مراحل، مزایا، روشها، عوارض و سوالات

داشتن رژیم غذایی سالم و پرهیز از میان وعدههای قندی از ملزومات دندانهای سالم است. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که تا چندین روز از مصرف نوشیدنی های داغ و دارای مواد رنگی مثل قهوه و شکلات و چای پرهیز کنید. بزاق ما به طور معمول دارای املاح زیادی است كه قدرت رسوب كردن را دارند.

در این حالت ممکن است جرم و پلاکهایی روی دندانهایتان تشکیل شده باشد که دلیل اصلی بوی دهان باشند. این باکتریها با پروتئینها و مواد غذایی ترکیب میشوند و یک غشاء چسبنده بنام پلاک دندان را تشکیل میدهند. حتماً که نباید درد دندان شما را به مطب دندانپزشک بکشاند! حتماً دقت کردهاید که تقریباً تمام خمیردندانهای تجاری حاوی فلوراید هستند.

برای تمیز کردن آنها، تنها آب و وسایل شوینده کافی نیست و باید حتماً از ابزارآلات دیگری استفاده کرد. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از ظهور پلاک و تارتار تا حدی جلوگیری میکنند؛ اما گاهی کافی نیست و در صورت تشکیل لایه جرم، باید تدبیر دیگری اندیشید. در جرم گیری دندان ها تنها جرم روی دندان که به دندان چسبیده است پاک می شود و هیچ آسیب دیگری به دندان وارد نمی شود، البته برای انجام این کار لازم است که به یک دندانپزشکی خوب مراجعه کنید.

سپس از این ترکیب برای سفید شدن دندانها روی دندان بمالید. این خمیر را روی پلاکها و تارتارهای دندان بمالید و پس از ۵ دقیقه با آب شستشو دهید. مقداری پوست پرتقال را جدا کنید و آن را روی دندانها بمالید. همچنین میتوانید پوست پرتقال رنده شده را روی نواحی آسیب دیده بگذارید و پس از چند دقیقه شستشو دهید. برای رفع زردی دندانها شاخههای گیاه مارگوزا را بجوید، میتوانید از روغن گیاه نیز استفاده کرده و آن را برای سفیدی دندان به خمیر دندانتان اضافه کنید. از دیگر عواملی که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را مشخص می کند نیاز به پودر استخوان، پیوند لثه، لیفت سینوس، کشیدن دندان و دیگر موارد می باشد.

آیا بیمه تعرفه ای را برای جرم گیری دندان برای بیمه شدگان در نظر می گیرد؟ جهت جلوگیری از عفونت، کنترل درد یا کمک به بهبودی دندان پزشک می تواند قرص یا شستشویی دهانی را تجویز کند. به چند دلیل ممکن است ارتودنتیست از شما بخواهد پیش از آغاز درمان ارتودنسی با کمک براکت ها، برای پاکسازی دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنید. معمولاً همهی ما مسواک را جدی میگیریم، اما به نخ دندان چندان اهمیت نمیدهیم؛ در حالی که دندانپزشکان هر دو را در کنار هم برای حفظ سلامت دندانها ضروری میدانند. با ادامه پریودنتیت ، این بیماری به طور معمول به سمنتوم ، عاج یا هر دو آسیب می رساند.

به ناحیه ای که خون می آید بیشتر مسواک بزنید و از خونریزی آن نترسید. اهمیت سلامت لثه در چه دورههایی از زندگی بیشتر میشود؟ علاوه بر این موارد ماندگاری بلیچینگ به شیوه ی زندگی فرد نیز ارتباط دارد. حتی اگر چهارچشمی مراقب دندانهای خود باشید و تمام نکات مراقبتی را مو به مو رعایت کنید، همچنان باکتریهایی درون دهانتان وجود دارند و زندگی میکنند. به عبارت دیگر، جرمگیری فرایندی است که با برداشتن پلاکها و جرمهای روی دندان که باعث جذب باکتری روی دندان میشوند به افزایش سلامت دندانهای شما کمک میکند. اگر دندان مستعد لکههای تارتار است یا پلاک دارید، از خمیردندان کنترل تارتار استفاده کنید.

ار آنجا که دندان پزشک توانایی مشاهده پلاکها را ندارد، مجبور است از حس لامسه خود برای شناسایی نواحی ایجاد پلاک و رسوب بر روی دندانها استفاده کند. این ماده به هیدروژن پراکسید و اوره تجزیه شده و رنگ دندان ها را در سطح شیمیایی مورد هدف قرار می دهد. موادی مشابه کوارین آبی که البته با یک بار استفاده اثردهی موثری ندارند اما در طول زمان می توانند جرم سطحی دندان ها را کاهش دهند. محصولات خانگی که برای سفید کردن دندان استفاده می شوند معمولا حاوی 3 تا 20 درصد هیدروژن پراکسید یا کربومید پراکسید هستند، در حالی که موادی که توسط دندانپزشکان استفاده می شوند حاوی 15 تا 43 درصد پراکسید هستند.

ترکیبات و راهکارهای خانگی هرگز نمیتوانند جایگزینی برای معالجه دندان باشند؛ اما برخی از آنها تأثیر قابل توجهی در رفع نقصهای ظاهری دندان دارند. پیشنهاد ما تهیه یک ترکیب خانگی مخصوص است. در این دوران جنین بسیار آسیب پذیر است و داروها و اشعه رادیوگرافی آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال دارد. به طور معمول توصیه دندانپزشکان برای جرم گیری، حدود هر 6 تا 9 ماه یک بار می باشد و برای افرادی که بیماری های زودرس لثه دارند، احتمال دارد تا این زمان به 3 و یا 4 بار در سال تغییر پیدا کند. در جرم گیری با ابزارهای دستی، دندانپزشک از یک جرم گیر دندان استفاده میکند و به صورت دستی پلاکهای موجود روی دندانها را از بین میبرد، اما این نوع جرمگیری سطحی و مناسب افرادی است که جرم دندانی زیادی ندارند.

در مورد افرادی که مرتب مسواک می زنند چندان مهم نیست که هر سالی یکبار این عمل را انجام بدهند ولی اگر این کار را توسط پزشکان کار بلد انجام بدهند بسیار خوب است. روغنکشی از روشهای ساده و محبوب برای از بین بردن باکتریهای دهان و بهبود سلامت دندانها است. • حساسیت و سوزش لثه ها: علت این امر تماس مواد سفید کننده و بلیچینگ با لثه ها است و معمولا پس از مدتی خود به خود بهبود می یابد.

ممکن است حتی محل اتصال دندان و لثه هم تغییر شکل داده باشد. میکروب ها از مواد قندی تغذیه میکنند و به عنوان محصول زائد ، اسید تولید میکنند و این اسید سبب حل شدن مینای دندان و ضعیف شدن دندان میشود . برای بررسی مزایای پولیش دندان، در سال 2018 تحقیقی انجام شد که نتایج آن نشان داد پولیش منظم دندان نه تنها به دندان ها آسیب نمی رساند، بلکه به طور قطع از تجمع پلاک و پوسیدگی دندان ها جلوگیری می نماید. دندانپزشک، از ابزارهای مخصوصی استفاده می کند تا به آرامی این لایه ها را بدون آسیب رساندن به دندان جدا کند. بدون شک مسواک زدن به شیوه درست اولین راهکار ممکن برای پیشگیری از ظهور پلاک است.

جرم دندان از از ترکیبات معدنی است که کریستالیزه نشده است . دندانپزشکان با آغشته کردن دندانها به خمیر مخصوص و استفاده از وسیلهای چرخشی که یک برس به سر آن بسته شده است، اقدام به بروساژ سطوح دندانی میکنند، این کار معمولا بعد از جرمگیری دندان و برای به وجود آوردن سطح صیقلی روی دندان و همچنین حذف رنگها و لکههایی که چسبندگی زیادی ندارند، استفاده میشود. پرتقال، گوجهفرنگی، توتفرنگی و هر ماده حاوی ویتامین C که در دسترس دارید را کنار هم جمع کنید؛ سپس آنها را باهم مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ به دست آید. به دنبال التهاب لثه، استخوان اطراف دندان نیز تحلیل رفته و دندان با از دست دادن بافتهای نگه دارنده خود به مرور زمان لق خواهد شد.

بهداشت ضعیف دهان و دندان سلامت کل بدن را به خطر میاندازد؛ از این رو رعایت نکات مراقبتی و مراجعه منظم به مطب دندانپزشکی و بررسی وضعیت سلامت دندانها از اهمیت ویژه برخوردار است. این یک باور اشتباه است که مسواک سخت دندانها را تمیزتر میکند. اما آیا این باور صحیح است؟ در ضمن تمام روش های یاد شده، برای استفاده های موقت است.

در این میان نیز در نظر داشته باشید که همواره نظر متخصص و پزشک را در انتخاب روش درمان در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید و زیبایی دو چندانی به چهره خود ببخشید. این جویدن علاوه بر ساییدن روی دندانها، غدد بزاقی را به کار میاندازد و از آنجا که بزاق نیز حاوی خواص ضد باکتریایی است، پلاک و تارتارها از دو جهت مورد حمله قرار میگیرند. این اسید با بزاق و باقیمانده مواد غذایی ترکیب شده و پلاک دندان را تشکیل میدهد. اگر این پلاکها به طور مرتب برداشته نشوند، به مرور زمان سفت و سخت شده و تارتار را تشکیل میدهند. اگر این پلاک به خوبی از سطح دندان پاک نشود، به مرور زمان حالت معدنی و محکم به خود گرفته و تبدیل به جرم میشود.

یکی از بزرگترین ضربههایی که سیگار به بدن انسان میزند، نابود کردن سلامت دهان و دندان او است. کافی است مشتی انجیر (۳ یا ۴ عدد) را باهم در دهان گذاشته و عمداً طوری بجوید که تا حد امکان دندانها و لثه را پوشش دهد. از گسترش عفونت در لثه جلوگیری میکند. تنها اتفاقی که در این مرحله می افتد خورده شدن استخوان براثر عفونت است. انجیر یک میوه فوقالعاده برای مبارزه با باکتریها و سایر آلودگیهای روی دندانها است. میوه و سبزیجات برای سلامت کل بدن ضروری است و دندان نیز از این قاعده مستثنی نیست. • حساسیت دندانی: بعد از یک تا دو جلسه انجام جرم گیری ممکن است حساسیت دندان ها افزایش یابد که مشکل حادی نیست و دندانپزشک با تجویز ژل های حاوی پتاسیم نیترات و سدیم فلوراید از حساسیت دندان ها می کاهد.

بعضی افراد حتی نیاز به مراجعه هر دو ماه دارند و بعضی هر چند سال. علاوه بر این برخی افراد نیاز به خدمات اضافه برای دندان ها دارند زیرا با وجود عفونت دندان و لثه امکان انجام بلیچینگ به شیوه موثر وجود ندارد در نتیجه هزینه ی این خدمات ممکن است بالاتر باشد. این ماده مقداری ساینده است و لایه کثیف روی مینای دندان را میزداید.

دیدگاهتان را بنویسید