مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ تراورتن ابیانه – سنگ ساختمانی لوکس اسلب

اما برای اینکه بدانید سنگ تراورتن چیست و در مورد این هدیه زیبای طبیعت برای خانه هایمان بیشتر بدانید، با این مقاله همراه باشید. تفاوت مرمر با مرمریت و سنگ چینی و او نیکس و تراورتن چیست؟ اصلی ترین قسمت ماجرا در انتخاب سنگ ساختمان، قیمت سنگ است؛ در هر صورت شما باید متناسب با بودجه در نظر گرفته شده سنگ های ساختمان خود را انتخاب کنید، بسیاری از سنگ ها از نظر ظاهری به هم نزدیک هستند اما تفاوت قیمت زیادی دارند. به دلیل شکل زیبا و رنگ براق و سفید سنگ مرمر بیشتر افراد در قسمت های مختلف طراحی دکوراسیون آشپزخانه و منزل، آن در زمره انتخاب های خود قرار می دهند.

پنل های آلومینیومی که جزو دسته کامپوزیت ها به شمار می روند، از جمله مواردی هستند که طی چند سال اخیر در طراحی نمای ساختمان های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته اند. در سالهای اخیر­ یوسف مجیدزاده و سید منصور سیدسجادی کاوشهای زیادی در ­منطقة جیرفت و شهر سوخته انجام داده­اند. سنگ تراورتن تولید شده در معدن ابیانه از لحاظ رنگ و طرح شباهت زیادی به تراورتن آتشکوه، و تراورتن دره بخاری دارد ؛ ولی تخلخل تراورتن ابیانه از تراورتن آتشکوه و دره بخاری بیشتر است. درجات خوب سنگ تراورتن آبگرم دارای خلل و فرج های ریز می باشد که شباهت زیادی به تراورتن حاجی آباد دارد؛ ولی درجات ضعیف تر سوراخ های نسبتا بزرگتری دارند.

معدن تراورتن اسک در شهرستان آمل جاده سد لار روستای رینه در استان مازندران واقع شده است.سنگ های تراورتن این معدن دارای زمینه رنگ کرم بژ، شکلاتی و زرد هستند. تراونیکس در امور ساختمانی هم برای مصارف خارجی و هم نمای داخلی ساختمان ها مانند پله ها،کف، ستون، دیوار و نمای بیرونی و غیره بکارگرفته می شود . سنگ تراروتن سنگی متخلخل با ماهیت آهکی است و از ته نشین شدن رسوبات طی سالیان سنگی دگرگونی با بافتی لایه لایه تشکیل میشود و به جهت چسبندگی بالا و مقاومت خوب در برابر شرایط جوی، مناسب نمای خارجی در انواع آب و هواها است. برای نمای خارجی ساختمان ها چندان مناسب نمی باشد.

وقتی سنگ را سنباده بکشید و درزگیری کنید؛ سطحی صاف و مناسب برای کفپوش و حمام برجای میماند. این سنگ نسبتاً صاف و جاذب آب است؛ بنابراین به چند لایه آستر درزگیر نیاز دارد تا مانع ورود آشغال به درون سنگ شود. این سنگ یا بهصورت یک سطح صاف و براق یا با یک پوشش لعاب براق تولید میشود.

در زمان قدیم ساردونیکس با رنگ قرمز سفید را به عنوان پادزهر اونیکس سیاه جهت جلوگیری از دیدن کابوس به عنوان سنگ زینتی استفاده می کردند. اگرچه مرمر گاهی بهصورت یک رنگ تنها یکدست یافت میشود؛ اما اغلب بهصورت یک رنگ زمینه است که در سراسر آن رگههای سفید، خاکستری یا سیاه دیده میشود. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که عدم هماهنگی و هارمونی کافی رنگ سنگ نما ساختمان با ساختمان های اطراف منجر به ایجاد یک منظره زیبا در ساختمان شما، اما در جای نامناسب آن باشد. همچنین استفاده از سورت های ضغیف این سنگ برای تهیه جدول سنگی، درپوش استفاده میشود.

این سنگ از نظر زمینه کرم و در سورت های سوپر و ممتاز بسیار شبیه به تراورتن حاجی آباد، تراورتن دره بخاری است. همچنین از انواع دیگر سنگ های تراورتن تولید شده در معدن عباس آباد در جاهایی مانند تراورتن گیوتین ، تراورتن چرمی و نرده های سنگی تراورتن(سراحی) نیز در مکان های مختلف دیگر موجود در ساختمان استفاده میشود. با توضیحاتی که در این مقاله در خصوص سنگ تراورتن سفید مصنوعی داده ایم، پیشنهاد می کنیم که اگر قصد خریداری سنگ برای نمای ساختمان خود دارید، حتماً در خصوص این سنگ مصنوعی نیز تحقیق کنید. نگران هیچ چیز نباشید با یک مشاوره رایگان به راحتی می توانید نمای خود را با هزینه های خیلی خیلی پایین اجرا کنید و از دیدن نمای اجرا شده نهایت لذت را ببرید.

تراورتن سنگی نیمه کریستالی و سخت است که بافت متخلخل و رسوبی دارد و بیشتر در اعماق چشمه های آب گرم یافت می شود. این سنگ، یکی از سنگ های ساختمانی است که بیشتر در نمای ساختمان ها بکار میرود هستند. سنگ تراورتن اين معدن بدلیل ویژگی های فیزیکی خوب و رنگ روشن و ساب پذیری خوب یکی از بهترین تراورتن های حال حاضر در دنیا می باشد و اکثر طراحان و سازندگان از این سنگ در نمای ساختمان خود استفاده می کنند. ساختار سنگهای مناسب برای نما باید بهگونهای باشد که در برابر چنین بارانهایی دچار خوردگی نشود. این تبدیل به این علت است که ساختار اولیه اش تغییر یافته سنگ آهک و دولومیت، دوباره متبلور شده و مرمر کریستالی تشکیل شده است .

ساختار و نحوه شکل گیری سنگ ها بر دوام و خواص مکانیکی آنها تاثیرگذار است. قیمت سنگاری ساختمان بر اساس متر مربع محاسبه می شود. سنگ تراورتن ابیانه نسبت به تراورتن های مشابه از قیمت مناسبتری برخوردار است و به همین دلیل مورد توجه معماران و سازندگان ساختمان قرار دارد.

از این طریق تخلخل ها پوشیده می شود و سنگ های کاملاً صیقلی حاصل خواهد شد. با این وجود بعضی غارهای آهکی نیز سرشار از این سنگ زینتی و زیبا هستند. همان طور که داخل هر ساختمان و خانهای نیاز به نظافت و شست و شو دارد، قسمت بیرونی و نمای ساختمانها نیز نیاز به شست و شو دارد و شاید بتوان گفت شستن نما ساختمان مهمترین بخش نظافت در مجتمعهای مسکونی است و ساکنان و مسئولان ساختمانهای اداری، تجاری و مسکونی باید شستن نمای ساختمان را جدی بگیرند.

مطالعات مختلف کانی شناسی، سنگ شناسی و زمین شناسی نشان داده است که کلسیم، استالاگمیت و استالاکتیت از ترکیبات اصلی و بسیار مهم در این مقیاس هستند. این سنگ ها کمتر کثیفی را به خود نشان می دهند. منفذهای سطح تراورتن، بافت آن را طبیعیتر نشان میدهد. بنا بر این در یک محیط رسوبی چشمه ای که در آب آن بیکربنات حل شده باشد در شرایط عادی تولید تراورتن نموده ولی در محیطی که شرایط فوق الذکر را داشته باشند ترااونیکس تشکیل می شود. این مقیاس در حلال های آلی و صنعتی مانند هیدروکربن ها، استون، فتالات ها، اتانول و متانول کاملاً محلول بوده و در اسید کلریدریک رقیق محلول است. سنگ تراورتن یکی از پرطرفدارترین و شناخته شده ترین سنگ های دنیاست که پس از استخراج به صورت بلوک سنگ در ایران در اختیار متقاضیان (عمدتا کارخانه های سنگبری) قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید