کلینیک دندانپزشکی-دندان سازی-ایمپلنت دندانپروتزدندان

استفاده از دندان های متحرک یا پروتز های قدیمی مشکلاتی از جمله لق شدن دندان, جابجایی دندان حین تغذیه و تحلیل آنها را به دنبال داشت ولی با ظهور ایمپلنت دندان, این مشکلات از بین رفته اند. یکی دیگر از مزیت های ایمپلنت عدم نیاز به تراش دندانهای مجاور در صورت استفاده از پروتز ثابت یا پروتز متحرک از طریق ساختن اوردنچر (پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت دندان) می باشد. افراد مختلفی هستند که در طول زندگی به دلایل مختلفی دندان های خود را از دست می دهند و این امر علاوه بر تاثیر مخربی که در توانایی تغذیه ی افراد دارد, به شدت در زیبایی صورت تاثیر مخرب خواهد داشت.

قبل از آغاز جراحی با بهره گیری از بی حسی قطعا بیمار حین جراحی درد نخواهد داشت و ضمنا همکاری و رعایت نکاتی توسط بیمار میتواند در این امر کمک شایانی در عدم درد و یا درد بسیار کم بکند که از جمله این نکات میتوان به اجتناب از خوردن غذاهای داغ در روز جراحی و عدم استعمال سیگار و عدم خارج کردن مداوم آب دهان و عدم استفاده از رژیم غذایی سفت اشاره کرد. علت این امر نیز این است که پایه ایمپلنت همانند دندان های طبیعی در داخل استخوان فک کار گذاشته می شود و امکان لق خوردن و این موارد وجود ندارد. همچنین آسیاب کردن انواع خوردنی بوسیله دندان ها فشار زیادی بر ایمپلنت وارد می کند که ممکن است باعث تضعیف استخوان و شکسته شدن ایمپلنت و خراب شدن آن شود.

در کشور ما نیز انواع مختلفی از این ایمپلنت ها موجود هستند که در مطب ها و مراکز تخصصی ایمپلنت برای کاشت وجود دارند. البته در برخی مراکز برای مراجعین شرایط اقساطی در پرداخت هزینه درنظر گرفته شده است. بیماری های لثه هم می تواند برای فرد مشکل ساز شود. انواع ایمپلنت های دندانی طبق شکل و اندازه و روش مورد نیاز برای کاشت آن و تعداد مراحل مورد نیاز برای کاشت متفاوت هستند. علاوه بر ریسک های جراحی, این امکان نیز وجود دارد که کاشت ایمپلنت موفقیت آمیز نباشد، هر چند به گفته دندانپزشکان این اتفاق بسیار کم است. البته قیمت ایمپلنت, بیش از همه به دندانپزشکی که عمل کاشت را انجام می دهد بستگی دارد زیرا عواملی از جمله محلی که کلینیک دندانپزشکی در آنجا واقع است, تجهیزات کلینیک دندانپزشکی و وسایلی که مورد استفاده قرار می گیرد, تعداد پرسنلی که در کلینیک مشغول به فعالیت هستند همگی در هزینه ی نهایی پرداخت شده برای کاشت هر واحد ایمپلنت های دندانی تاثیرگذار خواهد بود.

و از آنجا که آنها برای استخراج با استخوان طراحی شده اند ، دائمی می شوند. اما ایمپلنت دندان بر خلاف آن به صورت محکم در داخل استخوان فک قرار گرفته و کارکردی مشابه سایر دندان های طبیعی فرد دارد. البته در کودکانی که دچار آژنزیس دندانی هستند, به صورت مادرزادی دندان ها در حفرات آلوئولار فک تشکیل نشده اند, ولی رشد استخوانی در سایر نواحی از جمله استخوان های فک ادامه دارد که منجر می شود برای انجام این پروسه در کودکان با سنین پایین نتوانیم نتایج قابل پیش بینی همانند بزرگسالان در نظر داشته باشیم. از دست دادن این دندان ها ضربه ای بزرگ به زیبایی و همچنین دهان و دندان های شما می گذارد.

از این رو انتخاب از بین آن ها کمی دست افراد را باز می گذارد. علاوه بر آن به هزینه لابراتوار هم هزینه ای به منظور زمان فوق العاده ای که برای ساخت روکش می گذارد اضافه می گردد. 3 برای ایمپلنت دندان با لیزر به چه مراکزی باید مراجعه شود؟ پس از مراجعه مجدد در ابتدا اباتمنت و سپس تاج دندان بر روی آن سوار می شود و پس از انجام عمل جراح توضیحات تکمیلی جهت نحوه مراقبت از ایمپلنت را برایتان توضیح می دهد تا طول عمر ایمپلنت را تا حد امکان بالاتر ببرید. در صورتی که به درستی توسط جراح کاشته شود و جنس و کیفیت مناسبی داشته باشد و به خوبی نیز توسط بیمار مراقبت شود ، در طول عمرش تضمین عملکرد خواهد داشت و شخص از این نظر آسوده خاطر خواهد بود.

ایمپلنت های دندانی در اندازه و طول های متنوعی تولید می شوند که بسته به نیاز فرد متفاوت خواهند بود. تیتانیوم به علت خوردگی بسیار کم در دراز مدت ، مقاومت بالا و هماهنگی بسیار بالا و مناسب با بدن انسان بسیار محبوب و مطلوب است و اکثر شرکت های ایمپلنت از این ماده در تولید محصولات خود استفاده می کنند. در طول این مدت تاج دندان مخصوص فرد نیز در لابراتور تولید می شود. طول عمر ایمپلنت دندان در صورت رعایت دستورالعمل های مراقبتی و بهداشتی بیش از 40 سال است و حتی می تواند مادام العمر باشد. شایان ذکر است نسل جدید لمینت های سرامیکی حدود 25 سال عمر می کنند و نیاز به آماده سازی کمی دارند.

همچنین ایمپلنت های دندانی احساسی مشابه با دندان های واقعی خود فرد ایجاد می کنند و با دندان های باقی مانده ی فرد سازگاری کاملی دارند. در این میان حتی افراد جوان تر از نقطه نظر زیبایی صورت و حفره ی دهانی تمایل بیشتری برای جایگزینی دندان های از دست رفته دارند. اما در این میان بیشترین ماده مورد استفاده در عرصه ایمپلنت تیتانیوم است. ایمپلنت های این کشور طیف گسترده ای دارد و سایر کیفیت ها و قیمت های متفاوت در میان آن ها دیده می شود. عمدتا این نوع ایمپلنت ها برای جایگزینی یک بریج یا پل یا یک دندان مصنوعی متحرک مورد استفاده قرار می دهند که همانطور که گفتیم یکی از رایج ترین نوع ایمپلنت دو مرحله ای است.

در گذشته از اصلاح دندان مصنوعی متحرک یا پروتز دندان استفاده می شد ولی در دنیای امروزه کاشت ایمپلنت دندان جایگزین این اصطلاح شده است. توجه داشته باشید که جلسات کاشت ایمپلنت دندان ممکن است بیشتر از یک یا دو جلسه باشد همچنین شما برای بهبودی کامل نیاز به چند ماه زمان نیاز دارید. ایمپلنت در ابتدا با مراجعه به یک مرکز ایمپلنت آغاز شده و پس از مشاهده رادیولوژی های دهان و دندان روزی برای عمل تعیین می شود. با این وجود ، شما هنوز هم باید برای یک روند معمول مراقبت و تمیز کردن لثه و دهان خود به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید.

اما این اشخاص اگر بدانند که هزینه های مربوط به ایمپلنت دندان و سایر امور پزشکی هر ساله تغییر می کند و به آن افزوده می شود، برای ترمیم دندان های خود زودتر اقدام می کنند تا هزینه کمتری پرداخت کنند. لیزر مورد استفاده در جراحی های مربوط به دندان ها، مخصوص بافت های سخت است. اما در مجموع اگر بخواهیم هزینه ایمپلنت سوئیسی را تخمین بزنیم بایستی برخی عوامل از جمله کیفیت و جنس ساخت ایمپلنت، کشور سازنده ایمپلنت، تعداد دندان های ترمی شده توسط ایمپلنت، تخصص دندانپزشک در حوزه کاشت ایمپلنت با لیزر و هزینه مربوط به کلینیک دندانپزشکی را نیز در نظر گرفت.

بعضا در بعضی تبلیغات نیز از اصطلاح ایمپلنت در یک جلسه استفاده می شود.همانطور که در بالا در مورد ایمپلنت فوری توضیح داده شد کاشت ایمپلنت در یک جلسه قابل انجام است ولی کاشت ایمپلنت و قرار دادن روکش بیمار در یک جلسه در اکثر اوقات امکان پذیر نیست.چوم حداقل ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است تا ایمپلنت به استخوان چسبیده و استحکام کافی برای گذاشتن روکش ایمپلنت داشته باشد . همچنین در فک بالا این ریسک وجود دارد که هنگام سوراخ کردن استخوان فک یکی از سینوس ها یا حفره بینی تان آسیب ببیند که ممکن است باعث عفونت بشود.

البته لازم است بدانید که برای کمک به دندانپزشک تان در تشخیص محل قرارگرفتن سینوس ها و عصب ها, پیش از عمل جراحی ایمپلنت شما یک عکس (x-Ray) مخصوص گرفته خواهد شد. دندان جلو یا قدامی از اهمیت بسیاری در چهره فرد برخوردار است و نبود یک یا تعدادی دندان روی زیبایی چهره و لبخند فرد تاثیر منفی خواهد داشت, اما بعد از کاشت ایمپلنت دندان زمانی جهت اتصال پایه ایمپلنت و استخوان ۳ الی ۵ ماه نیاز است و نبود پروتز می تواند مشکلاتی طی این زمان برای بیمار ایجاد کند.

کاشت ایمپلنت بهترین راه حل برای جایگزینی دندان از دست رفته بوده و ظاهری کاملا طبیعی دارد. برای ایمپلنت هر دندان شما باید تا حدود یک سال زمان و میلیونها هزینه در نظر بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا درباره قیمت وهزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ بپردازیم. ولی خب سعی کنید بیشتر از اینکه نگران قیمت ان باشید درباره دندانپزشک و مهارت او تحقیق کنید. کاشت ایمپلنت یک اقدام جراحی است که توسط دندانپزشک دارای تخصص جراحی یا متخصص جراحی فک و صورت انجام می گیرد. به طور کلی ابتدا شما توسط دندانپزشک معاینه می شوید و در صورت نیاز ممکن است لازم باشد دندانی دیگر کشیده شود.

ابتدا بر اساس اصول طرح لبخند مقدار اضافی لثه سنجیده شده و سپس بعد از بیحس کردن لثه ها با استفاده از لیزر بصورت بسیار دقیق بدون تیغ و خونریزی لثه و بخیه مقدار اضافی لثه برداشته می شود .از محاسن کاربرد لیزر برای لیفت لثه نداشتن عوارض و تورم و درد بعد از کار وسرعت سیار زیاد در کار است. مهم ترین مزیتی که می توان برای ایمپلنت دندان در نظر گرفت، ماندگاری ایمپلنت دندان است که بالاست و تا مدت ها برقرار باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید