کانتور صورت کشیده و لاغر

به دلیل اثرات مثبت و زیباییای که بعد از این جراحی حاصل میشود بسیاری از افرادی که نیازمند چنین جراحیای هستند برای انجام آن اقدام میکنند. روش غیر جراحی لیفت با نخ یک روش مؤثر، مطمئن و تقریباً راحت است که طول دوره بهبودی آن کوتاه بوده و از آن مهمتر، یک روش مؤثر در لیفت پوست صورت است. مدیری درباره ازدواج او سوال کرد و پروفسور هرمزی پاسخ داد:ماندن من در اهواز باعث شد که هم ازدواج کنم و هم از سربازی معاف شدم، رئیس دانشگاه پزشکی که من در آن تحصیل می کردم بعدها پدر خانم من شد؛ در جنگ ایران و عراق، من داوطلبانه در اهواز ماندم و همراه رئیس دانشگاه بودم که بعد از مدتها من دختر رئیس دانشگاه را دیدم و با هم آشنا شدیم و ازدواج کردیم.

سوال بسیاری از بیمارانی که انحراف بینی دارند در این باره می باشد که آیا می توان جراحی انحراف و زیبایی بینی را همزمان انجام داد ؟ اغلب افرادی که بینی استخوانی دارند جهت برطرف کردن قوز بینی تصمیم به انجام جراحی بینی استخوانی می گیرند. در مواردی که مشکل یا ناهنجاری فکی نیز در شخصی وجود دارد، ایدهآل این است که اول ارتودنسی و سپس، جراحی فک انجام شود و بعد از آن جراحی بینی صورت بگیرد.

باوجود آنکه جراحی فک و صورت در موارد زیادی با هدف اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی و فکی صورت میگیرد، اما نگاه جامعه امروز ما به این نوع عملها در بسیاری موارد، صرفا جنبه زیبایی به خود گرفته است؛ زیباییای که به تصور برخی افراد از دستکاریهای غیرضروری در ناحیه چانه و گونه به دست میآید.

برای اینکار استخوان فک با استفاده از ابزار مخصوص جراحی برش داده شده و شکل و فرم دلخواه به آن داده می شود. مطابق آنچه که معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور به روزنامه ایران اعلام میکند؛ در سالهای اخیر تعداد شکایات از پزشکان و محکومیتها افزایش معناداری پیدا نکرده بلکه با شیب مختصری همراه است. از اینرو او گمان میکند با تغییر در ظاهر خود میتواند براین احساس یکنواختی غلبه کند.» این روانپزشک میافزاید: «موضوع مهم دیگری که در طول سالیان اخیر جلب توجه میکند عبارت است از اینکه افراد برای اینکه سریعتر خود را به دیگران معرفی کنند از ظاهرشان کمک میگیرند.

تزریق ژل برای صورت لاغر یکی از راههای ایمن و موثر برای رفع این مشکل معرفی میشود. یعنی برخی افراد به جای آموختن دانش، مفید بودن از نظر اجتماعی، مهربان بودن و مسائلی از این دست و استفاده از آنها برای جلب توجه و محبت دیگران راه ساده تری را در پیش میگیرند و میگویند اگر ظاهر ما زیبا باشد درهای موفقیت هم به روی ما گشوده خواهد شد. اگر در شهر تهران زندگی می کنید و به دنبال یافتن بهترین جراح پلاستیک در تهران هستید، حتما گزینه های زیادی پیش روی شما هستند اما باید بدانید که فقط با داشتن دقت کافی می توانید این انتخاب را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانید.

هرچند ممکن است فرد هزینه و عوارض زیادی را تحمل نماید، ولی ماندگاری دائم آن می تواند یکی از مزایای مهم این نوع روش ها باشد. وی در گفتوگو با «ایران» میگوید: «گاهی درمان برخی از بیماریها مانند دیسک کمر یا حتی پرکردن دندان برای فرد درجه اهمیت بالایی ندارند یا بیمار تمایل دارد در معالجه آن تعلل کند.

دکتر فتحی عنوان کرد: مراقبتهایی که بعد از عمل اتوپلاستی باید داشته باشید همچون مراقبتهای حین روند جراحی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین باید نهایت دقت را داشته باشید تا طبق دستورات پزشک پیش بروید. رئیس سابق انجمن متخصص زنان و زایمان درباره احتمال افزایش قصور پزشکی در ایام نوروز بهدلیل حضور کمرنگ پزشکان متخصص در مراکز درمانی نیز عنوان میکند: جزو دستورات معاونت درمان وزارت بهداشت این است که همه بیمارستانهایی که ۶۰ تخت به بالا دارند پزشک متخصص زنان مقیم داشته باشند و این دستور در تمام بیمارستان های دولتی و خصوصی اجرا میشود.

افرادی که تمایل به انجام این نوع جراحی دارند باید از سلامت روحی و جسمی برخوردار باشند. اردشیر گراوند جامعه شناس، براین باور است که برخی از پدیدهها همانند بیماری کرونا همچون سایر اپیدمیها دارای ترس انباشته اولیه هستند که به آرامی و به مرور زمان این ترس از بین میرود و شرایط عادی میشود به طوریکه میتوان گفت وحشت از بیماری به پذیرش و رعایت کردن تبدیل میشود. اخیراً، پلتفرمهای پیامرسان اینترنتی و دیگر انجمنهای آنلاین به منبع دیگری از اطلاعات دهان به دهان تبدیل شدهاند.

بنابراین، باید اطلاعات را به بهترین شکل از تمام منابع موجود جمعآوری کنید و سپس آنها را به دقت ارزیابی کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بدست آورید. علاوه بر این، هنگامی که تأییدهای متعددی از منابع مستقل و متفاوت جمع آوری میشوند، سطح اطمینان افزایش پیدا میکند. این اقدام باعث میشود که بعد از اتمام روند جراحی محل جراحی شده در معرض دید نباشد. دکتر موسوی به این نکته هم اشاره میکند که در بیماران قلبی و عروقی یا مبتلایان به سرطان، خانوادهها نسبت به ایجاد عارضه و خطر اقدامات پزشکی آگاه هستند اما در دوران بارداری انتظار بر این است مادر و نوزاد سالم بمانند.

انجام جراحی لیفت صورت توسط جراح پلاستیک با تجربه، دارای خطر و عوارض بسیار محدودی می باشد. درمان موفق تنها زمانی حاصل میشود که در مورد نوع لکه، تشخیص درستی انجام گرفته باشد. اما میزان این تورم و مدت زمانی که طول می کشد بستگی به اینکه چه اقداماتی بر روی بافت بینی انجام می شود و فرد چه مقدار از نکات مراقبتی بعد از جراحی را انجام می دهد دارد. وی خاطرنشان کرد که درجراحی اتوپلاستی با توجه به اقدامات و تغییراتی که قرار است روی گوش بیمار انجام شود برشهای جراحی ایجاد خواهد شد.

در واقع دچار بیماری آنمی خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه فرهنگ در جوامع مختلف تعیین کننده تعداد افرادی است که برای تغییر ظاهر، خود را به تیغ جراحی میسپارند عنوان میکند: «خوشبختانه در کشوری که من زندگی میکنم، بیشتر بیماران بهدنبال رفع مشکل ظاهری و طبیعی شدن هستند. گذشته از این مورد که بسیار شایع است در برخی از بیماریهای شدید اعصاب و روان هم تمایل به جراحیهای زیبایی قسمتهای مختلف بدن دیده میشود که این به دلیل هذیانهایی است که ممکن است بیماران نسبت به وضعیت ظاهر خود داشته باشند. اینگونه نیست که وقتی وارد یک کار می شویم از کارهای دیگر غافل شویم.

دیدگاهتان را بنویسید