۲۵ فناوری که در ۲۵ سال گذشته دنیا را متحول کردند. – زومیت

باید اذعان داشت که مدیریت فناوری اطلاعات و اجرای آن ، یک امر ضروری برای هر کشور محسوب می شود . مدیریت فناوری اطلاعات به اطلاعات عمومی مدیریت و همچنین مرتبط به فناوری اطلاعات، تجربه در امور منابع انسانی، داشتن روحیه کاری مرتبط به همراه قبول مسئولیت در پست مدیریتی، درک تغییرات سریع فناوری و تاثیرات ناشی از آن بر محیط و پیرامون کسب وکار نیاز دارد.

به عبارت دیگر مدیریت مطالعه، طراحی، توسعه، پیادهسازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر علم رایانه، خصوصا برنامههای نرمافزاری و سختافزار با رعایت امور امنیتی بر روی بستر های زیر ساختی به همراه امور نشر وانتقال دیتا و اطلاعات را مدیریت فناوری اطلاعات می گویند. مدیریت این مسئولیت در یک شرکت، مستلزم بسیاری از عملکردهای مدیریت اساسی مانند بودجه، نیروی انسانی، مدیریت تغییر، سازماندهی و کنترل همراه با سایر جنبه های منحصر به فناوری مانند طراحی نرم افزار، برنامه ریزی شبکه، پشتیبانی فنی و غیره است.

مدیریت فناوری اطلاعات به بیان ساده یعنی توانایی و مهارت استفاده از ابزارهای دیجیتالی به منظور جمع آموری تولید، نگهداری، پردازش ، حفاظت ، توزیع و انتقال اطلاعات به روش مطمئن در جهت بهره وری بیشتر سازمان و یا به مفهومی دیگر به مدیریت مطالعه ، توسعه ، پیاده سازی ، و پشتیبانی سیستم های اطلاعاتی رایانه ای گفته می شود . استفاده از گیمیفیکیشن استراتژی هوشمندانهای جهت ایجاد تجربهای جذاب برای مخاطبان است. برای دستیابی به این هدف، استراتژی های تجاری و تکنولوژی باید با یکدیگر هماهنگ شوند. این کار نیاز به همسویی استراتژی های فناوری و کسب و کار دارد.

کتابداران برای انتخاب رسانه اطلاعاتی پویا و جدید نیاز به خط مشی انتخاب دارند . از آنجا که بازار گوشی های هوشمند به مرحله اشباع رسیده و شرکت های سازنده نیز با معرفی و افزودن قابلیت های جدید، دیگر نمی دانند باید برای جلب مشتریان بیشتر و رضایت طرفدارانشان چه کار کنند، به سمت گوشی های هوشمند تاشو و منعطف روی آورده اند تا شاید بتواند بازار راکد و بی تلاطم را رونق بخشد و تحولات عظیم و قابل توجهی را برای کاربران و شرکت های تولیدکننده موبایل به ارمغان بیاورد. اما از نظر ظاهری در بسیاری از موارد افرادی که به استفاده از اینترنت اعتیاد دارند توسط روانشناسان قابل شناسایی هستند.

اما هدف اصلی آقای ایلان ماسک اینه که در آینده تکنولوژی ای که در حال توسعه آن هست، دسترسی عمومی و هزینه سفر های فضایی برای عموم مردم انجام پذیر و بی خطر و قابل قبول بشه. در حال حاضر مفهوم فناوری اطلاعات ، بسیار وسیع شده است و تمامی جنبه های فناوری را شامل می شود .

این تکنولوژی جدید در حال حاضر برای ثبت معاملات ارزهای اینترنتی مانند بیت کوین استفاده میشود؛ اما کاربردهای تجاری بلاکچین آن بسیار بیشتر است. در بلاکچین عمومی، تصمیم گیری از طریق الگوریتم های اجماع مانند گواه اثبات کار و گواه اثبات سهام انجام می شود. از این رو در چند سال اخیر برنامه ریزی گسترده ای در موسسات و دانشگاه های مختلف انجام شده تا فناوری اطلاعات به عنوان رشته ای مستقل و پرکاربرد ارایه شود .در پی این تلاشها ، موسسه آموزش مجازی پارس ، اقدام به ارایه ، آموزش و اعطای مدرک فناوری اطلاعات نموده است به نحویکه افراد متخصص و حرفه ای را با دانش کافی به بازار کار وارد کند .

در این راستا نیز موسسه آموزش مجازی پارس ، ضمن ارایه دوره های مدیریت فناوری اطلاعات ، دانش و تخصص کافی در این زمینه را در اختیار دانش پذیران قرار می دهد . در این زمینه کتاب مدیریت فناوری اطلاعات و مقاله های مدیریت فناوری اطلاعات بسیاری تدوین و منشر شده که اهمیت مدیریت فناوری اطلاعات را در هر سیستم مدیریتی نشان می دهد .

سازمان ها و موسسات امروزی ، همگی تجربه گذر از محیط های سنتی کسب و کار و ورود به عصر جدید اطلاعات را دارند.ورود به عصر جدید بازارهای رقابتی کسب وکار امری واجب و ناگریز است و مدیریت در این عصر متفاوت ، نیازمند دانش و تجربه کافی و علمی در امور مدیریتی می باشد .

با توجه به مدیریت فناوری اطلاعات ، دانش پذیران یا فارغ التحصیلان رشته فناوری اطلاعات ، ضمن تسلط کافی به اصول مدیریتی تئوریک ، و یادگیری مباحث تخصصی سیستم های اطلاعاتی ، می توانند در سازمان ها و موسسات بزرگ شروع به کار کنند . نگاهی نو به استراتژیهای جدید مدیریت ، اساس اقتصاد کسب وکار مدیریت منابع انسانی، مدیریت روابط مشتری ، مدیریت زنجیره تامین ، ارایه طرح کسب وکار ، یکپارچه سازی اهداف کسب و کار ، برنامه ریزی ، و نتیجتا تصمیم گیری مدیریتی می باشد که نیاز اصلی مدیران موسسات و بنگاه های اقتصادی و مدیران عالی رتبه آنان است .

مدیریت هماهنگی کسب کار با فناوری اطلاعات ، فناوری اطلاعات را با استراتژی، مأموریت و اهداف سازمان ادغام می کند. مدیریت هماهنگی کسب کار با فناوری اطلاعات یک حالت پویا است که در آن یک سازمان تجاری قادر به استفاده از فناوری اطلاعات (IT) برای دستیابی به اهداف کسب و کار – به طور مثال بهبود عملکرد مالی و یا رقابت در بازار است.

سازمان باید متخصصان فناوری اطلاعات و کسب و کار را در بخش های مختلف به طور گردشی به کار گیرد. پیشرفت های انجام گرفته در طول تاریخ، شامل چاپ فشاری، تلفن و اینترنت موانع فیزیکی در سر راه ارتباطات را کمتر کرده اند و به انسان ها اجازه داده اند تا در مقیاسی جهانی به طور آزاد با یکدیگر تعامل داشته باشند. از مزیتهای واحدهای PDH به واحدهای GTP این است که نیاز به آب در واحدهای GTP بسیار کمتر است یعنی اگر یک واحد GTP نیاز به ۱۵ میلیون متر مکعب آب داشته باشد یک واحد PDH نیاز به حدود ۵ میلیون متر مکعب آب دارد.

قطر موی انسان حدود ۲۵ هزار نانومتر است و ناخن انسان تقریباً یک نانومتر در ثانیه رشد میکند. باخمن گفت از قوانین استقبال میکند و کمپانی هم کمیته اخلاق عصب شناسی خود را دارد که در خصوص به اشتراکگذاری اطلاعات گفتگو میکنند. درصورتی هم كه بخواهید ماشین بخرید، میتوانید با استفاده از فناوری پیشرفته واقعیت مجازی و شبیهسازی سهبعدی بدون نیاز به مراجعه به فروشگاه، خودروی مورد نظر خود را از نزدیك بررسی و انتخاب كنید. رشته ITM با مرکزیت مدیریت کسب وکار جدید ، پاسخی به نیاز مدیران ارشد ومتمایز و فعال امروز می باشد . این سیستم ها (حریق ، سرقت ،نشتی گاز ) را می توان با اضافه کردن به سیستم مکانیزه هشدار با قابلیت آدرس دهی و انتقال آلارم از بستر های ارتباطی نمود.

پولهای جایگزین مانند Bitcoin پتانسیل نابود کردن موسسههای مالی قدیمی را دارند و در نتیجه شغلهای جدیدی به وجود میآیند. برای پیدا کردن راهحل این مسئله، لازم است که بدانیم با چه چیزی سر و کار داریم. داشته اما امروزه با وجود نیروهای متخصص و تحصیل کرده و همچنین وجود سرمایه های عظیم مادی کشور اهمیت کاربرد و اجرای مدیریت فناوری اطلاعات امری لازم و بدیهی است . دانش پذیران دوره مدیریت ITM بعد از اتمام دوره های آموزشی آنلاین ، و دریافت مدرک ITM ، مهارت و فرصت لازم جهت ورود به بازار کار و اشتغال را پیدا می کنند. در پی آن هستیم که این دوره آموزشی در جهت درک تغییرات عظیم سازمانی خصوصا در برنامه ریزی استراتژیک ، سیاست گزاری ها و شناخت عوامل رقابتی در محیط کسب و کار و نهایتا تقویت قدرت تحلیلی و تصمیم گیری گام مهمی بردارد .

تعریفی که توسط انجمن (IT ( Information technology ارایه شده ، به تحقیق ، مطالعه ، طراحی وسیع ، پیاده سازی ، اداره سیستم های اطلاعاتی رایانه ای ، خصوصا برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری می پردازد . کارشناسان معتقدند که به صرف وجود برخی خطرات نمی توان از کارایی بالا و دستاوردهای مهم اقتصادی تجارت الکترونیکی چشم پوشید و استفاده از آن را برای سود بردن از گردونه تجارت جهانی الزامی می دانند و معتقدند استفاده از این فناوری جدید نیازمند ایجاد بسترهای فکری و فرهنگی برای پذیرش آن از طرف جامعه، رفع موانع حقوقی و قانونی و تامین پیش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری است.

و پیش بینی می کنند که این ربات ها تا سال ۲۰۳۵ در خانه های مردم ثروتمند ظهور کنند. فناوری اطلاعات (IT) از چهار عامل اساسی ، انسان ، ابزار ، زمان و سازو کار است ، به طوریکه اطلاعات از طریق زنجیره ای که این عوامل ایجاد می کنند ، جریان یافته و همواره تعالی و رشد سازمان را در هر شرایطی مد نظر دارد . یکی از پرکاربردترین فواید Blockchain ایجاد سیستمهای ذخیرهسازی توزیع شده و غیر متمرکز است.

امروزه تلفن همراه به یکی از محبوبترین وسایل ارتباطی انسانها تبدیل شده است به حدی که بدون تلفن همراه بسیاری از کارهایشان پیش نمیرود. یکی از عجیبترین تکنولوژیهای آینده به شما این امکان را میدهد تا دستگاههای الکترونیکی اطراف خود را تنها با فرمان مغز کنترل کنید. این کشور توانمندیهای خود در خصوص تکنولوژیهای مختلفی از جمله بیوتکنولوژی، شیمی و فضا را به نمایش گذاشته است و از هندوستانی جدید برای آینده صحبت میکند. در این رویداد کشور ژاپن نیز که میزبان اکسپوی ۲۰۲۵ است با تاکید بر برنامههای کلان و متنوع برای این میزبانی، تجربیات کشور خود را در بخشهای مختلفی از جمله فرهنگ، اقتصاد، پزشکی و تکنولوژی روایت میکند و با روشهای خلاقانه در بکارگیری ابزارهای مالتی مدیا، در سفر به آینده از فضا و دیتا آنالیز میگوید.

دیدگاهتان را بنویسید