کاشت مو به روش FUT و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

سلامت و رضایت مشتریان شما عاملی بسیار مهم در موفقیت شما به عنوان یک ناخن کار حرفه ای خواهد بود چرا که در تمامی کسب و کارها نیز مهم تر از درآمد حاصله، رضایت و بازگشت مشتری به سیکل خرید می باشد. کاشت با قالب مزایایی هم نسبت به کاشت پودری دارد و مهم معایبی هم دارد ولی کلا توصیه ما کاشت پودری میباشد. به خاطر آسیب وارد شده به سلول های عصبی همزمان با تراشیدن سر امکان دارد افراد بیمار تا چند روز بعد از جراحی دچار سکسکه شود.

سلول های بنیادی و سلول های پاپیلای پوستی در فولیکول های مو کشف شده است. به شرطی که فرد کاری که باعث ریزش مو شده بود را متوقف کند، کاشت مو میتواند موهای ریخته در این نواحی را برگرداند. به دلیل ظرافت زیاد عمل و جهت بالا بردن سرعت، این كار توسط یك تیم چند نفره انجام میشود.این عمل 8 تا 12 ساعت طول می كشد و بیمار در این مدت می تواند با بهره گیری از سیستم مولتی مدیا مرکز فیلم ببیند، موسیقی گوش کند ، مکالمه تلفنی داشته باشد و مطالعه کند، همچنین برای خوردن و آشامیدن و صرف نهار ممنوعیتی ندارد. ممکن است ساختار موی بدن پس از کاشت تغییر کند، موی کاشته شده در اکثر موارد بلندتر و صافتر میشود و شباهت جالب توجهی به ساختار موی سر پیدا میکند.

برای کاشت ابرو به روش FUE، فرد مدت کوتاهی بیهوش می شود. از کاشت مو بیشتر برای طاسی های نوع مردانه استفاده می شود.هرچند می توان از آن در موارد دیگری همچون جهت کاشت مو برای زنان ، کاشت ابرو ، کاشت ریش ، کاشت مژه و طاسی های ناشی از جراحت یا سوختی های قبلی و .. نیز استفاده نمود. این بیماری نوعی بیماری است که افراد می خواهند موهای سر و ابرو و نقاط دیگر بدن را بکنند. ۱۰ روز الی دو هفته بعد عمل کاشت مو ، موها به مدت ۳ هفته شروع به ریزش می کنند که این امر طبیعی می باشد ، ساقه یا همان تار مو خواهد ریخت اما ریشه ی مو در پوست سر به حیات خود ادامه می دهد ، از سوی دیگر به هنگام شستن سر متوجه بی حس بودن آن خواهید شد که امری طبیعی است و در ماه های آینده این عارضه نیز از بین می رود.

هزینه های سفر: اگر مجبور هستید برای جراحی خود سفر کنید، باید هزینه های سفر را نیز در نظر بگیرید. در روش هلویی از پودر هلویی رنگ برای کاشت استفاده میشود. وی با توجه به تحقیقاتی که داشته است، سعی میکند تا بهترین متدهای روز دنیا را بر اساس نیازهای بیمار شناسایی کرده و از آنها بهره ببرد. به عنوان مثال برای جلوگیری از تورم باید به مدت سه شبانه روز با زاویه 45 درجه بخوابید و از قرار دادن سر خود بر روی بالش به طور کامل جلوگیری کنید. الگوی زنانه باید با دقت بررسی شود تا تعیین شود که آیا افرادی که می خواهند کاشت انجام دهند برای کاشت مناسب هستند یا خیر. پس انتخاب این روش به عنوان روش اصلی کاشت مو مناسب نیست و توصیه نمیشود.

پیوند مو باید فقط در افراد بالای 25 سالهای انجام شود که ریزش موهایشان تثبیت شده است. فولیکول ( ریشه یا پیاز مو ) های پشت سر و بالای گوش ها یا ناحیه دهنده (Donor Area) نسبت به اثرات هورمون های مردانگی (عوامل آندوژنیک ) كه علت اصلی ریزش موهای جلو سر هستند مقاومند این مقاومت بر اساس واکنش موهای موجود در نقاط مختلف سر نسبت به این هورمون ها است بطوریکه موهای موجود در نواحی روی سر، شقیقه ها و ناحیه وسط سر گیرنده های این عوامل را در فولیکول یا پیاز خود دارا بوده و نسبت به عوامل مذکور حساس بوده ، دچار ریزش می شوند ( ریزش آندروژنتیک “ Androgenetic” ) ، در حالیکه موهای پشت سر و دور سر فاقد این گیرنده ها بوده و نسبت به این عوامل مقاوم و در نتیجه دچار ریزش نمی شوند.

در اواخر دهه 50 بود که عصر مدرن کاشت مو در جهان غرب شروع شد، زمانی که یک متخصص پوست نیویورکی به اسم نرمن ارنریش (Norman Orentreich) با استفاده از بکارگیری گرافتهای آزاد دهنده در بیماران دارای الگوی طاسی مردانه شروع به آزمایش کرد. شرایط فیزیکی و نگهداری های نامناسب مثل محکم بستن موها، شانه کردن مداوم با برس های نا مناسب، تکرر بیش از اندازه در شامپو کردن و رعایت نکردن اصول آن، استحمام با دمای نامناسب، استفاده از مواد شیمیایی یا همان رنگ کننده و حالت دهنده ها، استفاده از وسیله های برقی مو مثل سشوار، اتو مو. به مرور زمان و با پیشرفت دستگاه ها، روش FUE و دیگر روش ها مثل SUT، DHI،SUPER FUE و میکروگرافت اضافه شدند که امروزه خیلی از این روش ها استفاده می شود.

اگر از روش FUE کاشت مو استفاده کنید امکان دارد دچار شل شدن پوست سر شوید که این موضوع تا چند ماه ادامه دارد. اگرچه در سال های اخیر علم پزشکی پیشرفت چشمگیری در زمینه درمان های موقت ریزش مو داشته است اما در حال حاضر تنها راه درمان دائمی ریزش مو و بازگشت جلوه موهای از دست رفته افراد طاس یا کم مو استفاده از شیوه پیوند موی طبیعی است. کاشت مو در طاسی نوع مردانه از طریق انتقال موهای بخشی از سر یا بدن که نسبت به ژن طاسی در مردان مقاوم هستند( دچار ریزش نمی شوند) به بخش طاس سر انجام می گیرد. کاشت مو در طاسی نوع مردانه از طریق انتقال موهای بخشی از سر یا بدن که نسبت به ژن طاسی در مردان مقاوم هستند ( دچار ریزش نمی شوند) به بخش طاس سر انجام می گیرد.

در کاشت موی طبیعی این موها برای جایگزین کردن موهای از بین رفته نواحی دیگر به مناطقی كه كم مو یا طاس است منتقل شده و به شكلی نظم و ترتیب داده می شوند كه باعث ایجاد بیشترین پوشش ممکن و زیباترین جلوه مو در چهره بشوند. روش SAFERکه در رسانه ها تبلیغ می شود چیز اضافه ای نسبت به روش های رایج ندارد و عوارض متعددی را دارد.البته در حال حاضر همانطور که ذکر شد کاشت مو به روش SUT جدیدترین و بهترین متد پیوند مو طبیعی محسوب می شود که به صورت انحصاری و برای اولین بار توسط کلینیک کاشت مو رنسانس وارد ایران گردیده است که در این روش تقریبا تمامی معایب و عوارض روش های دیگر کاشت مو برطرف شده است و میتوانیم تا 5000 گرفت یعنی تا 14000 تار مو را در صورت داشتن بانک موی مناسب پیوند زنیم.

اولین روش کاشت مو به طور خاص برای درمان طاسی الگوی مردانه در سال 1952 در شهر نیویورک توسط دکتر Norman Orentreich انجام شد. کاشت موی طبیعی برای اولین بار در انسان توسط پزشکی ژاپنی به نام دکتر اوکودا (Dr. در سالهای پایانی دهه 1950 ، دوره مدرن کاشت مو در غرب همراه با تلاش های دکتر Norman Orentreich در نیویورک آمریکا آغاز شد.وی برای اولین بار کاشت مو به معنای امروزی را در افراد دارای طاسی مدل مردانه به انجام رسانید. رد پای اولین تکنیکهای مدرن جراحی در کاشت مو را میتوان در سالهای 1930-1940 در ژاپن یافت. زنان می توانند کاشت مو را با دو هدف پایین آوردن خط مویی که بسیار بالا رشد کرده است و درمان الگوهای ریزش مو استفاده کنند.

کاشتهای ژورنالی این کمک را میکنند که با درک و شناخت موارد بالا بتونید کاشتهای سالنی و ساده را نیز به خوبی انجام دهید. البته اینکه هر گرفت مناسب کاشت در کدام قسمت سر است نیز حائز اهمیت بوده و کلینیک های کاشت مو حرفه ای با استفاده از تکنیک های موثری میتواند تراکم بهتر و خط رویش بسیار طبیعی تری را بعد از کاشت مو به بیمار ارائه دهند. در واقع کلینیک هایی که در موقعیت مکانی بهتری قرار دارند و در شهرهای به روز و پیشرفته خدمات خود را ارائه می دهند؛ مطمئنا هزینه بیشتری برای کاشت مو در نظر می گیرند. متقاضیان کاشت مو در اصفهان و شهرهای دیگر ایران را در شیراز پذیرا باشیم و بهترین خدمات را به آنها ارائه دهیم.

این روش طبیعی ترین نتایج را داشته و خط موی ایجاد شده با این روش مشابه خط موی طبیعی می باشد و مانند روش های دیگر نمای عروسکی ندارد.امروزه این تکنیک با نام FIT دقت بیشتر یافته و نتایج بسیار شگفت انگیزی را در کاشت مو رقم می زند. خوشبختانه هنگامی که ریزش مو به دلیل آسیب به سر و یا جراحی ایجاد شده است، پیوند مو میتواند روی زخم را بپوشاند و به بهتر شدن ظاهر مو در آن ناحیه کمک کند. اما چون گرافتهای کمتری برداشت میشود، برای کاشت مو با استفاده از این روش به چند جلسه عمل نیاز است. نیاز به بانک موی قوی دارد. کاشت مو و مراحل انجام آن معمولا به سه تا پنج ساعت زمان نیاز دارد.

پیش عمل کاشت نیاز به رعایت نکات و مواردی است که پزشک کلینیک کاشت مو آن ها در اختیارتان خواهد گذاشت. سپس پوست سر فرد تمیز شده و منطقه هدف برای کاشت مو مشخص می شود. کاشت مو | تاریخچه استفاده از بخش هایی از پوست سر که در آن بافتی از پوست سر به همراه منبع اصلی تولید خونش به یک منطقه طاس کاشته شود ،به قرن 19 بر می گردد. گرفته شده و در قسمت طاس (بدون مو) قرار داده می شد. استفاده از برشهای جانبی در برابر برشهای ساژیتال در جوامع کاشت مو شدیدا مورد بحث قرار گرفته است. چرا که در پاسخ به آن نکته های جالبی نهفته است که در ادامه بحث خواهیم نمود. همچنین این روش کاملا بدون درد بوده و میزان خونریزی در آن حداقل است و نتایج طبیعی و بسیار عالی این روش موجب رضایت و خرسندی مشتریان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید