پیوند گل رز چگونه است؟

• گیاه گل مغربی در گلدانهای بزرگ هم قابل کاشت است. اولین قدم برای کاشت بذر گیاهان زینتی انتخاب خاک مناسب می باشد، برخی از خاک های باغچه ممکن است مانع سبز شدن بذر و مرگ جوانه بشود، خاک های سنگین و رسی قدرت بذر برای بیرون آمدن از خاک رو می گیره و بذر از بین میره، خاک باید نیمه سبک و غنی و حافظ رطوبت باشه، بهتر است از خاک های آماده و بسته بندی استفاده کنید. بسته به نوع گل و حساسیت یا سازگاریاش به آفتاب آن را در حیاط بکارید. خاک مناسب گل مغربی : گل مغربی را در هر نوع خاکی می توان کشت کرد، ولی کشت در خاک های لومی – شنی حاصلخیز که از مقادیر مناسبی کلسیم برخوردار باشند، افزایش عملکرد محصول را در پی خواهد داشت.این گیاه به غرقابی بسیار حساس است.

گلهای رز گلدان خود را در محلی قرار دهید که در روز حداقل 7 ساعت نور آفتاب مستقیم داشته باشند. برای کاشت در زمین یک مکان دارای آفتاب کامل را انتخاب کنید. در این روش قلمههایی به طول چندین اینچ از ساقه با برگ بریده میشود و پس از بهبود، در ناحیه برش یک پینه تولید میشود. این ۱۰ ایده به شما برای کاشت، برنامهریزی و لذت بردن از کاشتههایتان کمک میکند. ابتدا بذر ها را داخل آب ولرم بریزید تا به مدت چند ساعت خیس بخورند و بذر ها زیر آب بروند، ( ۳ تا ۱۰ ساعت ) این عمل باعث شده تا پوست خارجی بذرها نرم و شکسته شود و جوانه زنی تسریع شود. این کار باعث نرم شدن پوست بذر ها و تسریع در جوانه زنی بذر ها می شود.

برای این منظور مقداری پرلیت یا ماسه به خاک اضافه کنید. برای مشخص کردن اندازه گلدان باید به نوع گیاه دقت کنید و فکر نکنید با در نظر گرفتن یک گلدان بزرگ برای گیاهان کوچک آیندهنگری کردهاید؛ زیرا گیاهانی که روند رشد آهستهتری دارند در گلدان بزرگ، مواد مغذی بیشتر از حد نیاز خود مصرف کرده و همچنین ریشه گیاهانی که رشد سریع و نیاز به تغذیه بیشتری دارند، در گلدان کوچک نیز مواد مغذی کمتری دریافت میکنند، درنتیجه عدم در نظر گرفتن این موارد، اندازه نامناسب گلدان باعث از بین رفتن گیاه میشود. • زمانی که بذرها را نشا میکنید، از خاک گلدان حاوی کمپوست برای کاشت استفاده نمایید. میتوانید کمپوست یا کودحیوانی پوسیده و در صورت لزوم و طبق نظر کارشناس، کود شیمیایی به خاک اضافه کنید. ۵- بلافاصله بعد از برداشت گلها حداکثر تا نیم ساعت، گلهای برداشت شده را روی پارچه نخی تمیز و در محلی سایه دور از تابش مستقیم نور خورشید پهن کنید.

تابش مستقیم و شدید خورشید باعث سوختن برگ آنها و ایجاد لکههای سوختگی بر روی آن میشود که در دراز مدت گیاه از بین خواهد رفت. فقط علف های هرز نیستند که می توانند تخم ریزی و رشد کنند. در پیوند شاخه یا چوب ، پیوندک را از ساقه گیاه یا شاخه درختان تهیه می کنند. • فاصله بین نهالهای گل مغربی را 45 سانتیمتر در نظر بگیرید. میزان بلندی قلمه که باید در خاک قرار بگیرد بین 1 تا 3 سانتیمتر است. • زمانی که اندازه نهالها 7 تا 10 سانتیمتر شد آنها را به گلدان بزرگ یا به زمین منتقل کنید. گیاه گل ناز در صورتی که درست پرورش داده شود و از آن مراقت شود می تواند جز گیاهان بلند باشد و برگ های ضخیم و گل های رنگارنگ این گیاه می تواند فضای زیبا و تزیینی را به محیط حیاط شما بدهد این گل ها در زنگ های نارنجی، قرمز، صورتی، سفید و زرد هستند و با وجود این تنوع رنگ دارای گونه های مختلفی نیز هستند که هر یک از گونه های آن در شرایط آب و هوایی مناسب و معتدل می تواند به خوبی رشد کنند.

در این قسمت میخواهیم از خاک گلدان چند گیاه معروف بگوییم که میان گیاهدوستان و طرفداران نگهداری گل شهرت زیادی دارند. همانگونه که ذکر شد نور زیاد از نیازهای اساسی کاکتوس ها و ساکولنت ها می باشد. آموزش نگهداری از ساکولنت ها – میهن کاکتوس. مراحل زیر را برای آموزش کاشت این بذر پیگیری نمایید. برگهای سبز و پهن این گل گلدانی بسیار زیبا است و مناسب نگهداری در فضای منزل است. چینی ها اولین کسانی بودند که با گذاشتن گلها و ریشه آنها در گلدان طبیعت را در ابعاد کوچک در دکوراسیون منزل استفاده کرده و این روش را ابداع کردند. اگر هرس اسفندماه (هرس زمستانه در زمان خواب گیاه) را انجام دادهاید که عالی است، اگر نه هرس سبز را فراموش نکنید. قبل از کاشت حتما زمانی را برای آماده سازی خاک اختصاص دهید.

پس از کاشت چند هفته خاک را به طور مداوم مرطوب نگه دارید. • علاوه بر این روش برای عادت دادن نهالها به هوای بیرون از خانه، میتوان نهالها را به مدت یک هفته در یک مکان سایه دار قرار داد و سپس آنها را در زمین کاشت. بستر یا زمینی که برای کاشتن گل ناز در نظر گرفته اید را با این خاک های ترکیبی بپوشانید و به خوبی زمین را آبیاری کنید تا خاک خیس و آماده پاشیدن بذر گل باشد. مطمئن شوید که گلدان ها در پایین سوراخ های تخلیه آب مازاد را دارند. برای زیباتر شدن می توانید این گیاهان کوچک و زیبا را در ظروف کوچک و جالب مانند لیوان و یا یا کفش های کوچک بچه پرورش دهید.

در روی یک شاخه نیز رشد جوانه هایی که در سطح بالا قرار دارند معمولا از جوانه های زیرین بیشتر است و این تفاوت رشد،هرچه شاخه حامل جوانه ها افقی تر باشد،چشمگیر تر است. همه ما معمولا برای خرید انواع گلدان به سراغ زیباترین آنها با سایز مناسب شان می رویم و همان را می خریم؛ اما شاید بد نباشد به این نکته توجه کنیم که مسئله به این سادگی ها هم نیست! اوایل بهار بعد از گذشت خطر سرمازدگی و وقتی خاک شروع به گرم شدن میکند، میتواند زمان مناسبی برای کاشت این بذرها یا چمن باشد.

• بذر گل مغربی در مناطق گرم در پاییز هم قابل کاشت است. • به طور کلی گل های گیاه مغربی در شب هنگام و غروب باز می شوند و عطر دل انگیزی را در محیط ایجاد می کند. اگر میخواهید تابستان رنگارنگی را تجربه کنید از همین روزها به فکر باشید. از تب بهار برای تقویت انگیزه خود استفاده کنید. روشهای مختلفی برای پیوند درختان و گیاهان وجود دارد ما در این قسمت به پیوند شکمی ، T شکل میپردازیم. سپس باید این قسمت به مدت ۳ هفته در خاک مساعد و در مای ۲۵ درجه سانتی گراد قرار داده شود تا شرایط لازم برای کاشت را پیدا کند. اگر در خانهتان حیاط شخصی یا در ساختمانتان حیاط مشترک دارید در صورت امکان جایی را برای پیادهروی درست کنید.

با این روش میتوانید گیاهان آپارتمانی خود را تکثیر کنید و به دوستان و عزیزان خود هدیه دهید. • این گیاه در برابر خشکی بسیار مقاوم است. پرلیت ۴ – ۳ برابر وزن خود آب جذب می کند. تمام سطوح بریده شده باید بلافاصله در برابر از دست دهی آب حفاظت شوند. یک تخت یا میز و صندلی هم در آن بگذارید. یک پنجره جنوبی یا شرقی، بیشترین نور را برای گیاهان آپارتمانی فراهم میکند. ۳ عدد بذر کاج مطبق را درون سوراخ قرار دهید. قلمه ها باید در محیطی که خاک آن مرطوب است قرار داشته باشند تا رطوبت مورد نیاز برای ریشه زایی فراهم شود، اگر دستگاه رطوبت ساز یا کاور برای قلمه ها فراهم نکرده اید میتونید از غبارپاشی هم استفاده کنید.

در اساطیر یونان، نارسیس که همان نرگس است، نام پسری خودشیفته بود که از عشق چیزی نمی فهمید که خدایان برای تنبیه او چاره اندیشیدند که او خود را در آب چشمه ای ببیند وعاشق تصویر خود شود و به این علت که در این عشق وصال امکان پذیر نبود او روز به روز ضعیف تر و نحیف تر شد تا سرانجام از دنیا رفت . با وجود این آبیاری بیش از حد نیز حساسیت گیاه را به قارچهای بیماریزای خاکزی افزایش میدهد. برای افزایش رشد جوانه های میتوان پس از سه ماهگی به آنها کود داد. این روش با افزایش اندازه گیاهچه قبل از انتقال آن به زمین اصلی، معمولاً منجر به تولید گلهای قابل برداشت ظرف مدت ۴ تا ۶ هفته پس از کاشت نشا میگردد. میتوان از آلوئه ورا، بامبو، کاکتوس، آگلونما و گل سانسوریا به عنوان تعدادی از گیاهان آپارتمانی محبوب این روزها نام برد.

این گونه در انتها تولید میوهای پرخاصیت به نام پشن فروت میکند. مخصوصاً صبحهای بهاری این بو کل محل را در بر خواهد گرفت. این گیاه تحمل خاکهای آهکی ، شور، صخره ای ، خشک و کم عمق را نیز دارد. اگر هم باغچهتان کوچک است میتوانید در گلدان این کار را انجام دهید. گلهایی مثل اختر، کوکب، گلایول و لیلیوم بعد از اتمام گلدهی بهارهها شروع به گلدهی میکنند و شما را با گلهای زیبایشان پاداش میدهند. گلهای بهاری زیادی هستند که میتوانند زینت بخش باغچه بهاریتان باشند مثل بنفشه، لاله، زنبق، میمون، شب بو، لاله عباسی، شمعدانی، پامچال، جعفری، اطلسی، مینا چمنی، انگشتانه و … در این گلدانها هم ترکیبی از گلهای پیازی مثل نرگس، زنبق یا سایر گلها با رنگهای متنوع بکارید. زمان انجام این هرس معمولا اواخر بهار و اوایل تابستان است.

رنگ گل در این گونه معمولا آبی است. این کار باتوجه به وسعت باغچه معمولا با بیل و بیلچه انجام میشود. پس از این دوره آن را در گلدانی با زه کشی مناسب قرار دهید و ابیاری کنید. درصورتی که امکان تامین ترکیب بالا را ندارید خاک مناسب برای کاشت بذر را از طریق همین سایت (گلس گاردن) و از لینک زیر تهیه کنید. لحظه ای را تصور کنید که شما گل زیبا و خوشبویی را برای عزیزی به محل کارش ارسال کنید، در حقیقت شما عزیزتان را به تجربه کردن حسی متفاوت و خاص دعوت کرده اید. این ترکیبات بهترین شرایط رشد را برای آن فراهم خواهند کرد. اگر شرایط رشد برای این گیاهان مناسب باشد به مراقبت زیادی احتیاج ندارند. از آنجائیکه کاکتوس ها و ساکولنت ها نور دوست بوده و به نور زیادی برای رشد نیاز دارند اگر در محیط کم نور قرار بگیرند از رشد عادی بازمانده و به صورت نامتعارف قد کشیده (رشد علفی)، نازک شده و تغییر رنگ می دهند.

میوه ها و سبزیجات موجود در خاک می توانند به مدیریت رطوبت کمک کنند تا باغ شما از آبیاری بیش از حد یا کم آبی محافظت کند. یادتان باشد محصولاتتان نیاز دارند دست کم چهار تا شش ساعت آفتاب روزانه دریافت کنند. البته هر 12 ساعت هم آب آن باید عوض شود. بین هر بار آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود سپس آن را مرطوب کنید. شما حتی میتوانید بذر گلهای بهاری را بخرید و در باغچه یا گلدان بکارید و با کمی مراقبت آنها را به گلهایی زیبا و جذاب تبدیل کنید. شما میتوانید با خریداری آنها خانهتان را زیباتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید