ماموپلاستی کاهشی چیست؟

عمل ماموپلاستی برای افرادی که مشکلات یا یک سری بیماری ها رنج می برند نمی توانند این عمل را انجام دهند. بسیاری از افرادی که متقاضی عمل ماموپلاستي هستند می خواهند بدانند که آیا جای اسکار عمل ماموپلاستی از بین می رود یا خیر ؟ در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی سوابق پزشکی از جمله این که آیا توده ای از سینه برداشته شده یا خیر و یا هر گونه شرایط پزشکی که بر سینه ها تاثیر گذاشته، می پردازد. چون در بیشتر موارد با کاهش وزن، میزان چربی سینه ها هم تحت تاثیر قرار گرفته و سایز سینه کاهش پیدا میکند.

ماموپلاستی یا کاهش سایز سینه ها، نوعی عمل جراحی است که در طی آن چربی های بافت سینه، غدد داخلی و همچنین پوست اضافی آن برداشته می شود. در طی این عمل چربی اضافی چربی، بافت غدد و پوست از سینه برداشته شده و بافت سینه تغییر شکل داده می شود و وضعیت قرارگیری سر سینه اصلاح گردد و اندازه سینه ها متناسب با بدن فرد شود. جراحی کاهش پستان روشی است که بافت ، چربی و پوست اضافی را از بین می برد تا اندازه پستان متناسب با بدن شما حاصل شود.

برش دیگری در خط زیر سینه صورت میگیرد تا دسترسی جراح برای بیرون اوردن پوست و چربی های اضافی و تنظیم نمودن بخش ها آزاد شود. در قسمت پایین پستان یک بخیه خواهید داشت. سپس سوتین جراحی و بانداژ ACE را مجدداً قرار خواهید داد. شاید برای کاهش سایز سینه های خود روش های مختلفی از جمله ورزش و کرم های لاغر کننده سینه را امتحان کرده باشید ولی به نتیجه دلخواه نرسیده اید. بانوانی که از بزرگی سینه خود و مشکلاتی از قبیل گردن درد و ناراحتی کتف شکایت دارند با مراجعه به دکتر متخصص و تشخیص پزشک به سراغ این عمل میروند لازم به ذکر است که افراد دارای فیبرو کیست میتوانند این عمل را انجام دهند.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. ممکن است در روز 3 بعد از جراحی دوش بگیرید. همچنین در صورت فشار زیاد به این ناحیه امکان ایجاد زخم و پاره شدن جای بخیه ها وجود دارد.

نه خیر. تاکنون هیچ گزارش جامعی که نشان دهنده این باشد که پروتزهای سیلیکونی باعث ایجاد سرطان میشوند، منتشر نشده است. به طور معمول یک آزمایش ساده، نشان می دهد که آیا سینه های افراد به این روش از لیفت نیاز دارد یا خیر. آیا بیمه نامه من، هزینه های جراحی، بیهوشی و یا سایر هزینه های مربوط به بیمارستان را پوشش می دهد؟

هزینه جراحی به یک سری فاکتورها از جمله تخصص جراح، هزینه بیهوشی، اتاق عمل، هزینه بیمارستان و هزینه داروهای قبل و بعد بستگی دارد. پزشک بر حسب شرایط بیمار ممکن است این عمل را در مطب انجام داده و یا تشخیص دهد لازم است در بیمارستان انجام شود. ماموپلاستی نوعی از جراحی پلاستیک است که این جراحی ترمیمی مخصوص پستان است و برای اصلاح فرم سینه یا ترمیم پستانِ افتاده استفاده می شود که انواع مختلفی هم دارد. اگر برای شیردهی پس از عمل ماموپلاستی با مشکلات احتمالی مواجه شدید، نکته اصلی جهت افزایش تولید شیر مادر، گرفتن هر چه بیشتر شیر در دو هفته اول از پستان است.

بعد از ایجاد برش روی سینه موقعیت نوک سینه که به خون اصلی و مرکز عصب محدود است، تغییر داده می شود. دو عامل در تعیین اندازه پروتز سینه اهمیت دارد: سایز اصلی سینه، و سایز دلخواه بیمار. نکته حائز اهمیت این اس که بعد از عمل بایستی به تمام نکاتی که متخصص جراحی موبوطه به شما انتقال می دهد عمل کنید که یکی از مهمترین آنها عدم جابجایی وسایل و اجسام سنگین است. انتخاب سایز مناسب لباس زیر در سلامت جسمی بانوان اهمیت بسیار بالایی دارد. در نهایت سوتینی برای شما بسته می شود که کاربرد پانسمان را دارد.

معاینههای مهمی وجود دارد که روی زخمهای بعد از عمل و بافتها انجام میشوند، همچنین خون مردگی و تورم و قرینه بودن پستانها باید برررسی شود. در چند هفته بعد شما معمولاً درد و تورم کمی خواهید داشت اما این امر بزودی رفع خواهد شد پس نگران نباشید! اگر بعد از عمل جراحی تب ، لرز ، قرمزی یا تورم غیرمعمول دارید ، به پزشک معالج اطلاع دهید. چون ممکن است ماموپلاستی یا کاهش سایز سینه بر میزان شیردهی شما اثر منفی بگذارد و یا امکان شیردهی را به طور کل از بین ببرد. ممکن است سوتین را برای دوش گرفتن / استحمام بردارید.

برخی از افراد تمایل دارند که با جراحی به فرم سینهای دلخواه بدون در نظر گرفتن تعادل بین اعضای بدن دست یابند. برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است بعد از انجام عمل ماموپلاستی، لباس ویژه یعنی باند الاستیک و سینه بند مخصوص را برای حمایت از سینه ها استفاده کنید تا سینه ها در موقعیت مناسب نگه داشته شده و از آن ها مراقبت کند. تا دو هفته بعد از عمل ماموپلاستی باید برای خریدهای سنگین، خانه داری و مراقبت از بچه ها از فرد دیگری کمک بگیرید.

مصرف آناناس به بهبودی سریعتر شما کمک میکند. سینه های بزرگ نه تنها بدن شما را تحت فشار قرار می دهند ، بلکه مناسب بودن لباس و احساس اعتماد به نفس را می توانند کارهای روزمره کنند. خانم هایی که سینه های بزرگی دارند به مشکلات زیادی در زندگی روزمره خود دچار میشوند. این روش همچنین می تواند کانتور ، تقارن و شکل ظاهری پستان را بهبود بخشد و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد.

جراحی ماموپلاسیت یک جراحی حساس است، انتخاب بهترین جراح می تواند شما را به نتیجه ایده آل برساند. افراد با استفاده از این روش میتوانند سینههای خود کوچک کرده و همچنین علاوه بر آن میتوانند سایز آن را به گونهای انتخاب کنند که متناسب با فیزیک بدنی آنها میباشد.

بدین ترتیب در انتخاب مرکز و پزشک باید نهایت دقت را داشته باشید و بهترین راه نیز تحقیقات گسترده از افرادی است که قبلا این عمل را انجام داده اند. 3. افرادی که از ظاهر سینه خود راضی نیستند. سینه های بزرگ به مرور زمان به گردن آسیب می رساند پس بهتر است قبل از اینکه مشکلات جدی برایتان پیش بیاید خود را درمان کنید. این امر خطر ابتلا به سروما و عفونت بعد از عمل را به حداقل می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید