گل – هدیه ای از طبیعت است. چگونه به پیوند گل

در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا روش های کاشت گل های رونده را با هم بررسی کنیم. در اینجا قصد داریم که به برخی گلفروشی های معروف تهران رفته و با آنها کمی بیشتر آشنا شویم. تا اینجا متوجه شدیم ساکولنت چیست و حالا میخواهیم با نحوه نگهداری آن آشنا شویم. این شیوه پیوند شباهت زیادی به پیوند شکمی دارد و روش انجام آن طبق اصول اجرای پیوند شکمی میباشد. اما مهم است که آن را به تاخیر نیندازید، زیرا اگر بعداً آن را پیوند دهید، این خطر وجود دارد که ریشه ها قبل از سرماخوردگی و مرگ گل رز تقویت نشوند. اگر گل های رز رونده بر روی حصار نباشند می توانند روی زمین رشد کنند و پخش وشند در این صورت کل باغچه شما را احاطه می کنند و پیش می روند.

اگر می خواهید گل رز شما به روشی خاص رشد کند، می توانید برش ها را برای رشد هموار نسبت به آن شکل قرار دهید. افزایش جریان هوا و نور خورشید برگ های مرطوب را سریع تر خشک می کند، که به جلوگیری از شیوع بیماری کمک می کند. لارو اره مرتب در امتداد زیر برگ تغذیه می کند، قسمت های سبز را می مکد و یک لکه کاغذی شفاف باقی می گذارد. نوع دیگری از آفت گل بنفشه وجود دارد که به آن لکه برگ می گویند که منجر به ایجاد لکه های سیاه بر روی گل برگ های گل می شود. تکثیر: حسن یوسف از گیاهانی است که تکثیر آن به راحتی انجام می شود. همچنین می توانید قبل از کاشت ، مقداری کود دانه ای متعادل و همه منظوره با نسبت ۱۰-۱۰-۱۰ به خاک وارد کنید.

اگر زود متوجه آنها شدید می توانید گل را معالجه کنید. آنها عسلک تولید می کنند، ماده ای شیرین و چسبناک که مورچه ها را به خود جلب می کند. با گلهای صورتی دلپذیر خود می تواند هر دیوار، داربست و یا سازه را به دریایی از رنگ صورتی تبدیل کند. آنها به سرعت تولید مثل می کنند، به همین دلیل یک روز گل های رز خوب به نظر می رسند، و روز دیگر با حرکت دادن ساقه ها شته ها ظاهر می شوند. هرچه هوا سردتر و خنکتر باشد، کیفیت رشد و نمو گلهای رز هم بیشتر خواهد بود. دومین گلی که میتوان در دسته انواع گلهای پرطرفدار در اسامی انواع گل معرفی کرد، گل ارکیده است. آفتاب کامل ۶ ساعت یا بیشتر خورشید در روز است، نه لزوماً به طور مداوم.

این استراتژی برای گیاه خوب عمل میکند چون تضمین میکند که گل رز بدون صرف انرژی غیرضروری بر ایجاد گلهای بیشتر بارور میشودفرایند اکشت گل روز ورنده یک فرآیند ساده از خم کردن چوب بلند گل رز و گره زدن آنها در پایین گیاه است. یکبار در ماه بین ماه های فروردین و تیر از کود گرانوله برای گل رز خود استفاده نمایید. از کود دهی و سم پاشی های شیمیایی در صورت استفاده از گل برای درست کردن مربا و مصارف خوراکی پرهیز نمایید. اگر ساقه گل، بیمار، آسیب دیده یا در حال مرگ باشد، یک هرس ساده این مشکل را برطرف کرده و باعث می شود ساقه های باقی مانده بهتر رشد کنند. علاوه بر این که بسیار زیبا به نظر می رسند، بسیاری از کاربردها و فواید دیگری نیز دارند.

درست است که از نظر اصول کلی ساخت ویلا مشابه ساخت خانه است مسلم است که افراد از ساخت ویلا انتظارات خاصی دارند، این انتظارات معمولاً در حیطه ی لوکس بودن بنا است. باغداران و خانه داران عزیز ، هر زمان و هر موقع از سال جهت کاشت نشا مورد نظر خود می توانند از طریق سایت سفارش خود را ثبت نموده و همان روز و در اسرع وقت برایشان ارسال خواهد شد. گل رز معمولا در خاک خنثی تقریبا اسیدی رو ترجیع می دهد که معمولا خاک بسیاری از خانه از این نوع می باشد.

این رز را می توان به شکل خانگی در گلدان یا در محوطه باز پرورش داد. گلدان مصنوعی در انواع بسیار گوناگونی با طرح، اندازه و رنگ های مختلف ساخته می شود. مثلا اگر یک گوجه فرنگی را که دارای برگ های قرمز رنگ میباشد، بر روی گوجه فرنگی امریکایی پیوند زده شود، رنگ برگ آن در مقایسه با پیوند همان گونه روی گوجه فرنگی معمولی تیره تر خواهد بود.

اگر در منزل حیوان خانگی یا کودک داید حتما اینم گیاه را از دسترس آن ها دور نگه دارید تا در معرض خطر قرار نگیرند. در زمان انتقال گل رز از محلی به محل دیگر رزهای کوچک را بین ۱۵ تا ۲۵ سانتی گراد باید از زیر خاک ریشه هایش را جدا کنید ولی رزهای بزرگ را باید حدود دو سوم اندازه اصلی تنه آنها ریشه هایشان را باید از خاک جدا کنید. برای کاشت هر گیاه عمث متفواتی نیاز است و باید متناسب با هر گیاه عمق مناسب را در خاک ایجاد کنید. گل های رونده نیاز به نگهداری زیادی ندارند و راحت تر از سایر گل ها به ثمر می رسند. شما باید زمین را با دست خود یا یک چوب پایمال و پر کردن مقدار مورد نیاز از زمین به سطح مورد نظر.

گل ها را باید قبل از طلوع آفتاب با دست برداشت کرد تا رایحه بی نظیر آنها حفظ شود. سایه قسمت معمولاً به معنی ۴ تا ۶ ساعت در روز است. می بندند که تمام شکاف پوشیده شده وهوا زیر پوست داخل نشود وفقط همان جوانه ودمبرگ ازبین نخ ها بیرون بماند برای اینکه شکاف بهتر مسدود شود می توان روی آن را باچسب مخصوص پیوند پوشاند پانزده روز بعد اگر دمبرگ سیاه شده وبه پیوندک چسبیده رنگ پیوندک هم تغییر کرده روبه سیاهی می رود معلوم می شود پیوند نگرفته وخراب شده ولی اگر با کمترین تماس انگشت دمبرگ به آسانی از پیوندک جدا شده به زمین افتد وپیوندک هم سبز وشاداب است نشانه گرفتن پیوند می باشد سه تا چهارهفته پس از پیوند زدن که جوانه شروع به نمو می کند باید نخ را باز کرد تا نمو شاخه سبب فرورفتن نخ ها به پوست پایه نگردد.

بهترین دما برای جوانه زدن بذرها، دمایی بین 18 تا 20 درجهء سانتیگراد است. قلمه زدن کاکتوس به فصل بستگی دارد و بهترین فصل برای آن اوایل تابستان میباشد. نام علمی آن (Aloe sp) می باشد. طراحی فضای سبز خصوصاً برای ویلاهایی که برای اجاره ساخته می شوند بیسار حائز اهمیت است. دقت کنید که برچسب آن را بخوانید و یا دستورالعمل روی بستههای بذر خود را بخوانید تا بتوانید نیازهای گیاهان را با بهترین نقاط برای رشد آنها تطبیق دهید. آشنایی با زمان آبیاری و بستر مناسب برا قلمه، نحوه ی صحیح قلمه زنی و آشنایی روش های متفاوت تکثیر گل رز را در مطلب زیر بخوانید. با گیاهان گلدان باغی معمولاً باید خاک را در همان سطح خاک گلدان بکارید ، اما برای اطمینان از برچسب گیاه را بخوانید.

محل کاشت گل رز باید از تابش حداکثری نور خورشید بهرهمند باشد. ایدههای زیادی برای جانمایی کاشت بوتههای گل رز وجود دارد، در این میان یکی از زیباترین ایدهها، ساخت فضایی مانند رز گاردن و یا باغ گل در محوطه ویلا است. پس از انتخاب گیاه مناسب برای کاشت چند قدم اساسی وجود دارد که میتوانید گلها را به بهترین شکل در حیاط ویلای خودتان پرروش دهید. روند برداشت حدوداً از اوایل خرداد ماه آغاز می شود و تا اواسط تیرماه ادامه دارد. تست خاک می تواند درصد اسیدی و قلیایی خاک شما رو دقیقا مشخص نماید.

اسیدی خاک (ترشی) آن را می توان با ریز سنگ های آهکی خنثی کرد و قلیایی خاک (شیرینی) می توان با خاک گوگرد خنثی کرد. H مناسب برای شمعدانی حدودا ۶٫۵ است در صورتی که مقدار تورب یا خاک برگ زیاد باشد؛ به علت اسیدی شدن خاک از رشد شمعدانی کاسته می شود. انواع گلدان فلزی می توانند در برابر نور مستقیم آفتاب، حرارت بسیار بالایی را جذب کرده و به شدت داغ شوند که همین مسئله برای آسیب زدن به ریشه گیاه خانگی شما مسئله کوچکی نیست!

پیوند زدن درخت گردو زمانی می تواند پر بار باشد که همه اصول زا به طرز دقیق رعایت کرده باشیم. این قانون به درخت گردو اعمال می شود. درختانی که ریشه محکمی دارند، اما به دلایل مختلفی قسمتی از شاخ و برگهای آنها از بین رفته باشد را میتوان بهوسیله انواع پیوند درخت جوان کرد. پیوند شاخه و پیوند جوانه. طول در نظر گرفته برای این جوانه حدود یک تا ۲ سانتی متر است. به نظر شما ایراد کار من کجاست؟ یک آزمایش برای اینکه ببینید خاک می تواند کار کند ، حفر نمونه کوچک خاک از یک سوراخ ۳ اینچی است. هر برش منجر به رشد سالم می شود که در نهایت گل می دهد. در ادامه سوالم باید بگم که هر دو گیاه من یکشلند و در یک شرایطند اما یکی خراب و دیگری کاملا سالم است .

بهترین زمان معمولاً اواسط تابستان است ، وقتی بوته گل رز “پایه” – گیاهی که قرار است پیوند بزنید – در سالم ترین حالت خود قرار دارد. بسیاری از خانوادههای گیاهی دارای چندین گونه ساکولنت هستند (بیش از ۲۵ خانواده گیاهی). لیسیانتوس گیاهی است چند ساله که در اکثر موارد به عنوان یک گیاه یک ساله کشت میشود بذر آن نسبتاً ریز (۱۹۰۰۰ بذر در هر گرم) بوده و کشت مستقیم آن در مزرعه مشکل میباشد. مطمئن شوید که آن را بر روی تنه گل نریزید. تریپس ها حشرات مکنده باریکی (به طول 1/16 اینچ) هستند که معمولاً زرد، قهوه ای یا سیاه هستند و دیدن آنها بسیار دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید