معرفی رشته دندانپزشکی

در اکثر موارد ، هر فردی که به اندازه کافی سالم باشد و تحت عمل جراحی کشیدن دندان یا جراحی دهان قرار گیرد ، می تواند برای ایمپلنت دندان در نظر گرفته شود. ، فیکسچر یا ایمپلنت دندان در اندازه ریشه دندان فرد و به جای ریشه از دست رفته داخل فک قرار داده می شود. ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های کاشت دندان است. البته برخی از مراجعانمان ایمپلنت فوری انجام می دهند به این معنی که دندانشان را در کلینیک ما میکشند و مراحل دیگر کاشت نیز بلافاصه آغاز خواهد شد. عوامل بسیاری همچون نوع استخوان فک نیز در قیمت ایمپلنت کامل دندان بسیار تاثیر گذار است.

برای مثال قیمت ایمپلنت کره ای بازه های مختلفی دارد و حداقل و حداکثر قیمت ایمپلنت کره ای بستگی به جنس ایمپلنت و مارک ایمپلنت دارد که در قیمت نهایی تاثیر دارد. برندهای ایمپلنت متعلق به کشورهای مختلفی هستند پس طبیعتا قیمت بالاتری نیز دارند. لمینت نیز مانند سایر روش های درمانی و زیبایی برای همه افراد مناسب نیست و باید با مشاوره دندانپزشک و بررسی مشکلات دهان و دندان، تصمیم به انجام لمینت گرفت. به همین دلیل ایمپلنت بعد از کاشت در دندان مانند جسمی خارجی نمی باشد و سازگار با فک بیمار می باشد وهمچنین از تحلیل استخوان فک جلوگیری کرده و باعث رشد استخوان های کنار دندان می گردد. به صورت کلی استعمال دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی باعث عدم موفقیت در کاشت ایمپلنت خواهند شد.

پس از کاشت ایمپلنت به مدت 1 یک روز از مسواک زدن حوالی منطقه عمل خودداری کنید. سینوس گونه ای حفره خالی در فک بالا است که با کشیده شدن دندان های زیر آن بزرگ می شود و فضای کاشت ایمپلنت را کاهش می دهد. یک اسکلت فلزی دارد که یک لایه سرامیک روی آن کشیده شده است. با توجه به موارد فوق و تجربه کلینیک در درمان های ارتودنسی، عموما مدت زمان صاف شدن دندان ها در ارتودنسی، از 1 سال تا حتی 4 سال نیز طول کشیده است.

در این نوع درمان با وجود اینکه احتیاجی به تراشیدن دندان های اطراف نیست،ولی سنگینی و فشار پایه ها به دندان های پایه باعث لق شدن دندان های اطراف و پوسیدگی دندان ها خواهد شد. پروتزهای کامل متحرک عارضه های بسیاری برای بیمار پدید می آورند به عنوان مثال: لق شدن پروتز در دهان، مشکل هنگام صحبت کردن و … پس آماده شدن آن به دندانپزشکی شما ارسال می شود و بر روی ایمپلنت شما سوار می شود. دنیای دندانپزشکی فراتر از آن چیزی است که خدمات رسانی آن به چند روش ساده ختم شود. از بین رفتن یک یا چند دندان تاثیر مهمی بر چهره و علی الخصوص بر روحیه و اعتماد به نفس بیماران میگذارد. مهارت دندانپزشکان در درمان ایمپلنت امری تاثیر بسیار مهمی دارد.

با کمک ایمپلنت های دندانی هم می توانید توانایی جویدن را به صورت طبیعی به دست آورید، چهره و لبخندی مانند روز اول داشته باشید. مرحله بعدی از مراحل ایمپلنت دندان قالب گیری روکش دندان پی باشد که تا حدود زیادی مشابه قالب گیری روکش دندان معمولی است و بسیار تشخیص آن سخت است و خیلی طبیعی می باشد. در صورتی که اکثر ایمپلنت ها مناسب هستند به شرط آنکه دندانپزشک کاربلد و مجرب آن را انجام دهد. بی دندان شدن ، عارضه ای است که برای اکثر انسانها مشکل ساز است، و شما به علت های مختلف در معرض خطر مشکل بی دندانی قرار دارید . عمده خدمات دندانپزشکی، شامل مصرف مواد اولیه و لوازم مورد نیاز حین انجام درمان می باشد، به همین علت است که معمولا خدمات دندانپزشکی هزینه بالایی را شامل می شود.

عده ای از مردم، دندانپزشکی را صرفاً یک کار عملی و تکنیکی میدانند، در حالی که اگر دانشجوی دندانپزشکی تنها فن و تکنیک این رشته را فراگرفته، امّا در علوم پایه ضعیف باشد، در نهایت یک دندانساز خواهد شد؛ یعنی چنین فردی کار روی دندان را فرا گرفته است، امّا از علم پزشکی، بهرهای نبرده است. اگر به کاشت دندان نیاز دارید ، بهتر است یک متخصص ایمپلنتهای دندانی را که بیش از یک دندانپزشک عمومی است، انتخاب کنید. در مورد مزایای کاشت در اینجا بیشتر بخوانید. در جراحی ایمپلنت دندان پزشک با قرار دادن یک پایه از جنس تیتانیوم در داخل استخوان فک و سوار کردن قسمت تاج دندان بر روی آن یک دندانی کاملا مشابه دندانهای طبیعی برای انسان به وجود میآورد و همین تشابه به دندان طبیعی یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت محسوب میشود چرا که دندان ایمپلنت شده علاوه بر اینکه از لحظ شکل ظاهری کاملا مشابه دندانهای حقیقی است بلکه عملکردی مشابه به آن را نیز دارد یعنی دیگر نیازی نیست از خوردن غذاهای مورد علاقهی خود اجتناب کنید و با خیال راحت میتوانید آنها را میل کنید.

با وجود این و بسیاری از مزایای دیگر کامپوزیت دندان ، دندانپزشک شما ممکن است بسته به شرایط دندان های شما ، روکش های لمینت دندان برای شما بهتر از روکش های کامپوزیت بداند در این مورد با متخصص دندانپزشک خود مشورت نمایید. از جمله دیگر پیامدهای ایمپلنت این است که یک جراحی است و خطرات مربوط به جراحی را دربردارد. دلیل گرانقیمت بودن ایمپلنت دندان متناس با سایر درمانهای رایج دندانپزشکی ، قیمت فیکسچر ( قسمت کاشتنی ايمپلنت دنداني ) و بخش های پروتزی ( اباتمنت دائم و یا موقت، آنالوگ، پیچ اباتمنت ) و…

این پیچ به منظور نگهداری ریشه دندان ، درجای خالی دندان ها و در استخوان فک کاشته میشود و بعد روکش هایی بر روی آن قرار میگیرند که به عنوان تاج دندان عمل می کنند ، ایمپلنت دندان قادر است از یک تا چند دندان از دست رفته و یا در شرایطی که بیمار همه دندان های خود را از دست داده باشد ، به عنوان جایگزین دندان ها عمل کند . 1. دردی که چند روز بعد از عمل هم ادامه پیدا کرده و بدتر میشود. در این درمان، ناحیه بی دندانی نیاز به تراش دندان های مجاوربرای جایگزینی بهتر دندان پیدا میکند. نخ دندان برای تمیز کردن سطوح بین دندانی از بقایای مواد غذایی و پلاک میکروبی است .

ایمپلنت فوری ارزان تنها نقش حفظ ظاهر را برای دندان ایفا میکند. قیمت ایمپلنت کره ای Cis در کلینیک دندانپزشکی روشا برابر 4.900.000 میباشد. ایمپلنت دندان از توسط کشور های مختلفی ساخته می شود که برای تعیین کردن قمیت و هزینه آن باید ابتدا کشور سازنده تعیین شود که مهم ترین و معتبر ترین برندها عبارتند از: برندهای آمریکایی، آلمانی و کره ای. قیمت ایمپلنت Cis : درصورتیکه به دنبال ایمپلنتی با قیمت بصرفه و کیفیت مناسب هستید ایمپلنت Cis که متعلق به کشور کره میباشد میتواند پاسخ گوی نیاز شما باشد. چند نوع ایمپلنت دندان داریم؟ ایمپلنت دندان برای کسانی استفاده می شود که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند. این روزها ایمپلنت دندان، راه حل مناسبی برای رفع دردسرهای بی دندانی شده است.

راه حلی مناسب برای خوب جویدن غذا، خوب صحبت کردن و زیبایی دندان ها در صورت نداشتن دندان می باشد. برای راحت شدن کار بیمار تا ساخته شدن پروتز اصلی، سطح ایمپلنت پروتز موقت قرار میگیرد تا صحبت کردن و جویدن به صورت موقت انجام شود. هزینه ایمپلنت دندان در مقایسه با دیگر درمانها برای جایگزین شدن دندان مانند پروتز ثابت یا پرتز متحرک بیشتر است. برای پر شدن این قسمت بی دندانی، غالبا از پروتز متحرک استفاده می شود. ایمپلنت محدودیت سنی نداشته و هر فردی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند می تواند از این روش استفاده کند. اما به طور کلی قیمت ایمپلنت آمریکایی نسبت به سایر ایمپلنت ها بالاتر میباشد. هزینه یک ایمپلنت تنها به طور میانگین بین 3 تا 5 میلیون تومان است درحالی که هزینه مجموعه کامل ایمپلنت دندان یا فول ماوس برای کسانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند ضربدر قیمت یک واحد ایمپلنت می شود.

با بهره مندی از تکنولوژی نو و پیشرفت امروزه طول عمر ایمپلنت به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. اما با پیشرفت تکنولوژی ، اکنون ایمپلنت دندان از مواد مختلف ساخته می شود. شرکت سازنده این برند متعلق به کشور برزیل بوده که با خریداری آن توسط شرکت اشترومن کیفیت محصولات آن به میزان بسیار زیادی بهبود یافته است و از بزرگ ترین شرکت های سازنده ایمپلنت دندان محسوب میشود پس با خیالی آسوده میتوان این ایمپلنت با کیفیت را استفاده نمود. برای انجام این کار باید عرض و طول استخوان ایده آل باشد و تراکم استخوان هم به حدی باشد که بتوان ایمپلنت را با نیروی ۶۰ نیوتن بست. پس نباید هیچوقت از مسواک زدن دریغ کرد و همیشه ان را باید انجام بدهیم .

با هر جراحی، همیشه خطرات و عوارض احتمالی برای بیمار یا موفقیت ایمپلنت دندان وجود دارد. در کل نگه داری دندان ایمپلنت شده بسیار راحتتر از دندان طبیعی است چرا که معمولا حتی در صورت رسیدگی به دندانها هم گاهی دچار دندان درد میشویم و مجبوریم به دندان پزشک مراجعه کنیم و معمولا در صورت عدم درد هم دندانپزشکان توصیه میکنند به صورت دورهای برای جرم گیری دندان و جلوگیری از آسیب دیدگی دندانها به کلینیکهای دندان پزشکی مراجعه کنیم.

ایمپلنت های دندانی مانند دندان طبیعی نیازمند مراقبت هستند. علاوه بر قیمت بالای درمان با ایمپلنت، ویژگی هایی مانند راحتی، مقاومت بالا، ویژگی های کاربردی ،برگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی بالا ، موجب میشود تا رضایت خاطر متقاضیان نسبت به بریجهای ثابت یا پروتز متحرک افزایش می یابد.. قیمت ایمپلنت کامل به نسبت درمان هایی مانند اوردنچر و دست دندان دارای کیفیت و طول عمر بیشتری میباشد اما طول درمان و هزینه ایمپلنت کامل بیشتر است. از ایمپلنت دندان هم میتوان برای ثابت کردن دندان های مصنوعی و هم به عنوان یک دندان تکی استفاده کرد. استفاده از ایمپلنت دندان در فک، یک روش درمانی مفیداست که مشکلی در بر ندارد.

متاسفانه دندانهای مصنوعی پروتزی معمولا ظاهری متفاوت با دندانهای حقیقی دارند و فردی که پروتز انجام داده نمیتواند غذاهای سفت را میل کند در حالی که بعد از ایمپلنت دندان تنها با مسواک زدن میتوانید آن دندان را تا زمان بسیار طولانی سالم نگه دارید. که به هزینه لابراتواری چند برابری پروتز ( روکش ایمپلنت ) علاوه بر روکش دندانهای عادی اضافه میشود، میباشد. قالب گیری از ایمپلنت از مهمترین مراحل حساس و دقیق در ساخت پروتز ایمپلنت به شمار می رود و بیمار باید تمامی دستورات دندانپزشک معالج را به اجرا درآورد. این روش درمانی جایگزین مناسبی برای پرکردن جای خالی دندان ها به شمار می رود. تمام موارد گفته شده دست به دست یکدیگر میدهند تا هزینه ایمپلنت دیجیتال بیشتر از هزینه روش سنتی باشد.

اگر قصد شما ایمپلنت ارزان می باشد ، می توانید از متخصص ایمپلنت خود بخواهید حداقل تعداد ایمپلنت را برای پشتیبانی از دهان شما استفاده کند. به همین دلیل، توصیه می شود از برس های بین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیردندان های مخصوص ایمپلنت استفاده گردد. البته این بخش ممکن است 1 الی 2 ساعت به طول انجامد و زمان بهبودی این مرحله ایمپلنت دندان برای فک پایین ممکن است 5 ماه و برای فک بالا به صورت تقریبی ممکن است تا 7 ماه بهبودی شما به طول انجامد. به محض اتمام روند بهبودی پس از دو یا سه ماه، دندانهای دائمی شما ساخته و نصب میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید