارتودنسی قابل درمان است. در این متد نخها قابل مشاهده و یا لمس نیستند. برخی عملهای جراحی به اندازه کافی از لحاظ آن چه که ما جراحی میپنداریم همانند بریدن و دوختن، «جراحیشکل» نیستند. برای داشتن چشمهای گربهای میتوان عمل چشم گربهای هم انجام داد که از ترندهای زیبایی این روزها هست.

عمل چشمی کاتاراکت یا آبمروارید چشم یکی دیگر از جراحیهای درمانی چشم است. تغییر رنگ پوست: تغییر رنگ پوست به رنگ متمایل به آبی، سبز یا زرد پس از جراحی شایع است. پس از معاینۀ نوزاد توسط جراح اطفال و بر اساس وضعیت تومور، تصمیمگیری انجام میشود. پس از دو الی سه روز برای معاینه نزد پزشک روید. شما میتوانید بصورت تلفنی سوالات خود را از کلینیک زیبایی دکتر دستخوش بپرسید!

در صورتی که از رنگ چشم خود راضی نباشید، میتوانید با جراحی تغییر رنگ چشم، رنگ آنها را تغییر دهید. همانطور که ذکر شد برای انجام این عمل هیچگونه برشی روی پوست صورت شما نخواهد بود ولی بعد از عمل به مدت چند روز چانه پانسمان خواهد شد تا از پیدایش تورم جلوگیری شود . با انجام این عمل کیفیت زندگی شما بالاتر میرود و نیازی به عینک ندارید. جراح عضلات شکم را به سمت یکدیگر کشیده و به وسیله بخیه محکم می کند. در این صورت پزشکان با تجربه ی ما به گونه ای برش ها را ایجاد می کنند که بخیه در چین های گوش قرار گیرد و در دید افراد نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید